• Florian Neuhaus (27') , Stefan Lainer (31')
Bayern Monachium
Borussia M'gladbach
18'
18' Robert Lewandowski
27'

27' Florian Neuhaus
31'

31' Stefan Lainer
75'
75' Paul Wanner za Marc Roca
75'
75' Lucas Copado za Malik Tillman
67'

67' Alassane Plea za Florian Neuhaus
67'

67' Louis Beyer za Tony Jantschke
78'

78' Lars Stindl
79'

79' Patrick Herrmann za Stefan Lainer
79'

79' Laszlo Benes za Christoph Kramer
90'

90' Marcus Thuram za Lars Stindl

Relacja z meczu Bayern Monachium - Borussia M'gladbach

22:26

Dziękujemy za wspólny czas. Dobranoc!

22:25

Źle zaczął się ten rok dla Bayernu Monachium. Chociaż gola na 1:0 strzelił Lewandowski, to kolejne trafienia Neuhausa i Lainera sprawiły, że Bayern znów nie wygrał z Borussią Moenchengladbach.

90  + 4'

KONIEC MECZU! BAYERN 1:2 BORUSSIA MOENCHENGLADBACH!

90  + 3'

Seria dośrodkowań w pole karne Borussii nie przyniosła skutku. Wygląda na to, że Bayern znów nie pokona Borussii Moenchengladbach.

90

Cztery minuty doliczone do 2. połowy.

88

Wybita piłka po dośrodkowaniu Kimmicha.

84

Kapitalna interwencja Suele po uderzeniu Plei! Byłoby po meczu!

83

Mueller z lewej strony do Lewandowskiego, ale Sommer doskonale przeciął to zagranie.

79

Podwójna zmiana w Borussii. Zeszli Kramer i Lainer, weszli Herrmann i Benes.

78

Kartka dla Stindla.

75

Podwójna zmiana w Bayernie. Weszli 17-letni Copado oraz 16-letni Wanner. Zeszli Tillman i Roca.

72

Kolejne rzuty rożne dla gości. Borussia utrzymuje rywali z dala od własnej bramki.

70

Tylko 20 minut do końca, a Bayern nie potrafi przycisnąć gości.

65

Podwójna zmiana w Borussii. Zeszli Neuhaus i Jantschke. Weszli Plea i Beyer.

62

Poprzeczka ratuje Sommera po uderzeniu Lewandowskiego!

60

Zamieszanie w polu karnym Bayernu, ale w ofensywie faulował Neuhaus.

57

Napędza się Bayern. Teraz doskonałą szansę miał Mueller, jednak uderzył źle, za lekko.

55

Doskonała interwencja Sommera po uderzeniu Musiali!

51

Rośnie przewaga Bayernu, który szuka wyrównującej bramki.

48

Zupełnie odmieniona Borussia w porównaniu do początku pierwszej połowy. Goście agresywni, bez strachu i respektu przed teoretycznie silniejszym rywalem.

46

Początek drugiej połowy.

45  + 3'

Przerwa. Na razie Bayern przegrywa 1:2 z Borussią Moenchengladbach. Gospodarze prowadzili po golu Lewandowskiego, ale potem dwa szybkie ciosy ze strony gości kompletnie odmieniły scenariusz tego spotkania.

45  + 1'

Słupek ratuje gości! Lewandowski doskonale poradził sobie z Elvedim, Polak uderzył niemal z zerowego kąta, ale trafił w słupek! Jeszcze była dobitka Muellera, jednak tę zablokował Ginter.

45

I kolejna szansa dla gości! W idealnej sytuacji uderzał Embolo, ale doskonale interweniował Ulreich! Powinno być 3:1 dla Borussii!

43

Neuhaus był sam na sam z bramkarzem Bayernu, ale uderzył wprost w niego! Gola jednak i tak by nie było, bo sędzia głównym dopatrzył się zagrania ręką.

40

Bayern potężnie wytrącony z równowagi po dwóch szybkich ciosach Borussii.

37

Kolejna szansa dla gości, ale dobrze zablokowany został Kone.

35

Borussia długo wyglądała bardzo źle, a tymczasem strzeliła dwa gole w krótkim odstępie czasu i już prowadzi 2:1. Jak zreaguje Nagelsmann? Przypominamy, że przez liczne zakażenia koronawirusem jego pole manewru na ławce jest potężnie ogarniczone.

32

Z rzutu rożnego dośrodkował Netz, a gola głową strzelił Lainer!

31

Co tu się dzieje?! 2:1 dla Borussii Moenchengladbach!

29

Rozochocili się goście. Kolejna ich akcja ofensywna.

29

Była to pierwsza szansa gości.

28

Seria błędów w obronie Bayernu. Wrzutka z prawej strony, nieporadność stoperów, złe zagranie Kimmicha wprost na nogę Neuhausa, który mocnym wolejem strzela na 1:1!

27

O proszę! Post w porę! 1:1!

25

Im dłużej trwa mecz, tym gorzej wygląda Borussia. Goście na razie wyglądają jak zespół który kompletnie nie ma pomysłu na dzisiejsze spotkanie.

22

Można rzec: "Nowy rok, ten sam Lewandowski". Ależ to był gol Polaka.

20

20. gol Lewandowskiego w tym sezonie Bundesligi, 10. w historii rywalizacji z Borussią Moenchengladbach.

18

Podanie do Lewandowskiego, Polak z łatwością ograł Elvediego, ustawił sobie piłkę na strzał i potężną bombą nie dał szans Sommerowi. Co za gol!

18

ROOOOOOOOOBERT LEWANDOWSKI!

16

Okres zdecydowanej przewagi Bayernu. Goście mają coraz większe problemy z wyjściem z własnej połowy.

13

Świetna szansa przed Lewandowskim! Polak otrzymał podanie od Sabitzera, podbił piłkę nad rywalem, był sam na sam z Sommerem, ale uderzy l wprost w niego! Powinno być 1:0 dla Bayernu.

11

Bayern przeważa, ale na razie nie ma z tego klarownych sytuacji bramkowych.

9

Lewandowski przebiegł nad piłką, a Sabitzer uderzył wprost w mur.

8

Rzut wolny dla Bayernu. Szansa na bezpośrednie uderzenie.

6

Faul Lewandowskiego na Sommerze. Ostry pressing Bayernu przynosi różne efekty.

3

Bayern chociaż osłabiony, to stylu nie zmienia. Mistrzowie Niemiec od początku chcą zdominować przeciwnika.

1

20:28

Obie drużyny już na murawie. Za kilka chwil początek spotkania.

20:22
20:16

Początek meczu o godz. 20:30.

20:14

Warto też spojrzeć na ławkę Bayernu, na której siedzi dziś wielu młodych zawodników. Niewielkie pole manewru ma Nagelsmann. Na ławce siedzą bowiem: Arrey-Mbi, Copado, Feldhahn, Fruechtl, Arijon Ibrahimovic, Kern, Lawrence, Motika i Wanner.

20:12

Skład Borussii Moenchengladbach: Sommer - Ginter, Elvedi, Jantschke - Lainer, Kremaer, Neuhaus, Kone, Netz - Embolo, Stindl.

20:11

Skład Bayern Monachium: Ulreich - Pavard, Kimmich, Suele - Tillman, Musiala, Roca, Gnabry - Sabitzer, Mueller - Lewandowski.

20:10

Dużo mniejsze problemy ma Borussia Moenchengladbach. Z powodu zakażenia nie zagrają dzisiaj: Denis Zakaria, Joe Scally, Mamadou Doucoure i Keanan Bennetts.

20:07

Z powodu kontuzji zabraknie też: Kingsley'a Comana, Erica Choupo-Motinga, Leona Goretzki, Josipa Stanisicia i Corentina Tolisso. Na Puchar Narodów Afryki pojechał zaś Buona Sarr.

20:05

Bayern zagra dziś potężnie osłabiony. Z powodu ogromnej liczby zakażeń koronawirusem dziś nie zagrają: Alphonso Davies, Lucas Hernandez, Manuel Neuer, Tanguy Nianzou, Omar Richards, Leroy Sane i Dayot Upamecano.

20:04

Dla Bayernu to szansa na rewanż za to, co stało się 27 października. To wtedy Bayern przegrał na wyjeździe z Borussią aż 0:5 w Pucharze Niemiec.