39'
39' Jacek Podgórski

Relacja z meczu Korona Kielce - Odra Opole

20:01

Za ten mecz już dziękujemy i zapraszamy na kolejną relację na żywo. Już o 20:45 Arka rozpocznie spotkanie z Chrobrym Głogów.

90  + 5'

Koniec meczu. Korona Kielce 3:0 Odra Opole. Zespół Leszka Ojrzyńskiego w niedzielę zagra w finale baraży o ekstraklasę.

90

Pięć minut doliczonych do drugiej połowy.

85

Pięć minut do końca meczu.

83

Tkocz w miejsce Szreka.

80

Goście oddali więcej strzałów, mają większe posiadanie piłki, ale przegrywają 0:3. Dziwny to mecz.

75

Kapitalna interwencja Forenca ratuje Koronę! Jak to możliwe, że Odra nie strzeliła jeszcze gola?

72

Gąsior w miejsce Takaca.

70

Żemło wybija piłkę z linii bramkowej!

68

Niewiele ponad 20 minut do końca. Tutaj nic już się nie zmieni.

64

Kartka dla Trojaka.

62

I jeszcze Zebić w miejsce Petrova, który narzeka na uraz mięśnia dwugłowego.

61

Podwójna zmiana też w Odrze. Weszli Janus i Hreben. Zeszli Kędziora i Mikinić.

59

Podwójna zmiana w Koronie. Weszli Shikavka i Łukowski, zeszli Kiełb i Błanik.

56

Bardzo ładna akcja Odry i minimalnie niecelne uderzenie Klimka!

51

Zdecydowanie spokojniejsze tempo meczu po przerwie. Korona nie ma problemów z trzymaniem Odry z dala od własnego pola karnego.

49

Minimalnie niecelne uderzenie Frączczaka.

46

Początek drugiej połowy.

19:10

Jedna zmiana w Koronie. Szymusik w miejsce Danka, który miał żółtą kartkę.

45  + 6'

Przerwa. Korona prowadzi 3:0 i jest o krok od finału baraży o ekstraklasę.

45  + 5'

Niezłe, ale minimalnie niecelne uderzenie głową Czaplińskiego.

45

Aż sześć minut doliczonych do pierwszej połowy. To pokłosie sporej liczby kontuzji i VAR-u.

42

Przedziwna to połowa. Odra miała lepsze okazje bramkowe, ale nagle przegrywała 0:1. Później atakowała z rozmachem, ale popełniła dwa proste błędy w obronie i jest już 3:0 dla Korony. Bezlitośni są dzisiaj gospodarze.

40

Fatalnie poślizgnął się Kostrzycki, w pole karne Odry wpadł Podgórski, który potężnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi! 3:0. Po meczu?

39

Podgórski, 3:0 dla Korony!

34

O tym meczu można napisać tak: Odra gra, Korona strzela gole. Goście sprawiają lepsze wrażenie w ofensywie, ale skuteczniejsi zdecydowanie są zawodnicy Leszka Ojrzyńskiego.

31

Adam Frączczak pewnie, 2:0 dla Korony!

30

Rzut karny dla Korony Kielce za zagranie ręką Szreka!

29

Interwencja VAR. Rozpatrujemy potencjalny rzut karny.

27

Potężne zamieszanie w polu karnym Odry Opole. Uderzenia Frączczaka i ze dwie-trzy próby Kiełba też.

25

Bardzo niecelne, nieudane uderzenie Frączczaka.

22

Moment szarpanej, nerwowej gry. Sporo fauli z obu stron, co chwilę ktoś leży na boisku, co chwilę sędzia przerywa grę.

19

Już wszystko w porządku. Gramy dalej, Malarczyk pozostaje na boisku.

17

Problemy zdrowotne Malarczyka.

15

Na razie lepsze okazje bramkowe miała Odra Opole, ale po pierwszym kwadransie to Korona prowadzi 1:0.

14

Świetną szansę miał Czapliński, ale uderzył ponad bramką!

12

Żywe spotkanie, sporo walki, sporo akcji ofensywnych obu stron. Dobrze, że stawka spotkania nie sparaliżowała obu stron.

9

Odra nie zraziła się stratą gola. Goście szukają możliwości do wyrównania.

6

Podgórski zdecydował się na uderzenie z dystansu, piłka po drodze odbiła się od Kędziory i zaskoczyła bramkarza Odry! Pierwsze uderzenie gospodarzy i już mamy bramkę. A to Odra mogła przed chwilą objąć prowadzenie!

5

GOL DLA KORONY!

4

Fenomenalna akcja gości! Z lewej strony zagrywał Klimek, a Mikinić nie trafił z bliska do pustej bramki!

3

Ofensywnie zaczęli goście. Piłkarze Odry (przynajmniej na razie) nie mają zamiaru czekać na gospodarzy.

1

17:58

Obie drużyny już na murawie. O 18:00 zaczynamy.

17:44

Skład Odry: Sapielak - Żemło, Kostrzycki, Kędziora - Szrek, Niziołek, Trojak, Klimek - Mikinić, Nowak - Czapliński.

17:40

Skład Korony: Forenc - Danek, Petrov, Malarczyk, Corral - Takac - Szpakowski, Podgórski - Kiełb, Frączczak, Błanik.

17:37

W drugim półfinale o 20:45 Arka Gdynia podejmie Chrobrego Głogów. Zwycięzcy w niedzielę zagrają w finale o awans do ekstraklasy.

17:35

Kielczanie w sezonie zasadniczym zajęli 4. miejsce, Odra była o pozycję niżej, dlatego mecz dziś odbędzie się w Kielcach. I od razu zaznaczamy: dzisiaj poznamy obu finalistów baraży. O awansie decyduje jeden mecz. W razie remisu dogrywka. Jak ona nie da rozstrzygnięcia, to strzelamy rzuty karne.

17:35

Dzień dobry, państwu! Witamy i zapraszamy na relację na żywo z pierwszego barażu o awans do ekstraklasy. O 18:00 Korona Kielce podejmie Odrę Opole.