12' Thomas Mueller
22'
22' Lucas Hernandez
44'
44' Robert Lewandowski
27'

27' Andre Silva
45'

45' Konrad Laimer
58'
58' Josko Gvardiol (sam.)
63'
63' Jamal Musiala za Corentin Tolisso
73'
73' Dayot Upamecano za Lucas Hernandez
84'
84' Marcel Sabitzer za Thomas Mueller
85'
85' Tanguy Nianzou za Kingsley Coman
46'

46' Dominik Szoboszlai za Kevin Kampl
53'

53' Christopher Nkunku
61'

61' Emil Forsberg za Daniel Olmo
61'

61' Amadou Haidara za Konrad Laimer
63'

63' Christopher Nkunku
72'

72' Benjamin Henrichs za Nordi Mukiele
74'

74' Benjamin Henrichs
80'

80' Yussuf Poulsen za Andre Silva

Relacja z meczu Bayern Monachium - RB Lipsk

90  + 3'

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na Sport.pl.

90  + 3'

To było naprawdę dobre spotkanie, z jedną bramką Roberta Lewandowskiego. RB Lipsk zdołało się postawić Bayernowi, ale koniec końców trzy punkty zostają w Monachium. W tabeli Bundesligi Bayern ma już dziewięć punktów przewagi nad drugą Borussią Dortmund, która w niedzielę zmierzy się z Bayerem Leverkusen.

90  + 3'

Koniec meczu! Bayern Monachium - RB Lipsk 3:2!

90  + 3'

Jeszcze świetna akcja Bayernu, po której fatalnie myli się Sane!

90  + 2'

Teraz na spalonym jeden z zawodników Bayernu.

90  + 1'

Strata Gnabry'ego, ale na spalonym znalazł się Nkunku.

90

Bayern wydaje się kontrolować końcówkę tego meczu. Trzy minuty doliczone przez arbitra.

86

Z 18 metrów technicznie uderza Sane, ale prosto w Gulacsiego!

84

Sabitzer i Nianzou zmieniają w Bayernie Muellera i Comana.

84

Na spalonym złapany Gnabry.

82

Forsberg! Szwed otrzymał piłkę w polu karnym, ale najpierw został zablokowany, a następnie trafił prosto w będącego już na kolanach Neuera!

80

Ostatnia zmiana w RB Lipsk - Poulsen za Silvę.

79

Teraz Pavard ostro potraktował Szoboszlaia. Rzut wolny dla Lipska z około 30 metrów.

77

Ostre spięcie Silvy z Upamecano. Sędzia uspokaja obu zawodników.

74

Coman faulowany na lewym skrzydle, blisko linii bocznej pola karnego. Żółta kartka dla Henrichsa.

73

Zmiana w Bayernie. Upamecano za Hernandeza.

72

Potężny strzał z dystansu Szoboszlaia! Odbija piłkę Neuer!

72

Zmiana w RB: Henrichs za Mukiele.

71

Znowu szansa Lewandowskiego! Po dośrodkowaniu Gnabry'ego Polak główkuje w trudnej sytuacji nad poprzeczką bramki rywala!

68

Mocne i bardzo niecelne uderzenie z dystansu Comana.

66

Coman zagrywa w pole karne do Sane, ale ten fatalnie kiksuje.

65

Hernandez ostro potraktował Silvę, a Francuz ma już żółtą kartkę i musi uważać.

63

Musiala zmienia Tolisso.

63

Tymczasem gol na 3:2 został ostatecznie uznany za bramkę samobójczą Josko Gvardiola.

63

Żółta kartka dla Nkunku.

62

Lewandowski! Po podaniu Gnabry'ego polski napastnik jakimś cudem opanował piłkę w polu karnym, ale pod naciskiem obrońcy uderzył obok bramki!

61

Podwójna zmiana w Lipsku. Schodzą Laimer i Olmo, wchodzą Haidara i Forsberg.

59

Szybciutka odpowiedź Bayernu! Strata Olmo, kontra gospodarzy, Coman zagrywa na prawą stronę pola karnego do Gnabry'ego, a ten strzałem po rykoszecie pokonuje Gulacsiego! 3:2!

58

GOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Serge Gnabry!

56

Poprzedni gol wyrównujący dla Lipska zakończył się skuteczną kanonadą Bayernu na koniec pierwszej połowy. Jak mistrzowie Niemiec odpowiedzą teraz?

54

Znowu remis w Monachium! Po kapitalnym prostopadłym podaniu Lainera, Nkunku w świetnym stylu wykorzystuje sytuację sam na sam z Neuerem! 2:2!

53

GOOOOOOOOOOOOOLLLL! Christopher Nkunku!

52

Blisko Lewandowski! Po świetnym zagraniu przed bramkę Muellera Polakowi zabrakło centymetrów by skierować piłkę do siatki!

51

Techniczny strzał zza pola karnego Daniego Olmo pewnie łapie Neuer.

50

W zamieszaniu w polu karnym Bayernu na strzał z bardzo ostrego kąta zdecydował się Angelino, jednak przestrzelił.

48

Początek drugiej połowy to inicjatywa Lipska, który utrzymuje się przy piłce, również na połowie Bayernu. Brakuje jednak dokładnego ostatniego podania w pole karne.

46

Wznawiamy grę!

46

Obie drużyny wracają na plac gry. Jedna zmiana w Lipsku - Szoboszlai za Kampla.

45

Bayern prowadzi, ale jest to niezwykle wyrównany mecz, w którym i goście mieli niemało okazji bramkowych! Tylko jedna z tych drużyn ma jednak Roberta Lewandowskiego i to jego 599. bramka w karierze oraz 301. w Bundeslidze daje mistrzom Niemiec minimalną przewagę po pierwszej połowie.

45

Koniec pierwszej połowy! Bayern Monachium - RB Lipsk 2:1!

45

Zamieszanie w polu karnym Lipska, strzał z powietrza Comana zablokowany i rzut rożny.

45

Żółta kartka dla Laimera za faul taktyczny na Hernandezie. Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

45

Piękna akcja Bayernu i bramka do szatni! Świetny przerzut na lewe skrzydło uruchomił Comana, ten dośrodkował spod linii końcowej prosto na głowę nabiegającego Lewandowskiego, a ten świetnym uderzeniem pokonał Gulacsiego! 2:1 dla Bayernu!

44

GOOOOOOOOOOOOOOL!!! ROBERT LEWANDOWSKI!

41

Po dośrodkowaniu Comana Lewandowski główkuje nad poprzeczką bramki gości!

40

Pięć minut do końca bardzo dobrej i wyrównanej pierwszej połowy w Monachium.

38

No i nie ma gola! Sven Jablonski podszedł do monitora i uznał, że Lewandowski faulował Gvardiola! Wciąż 1:1.

37

2:1 dla Bayernu? Przynajmniej na razie! Po ostrym starciu Lewandowski odebrał piłkę Gvardiolowi (mógł być faul) i po centrze Gnabry'ego Mueller popisał się kapitalnym uderzeniem głową, którym pokonał Gulacsiego!

36

GOOOOOOOOOOL!!! Thomas Mueller po raz drugi!

35

Gulacsi pewnie złapał piłkę po uderzeniu z dystansu Sane.

34

Słupek! Dośrodkowanie Comana było bardzo nieudane, ale omal nie wpadło za kołnierz Gulacsiemu! Piłka trafiła tylko w słupek!

32

Mueller! Niemiec uderzył bardzo groźnie i kąśliwie z 20 metrów, jednak Gulacsi znakomicie interweniował!

31

Próba zagrania w pole karne do Silvy, ale ten nie sięgnął piłki.

30

Kimmich próbował dograć piłkę w pole karne do Gnabry'ego, jednak dobrze ustawiony był Angelino i przerwał tę akcję.

28

Wreszcie kontra Lipska kończy się golem! Laimer w sytuacji sam na sam podciął piłkę obok Neuera i minimalnie obok bramki, ale jeszcze do piłki zdołał dopaść Silva i mimo bardzo ostrego kąta z bliska trafił do bramki! 1:1!

27

GOOOOOOOOOOL!!! Andre Silva!!!

26

Teraz z kolei szybki atak Bayernu. Sane w pole karne do Gnabry'ego, jednak ten pogubił się w dryblingu i stracił.

24

Olmo nieudanym dryblingiem zepsuł kontrę Lipska. Goście są jednak dzisiaj naprawdę groźni!

22

Hernandez ogląda żółtą kartkę za faul na Silvie.

20

Coman! Po akcji Sane Francuz otrzymał piłkę w polu karnym, minął zwodem rywala, ale przy strzale się poślizgnął i uderzył bardzo niecelnie! Bardzo dobre 20 minut w Monachium!

18

Jeszcze raz Olmo! Po świetnym podaniu Nkunku Hiszpan przegrał pojedynek z Neuerem!

16

Szansa Lipska! Po kontrataku gości Silva został zablokowany, a płaskie uderzenie z 10 metrów Olmo trafiło w sam środek bramki, prosto do Neuera!

15

Mogło być 2:0 dla Bayernu! Po płaskim strzale Gnabry'ego piłki nie sięgnęli przed bramką Mueller i Lewandowski!

13

Fatalny błąd Orbana, któremu piłkę zabrał przed polem karnym Tolisso! Lewandowski wpadł z nią w szesnastkę i choć jego płaski strzał odbił Gulacsi, tak przy dobitce Muellera był bezradny! 1:0 dla Bayernu!

12

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Thomas Mueller!

10

Pierwsza groźna akcja Lipska i było naprawdę blisko gola! Olmo uderza z 16 metrów minimalnie obok okienka bramki Neuera!

7

Bayern od początku z dużą przewagą w posiadaniu piłki. Goście atakują pressingiem dopiero na własnej połowie.

5

Indywidualna szarża Gnabry'ego. Niemiec wpada z piłką w pole karne, jednak uderza zdecydowanie zbyt lekko, by zaskoczyć Gulacsiego.

4

Strzał zza pola karnego Gnabry'ego zablokowany. Piłka wychodzi na rzut rożny.

3

Fatalne dośrodkowanie Angelino. Piłka wylatuje poza plac gry.

2

Prosty błąd w wyprowadzeniu piłki Bayernu i Laimer faulowany około 30 metrów od bramki Neuera.

1

Zaczynamy mecz!

18:29

Piłkarze obu drużyn już na murawie Allianz Areny.

18:21

Robert Lewandowski staje dziś przed szansą zdobycia 600. gola w meczu oficjalnym w swojej karierze. Aby tak się stało, polski napastnik musi dziś dwukrotnie trafić do bramki Petera Gulacsiego.

18:16

Sędzią spotkania będzie Sven Jablonski.

18:15

W Bayernie nie mogą dzisiaj zagrać Davies (zapalenie mięśnia sercowego), Goretzka i Stanisic (kontuzje) oraz Choupo-Moting i Sarr (Puchar Narodów Afryki). W zespole gości zabraknie dziś kontuzjowanych Adamsa i Halstenberga.

18:15

Rezerwowi Lipska: Martinez, Tschauner, Bonnah, Forsberg, Haidara, Henrichs, Novoa Ramos, Poulsen, Szoboszlai,

18:14

Rezerwowi Bayernu: Ulreich, Musiala, Nianzou, Richards, Roca, Sabitzer, Tillman, Upamecano, Wanner.

18:13

Skład Lipska na ten mecz: Gulasci - Klostermann, Orban, Gvardiol - Mukiele, Kampl, Laimer, Angelino - Nkunku, Olmo - A. Silva

18:12

Skład Bayernu na to spotkanie: Neuer - Pavard, Süle, Hernández - Kimmich, Tolisso - Gnabry, Müller, Sané, Coman - Lewandowski.

18:12
18:06

Po 20 kolejkach Bundesligi Bayern Monachium wydaje się zmierzać pewnie po kolejny tytuł mistrza Niemiec. Bawarczycy zgromadzili dotąd 49 punktów i wyprzedzają o sześć drugą Borussię Dortmund. Robert Lewandowski i spółka w tym sezonie nie zawodzą, co innego ich dzisiejszy rywal. Siódmy w tabeli RB Lipsk (31 pkt) zdążył już zmienić trenera - Jessego Marscha zastąpił Domenico Tedesco. Pod wodzą nowego szkoleniowca RB w ostatnich sześciu meczach zdobyło 13 punktów i wydaje się wracać na dobre tory. Czy to się potwierdzi na Allianz Arenie?

18:04

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo ze szlagierowego meczu 21. kolejki Bundesligi, w którym Bayern Monachium zmierzy się z RB Lipsk! Początek spotkania o 18:30!