Villarreal
32'
32' Virgil van Dijk
53'
53' Pervis Estupinan (sam.)
55'
55' Sadio Mane
72'
72' Naby Keita za Jordan Henderson
72'
72' Diogo Jota za Sadio Mane
81'
81' Joseph Gomez za Trent Alexander-Arnold
81'
81' Divock Origi za Luis Diaz
47'

47' Pervis Estupinan
57'

57' Alfonso Pedraza za Francis Coquelin
62'

62' Giovani Lo Celso
72'

72' Serge Aurier za Daniel Parejo
72'

72' Manuel Trigueros za Pervis Estupinan
72'

72' Boulaye Dia za Samuel Chukwueze
86'

86' Paco Alcacer za Arnaut Danjuma

Relacja z meczu Liverpool FC - Villarreal

90  + 3'

Dziękujemy za relację!

90  + 3'

Koniec meczu! Liverpool wygrywa na własnym stadionie 2:0 z Villareal i jest o krok od awansu do finału Ligi Mistrzów.

90  + 2'

Ostatnia okazja dla Villareal. Thiago fauluje przed własnym polem karnym Auriera i będzie rzut wolny dla gości.

90

Szymon Marciniak doliczył dwie minuty do drugiej połowy meczu.

87

Pierwszy celny strzał piłkarzy Villarealu w tym meczu. Dia dopadł do piłki i uderzył na bramkę Allisona. Ale nawet ta próba nie zostanie uznana w statystykach - Dia był na spalonym.

82

Długa piłka w kierunku pola karnego Villareal, ale obrońcy bez trudu wybijają piłkę.

82

Zdecydowanie spadło tempo gry na Anfield.

79

Fabinho uderzał z pola karnego, ale został zablokowany.

79

I kolejna świetna akcja Salaha, prostopadłe zagranie do Luisa Diaza, który oddał strzał... wzdłuż linii bramkowej. Od autu zacznie Villareal.

78

Próba prostopadłego zagrania Salaha, ale zbyt długa i piłka trafia wprost w ręce Rulliego.

75

Diogo Jota agresywnie zaatakował Raula Albiola i go faulował. Chwila przerwy w grze. Od rzutu wolnego zacznie Villareal.

75

Villareal wreszcie ruszył z atakiem, ale niecelne podanie przerywa ich akcję. Zacznie na własnej połowie Liverpool.

73

Allison wyszedł z bramki, by przejąć piłkę i zrobił to skutecznie. Liverpool utrzymuje się przy piłce.

71

Co zrobił w tej sytuacji Rulli?! Bramkarz Villarealu wyszedł z bramki, ale nie dopadł do piłki, którą przejął Luis Diaz. Nie był jednak w stanie oddać strzału, a po chwili zagrał niecelnie.

70

Kapitalne podanie do Salaha, ale w ostatniej chwili Estupinan wybija mu piłkę z nogi. Kolejny rzut rożny dla Liverpoolu.

69

Obrońcy Villareal skutecznie wybijają piłkę. Liverpool musiał cofnąć się na własną połowę.

68

Van Dijk uderzał głową, ale znów był zablokowany. Jeszcze jeden rzut rożny.

67

Rulli znów odbija przed siebie strzał z dystansu, co natychmiast chcą wykorzystać piłkarze Liverpoolu. Ale strzał Luisa Diaza zablokowany, będzie rzut rożny.

64

To mogło być już 3:0! Nagłe przyspieszenie Salaha, dośrodkowanie w pole karne, idealne na nogę Robertsona, który pokonał Rulliego. Ale był na spalonym, co odgwizdał natychmiast Marciniak. I znów miał rację.

64

Piłkarze Liverpoolu nieco zwalniają grę.

62

Villareal coraz bardziej bezradny. Lo Celso ukarany żółtą kartką za faul na Robertsonie przed własnym polem karnym. Kolejna dobra okazja dla Liverpoolu.

60

Salah przewraca się w polu karnym. Marciniak pokazuje mu wymownym gestem, żeby się podnosił, bo nie ma mowy o rzucie karnym. I ma absolutną rację, co jeszcze wytłumaczył napastnikowi Liverpoolu, który rozmowę z Marciniakiem skwitował krótkim uśmiechem.

59

Liverpool nie przestaje atakować, szukając okazji do strzelenia kolejnych bramek.

57

Totalne szaleństwo na Anfield. Kibice Liverpoolu świętują dwubramkowe prowadzenie gospodarzy.

55

Salah otrzymał piłkę przed polem karnym, obrócił się z nią i zagrał prostopadle do Mane, który strzałem po ziemi pokonuje Rulliego. 2:0!

55

I kolejny cios! Liverpool potrzebował tylko dwóch minut!

53

Piłka na prawe skrzydło, Henderson dośrodkowywał piłkę, ta odbiła się od nogi Estupinana, który kompletnie zaskoczył Rulliego i piłka znalazła się w siatce. 1:0 dla Liverpoolu.

53

Liverpool na prowadzeniu! Anfield oszalało!

52

Potężne gwizdy na Anfield po decyzji Marciniaka. Lo Celso został trafiony w głowę piłką, sędzia uznał, że należy sprawdzić, czy wszystko z nim w porządku. To nie spodobało się kibicom Liverpoolu.

50

Kibice Liverpoolu już się cieszyli z bramki, ale nic z tego. Mane zgrał głową do Van Dijka, który był na spalonym. Fabinho pokonał Rulliego, ale Marciniak odgwizduje spalonego i nadal jest 0:0.

48

Obrońcy wybijają piłkę, ale to Liverpool się przy niej utrzymuje.

47

Zawrzało na murawie. Estupinan fauluje Salaha, który wybiegał na czystą pozycję. Bardzo dobra okazja dla Liverpoolu z rzutu wolnego na krawędzi pola karnego.

46

Dynamicznie rozpoczął tę połowę Liverpool. Salah oddał strzał sprzed pola karnego, ale Rulli pewnie broni.

46

Wracamy do gry! Zaczyna Villareal.

45

Tak wyglądało uderzenie Thiago Alcantary. Zabrakło centymetrów.

45

Bardzo żywa pierwsza połowa meczu. Liverpool oddał aż 13 strzałów na bramkę Villarealu, ale nie znalazł sposobu na pokonanie Rulliego.

45

Koniec pierwszej połowy! Liverpoolu na razie bezbramkowo remisuje z Villareal na Anfield.

45

Jedna minuta doliczona do pierwszej połowy meczu.

44

Salah znalazł się z piłką w polu karnym Villarealu, Rulli broni jego strzał. Ale to i tak bez znaczenia - piłkarz Liverpoolu był na spalonym.

42

Ależ to było uderzenie Thiago! Piłkarz Liverpoolu huknął potężnie z ponad 30 metrów, ale trafił jedynie w słupek. Rulli nie miałby żadnych szans na interwencję.

40

Kibice na Anfield nie zgadzają się z decyzją Szymona Marciniaka, który odgwizdał faul Luisa Diaza na rywalu w polu karnym goście. Na ich nieszczęście, polski sędzia miał rację.

38

Albiol nie opanował piłki na własnej połowie. Rzut z autu dla Liverpoolu na 30. metrze od bramki Villarealu.

36

Długa piłka w pole karne Liverpoolu, ale niecelny strzał Parejo.

36

Henderson fauluje rywala w środku pola. Rzut wolny dla Villareal.

35

Szybka akcja Liverpoolu. Zagranie na prawe skrzydło, Alexander-Arnold z pierwszej piłki dośrodkował w pole karne, idealnie na nogę Salaha, który uderzył bez przyjęcia. Niestety dla Liverpoolu, znów nad poprzeczką bramki Rulliego.

35

Tym razem obrońcy skutecznie oddalają zagrożenie.

34

Obrońcy nieskutecznie wybijają piłkę, Salah uderzał z pola karnego, ale Lo Celso zdołał zablokować uderzenie. Jeszcze jeden rzut rożny.

33

Sadio Mane opanował piłkę przed polem karnym Villareal, oddał strzał, ale Albiol zablokował jego uderzenie. Rzut rożny.

31

Żółta kartka dla Van Dijka, który staranował Chukwueze przy próbie wyjścia do kontry.

31

Luis Diaz znów huknął sprzed pola karnego. Rulli nawet nie próbował łapać piłki, Liverpool utrzymuje się w ataku.

29

Alexander-Arnold trafił prosto w mur. Liverpool utrzymał się jednak przy piłce. Pau Torres, który został trafiony w głowę, padł na murawę. Przerwa w grze.

27

Alexander-Arnold faulowany tuż przed polem karnym Villareal. Bardzo głupi faul Coquelina. Liverpool będzie miał teraz okazję z rzutu wolnego, wykonywanego na 23. metrze od bramki Rulliego.

25

Rozpędza się Liverpool. Mane opanował piłkę w polu karnym, wycofał do Salaha, który uderzył ponad bramką Rulliego. Gospodarze zdecydowanie przyspieszają.

24

Marciniak odgwizduje faul w polu karnym Villarealu. Goście wznowią grę od rzutu wolnego.

23

Przerzut Thiago na prawe skrzydło, Alexander-Arnold opanował piłkę, chciał dośrodkować w pole karne, ale został zablokowany przez Coquelina. Rzut rożny dla Liverpoolu.

22

Henderson uderzył z ostrego kąta, ale trafił w słupek. Całą sytuację miał pod swoją kontrolą Rulli, więc nie było zagrożenia utraty bramki.

20

Thiago próbował strzału sprzed pola karnego, ale trafił w rywala. Piłkarze Liverpoolu domagali się odgwizdania zagrania piłki ręką, ale Marciniak nie zgadza się z nimi.

20

Prostopadła piłka w kierunku Sadio Mane, ale Albiol mądrze zablokował rywala i od bramki zacznie Rulli.

19

Długa piłka w kierunku Luisa Diaza, który jej nie opanował. Od autu zacznie Villareal.

17

Szymon Marciniak upomina Hendersona, który miał pretensje po jednej z decyzji i machał rękami w kierunku sędziego asystenta.

15

Luis Diaz ruszył z piłką lewym skrzydłem, jednak po kontakcie z Foythem upadł na murawę. Kibice domagali się rzutu wolnego, ale Szymon Marciniak podjął inną decyzję. I wydaje się, patrząc na powtórki, że słusznie.

14

Luis Diaz huknął potężnie sprzed pola karnego, ale prosto w Rulliego. Bramkarz Villarealu jednak wypuścił piłkę z rąk, ale w ostatniej chwili zdołał naprawić swój błąd, zanim do piłki dopadł Salah lub Mane.

12

Dośrodkowanie z prawego skrzydła Salaha, idealnie na głowę Sadio Mane. Napastnik Liverpoolu fatalnie jednak spudłował w sytuacji sam na sam. Od bramki znów zacznie Rulli.

10

Kapitalne zagranie do Danjumy, który podał niedokładnie w pole karne. Ale to nie ma znaczenia - i tak był na pozycji spalonej.

10

Obrońcy Liverpoolu wybijają piłkę bez trudu.

10

Pierwsza akcja Villareal i rzut rożny. Alexander-Arnold przy próbie wybicia piłki trafił w Fabinho.

9

Salah strzela głową, ale bardzo niecelnie. Od bramki zacznie Rulli.

8

Krótka przerwa. Szymon Marciniak uspokaja Lo Celso za przepychanki w polu karnym.

8

Rzut rożny dla Liverpoolu. Konate zgrał piłkę głową do Sadio Mane, ale ten nie zdołał oddać strzału. Jeszcze jeden rzut rożny.

6

Villareal próbuje rozgrywać piłkę, ale błyskawicznie ją traci. I Liverpool ponownie buduje atak, znów od gry na własnej połowie.

4

Długie zagranie do Salaha, ale ten nie opanował piłki. Od bramki zacznie Rulli.

4

Gospodarze błyskawicznie jednak odebrali piłkę i rozpoczynają budowę ataku na własnej połowie.

3

Liverpool zaatakował wysokim pressingiem, ale Raul Albiol zdołał nabić Luisa Diaza i to Villareal zacznie od autu w okolicach własnego pola karnego.

2

Piłkarze Liverpoolu na razie spokojnie utrzymują się przy piłce w okolicach środka boiska.

1

Gramy! Rozpoczął Liverpool.

21:00

Wszyscy już gotowi. Za chwilę rozpoczynamy półfinał Ligi Mistrzów!

20:57

Czas na hymn Ligi Mistrzów!

20:56

I wychodzą. Szymon Marciniak wyprowadza obydwa zespoły na murawę.

20:56

Piłkarze obydwu zespołów są już gotowi do wyjścia na murawę.

20:51

A w takim składzie wystąpi Villareal:

20:50

W takim składzie zagra Liverpool:

20:43

Uwaga polskich kibiców będzie jednak skupiona na jeszcze jednej osobie. Szymon Marciniak będzie głównym sędzią tego spotkania. Tym samym pisze historię - żaden polski sędzia jeszcze nie miał okazji, by prowadzić spotkanie półfinałowe Ligi Mistrzów.

20:42

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację z półfinałowego meczu Ligi Mistrzów, w którym Liverpool zmierzy się na własnym stadionie z Villareal.