• Serge Gnabry (35' 37')
Bayer Leverkusen
Bayern Monachium
4'

4' Robert Lewandowski
30'

30' Robert Lewandowski
34'

34' Thomas Mueller
35'

35' Serge Gnabry
37'

37' Serge Gnabry
40'

40' Josip Stanisic za Alphonso Davies
46'
46' Edmond Tapsoba za Paulinho
55'
55' Patrik Schick
64'
64' Karim Bellarabi za Jeremie Frimpong
64'
64' Amine Adli za Moussa Diaby
79'
79' Lucas Alario za Patrik Schick
79'
79' Panagiotis Retsos za Florian Wirtz
46'

46' Marcel Sabitzer za Leon Goretzka
64'

64' Jamal Musiala za Robert Lewandowski
64'

64' Kingsley Coman za Thomas Mueller
72'

72' Omar Richards za Niklas Suele

Relacja z meczu Bayer Leverkusen - Bayern Monachium

90

Pokaz siły Bayernu Monachium! Bawarczycy w 37 minut strzelili w meczu na szczycie aż 5 goli i pewnie rozbili Bayer Leverkusen 5:1! Bayern znów jest liderem Bundesligi, a nas cieszą dwa gole Roberta Lewandowskiego! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na Sport.pl!

90

Koniec meczu! Bayer Leverkusen - Bayern Monachium 1:5!

90

Kimmich uderza technicznie minimalnie obok bramki rywala!

87

Alario trafia do siatki, ale gola nie ma! Spalony!

85

Coman wpadł z piłką w pole karne, ale jego strzał z ostrego kąta odbija Hradecky!

84

Teraz z kolei problem ma Sabitzer.

82

Problemy ze zdrowiem Amiriego. Przerwa w grze.

81

Hradecky łapie płaskie dośrodkowanie Comana.

79

Dwie zmiany w Bayerze. Schodzą Wirtz i Schick, wchodzą Retsos i Alario.

79

Dobrze wycofana piłka na 13. metr do Sabitzera, ale ten uderza nad poprzeczką!

77

Richards na spalonym.

75

Kapitalna szansa dla Bayernu! Sane główkuje nad poprzeczką po świetnej centrze Stanisica.

72

Ostatnia zmiana w Bayernie. Richards za Suele.

70

20 minut do końca. Nie ma wielu emocji w tej drugiej połowie.

68

Uderzenie Suele z kolei bardzo pewnie łapie Hradecky.

67

Bardzo niecelny strzał z dystansu Sane.

66

W Bayerze Adli i Bellarabi zmienili Frimponga i Diaby'ego.

65

Podwójne zmiany w obu zespołach! Schodzi Robert Lewandowski! Jego i Muellera zastępują Coman i Musiala.

64

Świetnie rozegrany rzut wolny! Ale zgranie Suele było zbyt wysokie dla atakującego bramkę Lewandowskiego!

63

Kolejne stałe fragmenty gry dla Bayernu, który nie schodzi ze strefy obronnej rywala.

61

Niepewna interwencja Hradecky'ego po centrze Kimmicha. Kończy się jednak na kolejnym rzucie rożnym.

60

Sane zablokowany w polu karnym Bayeru. Rzut rożny.

59

Dobrze zapowiadała się akcja kombinacyjna Bayeru, ale nie zakończyła się nawet strzałem, a stratą Schicka w polu karnym.

58

Jak wyglądały bramki Roberta Lewandowskiego z dzisiejszego meczu? Ano tak.

56

Bakker ostro potraktował Lewandowskiego w środku pola. Rzut wolny dla Bayernu.

55

Świetne prostopadłe podanie Wirtza, Schick uciekł obrońcom i mocnym strzałem w długi róg pokonał Neuera!

55

GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Patrik Schick!

53

Demirbay! Świetna kombinacja pomocnika Bayeru z kolega, po której wyszedł on na dobrą pozycję! Jego płaski strzał z pola karnego odbija Neuer, a dobijający Diaby został zablokowany!

50

Bardzo spokojny początek drugiej połowy tego spotkania.

48

W przerwie była też zmiana w Bayerze. Tapsoba zmienił Paulinho.

46

Hradecky łapie dośrodkowanie Stanisica.

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

46

Piłkarze obu drużyn wracają na plac gry. Zmiana w Bayernie - Sabitzer za Goretzkę.

45
45

Miał być hit, a jest demolka! Zaledwie 37 minut potrzebował Bayern Monachium, aby strzelić pięć goli wiceliderowi Bundesligi! Mecz jest już rozstrzygnięty, ale zobaczymy, co jeszcze pokaże Bayer po przerwie, bo na pewno gospodarze będą chcieli choć minimalnie zmazać plamę! Dwa gole Roberta Lewandowskiego!

45

Koniec pierwszej połowy! Bayer Leverkusen - Bayern Monachium 0:5!

45

Akcja indywidualna Frimponga zakończona zbyt lekkim uderzeniem, by zaskoczyć Neuera.

43

Jest szansa dla Bayeru! Po akcji Wirtza Diaby uderza w sam środek bramki. Broni Neuer!

42

Kolejna przepiękna akcja Bayernu, ale Sane uderza z powietrza nad poprzeczką!

40

Zmiana w... Bayernie! Stanisic wchodzi za Daviesa.

38

Niebywałe rzeczy na BayArenie! Kapitalna klepka Gnabry'ego z Goretzką i Gnabry w sytuacji sam na sam pokonuje Hradecky'ego!!! 5:0 dla gości!

37

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Serge Gnabry! CO TU SIĘ DZIEJE?!

35

DEMOLKA W LEVERKUSEN! Ledwo wznowili grę gospodarze, a już strata! Popędził lewą stroną Mueller, dograł w pole karne, gdzie Gnabry uprzedził Hradecky'ego i trafił na 4:0! Wow, ależ pokaz mocy Bayernu!

35

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Serge Gnabry!

34

Po rzucie rożnym piłka trafia do Suele, ten uderza na bramkę, tor lotu piłki zmienia Mueller i jest już 0:3!

34

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Thomas Mueller!

34

Lewandowski zablokowany w polu karnym! Rzut rożny!

33

Rzut wolny dla Bayernu! Po dośrodkowaniu Kimmicha nie trafił czysto głową w piłkę Goretzka! Było blisko!

31

Efektowny wjazd w pole karne Daviesa, nieco odskoczyła mu piłka, z czego skorzystał Lewandowski! Uderzył z kilku metrów nie do obrony i Bayern prowadzi w Leverkusen już 2:0!

30

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! ROBERT LEWANDOWSKI!

29

Jeszcze jeden rzut rożny, po którym bardzo niecelnie główkuje Tah!

28

Kolejny stały fragment gry dla gospodarzy, spore zamieszanie po błędach defensywy Bayernu, Paulinho domagał się rzutu karnego, ale o tym nie ma mowy.

26

Rzut rożny dla Leverkusen po interwencji Daviesa.

25
23

Kapitalna szansa Goretzki! Reprezentant Niemiec miał niepilnowany piłkę na 16. metrze przed bramką rywala, ale uderzył zbyt lekko, by zaskoczyć Hradecky'ego!

22

I odpowiedź Bayernu! Davies zwiódł rywala w polu karnym, jednak jego uderzenie odbija Hradecky!

21

Strata Bayernu na własnej połowie! Strzał Demirbaya obronił Neuer, ale był jeszcze gwizdek sędziego. Rzut wolny dla gospodarzy.

21

Dłuższe podanie w kierunku Diaby'ego było zbyt mocne. Piłkę przejął Neuer.

19

Słupek! Huknął zza pola karnego Sane, ale płaski strzał Niemca obił jedynie obramowanie bramki Hradecky'ego!

18

Miękkie zagranie przed bramkę w kierunku Lewandowskiego, ale uprzedził Polaka Hradecky.

16

Sane próbował uderzenia z dystansu, jednak został zablokowany.

15

Ładne podanie piętą Lewandowskiego w pole karne, ale nie zdołali się porozumieć z Muellerem.

14

Fatalny błąd w wyprowadzeniu piłki Koussounou, ale gospodarzom udało się przerwać dynamiczną akcję Sane lewym skrzydłem.

12

Ładna akcja Bayernu zakończona zupełnie nieudanym dośrodkowaniem Lewandowskiego.

11

Uderzał z dystansu Gnabry, ale został zablokowany!

10

Leverkusen po stracie gola niemal przez cały czas utrzymuje się przy piłce, ale nie ma z tego zagrożenia dla bramki Neuera.

8

Defensywa Bayernu czujna od pierwszych minut tego meczu.

6

Bayer już próbuje odpowiedzieć. Kolejne stałe fragmenty gry dla Aptekarzy.

5

Kapitalne rozegranie rzutu wolnego przez Bayern! Upamecano zgrywa piłkę przed bramkę, gdzie ślicznym strzałem piętą wynik otwiera Robert Lewandowski! Przełamanie Polaka już w 4. minucie! Bayern prowadzi na Bay Arenie!

4

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! ROBERT LEWANDOWSKI!

3

Ucierpiał Lewandowski w walce powietrznej z Amirim. Jest rzut wolny dla Bayernu, a Polak już gotów do gry.

3

Faul w ofensywie Goretzki przerywa akcję Bayernu.

2

Pierwszy rzut rożny dla Bayernu po błędzie Taha.

1

Rozpoczynamy mecz!

15:27

Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry!

15:14
14:58

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Sven Jablonski.

14:56

Rezerwowi Bayeru: Łuniow, Adli, Alario, Bellarabi, Hincapie, Retsos, Sertdemir, Sinkgraven, Tapsoba. [b]Rezerwowi Bayernu: [/b]Fruchtl, Choupo-Moting, Coman, Musiala, O. Richards, Sabitzer, Sarr, Stanisic, Tolisso.

14:55

Skład Bayeru Leverkusen: Hradecky, Frimpong, Koussounou, Tah, Bakker, Amiri, Demirbay, Paulinho, Wirtz, Diaby, Schick.

14:55

Skład Bayernu na to spotkanie: Neuer, Upamecano, Süle, Lucas Hernandez, Davies, Kimmich, Goretzka, Sane, Müller, Gnabry, Lewandowski.

14:53

W sobotę odbyło się już kilka meczów 8. kolejki Bundesligi. W najważniejszym z nich Borussia Dortmund pokonała FSV Mainz 3:1 i przynajmniej do dziś została liderem tabeli z dwupunktową przewagą nad Bayernem i Bayerem. Dwa gole strzelił Erling Haaland, który w klasyfikacji strzelców odskoczył Robertowi Lewandowskiemu. Norweg ma obecnie 9 goli, a Polak 7.

14:53

- Kilka tygodni temu Pini Zahavi zapytał szefów Bayernu, czy chcą porozmawiać o przyszłości Roberta. Do tej pory nie dostali odpowiedzi ani nie został ustalony żaden termin. Bayern wie, że latem Zahavi zaproponuje Lewandowskiego najlepszym angielskim klubom, dlatego musi podjąć decyzję, czy planuje najbliższe lata z Robertem w ataku. Decyzja jeszcze nie zapadła - mówi Sport.pl Christian Falk, dziennikarz "Sport Bild" i autor książki o Bayernie Monachium.

14:52

Drobnym problemem dla Bayernu Monachium może być sytuacja Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik notuje obniżkę formy - po raz pierwszy od dwóch lat nie strzelił ani jednego gola w dwóch kolejnych meczach ligowych, a do tego nie wpisał się na listę strzelców również w dwóch meczach reprezentacji Polski - z San Marino (5:0) i Albanią (1:0). Czy dzisiaj dojdzie do przełamania "Lewego"?

14:49

Bayer Leverkusen podobnie jak Bayern ma na swoim koncie 16 punktów. "Aptekarze" przegrali w tych rozgrywkach tylko jeden mecz - po niewiarygodnym spotkaniu przegrali 3:4 u siebie z Borussią Dortmund kilka tygodni temu. "Rosną razem: Bayer Leverkusen, który wygrał pięć meczów z rzędu i zrównał się punktami z Bayernem Monachium oraz jego najzdolniejszy piłkarz - Florian Wirtz, co tydzień bijący jakiś rekord. Bayer jest współliderem Bundesligi, Wirtz największym niemieckim talentem. Razem mogą wreszcie zerwać łatkę "Neverkusen" - pisał niedawno o Bayerze Dawid Szymczak.

14:46

Czas na starcie dwóch najwyżej sklasyfikowanych drużyn w Bundeslidze na początku sezonu 2021/22! Zarówno Bayern Monachium, jak i Bayer Leverkusen w pierwszych siedmiu kolejkach zdobyły po 16 punktów. Mistrzowie Niemiec tuż przed przerwą na kadrę doznali swojej pierwszej porażki za kadencji Juliana Nagelsmanna, przegrywając niespodziewanie na własnym stadionie z Eintrachtem Frankfurt 1:2. Mimo to, to własnie Bayern jest liderem Bundesligi.

14:31

Witamy serdecznie na relacji na żywo ze szlagierowego meczu 8. kolejki Bundesligi, w którym Bayer Leverkusen zmierzy się z Bayernem Monachium! Początek spotkania o godzinie 15:30!