14' Patrik Schick
24'

24' Serge Gnabry
32'

32' Leroy Sane za Kingsley Coman
43'

43' Robert Lewandowski
72'
72' Leon Bailey
74'
74' Kerem Demirbay za Leon Bailey
82'
82' Lucas Alario za Patrik Schick
68'

68' Joshua Kimmich za Corentin Tolisso
68'

68' Jamal Musiala za Leroy Sane
90'

90' Robert Lewandowski

Relacja z meczu Bayer Leverkusen - Bayern Monachium

90  + 3'

Bayern Monachium liderem Bundesligi do końca 2020 roku! Mają 30 punktów, 28 za to ma drugi Bayer Leverkusen.

90  + 3'

Koniec meczu. 2:1 dla Bayernu i monachijczycy liderem Bundesligi do końca roku!

90  + 3'

Lewandowski dostał piłkę w pole karne, strzelił, obita piłka o obrońcę Bayeru i gol dla Bayernu zmieniający wszystko!

90  + 3'

GOOOOOOL! Robert Lewandowski! 2:1! W ostatniej minucie doliczonego czasu! Niesamowite!

90

Lewandowski strzela z daleka, jest blokowany, piłka wpada w pole karne, ale wyłapuje ją Hradecky.

90

Diaby do Alario, ale Argentyńczyk nie zdążył przeciąć podania. Od autu spod własnego pola karnego Bayern. Trzy minuty doliczone.

88

Faul Roberta Lewandowskiego.

88

Dobre wyjście i wybicie piłki Hradecky'ego, rozgrywa ją od tyłu Bayern.

87

Teraz rzut rożny dla Bayernu. Odbite przez obrońców Bayeru dośrodkowanie z prawej strony boiska.

84

Krótkie rozegranie i wybita wrzutka Demirbaya. Do końca nieco ponad sześć minut.

82

Amiri obija Suele w polu karnym monachijczyków. Rzut rożny dla gospodarzy.

82

Zmiana w Bayerze: Lucas Alario za Patricka Schicka!

79

Musiala dostał piłkę w pole karne i uderzył w słupek! Następnie kontra Bayeru, ale piłka wybita spod nóg Schicka do Manuela Neuera, leży na boisku Schick!

74

Zmiana w Bayerze: Demirbay za Baileya.

73

Kimmich dośrodkowuje w pole karne i spotkali się przy piłce Mueller i Lewandowski, strzał Niemca ponad bramką.

73

Żółta kartka dla Leona Baileya za faul na Alphonso Daviesie.

69

Robert Lewandowski dostał piłkę w pole karne, ale wyprzedził w polu karnym Polaka Lukas Hradecky.

68

Zmiany w Bayernie: Leroy Sane schodzi, wchodzi Musiala! A przecież to on zmieniał Comana! Do tego Kimmich za Tolisso!

67

Po rzucie rożnym piłkę dostał Gnabry, ale wyszedł z nią poza pole gry.

67

Kontra Bayernu, szybko biegł z piłką po podaniu Thomasa Muellera Serge Gnabry i silnie uderzył po ziemi w Lukasa Hradecky'ego!

65

Kolejna akcja Bayernu, ale dwa razy wybijali piłkę spod nóg piłkarzy z Monachium zawodnicy Bayeru.

64

Słaba próba strzału Muellera, choć świetnie wcześniej dryblował w polu karnym Bayeru Gnabry i dostarczył mu piłkę.

62

Hradecky łapie piłkę po kolejnej wrzutce Bayernu.

61

Interwencja Tapsoby w polu karnym Bayeru, blisko piłki znów Robert Lewandowski, piłka wybita poza linię boczną, a Bayern cofa piłkę do Neuera.

61

Uderzył zza pola karnego Amiri, ale pewnie łapie tę piłkę Manuel Neuer.

59

Dośrodkowanie na bliższy słupek drużyny z Leverkusen, ale piłka wybita na aut i długo rozgrywana przez Bayer.

59

Bayern blokuje kolejne ataki gospodarzy. Rzut rożny dla Bayeru.

57

Rzut wolny niewykorzystany przez Bayer, akcja gości zakończona zablokowaniem Gnabry'ego. Chwilę później po drugiej stronie zatrzymany Amiri.

55

Piłkę w polu karnym dostał Robert Lewandowski, ale Polak starał się odgrywać do Muellera. Był powstrzymywany i przez to piłka doszła do Hradecky'ego, a nie któregoś z kolegów.

54

Przeciągnięte dośrodkowanie, Bayern kontynuuje akcję i ma aut.

54

Interwencja Dragovicia przy akcji Daviesa. Kanadyjczyk już wszedł w pole karne, ale nie spodziewał się tak idealnego wślizgu. Rzut rożny dla gości.

53

Akcja zepsuta przez Schicka. Czech nie oddał piłki Diaby'emu w odpowiednim momencie.

52

Rzut wolny dla Bayeru, ale przyniosła niepowodzenie. Najpierw pokonany w pojedynku w polu karnym Schick, a następnie na spalonym Tapsoba.

50

Kolejne akcje obu drużyn nieco mniej groźne. Faulowany Tolisso przez Baumgartlingera.

48

Teraz rzut rożny po akcji Leona Baileya ugrał Bayer, ale nic z tego nie wyniknęło. Kontra Bayernu także zablokowana.

47

Piłka długo pozostała w polu karnym po rzucie rożnym, ale dobrze interweniował przy przyjęciu piłki przez Muellera Jonathan Tah. Piłka dla Bayeru.

47

Robert Lewandowski wchodzi w pole karne od lewej strony i zagrywa do Thomasa Muellera, ale wybił piłkę poza linię końcową Tapsoba!

46

Wracamy na Allianz Arenę, rozpoczynamy drugą połowę spotkania! Bez zmian w obu drużynach.

45  + 3'

Koniec pierwszej połowy spotkania! 1:1 w hicie Bundesligi do przerwy!

45  + 3'

Lewandowski trafia w mur, dobija po odbiciu od zawodnika Bayeru, piłka trafiła do Thomasa Muellera, ale ten był na spalonym.

45  + 2'

Piłka wybita poza pole karne, ale tam Corentin Tolisso i uderzenie w rękę piłkarza Bayeru. Rzut wolny.

45  + 2'

Gnabry podał do Muellera, ale ten dośrodkowuje wprost w nogi Tapsoby. Rzut rożny dla Bayernu.

45  + 2'

Gnabry dośrodkował na środek pola karnego, idealnie ustawił się Lewandowski, ale uderzył głową ponad bramką!

45  + 2'

Rzut wolny dla Bayernu niedaleko pola karnego!

45

Trzy minuty doliczone do końca pierwszej połowy spotkania.

43

Ależ prezent Bayeru dla Lewandowskiego. Zderzyli się ze sobą Jonathan Tah i Lukas Hradecky w polu karnym po dośrodkowaniu Thomasa Muellera. Za nimi stał Lewandowski i trafił głową, tym samym jest remis!

43

GOOOOOOOOOL! Robert Lewandowski! Polak daje Bayernowi wyrównanie! 1:1!

42

Faul Aleksandara Dragovicia na Davidzie Alabie. Bayern rozpoczął grę na własnej połowie.

39

Sane podaje na lewą stronę boiska, ale bardzo niecelnie i piłka wychodzi poza linię boczną boiska.

38

Amiri nie dogonił piłki pod polem karnym Bayernu.

37

Dośrodkowanie z prawego skrzydła na Gnabry'ego, ale Bayern zatrzymany przez Lukasa Hradecky'ego.

36

Niecelny strzał z dystansu Niklasa Suele! Niemiec uderzył ponad poprzeczką.

33

Wchodzi na boisko Leroy Sane, za Kingsleya Comana.

32

Leży na boisku Kingsley Coman. Przerwa w grze. Dramat Francuza, który na razie schodzi z boiska.

31

Ależ kolejna akcja Bayeru! Wszystko rozgrywane na jeden kontakt, ale strzał Diaby'ego zablokowany.

30

Bramki nie ma, spalony czeskiego napastnika, który wychodził na czystą pozycję, a potem pokonał Neuera.

28

[i]Czekamy na decyzję sędziego Zwayera, trwa analiza VAR.[/i]

28

Gol, ale nieuznany dla Bayeru Leverkusen. Czy był spalony Patricka Schicka?!

28

Gnabry, strzał zablokowany, piłkarze Bayernu twierdzili, że Jonathan Tah dotknął piłki ręką, ale sędzia tego nie odgwizdał.

27

Chwila nieco spokojniejszej gry, Bayer próbuje wyjść z akcją, ale niecelnie wybija Hradecky, aut dla Bayernu.

24

Faul Gnabry'ego na Dragoviciu i żółta kartka dla zawodnika Bayernu.

23

Dośrodkowanie na Schicka, ten zgrał piłkę głową do Diaby'ego, ale Francuz uderzył w Boatenga.

22

Moussa Diaby przebił się w pole karne Bayernu, ale uderzył obok lewego słupka bramki Neuera. Coraz groźniejszy Bayer, bez odpowiedzi gości!

21

Faul Wirtza na Hernandezie.

21

Szansa dla Bayernu, strzał Lewandowskiego po wycofaniu na mniej więcej piętnasty metr do Polaka, ale on trafił w Alabę. Austriak stracił piłkę.

21

Bailey z niecelnym zagraniem w pole karne, zaczął już grę Neuer od bramki.

20

Kolejna szansa Patricka Schicka! Dostał piłkę świetnie rozegraną przed polem karnym od Wirtza, ale strzał po ziemi przy słupku wybronił Manuel Neuer.

19

Kolejna akcja Bayernu zatrzymana przez Dragovicia!

17

Schick wybija piłkę po dośrodkowaniu, pozostał przy niej Bayern.

17

Rzut rożny dla Bayernu, Dragović wybija piłkę.

17

Mueller ze świetnym powrotem przerywa kolejną akcję gospodarzy.

16

Bayer chciał iść za ciosem, ale Wirtz zgubił piłkę przed polem karnym.

14

Krótkie rozegranie rzutu rożnego, dośrodkowanie w pole karne, a tam idealnie trochę miejsca znalazł sobie Patrick Schick i uderzył fenomenalnie z woleja. Manuel Neuer nawet nie drgnął! 1:0 dla gospodarzy po dobrym pierwszym kwadransie!

14

GOOOOOOL! Co za bramka Patricka Schicka! 1:0 dla Bayeru!

14

Strzał Amiriego zza pola karnego odbity przez Jerome'a Boatenga i będzie tylko rzut rożny!

13

Kolejny raz zagranie nie w tempo graczy Bayernu, do piłki przed Neuerem nie doszedł Patrick Schick.

12

Kolejny raz wypuścił sobie piłkę Bailey i ta wyszła poza boisko.

10

Pierwsze okazje dla Bayernu nie tworzą dużego zagrożenia pod bramką gospodarzy.

9

Dośrodkowanie piłki w pole karne Bayeru, ale Robert Lewandowski nie dał rady jej opanować.

7

Bailey obija Daviesa. Aut dla Bayeru, ale piłka szybko stracona.

5

Leon Bailey znów szalał na prawym skrzydle, ale wyszedł z piłką poza linię końcową boiska.

5

Bayern mocno cofnięty w pierwszych minutach, gdy naciska Bayer. Piłkarze z Leverkusen nieźle weszli w spotkanie, piłka już trzeci raz u Manuela Neuera, choć bez wyraźnego zagrożenia.

3

Spalony Leona Baileya.

1

Pierwsza akcja Bayernu! Gnabry do Lewandowskiego, odegranie Polaka do Niemca, a ten dograł piłkę Alabie, piłka odbita od rywala przez zawodnika Bawarczyków. Chwilę później niewykorzystany rzut rożny!

1

Zaczynamy to spotkanie! Przypomnijmy, że w przypadku zwycięstwa którejś z drużyn, dowiemy się, kto będzie liderem Bundesligi do końca 2020 roku!

18:29

Manuel Neuer i Robert Lewandowski uhonorowani przez Bayern przed meczem po gali FIFA The Best, na której ten pierwszy został najlepszym bramkarzem, a Polak najlepszym piłkarzem roku.

18:28

Zawodnicy już na murawie. Pierwszy gwizdek o 18:30!

18:26

Sędzia dzisiejszego spotkania na BayArenie będzie Felix Zwayer.

18:24

We wcześniejszym meczu Bundesligi w sobotę doszło do skandalicznego zdarzenia: jeden z piłkarzy Borussii Moenchengladbach, Marcus Thuram opluł jednego z zawodników Hoffenheim.

18:22

Robert Lewandowski w swojej karierze zagrał już 19 meczów przeciwko Bayerowi Leverkusen i ma w dorobku aż trzynaście goli przeciwko aktualnemu wiceliderowi Budnesligi.

18:20

Bayer: Hradecky; Tapsoba, Tah, Dragovic, Sinkgraven; Amiri, Baumgartlinger, Wirtz; Diaby, Schick, Bailey Bayern: Neuer; Süle, Boateng, Alaba, Lucas Hernández; Tolisso; Coman, Gnabry, Müller, Davies; Lewandowski