53' Kingsley Coman
56'
56' Lucas Hernandez
65'
65' Marc Roca za Corentin Tolisso
65'
65' Niklas Suele za Lucas Hernandez
65'
65' Serge Gnabry za Leroy Sane
74'
74' Jamal Musiala
82'
82' Tanguy Nianzou za Jamal Musiala
59'

59' Anton Stach
64'

64' Jean-Paul Boetius za Jae-Sung Lee
64'

64' Marcus Ingvartsen za Jonathan Burkardt
75'

75' Paul Nebel za Karim Onisiwo
82'

82' Kevin Stoeger za Anton Stach
82'

82' Niklas Tauer za Leandro Barreiro
89'

89' Alexander Hack
90'

90' Kevin Stoeger

Relacja z meczu Bayern Monachium - FSV Mainz 05

90  + 4'

Tymczasem dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na Sport.pl.

90  + 4'

To nie był łatwy mecz dla mistrzów Niemiec, ale zdołali oni odnieść kolejne cenne zwycięstwo. I to mimo faktu, iż Robert Lewandowski tego dnia na Allianz Arenie był zupełnie niewidoczny. Bohaterami Bayernu okazali się Kingsley Coman i Jamal Musiala, a Bawarczycy powiększyli swoją przewagę do sześciu punktów nad drugą w tabeli Borussią Dortmund, która tylko zremisowała na wyjeździe z VfL Bochum 1:1. W następnym spotkaniu mistrzowie Niemiec już we wtorek zmierzą się na wyjeździe z VfB Stuttgart.

90  + 4'

Koniec meczu! Bayern Monachium pokonuje FSV Mainz 2:1!

90  + 2'

Mainz ryzykuje i atakuje. Dobre dośrodkowanie w pole karne, ale ratuje Bayern Upamecano.

90

Cztery minuty doliczone. Kartka dla Stogera.

89

Żółta kartka dla Hacka.

87

Bayern w pełni kontroluję tę końcówkę, ale trzeba pamiętać, że wystarczy jedna dobra akcja gości, by mecz zakończył się remisem.

85

Bardzo niecelnie z dystansu uderza Gnabry.

84

Borussia Dortmund wreszcie doprowadza do remisu w Bochum. Po tym, jak trafienie Wolfa na początku drugiej połowy zostało anulowane przez VAR, w 85. minucie do siatki trafia Julian Brandt. 1:1.

82

Podwójna zmiana w Mainz. Schodzą Stach oraz Barreiro, wchodzą Tauer i Stoger. W Bayernie Nianzou za Musialę.

79

W kontrataku Mainz bardzo niemrawo i niecelnie uderza Ingvartsen.

78

Coman szukał dośrodkowaniem wbiegających w pole karne Lewandowskiego i Muellera, ale lepiej ustawieni byli obrońcy Mainz.

76

Zmiana w Mainz. Za Onisiwo wchodzi Nebel.

75

Napór Bayernu, piłka trafia na 16. metr do Musiali, a ten płaskim strzałem zaskoczył Zentnera! 2:1!

74

GOOOOOOOOOOL!!! Jamal Musiala!

72

Dośrodkowanie Pavarda mija wszystkich w polu karnym. Po chwili spore zamieszanie w polu karnym Mainz, ale bez strzału na bramkę Zentnera.

70

Bayern rozgrywa piłkę w ataku pozycyjnym, ale nie zbliża się do bramki Mainz.

67

Dla Suele jest to 100. występ w Bundeslidze w barwach Bayernu.

65

W Bayernie zeszli Tolisso, Hernandez oraz Sane, a weszli Gnabry, Suele i Roca.

64

Zmiany w obu zespołach. W Mainz schodzą Lee oraz Burkardt, wchodzą Ingvartsen i Boetius.

63

Coraz bardziej irytuje się na boisku Robert Lewandowski. To nie jest dobry mecz reprezentanta Polski.

61

Kolejna znakomita akcja indywidualna Comana! Z lewego skrzydła ściął z piłką do środka i uderzył centymetry nad poprzeczką bramki rywala!

59

Żółta kartka dla Stacha.

58

Coman w indywidualnej akcji został zablokowany w polu karnym Mainz.

57

Huknął z dystansu Sane, ale Zentner znów bardzo spokojnie i skutecznie interweniował.

56

Żółta kartka dla Lucasa Hernandeza.

54

Wspaniała długa piłka od Tolisso, Coman uciekł Martinowi i uderzył płasko, między nogami Zentnera! 1:1!

53

GOOOOOOOOOOOOL!!! Kingsley Coman!

52

Tymczasem w Bochum do remisu doprowadził Marius Wolf. Po interwencji VAR ten gol nie został uznany. Wciąż 1:0 dla Bochum.

49

Teraz z kolei po bardzo dobrej akcji Bayernu główkuje celnie Coman, ale i on uderza prosto w ręce Zentnera!

48

Po rzucie rożnym główkuje Lewandowski, ale w sam środek bramki i broni pewnie Zentner.

47

Starcie Hacka z Lewandowskim. Faul Niemca i spięcie obu panów. Sędzia musiał wyjaśniać.

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

45

Koniec pierwszej połowy! Bayern Monachium przegrywa z Mainz 0:1! Nie można powiedzieć, że jest to niesprawiedliwe prowadzenie, bowiem zespół gości gra w Monachium naprawdę dobry mecz i na niewiele pozwala mistrzom Niemiec.

45

Sane trafia tylko w mur, a zdaniem sędziego będzie jeszcze rzut rożny. Bo Svensson bardzo niezadowolony z tego powodu.

45

Jeszcze rzut wolny dla Bayernu z około 25 metrów od bramki Zentnera. Może być groźnie.

45

Po rzucie rożnym dla Mainz przy strzale z powietrza nieznacznie pomylił się Stach!

45

Po rzucie rożnym bardzo niecelnie główkuje Tolisso. Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

44

Szansa dla Comana! Złe wyjście z bramki Zentnera i piłka spada pod nogi Comana, ale tego znakomicie zablokował Hack!

43

Nie dają żyć Robertowi Lewandowskiemu obrońcy Mainz. Przez to Polak jest "nieobecny" w tym spotkaniu. Akcja Bayernu kończy się teraz bardzo niecelnym uderzeniem głową Comana.

41

Tymczasem w Bochum VfL prowadzi z Borussią Dortmund 1:0 po golu z rzutu karnego Sebastiana Poltera!

39

Zamieszanie w polu karnym Bayernu kończy się strzałem z 15 metrów Barreiro, ale pomocnik Mainz skiksował.

37

Kolejne stałe fragmenty gry dla Mainz. Goście szukają drugiego gola w tym spotkaniu.

35

Żółta kartka dla Sane za niesportowe zachowanie po faulu na Burkardcie.

32

Mueller! Wreszcie było blisko gola na 1:1! Piłka spadła pod nogi stojącego kilka metrów przed bramką Muellera, ten uderzył pod poprzeczkę, ale Zentner zdołał przenieść piłkę nad bramką!

30

Świetnie wyszedł z kontrą Musiala, ale podanie Lewandowskiego do wychodzącego na czystą pozycję Sane zostało przecięte.

27

Bayern zupełnie nie jest w stanie wejść na swój dobry rytm. Duża w tym zasługa grających naprawdę bardzo dobry mecz zawodników z Moguncji.

24

Stach świetnym wślizgiem zatrzymał szarżującego Comana.

22

Dobry okres gry Mainz dokumentuje golem! Po miękkim dośrodkowaniu Burkardta z bliska głową do siatki trafia Onisiwo! 0:1!

21

GOOOOOOOOOOOOL!!! Karim Onisiwo!

20

Gramy dalej. Pokazuje sędzia Koreańczykowi, że dał on zdecydowanie za dużo od siebie w tej sytuacji.

19

Lee przewrócił się w polu karnym po starciu z Upamecano. Sędzia nie odgwizdał karnego, ale czekamy, co na to VAR.

17

Lewandowski zablokowany, po chwili przez obronę Mainz próbował przedrzeć się Musiala - bez skutku.

15

Znowu pokazał się Onisiwo. W akcji indywidualnej oddaje jednak zbyt lekki strzał, by zaskoczyć Neuera.

13

Raz jeszcze na spalonym Onisiwo.

11

W kontrze Mainz na spalonym został złapany Onisiwo.

10

Strzał głową Tolisso zablokowany. Kolejny rzut rożny dla Bayernu.

9

Blisko gola Bayern! Strzał Pavarda odbija Zentner, a Davies w dobrej sytuacji zostaje zablokowany! Inaczej byłby gol!

7

Wcześniej bardzo ostro Niakate potraktował Lewandowskiego, ale sędzia nie odgwizdał rzutu wolnego, puszczając dalej akcję Bayernu.

6

Davies! Bardzo ładna akcja Bayernu, po dośrodkowaniu Pavarda z kilku metrów Davies przenosi piłkę nad poprzeczką!

5

Płaski i celny strzał Barreiro zza pola karnego. Jednak w sam środek bramki i łapie piłkę Neuer.

3

Spokojny początek tego spotkania. Niestety, jest ono rozgrywane przy pustych trybunach, słychać wszystkie krzyki ze strony zawodników i trenerów.

1

Zaczynamy mecz!

15:31

Piłkarze obu drużyn już na murawie.

15:30

Sędzią spotkania będzie Benjamin Cortus.

15:23
15:21

Jedenastka Mainz: Zentner, Bell, Hack, Niakhate, Widmer, Stach, Caricol, Lee, Barreiro, Onisiwo, Burkardt.

15:18

Skład Bayernu na to spotkanie: Neuer, Pavard, Upamecano, Hernández, Davies, Tolisso, Musiala, Coman, Müller, Sané, Lewandowski.

15:17

Sobotni mecz będzie także idealną okazją dla Roberta Lewandowskiego na pobicie kolejnego rekordu Gerda Muellera. Tym razem chodzi o bramki strzelone w Bundeslidze w jednym roku. Legendarny niemiecki napastnik w 1972 roku 42 takie trafienia. Polak natomiast w tej chwili ma ich 40, więc może przynajmniej wyrównać ten wynik już w meczu z Mainz. Jeżeli mu się to nie uda, to zostały mu jeszcze dwie okazje, ponieważ do końca roku Bayern zmierzy się jeszcze z VfB Stuttgart i VfL Wolfsburg.

15:14

Po zwycięskim Klassikerze Bayern Monachium (34 punkty) ma już cztery punkty przewagi nad drugą Borussią Dortmund i siedem nad trzecim Bayerem Leverkusen. Dzisiaj Bawarczycy chcą odjechać swoim najgroźniejszym rywalom, ale o to nie będzie wcale łatwo. Prowadzone przez Bo Svenssona Mainz jest pozytywnym zaskoczeniem tego sezonu. Drużyna z Moguncji (21 pkt) zajmuje siódme miejsce w tabeli Bundesligi i walczy o europejskie puchary.

15:12

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 15. kolejki Bundesligi, w którym Bayern Monachium podejmie FSV Mainz! Początek spotkania o godzinie 15:30!