GKS Tychy 71
40'
40' Kacper Tabis
36'

36' Sebastian Steblecki
60'

60' Jakub Piatek
69'

69' Bartosz Biel
88'

88' Kamil Kargulewicz
90'

90' Maciej Mańka

Relacja z meczu Odra Opole - GKS Tychy 71

14:37

GKS Tychy w drugiej połowie nie zostawił Odrze złudzeń. Wynik 5:1 mówi sam za siebie. Tyszanie nadal mają szanse na bezpośredni awans do Ekstraklasy. Radomiak i Bruk-Bet muszą jeszcze powalczyć w ostatniej kolejce sezonu. Radomiak Radom zagra z Koroną Kielce, Bruk-Bet Termalica ze Stomilem Olsztyn, a GKS Tychy z ŁKS-em. Natomiast Odra Opole, na skutek porażki z GKS-em i zwycięstwa Górnika Łęczna z Zagłębiem Sosnowiec (1:0), straciła szanse na baraże.

90  + 3'

Gospodarzy dobija Mańka po dobitce. Koniec meczu!

90  + 3'

5:1!

90

Trzy minuty doliczone

88

Genialna akcja Kargulewicza! Świetny rajd, wbiegł między trzech piłkarzy w pole karne i pokonał bramkarza!

80

Dawid Kort jeszcze spróbował wrócić na murawę.

78

Wiktor Żytek schodzi, Łukasz Norkowski wchodzi.

77

Ależ dramat Dawida Korta! Źle stanął i jest już poza boiskiem. Ma opatrywaną kostkę. Dla niego to chyba koniec meczu

76

Bartosz Szeliga w międzyczasie dostaje żółtą kartkę.

76

Michał Surzyn i Dawid Kort za Szymona Drewniaka i Konrada Nowaka

73

Kapitalna interwencja Jałochy! Strzał Winiarczyka z pola karnego na dalszy słupek z trudem odbił bramkarz Tychów!

72

Bartosz Biel schodzi, w jego miejsce Łukasz Moneta. Jakub Piątek natomiast jest zmieniony przez Oskara Paprzyckiego.

71

Wygląda na to, że sprawa awansu do Ekstraklasy rozstrzygnie się w ostatniej kolejce sezonu...

70

Mogło być 4:1! Piłkarzowi GKS-u odskoczyła piłka, kiedy wychodził sam na sam z bramkarzem.

69

Dośrodkowanie Kargulewicza na szósty metr przed bramkę, a tam znakomicie do główki złożył się Bartosz Biel i pokonał Sapielaka!

69

GOOOOOOOOOOOOOOOL NA 3:1! BARTOSZ BIEL PODWYŻSZA PROWADZENIE GKS-U!

69

Strzał Żaka z dystansu. Niecelny.

66

Zmiana w Odrze. Adam Żak za Mikinicia.

64

Arkadiusz Piech, jak on to zmarnował?! Znakomity rajd, minął obrońcę i z okolic 16. metra uderzył, ale prosto w bramkarza. Dlaczego nie podał do wolnego na lewej stronie kolegi? Albo nie popędził jeszcze dalej w pole karne?

64

Fantastyczna interwencja Sapielaka! Mocny strzał Lewickiego z 16 metrów odbija bramkarz Odry.

63

Arkadiusz Piech zmienia Czaplińskiego.

62

Żółta kartka dla Macieja Wróbla.

60

Genialna piłka z prawej strony Lewickiego w pole karne do Biela. Ten przyjął piłkę i uderzył na bramkę. Sapielak obronił pierwszy strzał, ale był bezradny wobec dobitki Piątka!

60

GOOOOOOOOOOOOL! GKS PROWADZI 2:1! JAKUB PIĄTEK!

56

Jakub Piątek dostaje żółtą kartkę.

55

Kolejna wrzutka i znowu nie zdążył piłkarz Odry! Tymczasem przerwa w grze. Na boisku leży Jakub Piątek

54

Bardzo blisko był Mikinić! Konrad Nowak dośrodkował na pole bramkowe i Mikinić akrobatycznie, trochę w stylu kung fu próbował wbić piłkę do siatki. Minął się jednak z piłką.

52

Strzał Szeligi z 25 metrów, rykoszet i z dużym trudem broni Sapielak!

50

Świetna kontra Odry! PIłka trafia na 16. metr do Nowaka, który celował w okienko, ale zabrakło precyzji.

47

Strzał Lewickiego z dystansu, bardzo niecelny

46

Zaczynamy drugą połowę meczu!

13:45

Zmiana w zespole GKS-u. Kargulewicz za Kacpra Piątka.

45  + 1'

Koniec pierwszej połowy. Odra Opole remisuje z GKS-em Tychy 1:1. Ten wynik oznacza, że na ten moment Radomiak Radom i Bruk-Bet Termalica Nieciecza są pewne gry w Ekstraklasie!

45  + 1'

Minuta doliczona do pierwszej połowy. Rzut rożny dla Odry.

41

To jest gol samobójczy Szeligi! Tabiś pobiegł z piłką do linii końcowej na prawym skrzydle i wstrzelił piłkę do środka pola karnego. Ta odbiła się od Szeligi tak pechowo, że wpadła do bramki między bliższym słupkiem a nogą bramkarza!

41

I GOOOOOOOOOOOOL DLA ODRY OPOLE! 1:1!

39

Było groźnie, ale nie było celnego strzału na bramkę. Rozpocznie bramkarz

39

Kolejna akcja gości kończy się rzutem rożnym.

36

Świetne dośrodkowanie na środek pola karnego, a tam znakomicie na piłkę nabiegł Steblecki, który uderzył piłkę głową. Ta po koźle wpadła do bramki!

36

GOOOOOOOOOOOOOOOL! GKS PROWADZI! SEBASTIAN STEBLECKI!

34

Znowu ładna klepka gospodarzy, ale wrzutka wybita przez obronę. Chwilę później Drewniak znalazł się z okolicy narożnika pola bramkowego i oddał strzał z półwoleja, ale niecelnie.

33

Świetna akcja Odry, w ostatnim momencie na 14 metrze Żytek zaskoczył szykującego się do strzału Wróbla i wybił mu piłkę.

31

Ładna akcja GKS-u, ale dośrodkowanie wyłapuje golkiper.

29

Teraz Wiktor Żytek ogląda żółtą kartkę za faul.

28

Żytek! Ależ było blisko! Strzał z fałsza po rzucie wolnym na dalszy słupek i piłka minimalnie mija słupek bramki Odry!

26

Dobra, mocna, ostra wrzutka Biela z lewej strony, ale nikt tego nie zamknął.

25

Kolejna wrzutka tyszan wybita przez Tabisia.

23

Dobrze o długą piłkę powalczył Wróbel i oddał mocny strzał z 18 metrów. Jałocha odbił z problemami!

22

Ładna akcja Odry na małej przestrzeni. Strzał Czaplińskiego z 20 metrów, ale piłka poszybowała nad bramką.

20

Kontra trzech na dwóch Odry, ale kluczowe podanie zepsute przez piłkarza gospodarzy. W odpowiedzi strzela Steblecki, ale został zablokowany.

20

Strzał Trojaka z trudnej pozycji, z linii bocznej pola karnego. Celnie, ale nie mogło to zaskoczyć bramkarza.

18

Kontra Odry, która kończy się strzałem z dystansu, ale został on zablokowany.

18

Chmiel zszedł z piłką do lewego skrzydła, oszukał obrońcę i dośrodkował, ale radzą sobie z tym obrońcy Odry.

16

Spokojniejszy fragment meczu. Jedna i druga drużyna wyczekuje swojej szansy.

13

Czapliński oddaje strzał z dystansu, ale bardzo niecelnie.

13

Piłka w polu karnym GKS-u, ale znowu ostatnie dogranie nie wyszło.

11

Mańka przełożył obrońcę w okolicach linii bocznej pola bramkowego i oddał strzał, ale za słabo, żeby zaskoczyć bramkarza. Szkoda, że nie podniósł głowy - miał lepiej ustawionych kolegów.

9

Seria wrzutek w pole karne Odry. Jest gorąco pod bramką gospodarzy, ale nie kończy się to strzałem

8

Akcja Odry, ale ostatnie podanie w pole karne przejęli tyszanie.

7

Pressing GKS-u skutkuje błędem bramkarza, który wybija piłkę na aut.

6

Składna akcja tyszan, dośrodkowanie z prawej strony na rzut rożny wybija Tabis.

4

Zupełnie nieudane dośrodkowanie Szeligi.

3

Próbowali wyjść z kontrą gospodarze, ale Czapliński zagrywa niedokładnie.

2

Pierwsza stuprocentowa sytuacja dla GKS-u! Biel dostał prostopadłe podanie od Stebleckiego. W polu karnym piłkarza GKS-u w ostatniej chwili zatrzymał Winiarczyk!

1

Pierwszy gwizdek sędziego. Jedziemy!

12:40

Obie ekipy na murawie. Na czerwono Odra, na biało GKS. Sędzią spotkania jest Łukasz Szczech

12:33

Start meczu już za kilka minut. Wkrótce obie ekipy pojawią się na murawie

12:12

Oto składy obu zespołów:

12:07

Tyszan czeka niełatwe zadanie, bo Odra Opole ma o co się bić. Traci tylko jeden punkt do szóstego miejsca, które premiowane jest grą w barażach o awans do Ekstraklasy.

12:04

Sytuacja w tabeli Fortuna 1.Ligi wygląda następująco - na prowadzeniu jest Radomiak Radom, który ma 65 punktów, o jeden więcej niż Bruk-Bet Termalica Nieciecza. 59 punktów ma natomiast trzeci GKS Tychy, który dzisiaj gra mecz 33. kolejki. Tylko te trzy zespoły liczą się w walce o bezpośredni awans. Jeżeli jednak GKS dzisiaj nie zdobędzie kompletu punktów, to będzie oznaczało, że do Ekstraklasy awansuje Radomiak i Bruk-Bet Termalica.

12:03

Dzień dobry! Zapraszamy na relację meczu Odry Opole z GKS-em Tychy. Niewykluczone, że dzisiaj oficjalnie poznamy nazwy dwóch zespołów, które awansują do Ekstraklasy!