Widzew Łódź
45'

45' Mattia Montini
63'

63' Juliusz Letniowski

Relacja z meczu Korona Kielce - Widzew Łódź

90  + 4'

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na Sport.pl!

90  + 4'

Drużyna Janusza Niedźwiedzia była w dzisiejszym hicie po prostu skuteczniejsza i umocniła się na prowadzeniu w tabeli I ligi i ma już siedem punktów przewagi nad dzisiejszym rywalem. Korona z kolei zaliczyła piąty kolejny mecz bez zwycięstwa i musi coraz bardziej spoglądać za siebie na to, co zrobią GKS Tychy oraz Miedź Legnica.

90  + 4'

Koniec meczu! Korona Kielce przegrywa z Widzewem Łódź 0:1!

90  + 3'

Znowu Wrąbel! Po ładnej akcji Korony bramkarz Widzewa pewnie broni marny strzał z kilku metrów jednego z rywali!

90  + 2'

Groźne, ale niecelne uderzenie zza pola karnego Koja! Żółta kartka dla Wrąbla za niesportowe zachowanie!

89

Świetna akcja Korony! Piłka trafia przed bramkę do Petrovicia, ale jego strzał broni Wrąbel!

88

Dośrodkowanie Danka wybija skutecznie Dejewski.

87

Z dystansu uderzył niecelnie Nojszewski.

86

Korona zamknęła Widzew na 30 metrach przed własną bramką.

84

Huknął z dystansu Podgórski! Odbija piłkę Wrąbel! Po chwili głową niecelnie uderza Koj!

83

Łukowski! Kapitalnie zabrał się z piłką w polu karnym, minął rywala, ale przegrał pojedynek z Wrąblem!

82

Coraz mniej czasu do końca, a Korona wprawdzie atakuje, ale wcale nie zbliża się do wyrównania.

80

Prostopadłe podanie w kierunku Łukowskiego było zbyt mocne. Przejął piłkę Wrąbel.

79

Koj huknął z dystansu, ale nad bramką Widzewa!

78

Zmiana w Koronie. Petrović za Zebicia.

78

Nojszewski płasko centrował w pole karne, ale został zablokowany. Groźną kontrę Widzewa faulem przerywa Sierpina. Żółta kartka.

76

Guzdek mógł minąć na linii środkowej Koja i wyjść sam na sam z bramkarzem Korony, ale obrońca gospodarzy twardo, lecz zdaniem sędziego przepisowo go zatrzymał!

75

Faulowany przed własną bramką Wrąbel. Rzut rożny dla Widzewa.

74

Kolejny korner dla Korony po interwencji Zielińskiego.

73

Ogromne zamieszanie w polu karnym Widzewa! Atakują piłkarze Korony, kolejne dośrodkowania wzdłuż bramki Wrąbla, ale nie ma strzału, choć bramkarz gości musiał trzykrotnie po tych dośrodkowaniach interweniować!

72

Ambitna walka Podgórskiego z Hanouskiem pozwoliła mu wywalczyć rzut rożny dla Korony.

71
70

Po rzucie rożnym bliski szczęścia był Malarczyk, który głową uderzył nieznacznie obok bramki Widzewa!

69

Świetna piłka w pole karne do Nojszewskiego, ale tego doskonale uprzedził Zieliński! Rzut rożny.

68

Nojszewski zmienia Szpakowskiego, a Pervan Błanika.

66

Błanik zszedł z boiska, tymczasem żaden piłkarz Korony nie wszedł w jego miejsce na boisko.

65

Wrąbel łapie piłkę po dośrodkowaniu Danka.

63

Ależ głupota Letniowskiego! Spóźnione wejście na nogi przeciwnika i dwie żółte kartki w dwie minuty! Czerwona kartka dla pomocnika Widzewa, łodzianie w dziesiątkę!

62

Michalski przyspieszył lewym skrzydłem i płasko dośrodkował w pole karne, ale dobrze ustawiony był Malarczyk.

61

Teraz żółta kartka dla Letniowskiego.

60

Letniowski zza pola karnego uderza obok bramki Korony.

60

Podwójna zmiana w Widzewie. Guzdek i Michalski za Montiniego i Karaska.

59

Korner kończy się zupełnie nieudanym strzałem z dystansu Zebicia.

58

Groźne dośrodkowanie Danka, wybijają piłkarze Widzewa na rzut rożny!

56

Kolejna kartka - tym razem ukarany Karasek za faul taktyczny. Remis 4-4 w żółtych kartkach.

55

Zieliński nie opanował znakomitego podania Letniowskiego za linię obrony! Mogło być bardzo groźnie.

54

Świetna akcja prawym skrzydłem Zielińskiego! Zdołał dograć w pole karne do Kuna, ale ten został zablokowany.

53

Montini ogląda żółtą kartkę za przeszkodzenie bramkarzowi we wznowieniu gry.

52

Dobra akcja Łukowskiego, ale Koj nie opanował jego podania w polu karnym. Mogło być groźnie.

50

Teraz Dejewski przepisowo zatrzymał szarżującego Łukowskiego.

49

Kartka również dla Dejewskiego za faul taktyczny.

48

Żółta kartka dla Danka oraz jednego z członków sztabu szkoleniowego Korony.

47

Rzut wolny dla Korony, ale Sierpina uderza wysoko nad poprzeczką.

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

45  + 6'
45  + 6'

Korona dominowała przez zdecydowaną większość pierwszej połowy, ale to Widzew prowadzi, schodząc do szatni na przerwę! To był jedyny strzał Widzewa jak dotąd w całym spotkaniu. Stuprocentowa skuteczność gości. Czy coś zmieni się po przerwie? Liczymy na wielkie emocje!

45  + 6'

Koniec pierwszej połowy! Korona Kielce przegrywa z Widzewem Łódź 0:1!

45  + 6'

Żółta kartka dla Danielaka za niesportowe zachowanie.

45  + 5'

Żółta kartka dla Szpakowskiego. Cały środek pola Korony ma żółte kartki.

45  + 4'

Widzew dobrze się bronią. Coraz bliżej do przerwy.

45  + 2'

Korona znów stara się atakować pressingiem jeszcze na połowie rywala. Czy to przyniesie skutek jeszcze w pierwszej połowie?

45  + 1'

Sześć minut doliczonych do tego spotkania.

45

Korona dominowała, a Widzew strzela gola! I to jak! Letniowski trafia z rzutu wolnego w twarz swojego kolegi Montiniego, a odbita piłka myli Forenca! 1:0 dla gości!

45

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! MATTIA MONTINI!

44

Gąsior fauluje Letniowskiego tuż przed polem karnym. Groźna szansa dla Widzewa.

43

Długa piłka w pole karne Korony, pomylił się Danek, ale nie zdołał się zabrać z piłką Karasek! Mogło być groźnie.

41

Dejewski zmienia kontuzjowanego Nowaka.

40

Żółta kartka dla Gąsiora za ostre wejście na nogi Danielaka.

39

Dejewski pojawi się na boisku.

38

W tej akcji kontuzji łydki doznał Krystian Nowak, który raczej nie będzie mógł kontynuować gry.

37

Szansa dla Korony! Błanik minął Nowaka i wpadł w pole karne, ale spod linii końcowej nie zdołał dograć celnie przed bramkę do Łukowskiego!

35

Wznawiamy grę.

32

Mecz przerwany przez zadymienie boiska.

31

Jakiś problem ze zdrowiem ma Konrad Forenc, ale będzie w stanie kontynuować grę.

30

Montini faulowany w środku pola. Centrę Letniowskiego łapie Forenc.

29

Lepsze minuty Widzewa. Kolejny rzut wolny dla gości w strefie obronnej Korony. Centruje Letniowski, wybijają obrońcy gospodarzy.

28

Wreszcie jakaś akcja Widzewa. Dośrodkowania Kuna i Montiniego były jednak niedokładne.

27

Żółta kartka Marka Hanouska sprzed kilkunastu minut oznacza, że Czech nie zagra w Derbach Łodzi z ŁKS. Zła informacja dla Widzewa.

26

Prostopadłe podanie Sierpiny do Łukowskiego było zbyt mocne. Stępiński wyblokował rywala.

25

Letniowski dośrodkowuje w pole karne, kolejne dobre interwencje defensywy Korony.

24

Zebić fauluje taktycznie Zielińskiego. Żółta kartka dla zawodnika gospodarzy.

24

I jeszcze jeden rzut rożny po zablokowanej centrze Błanika. Ósmy rzut rożny w tym spotkaniu dla kielczan!

23

Zamieszanie w polu karnym Widzewa! Mały bilard i piłka spada pod nogi Łukowskiego, ale ten zablokowany! Korner.

22

Korona dalej dominuje, ale tempo jej gry wyraźnie spadło.

21

Wybijają piłkarze Widzewa, jeszcze uderza z dystansu Sierpina, ale jest blokowany.

21

Dośrodkowanie Podgórskiego, strzał głową Błanika blokuje Zieliński i jest rzut rożny!

20

Płaskie dośrodkowanie Podgórskiego wybija Tanżyna. Ale Korona błyskawicznie odzyskuje piłkę!

18

Świetny pressing Korony. Widzew nie jest w stanie utrzymać piłki dłużej niż kilka sekund!

18

Zebić dośrodkowuje z prawego skrzydła, Zieliński wybija na rzut rożny.

17

Korona dominuje w tym spotkaniu. Posiadanie piłki: 75:25 dla gospodarzy. Strzały: 4:0 dla Korony, ale na razie bez strzałów celnych.

15

Błanik zablokowany z lewej strony pola karnego i będzie kolejny korner dla Korony.

14

Ucierpiał Zieliński w pojedynku z Sierpiną. Nie ma jednak faulu.

13

Kun dobrze przerwał krótkie rozegranie rzutu wolnego przez gospodarzy.

12

Żółta kartka dla Hanouska za faul taktyczny na Zebiciu.

10

Kapitalna piłka za linię obrony! Podgórski wyszedł sam na sam i próbował efektownie mijać Wrąbla, ale ten wyłuskał piłkę spod nóg zawodnika gospodarzy!

9

Kolejny rzut rożny kończy się bardzo niecelnym uderzeniem z dystansu Łukowskiego.

8

Teraz do strzału głową doszedł Malarczyk, ale jego uderzenie zostało zablokowane!

7

Błąd Tanżyny daje gospodarzom rzut rożny. Dobry mecz od pierwszych minut w Kielcach!

6

Faul taktyczny Kuna, ale jeszcze upiekło się skrzydłowemu Widzewa.

5

I już groźna kontra Widzewa! Danielak prawym skrzydłem wpadł w pole karne i szukał ustawionego na długim słupku Montiniego! Świetnie zachował się Forenc, który przeciął to dośrodkowaniem.

4

Błanik płaskim dośrodkowaniem szukał napastników Korony, ale dobrze interweniowali obrońcy Widzewa.

4

Poprzeczka!!! Świetnie rozegrany rzut rożny, głową uderza Danek, a piłka obija tylko poprzeczkę bramki Wrąbla! Było bardzo blisko!

3

Efektowna akcja Jacka Podgórskiego, wpadł prawą stroną w pole karne, ale został zablokowany i będzie rzut rożny.

2

Warto zaznaczyć, że Korona gra dzisiaj bez dwóch ważnych postaci swojej ofensywy - Adama Frączczaka oraz bardzo poważnie kontuzjowanego Jacka Kiełba.

1

Zaczynamy mecz!

20:30

Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry. W tle hymn Korony, czyli piosenka Marka Grechuty "Dni, których nie znamy".

20:27

Sędzią spotkania będzie dzisiaj arbiter z ekstraklasy - Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

20:27

Rezerwowi Korony: Zapytowski - Seweryś, Petrović, Nojszewski, Pervan, Sewerzyński, Lisowski, Szarek, Bortniczuk.

20:25

Skład Korony na ten mecz: Konrad Forenc - Adrian Danek, Piotr Malarczyk, Michał Koj, Łukasz Sierpina - Marcin Szpakowski, Mario Zebić - Jacek Podgórski, Marcel Gąsior, Dawid Błanik - Jakub Łukowski.

20:24

Rezerwowi Widzewa: Konrad Reszka (69), Tomasz Dejewski (5), Mateusz Michalski (7), Paweł Tomczyk (8), Bartosz Guzdek (17, M), Patryk Mucha (19), Abdul Aziz Tetteh (55), Fabio Nunes (92), Radosław Gołębiowski (97, M).

20:24

Skład Widzewa na to spotkanie: Jakub Wrąbel (44) - Juliusz Letniowski (10), Krystian Nowak (15), Karol Danielak (16), Dominik Kun (22), Paweł Zieliński (23), Marek Hanousek (25), Daniel Tanżyna (27, K), Kacper Karasek (30, M), Mattia Montini (43), Patryk Stępiński (95).

20:23

Od gabinetów, przez szatnię, po boisko - latem zmiany w Widzewie Łódź zaszły wszędzie. A nowa drużyna, choć na awans do ekstraklasy dostała od nowego właściciela dwa lata, zaskoczyła od razu. Po 12 meczach ma 29 punktów - 4 więcej niż druga w tabeli Korona Kielce. - Kryzys jeszcze się pojawi - przestrzega jednak klubowa legenda, Tomasz Łapiński.

20:20

Przed nami starcie dwóch zdecydowanie najlepszych drużyn I ligi na początku sezonu 2021/22! Korona Kielce i Widzew Łódź zajmują dwa pierwsze miejsca w tabeli z kilkupunktową przewagą nad resztą stawki. Prowadzi Widzew, który w 12 spotkaniach uzbierał 29 punktów i ma 4 punkty przewagi nad drugą Koroną. Trzeci GKS Tychy ma już z kolei 22 punkty, a czwarta Miedź Legnica 21 (choć również mecz zaległy). W przypadku wygranej Widzewa, "odjedzie" on pozostałym rywalom na wyraźną różnicę punktową. Z kolei gospodarze muszą walczyć o to, zeby za chwilę nie dogonił ich peleton.

20:17

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 13. kolejki I ligi, w którym Korona Kielce zmierzy się na własnym stadionie z Widzewem Łódź! Początek spotkania o 20:30!