Relacja z meczu Ruch Chorzów - Motor Lublin

Dziś jeszcze baraże o awans do ekstraklasy. Zapraszamy na relację na żywo, a za teraz dziękujemy!

Ruch tym samym dołączył do Stali Rzeszów i Chojniczanki Chojnice, które awansowały do I ligi bezpośrednio.

Ruch wraca do I ligi po czterech latach. Chorzowianie zrobili kolejny krok w drodze do powrotu do ekstraklasy i odbudowaniu się po potężnych problemach.

90

KONIEC MECZU! RUCH CHORZÓW AWANSOWAŁ DO I LIGI!

84

Zamieszanie w polu karnym Motoru, Szczepan przejął piłkę, minął bramkarza i uderzeniem do pustej bramki kompletuje hat-trick!

84

Szczepan! Hat-trick! 4:0!

80

10 minut do końca. Na stadionie w Chorzowie już odpalone fajerwerki. Kibice już świętują.

77

Kapitalna interwencja Bieleckiego po uderzeniu z bliska Fidziukiewicza!

75

Marković w miejsce Janoszki. Owacja na stojąco dla zawodnika Ruchu.

73

Ceglarz w miejsce Króla. Czwarta zmiana w Motorze. Wynik już raczej się nie zmieni.

69

Janoszka podał ze środka do prawej strony. Szczepan dobrze przyjął piłkę, wpadł z nią w pole karne i uderzeniem w dalszy róg podwyższył na 3:0!

68

Szczepan! 3:0! Jest po meczu!

67

I zmiana. Schodzi Foszmańczyk, w jego miejsce Stępień.

66

Niecelne uderzenie Foszmańczyka.

63

Poprzeczka ratuje Motor po uderzeniu Janoszki sprzed pola karnego!

61

Zamieszanie w polu karnym Motoru, gościom jednak udało się wybić piłkę.

58

Moment przewagi Ruchu. Już niewiele czasu zostało gościom.

55

Kolejna próba Koseckiego z dystansu. Tymczasem niecelnie.

53

Sikora zablokował uderzenie Koseckiego.

51

Teraz rzutu domagali się gospodarze. Według nich Kosecki faulował Foszmańczyka. Sędzia puścił jednak grę, a jego decyzję poparła analiza VAR.

49

Rzut karny podyktowany za zagranie ręką Sikory. Ale wynik bez zmian!

48

Król trafił w słupek! Nie ma gola! Wciąż 2:0 dla Ruchu!

47

Rzut karny dla Motoru!

46

Początek drugiej połowy.

46

Aż trzy zmiany w Motorze. Na boisku Moskwik, Fidziukiewicz i Kosecki. Zeszli z niego Ryczkowski, Rozmus i Kołbon.

45

Przerwa. Na razie 2:0 dla Ruchu. Widzimy się za kwadrans.

45

Potężne uderzenie Szczepana z dystansu, ale czujny pozostał bramkarz Motoru, który odbił piłkę na rzut rożny.

44

Kartka dla Swędrowskiego.

43

Fenomenalna okazja dla Motoru! Firlej był sam na sam z Bieleckim, ale za długo czekał z uderzeniem i w ostatniej chwili zablokował go Zubkov!

39

Zablokowane uderzenie Janoszki. Ale kolejny raz akcję lewą stroną napędził Wójtowicz.

37

Świetna interwencja Bieleckiego po uderzeniu Firleja.

36

Kolejna szansa dla Ruchu! Najpierw akcja Wójtowicza i zablokowane podanie, piłka spadła jednak pod nogi Foszmańczyka, którego uderzenie minęło bramkę Motoru!

34

Ostrzejszy moment gry. Teraz kartka dla Szywacza.

31

Kartka dla Szczepana.

28

Ależ szansę miał Motor! Teraz nieporozumienie w obronie Ruchu, Firlej wyszedł sam na sam z Bieleckim, ale bramkarz gospodarzy znakomicie interweniował.

27

Katastrofalny błąd Zbiciaka. Stoper Motoru najpierw źle obliczył tor lotu piłki, potem nieczysto w nią trafił, przez co Szczepan wyszedł sam na sam z bramkarzem i zdobył drugą bramkę dla Ruchu!

26

Szczepan! 2:0 dla Ruchu!

23

Kolejna próba akcji ofensywnej w wykonaniu Ruchu. Tym razem jednak Janoszka dostał za mocne podanie i nie opanował piłki.

20

Słabe uderzenie Firleja, spokojna interwencja Bieleckiego.

17

Janoszka na spalonym. Gospodarze zepsuli szansę na niezłą kontrę.

13

Ładna akcja Wójtowicza lewą stroną. Wahadłowy Ruchu minął dwóch rywali, zagrał w pole karne, ale tam zabrakło piłkarzy gospodarzy.

11

Niezłe uderzenie Sędzikowskiego z rzutu wolnego, ale spokojnie piłkę złapał Bielecki.

9

Ależ przewaga Ruchu. Teraz fatalny błąd stopera Motoru i w ostatniej chwili przed uderzeniem do pustej bramki powstrzymany został Foszmańczyk.

8

A jedenastka została podyktowana za zagranie ręką Kołbona.

7

Mokrzycki uderzył w swój prawy róg, Madejski rzucił się w przeciwny i Ruch prowadzi!

7

Mokrzycki pewnie! 1:0 dla Ruchu!

6

Rzut karny dla Ruchu Chorzów!

5

Gorąco pod bramką Ruchu. Spod linii końcowej zagrywał Ryczkowski, a niespodziewanie do własnego bramkarza podawał Kasolik.

3

Pierwsze dośrodkowanie w pole karne Motoru. Z rzutu wolnego zrobił to Janoszka, ale piłkę wybili stoperzy.

1

16:58

Obie drużyny wychodzą na murawę. Za kilka chwil początek meczu.

16:43

Skład Motoru: Madejski - Wójcik, Najemski, Zbiciak, Rozmus - Król, Swędrowski, Kołbon - Sędzikowski, Firlej, Ryczkowski.

16:38

Skład Ruchu: Bielecki - Kasolik, Zubkov, Szywacz - Żuk, Sikora, Mokrzycki, Wójtowicz - Foszmańczyk, Janoszka - Szczepan.

16:37

Dla Motoru obecny sezon jest drugim w II lidze. Przed rokiem klub z Lublina zajął 9. miejsce w tabeli. Ostatni raz na zapleczu ekstraklasy Motor grał w sezonie 2009/10.

16:35

W tym sezonie Ruch jest beniaminkiem II ligi. Przed rokiem klub z Chorzowa świętował awans z III ligi, w której grał dwa lata. Ostatni raz na zapleczu ekstraklasy Ruch był w sezonie 2017/18.

16:33

W półfinale baraży Ruch pokonał po dogrywce Radunię Stężyca 1:0, a Motor rozbił na wyjeździe Wigry Suwałki 4:0.

16:33

Bezpośredni awans do I ligi wywalczyły Stal Rzeszów oraz Chojniczanka Chojnice. W sezonie zasadniczym Ruch był na 3. miejscu, a Motor na 5.

16:32

Dzień dobry, państwu! Zapraszamy na relację na żywo z finału baraży o awans do I ligi. W Chorzowie Ruch podejmie Motor Lublin. Początek meczu o 17:00.