• Branimir Hrgota (42')
Bayern Monachium
Greuther Fuerth
25'
25' Serge Gnabry za Corentin Tolisso
45'
45' Robert Lewandowski
22'

22' Haavard Nielsen za Jeremy Dudziak
42'

42' Branimir Hrgota
46'
46' Eric Choupo-Moting za Omar Richards
46'
46' Robert Lewandowski
53'
53' Niklas Suele za Lucas Hernandez
61'
61' Sebastian Griesbeck (sam.)
82'
82' Robert Lewandowski
87'
87' Marc Roca za Marcel Sabitzer
87'
87' Paul Wanner za Leroy Sane
88'
88' Joshua Kimmich
90'
90' Eric Choupo-Moting
62'

62' Maximilian Bauer za Jamie Leweling
69'

69' Afimico Pululu za Branimir Hrgota
69'

69' Julian Green za Paul Seguin
80'

80' Maximilian Bauer

Relacja z meczu Bayern Monachium - Greuther Fuerth

90

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na Sport.pl.

90

Pierwsza połowa w wykonaniu Bayernu była koszmarna, ale po przerwie gospodarze szybko wrócili do gry i zwyciężyli 4:1. Cieszą również dwa gole Roberta Lewandowskiego, który ma ich już 28 w tym sezonie Bundesligi. Bayern Monachium długo się męczył, ale ostatecznie pokonał Greuther Fuerth 4:1 i umocnił się na prowadzeniu w tabeli Bundesligi. Kolejny mecz zespół Juliana Nagelsmanna rozegra w sobotę, gdy zmierzy się na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt.

90

Koniec meczu! Bayern Monachium pokonał Greuther Fuerth 4:1!

90

Po kontrze Bayernu Gnabry dogrywa przed bramkę do Choupo-Motinga, a ten z bliska pieczętuje wygraną mistrzów Niemiec! 4:1!

90

GOOOOOOOOOOOL!!! Eric Maxim Choupo-Moting!

90

Trzy minuty doliczone do tego meczu.

88

Żółta kartka dla Kimmicha.

87

Dwie zmiany w Bayernie. Wanner i Roca za Sabitzera i Sane.

85

Linde świetnie broni uderzenie z bliska Muellera!

83

Dobrze rozegrany rzut rożny, zgranie głową Suele i również głową Lewandowski zdobywa 28. gola w tym sezonie! 3:1 dla Bayernu!

82

GOOOOOOOOOOOOOL!!! Robert Lewandowski!

82

Składna akcja Bayernu, po której zablokowany w polu karnym został Sane.

80

Żółta kartka dla Bauera.

79

Strzał Lewandowskiego pewnie broni Linde.

78

Lewandowski faulowany około 22 metrów od bramki rywala. Szansa z rzutu wolnego.

76

Kwadrans do końca. Bayern znów ma problemy. Czy goście zdołają jeszcze sprawić niespodziankę w tym meczu?

74

Ulreich broni strzał głową jednego z gości. Mają oni jeszcze rzut rożny.

72

Niesamowite! Świetna akcja Fuerth, z ostrego kąta w słupek uderza Meyerhofer! Po chwili błąd Ulreicha i zablokowany strzał Greena przynosi gościom rzut rożny.

71

Teraz z kolei Lewandowski złapany na ofsajdzie.

70

Nielsen na spalonym.

69

Pululu i Green zmieniają w zespole gości Hrgotę i Seguina.

68

Teraz niecelnie uderza głową Hrgota.

67

Słupek! Christiansen huknął z dystansu i trafił w słupek bramki Ulreicha!

65

Lewandowski zablokowany w polu karnym Fuerth! Sygnalizuje, że ręką, ale sędzia każe grać dalej.

64

Nielsen! Piłkarz Fuerth ograł w polu karnym Suele, ale uderzył nieznacznie nad poprzeczką!

63

Zmiana u gości. Bauer za Lewelinga.

62

Bayern na prowadzeniu! Po ostrym, płaskim dośrodkowaniu Muellera fatalnie kiksuje Viergever i piłka odbija się od nóg Griesbecka, po czym ląduje w siatce! 2:1!

61

GOOOOOOOOOOOOOL!!! Samobój Griesbecka!

60

Sabitzer z dystansu uderza obok bramki.

58

Bayern naciska! Zagranie Sane nie znalazło adresata przed bramką beniaminka, a po chwili Lewandowski przy próbie uderzenia z powietrza kiksuje!

56

Hrgota czysto zatrzymał Lewandowskiego, ale ten się przewrócił i wpadł w nogi Ittera, któremu brzydko wygięło się kolano. Potrzebna przerwa w grze.

54

Świetne zagranie Muellera w kierunku Lewandowskiego, ale tego w polu karnym uprzedził Griesbeck!

52

Zmiana w Bayernie. Suele za Hernandeza.

50

Bayern chce iść za ciosem. Gospodarze dążą do kolejnego trafienia, które da im już prowadzenie.

47

Ależ błyskawicznie po przerwie wyrównuje Bayern! Gnabry dopadł do piłki tuż przed linią końcową i zagrał ją przed bramkę do Lewandowskiego, który wepchnął ją z bliska do siatki! Goście sugerowali, że piłka wyszła poza boisko, ale tak nie było! Remis!

46

GOOOOOOOOOOOLLLL! Robert Lewandowski!

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

46

Zmiana w przerwie w Bayernie. Choupo-Moting za Richardsa.

45

Mistrzowie Niemiec grają koszmarnie. Nie są w stanie w ogóle zagrozić bramce ostatniej drużyny Bundesligi, a do tego popełniają mnóstwo błędów w obronie. Po jednym z nich gola z rzutu wolnego strzelił dla gości Hrgota i na razie na Allianz Arenie wynik jest iście sensacyjny.

45

Koniec pierwszej połowy! Bayern Monachium przegrywa z Greuther Fuerth 0:1!

45

Wreszcie strzał celny Bayernu! Do bezpańskiej piłki kilkanaście metrów od bramki rywala dopadł Mueller, ale jego płaski strzał pewnie broni Linde.

45

Fatalnie gra Bayern. Nic nie jest w stanie sobie wykreować w ofensywie, a za chwilę skończy się pierwsza połowa.

45

Cztery minuty doliczone do pierwszej połowy.

45

Żółta kartka dla Lewandowskiego, który faulem zatrzymał pędzącego w kontrataku Hrgotę.

44

Bayern zdołał wywalczyć rzut rożny.

43

1:0 dla Greuther Fuerth! Po uderzeniu z rzutu wolnego Hrgoty piłka odbiła się od będącego w murze Sabitzera i kompletnie zaskoczyła Ulreicha! Niespodzianka w Monachium!

42

GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Branimir Hrgota!!!

41

Richards fauluje rywala około 20 metrów od bramki przeciwnika. Groźny rzut wolny dla gości.

40

Dobre wyjście z bramki Linde, który uprzedził szarżującego Sane w polu karnym.

37

Zablokowany strzał z dystansu Gnabry'ego, jeszcze do piłki w polu karnym starał się dopaść Richards, ale nie zdołał oddać czystego strzału.

36

Dwa kolejne kornery dla gości, ale przy obu czujnie interweniowała defensywa Bayernu.

34

Meyerhofer wywalczył rzut rożny dla beniaminka.

33

Szereg błędów w defensywie Bayernu, ale goście nie zdołali nawet oddać strzału. W odpowiedzi kontra i Gnabry spod linii końcowej szukał w polu karnym Lewandowskiego, jednak to podanie zostało przecięte.

31

Sabitzer uderza z dystansu i trafia... w Muellera, który był na spalonym.

30

Beniaminek na razie nie pozwala na cokolwiek Bayernowi w ofensywie. Świetnie zorganizowani są na razie goście.

28
27

Kontra Greuther i indywidualna akcja Lewelinga! Dobry strzał z 20 metrów broni Ulreich!

25

Serge Gnabry zastępuje kontuzjowanego Tolisso.

22

Załamany Tolisso też schodzi do szatni.

22

W zespole Greuther Fuerth Nielsen zmienia kontuzjowanego Dudziaka.

21

Kontuzji mięśniowej chyba doznał teraz Tolisso. I tu może być potrzebna zmiana.

20

Dudziak nie wróci na boisko. Będzie potrzebna zmiana.

19

Zaiskrzyło między Pavardem a Lewelingiem. Na boisku z kolei wciąż leży Dudziak, który potrzebuje pomocy medycznej.

17

Dudziak padł w polu karnym Bayernu po starciu z Tolisso, jednak o karnym nie było nawet mowy.

15

Mueller szukał prostopadłego podania do Sane, ale został zablokowany przed polem karnym beniaminka.

14

Goście nie chowają się za podwójną gardą. Teraz dobrze we własnym polu karnym interweniował Upamecano.

11

Leweling wychodzi sam na sam z Ulreichem, broni bramkarz Bayernu! Świetna szansa dla gości.

10

Zupełnie nieudane dośrodkowanie Pavarda. Piłka poza boiskiem.

9

Piłka w pole karne do Lewandowskiego, ten jednak kiksuje przy próbie uderzenia z powietrza.

8

Znakomite prostopadłe podanie Tolisso do Sane, tego świetnie zatrzymuje wślizgiem tuż przed polem karnym Viergever.

7

Bayern kontroluje posiadanie piłki, goście cofnięci na własną połowę, czekają na okazję do kontry.

4

Bayern ma przewagę od pierwszych minut, ale póki co nie podkręca tempa.

2

Sane zabrał się z piłką w pole karne, ale jego dośrodkowanie z lewej strony boiska łapie Linde.

1

Rozpoczynamy mecz w Monachium!

15:29

Piłkarze obu drużyn już na murawie Allianz Areny.

15:24
15:23

Sędzią spotkania będzie Robert Hartmann.

15:22

Rezerwowi gości: Burchert, Abiama, Asta, Bauer, Green, Nielsen, Pululu, Raschl, Willems. Nieobecni w zespole Greuther Fuerth to Funk, Jung, Kehr i Ngankam.

15:21

Rezerwowi Bayernu: Fruchtl, Choupo-Moting, Gnabry, Musiala, Nianzou, Roca, Suele, Tillman, Wanner. W zespole gospodarzy brakuje dziś kontuzjowanych Neuera, Comana, Goretzki i Stanisicia, a do pełni zdrowia wciąż nie doszedł Davies.

15:20

Skład Greuther Fuerth: Linde - Meyerhöfer, Griesbeck, Viergever, Itter - Seguin, Christiansen, Tillman - Dudziak - Leweling, Hrgota.

15:20

Skład Bayernu Monachium na to spotkanie: Ulreich - Pavard, Upamecano, Lucas Hernández, Richards - Kimmich - Sabitzer, Müller, Tolisso, Sané - Lewandowski.

15:18

Dzisiaj jego rywalem jest ostatni w tabeli Greuther Fuerth, który zdobył dotąd ledwie 13 punktów. Beniaminek w ostatnich tygodniach przestał być jednak chłopcem do bicia i w ostatnich sześciu meczach przegrał tylko raz. Strata do bezpiecznej strefy wciąż jest duża, wynosi dziewięć punktów, ale należy się spodziewać, że i w Monachium goście postarają się potwierdzić dobrą dyspozycję.

15:14

Bayern Monachium (52 pkt) pewnie prowadzi w tabeli Bundesligi z sześciopunktową przewagą nad drugą Borussią Dortmund (46 pkt), ale to wcale nie oznacza, że w Monachium wszystko jest bezproblemowe. Ostatnia bolesna porażka 2:4 z VfL Bochum i z trudem uratowany remis z RB Salzburg (1:1) w Lidze Mistrzów zapaliły światełko alarmowe w stolicy Bawarii. Z taką grą, jak w ostatnich meczach, Bayern może mieć duże problemy w końcówce sezonu, dlatego też zespół Juliana Nagelsmanna szuka jak najszybszego powrotu do formy.

15:11

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 23. kolejki Bundesligi, w którym Bayern Monachium zmierzy się na własnym stadionie z Greuther Fuerth. Początek spotkania o godzinie 15:30.