13' Barry Douglas
14'

14' Josue
15'

15' Miha Blazic (sam.)
45'

45' Bartosz Salamon (sam.)
46'
46' Elias Andersson za Barry Douglas
66'
66' Elias Andersson
67'
67' Nika Kvekveskiri za Kristoffer Velde
67'
67' Alan Czerwiński za Jesper Karlstroem
76'
76' Adriel Ba Loua za Afonso Sousa
83'
83' Joel Pereira
88'
88' Bartosz Salamon
55'

55' Yuri Ribeiro
64'

64' Artur Jędrzejczyk
74'

74' Ryoya Morishita za Maciej Rosołek
82'

82' Wojciech Urbanski za Jurgen Celhaka

Relacja z meczu Lech Poznań - Legia Warszawa

19:32

Oto podsumowanie meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa. Dziękujemy za śledzenie relacji tekstowej na żywo z tego spotkania.

19:30

Tym samym Legia awansuje na trzecie miejsce z 53 punktami. Lech spada na piąte miejsce i traci punkt do Legii.

19:29

Koniec meczu! Legia Warszawa wygrywa 2:1 z Lechem Poznań!

90  + 6'

Ależ szczęście Legii! Czerwiński był bliski strzelenia gola po uderzeniu piłki głową. Piłka poleciała niedaleko obok lewego słupka, ale gracz Lecha był jeszcze na spalonym!

90  + 5'

Ribeiro starał się utrzymać piłkę w boisku i zastawiał ją ciałem. Legia chce utrzymać piłkę jak najdalej od własnego pola karnego.

90  + 2'

Andersson z dośrodkowaniem w stronę Czerwińskiego. Gracze Legii wybijają piłkę.

90  + 1'

Siedem minut doliczonych do drugiej połowy.

90

Ribeiro blokuje dośrodkowanie Pereiry i zaczął kolejny atak Legii.

88

Bartosz Salamon nadepnął na rękę Josue i obejrzał żółtą kartkę.

83

2:1! Joel Pereira! Chwilę wcześniej Filip Szymczak fatalnie uderzył w polu karnym Legii. Potem Pereira uderzył sprzed pola karnego i pięknym strzałem pokonał Tobiasza!

82

Zmiana w Legii. Wojciech Urbański zmienia Juergena Celhakę.

81

Gra jest już wznowiona.

78

Spadają race w stronę pola karnego Kacpra Tobiasza z poznańskiego Kotła. Gra przerwana.

76

Następna zmiana w Lechu. Adriel Ba Loua wchodzi za Afonso Sousę.

75

Tobiasz z kolejną interwencją! Kwekweskiri zagrał piłkę górą w stronę Ishaka. Szwed skontrował piłkę i uderzył ją głową, ale strzał zbyt lekki.

74

Ryoya Morishita zmienia Macieja Rosołka.

73

Kolejne niecelne podanie od Elitima w stronę Guala. A mógł pomocnik Legii spróbować uderzenia z lewej nogi.

70

Zbyt głębokie dośrodkowanie od Rosołka w stronę Guala.

69

Ależ interwencja Tobiasza po strzale Murawskiego!

67

Dwie zmiany w Lechu. Alan Czerwiński i Nika Kwekweskiri za Jespera Karlstroema i Kristoffera Velde.

66

Żółta kartka dla Eliasa Anderssona za faul na Elitimie. Gracz Legii mógł zagrać tę piłkę do Guala.

65

Żółta kartka dla Artura Jędrzejczyka za faul na Kristofferze Velde. Defensor Legii przerwał kontrę Lecha i nie zagra przeciwko Warcie w kolejnej kolejce.

63

Więcej niedokładności po obu stronach. Ale to Legia nadal ma inicjatywę.

62

Nieudane dośrodkowanie Wszołka w pole karne Lecha, w poszukiwaniu Guala.

60

Niecelne i nieprzygotowane uderzenie od Karlstroema.

59

Ależ szansa Legii! Celhaka zdecydował się na strzał z pierwszej piłki sprzed pola karnego, ale próba wysoko nad poprzeczką!

58

Piłkarze Legii domagali się rzutu karnego, doszukując się zagrania ręką u jednego z graczy Lecha. Marciniak się temu nie przyjrzał.

57

Na meczu jest obecny Michał Probierz, selekcjoner reprezentacji Polski.

56

Kolejne dośrodkowanie Pereiry, natomiast nikt z piłkarzy Lecha tego nie przeciął.

55

Żółta kartka dla Ribeiro za faul na Murawskim.

54

Kolejna okazja Legii! Świetne zagranie od Ribeiro z lewej strony boiska. Gual uderzył piłkę głową, ale piłka poleciała nad poprzeczką.

53

Wracamy do gry.

51

Czeka nas chwila przerwy. Spory dym na stadionie po odpaleniu rac.

50

Kapuadi przerywa akcję Lecha, wybijając piłkę zagraną przez Pereirę w kierunku Szymczaka.

50

Pereira z ciekawym dośrodkowaniem w kierunku Velde. Norweg nie skontrował tej piłki.

49

Lech utrzymuje się przy piłce, ale zbyt wiele z tego nie wynika.

47

Znakomita interwencja Karlstroema w polu karnym Lecha! Gual szukał podania do Wszołka, natomiast piłka została przejęta przez Szweda.

46

Rozpoczęła się druga połowa w Poznaniu.

46

Zmiana w Lechu. Elias Andersson wchodzi za Barry'ego Douglasa.

18:23

- Za dużo indywidualnych błędów z mojej strony i reszty kolegów w pierwszej połowie. Musimy kontrolować emocje i starać się to zmienić w drugiej połowie. Daliśmy Legii dwa gole, tak to nie powinno wyglądać - stwierdził Barry Douglas.

18:20

Koniec pierwszej połowy w Poznaniu. Legia prowadzi 2:0 po golach samobójczych Mihy Blazicia i Bartosza Salamona. Gwizdy na Bułgarskiej. "Sam Hitchcock by tego nie wymyślił" - skwitowali komentatorzy Canal+.

45  + 3'

Murawski z faulem na Josue. Marciniak przerywa grę gwizdkiem.

45  + 1'

Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

45

2:0 dla Legii! Tym razem samobój Salamona! Zaczęło się od przejęcia piłki przez Wszołka po podaniu od Karlstroema. Wahadłowy Legii dośrodkował piłkę w pole karne. Rosołek nie zdołał jej skontrować, ale zrobił to Salamon. Piłka odbiła się od jego kolana i wpadła do siatki.

44

Niecelne uderzenie Guala sprzed pola karnego! Wcześniej Murawski kompletnie się nie zrozumiał z Salamonem, z czego skrzętnie skorzystał Hiszpan.

43

Kolejne dośrodkowanie od Pereiry w pole karne Legii. Defensorzy Legii jednak sobie z tym poradzili. Wciąż Lech bez celnego strzału na bramkę rywala.

40

Mrozek piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Josue z rzutu rożnego. Potem udało się zablokować strzał Elitima.

39

Agresywny doskok Karlstroema i Sousy na Josue. Legia wywalczyła rzut rożny.

36

Ależ Lech był blisko! Dośrodkowanie od Douglasa w pole karne na dalszy słupek. Salamon uderzył ciałem w słupek, grymas bólu na twarzy zawodnika Lecha.

34

Ciekawa akcja Legii. Pankov ruszył ofensywnie do przodu, wcześniej Wszołek z Gualem dobrze pograli piłką. Defensor Legii próbował jeszcze zgrania w pole karne. Mrozek złapał piłkę.

32

Kolejne dośrodkowanie Pereiry w pole karne. Pierwsza skuteczna interwencja Tobiasza.

31

Chwila przerwy, na murawie leży Miha Blazić po starciu z Rosołkiem.

30

Tym razem skuteczny Celhaka. Udało się zablokować strzał Szymczaka sprzed pola karnego.

30

Pudło Elitima w polu karnym! Wcześniej Kapuadi chciał uderzyć piłkę po dośrodkowaniu Josue, ale nie trafił w futbolówkę.

28

Niecelne uderzenie Karlstroema sprzed pola karnego po rzucie wolnym Lecha.

27

Tym razem Wszołek fauluje Velde niedaleko linii pola karnego.

26

Trochę więcej fauli po obu stronach. Pankov sfaulował Ishaka, jest rzut wolny dla Lecha.

24

Celhaka zdołał zablokować dośrodkowanie Pereiry. Lech miał rzut rożny. Uderzał Blazić, ale piłka odbiła się od poprzeczki!

23

Kolejny raz ofensywnie Ribeiro, tym razem piłka w poszukiwaniu Rosołka. Ponownie skuteczny gracz Lecha.

21

Ribeiro szukał Guala w polu karnym i zagrał płasko piłkę. Defensorzy Lecha wybijają piłkę.

19

Szymczak z faulem ofensywnym na Ribeiro.

17

Niecelne podanie od Velde do Ishaka.

15

1:0 dla Legii! Samobój Blazicia! Najpierw Wszołek oszukał Douglasa balansem ciała i zagrał w pole karne. Tam Ribeiro strącił piłkę do środka, a Blazić nie zrozumiał się z Mrozkiem i trafił do własnej bramki!

14

Nie ma gola dla Legii! Mrozek broni strzał Josue!

13

Douglas ogląda żółtą kartkę za to zdarzenie.

13

I jest rzut karny dla Legii! Faul Douglasa na Gualu.

13

Marciniak rusza do VAR-u. To może być karny dla Legii...

12

Dośrodkowanie Elitima w pole karne. Josue oddał strzał, ale niecelny. Potem w polu karnym Douglas wygrał walkę w powietrzu z Gualem. Hiszpan reklamuje, że dostał łokciem w twarz. Gra wstrzymana.

10

Próba długiego podania od Josue w kierunku Wszołka. Piłka zagrana zbyt mocno i niecelnie.

9

I nie ma gola dla Legii! Faul Rosołka na Sousie!

8

Marciniak jeszcze podbiega do VAR-u. Będzie sprawdzana sytuacja Rosołek-Sousa.

6

Gol dla Legii! Paweł Wszołek po kontrataku! We wcześniejszej fazie akcji doszło do starcia między Sousą a Rosołkiem, ale sędzia puścił grę. Potem piłka po strzale Wszołka odbiła się od Blazicia i wpadła nad interweniującym Mrozkiem.

5

Velde miał problemy z utrzymaniem równowagi po podaniu od Karlstroema.

4

Lech na razie zdecydowanie szybciej odbiera piłkę.

3

Zbyt mocne podanie górą od Pereiry do Velde.

3

Pereira z dośrodkowaniem w pole karne, piłka jednak minęła całe pole karne. Potem gracze Legii odebrali piłkę Sousie.

1

Zaczynamy hit w Poznaniu!

17:27

Oba zespoły wychodzą już na murawę stadionu przy Bułgarskiej.

17:25

Sędzią tego hitowego pojedynku jest Szymon Marciniak.

17:24

Po stronie Lecha brakuje Antonio Milicia, który zmaga się z drobnym urazem. Poza Chorwatem brakuje m.in. Aliego Gholizadeha, Dino Hoticia czy Filipa Marchwińskiego. W Legii brakuje Rafała Augustyniaka, Blaza Kramera czy Tomasa Pekharta.

17:23

W obu zespołach są zawodnicy zagrożeni pauzą w kolejnym meczu w przypadku otrzymania żółtej kartki. W Lechu mowa o Karlstroemie, Murawskim, Sousie i Szymczaku, a w Legii o Augustyniaku, Elitimie, Jędrzejczyku, Josue, Kapuadim czy Wszołku.

17:21

Taki skład z kolei wystawia trener Legii: Tobiasz - Pankov, Jędrzejczyk, Kapuadi - Wszołek, Celhaka, Elitim, Ribeiro - Josue - Rosołek, Gual

17:19

Oto skład Lecha na hit: Mrozek - Pereira, Salamon, Blazic, Douglas - Murawski, Karlstroem - Velde, Sousa, Szymczak - Ishak

17:17

Jesienią w Warszawie był bezbramkowy remis. Jeżeli cofniemy się do poprzedniego sezonu, to w rundzie jesiennej był remis 0:0 w Warszawie, a na wiosnę oba zespoły podzieliły się punktami w Poznaniu (2:2).

17:15

Dzień dobry! Przed nami absolutny hit 32. kolejki Ekstraklasy, a więc starcie między Lechem Poznań a Legią Warszawa. Oba zespoły wciąż są w grze o europejskie puchary. Kto wygra to spotkanie? Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na żywo z tego spotkania, rozpoczęcie o godz. 17:30.