Bayern Monachium
9'
9' Luca Kilian
9'

9' Robert Lewandowski
25'

25' Corentin Tolisso
58'
58' Jan Thielmann za Louis Schaub
58'
58' Dejan Ljubicic za Ondrej Duda
72'
72' Sebastian Andersson za Anthony Modeste
73'
73' Kingsley Schindler za Mark Uth
80'
80' Kingsley Ehizibue za Benno Schmitz
60'

60' Leroy Sane za Jamal Musiala
62'

62' Robert Lewandowski
74'

74' Robert Lewandowski
75'

75' Omar Richards za Marcel Sabitzer
75'

75' Tanguy Nianzou za Corentin Tolisso
83'

83' Malik Tillman za Thomas Mueller
83'

83' Paul Wanner za Marc Roca

Relacja z meczu FC Koeln - Bayern Monachium

90

Pewne i zasłużone zwycięstwo Bayernu Monachium, a bohaterem meczu był Robert Lewandowski! Polak dzisiaj zaliczył hattricka, w tym sezonie strzelił już 23 goli, a w historii swoich występów w Bundeslidze aż 300! Bayern utrzymuje sześć punktów przewagi nad Borussią Dortmund. Tymczasem z naszej strony to już wszystko, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na Sport.pl.

90

Koniec meczu! Bayern Monachium rozbija na wyjeździe FC Koeln 4:0!

88

Kolejny rzut rożny dla Bayernu, ale dzisiaj stałe fragmenty nie są atutem mistrzów Niemiec.

86

W drugiej połowie gospodarzom nie można odmówić starań, ale brakuje im skuteczności.

84

Schwabe broni groźną próbę z dystansu Pavarda!

83

Kolejna próba Thielmanna, tym razem niecelna. Podwójna zmiana w Bayernie - Wanner i Tillman za Rocę i Muellera.

81

Strzał z dystansu Thielmanna świetnie broni Neuer!

80

Zmiana w Koeln. Ehizibue zmienia Schmitza.

76

Zmiany w Bayernie - Nianzou i Richards za Tolisso i Sabitzera.

76

Kolejna asysta Leroya Sane i Lewandowski pewnym strzałem z pola karnego kompletuje hattricka w tym spotkaniu! Polak drugim zawodnikiem w historii Bundesligi, który strzelił 300 goli w tych rozgrywkach!

75

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 300. GOL ROBERTA LEWANDOWSKIEGO W BUNDESLIDZE! HATTRICK!

73

Andersson i Schindler zastępują w zespole gospodarzy Modeste'a i Utha.

72

Poprzeczka! Po rzucie rożnym groźnie główkuje Hubers, jednak trafia tylko w poprzeczkę bramki Neuera!

69

Szansa dla Kolonii! Neuer świetnie interweniuje po uderzeniu z kilkunastu metrów Ljubicicia, a strzał głową Modeste'a okazał się niecelny!

68

Bayern w ostatnich minutach praktycznie nie schodzi ze strefy obronnej Kolonii, ale kolejne stałe fragmenty gry nie przynoszą dużego zagrożenia.

66

Mueller zablokowany w polu karnym Kolonii. Kolejny korner.

65

Zablokowane uderzenie z dystansu Marca Roki. Rzut rożny.

64

Po rzucie rożnym bardzo niecelnie główkuje Tolisso.

63

Po prostopadłym podaniu Sane Lewandowski wykorzystuje kolejną w tym meczu sytuację sam na sam! 22. gol w tym sezonie i 299. w ogóle w Bundeslidze!

62

GOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Robert Lewandowski!

61

Uth! Strzał głową napastnika Kolonii poszybował centymetry obok bramki! Było blisko gola kontaktowego!

60

Zmiana w Bayernie - Sane za Musialę.

59

Bardzo rozczarowują dzisiaj gospodarze, którzy praktycznie nie są w stanie nic zdziałać w tym spotkaniu.

57

Podwójna zmiana w FC Koeln. Schodzą Duda i Schaub, wchodzą Ljubicić i Thielmann.

54

Musiala z niemal zerowego kąta trafia w spojenie słupka z poprzeczką!

52

Teraz z dystansu uderza Sabitzer i pewnie łapie piłkę Schwabe.

51

Świetne podanie do Roberta Lewandowskiego! Ten znalazł się w sytuacji sam na sam ze Schwabe, ale tym razem górą bramkarz Kolonii!

50

Ozcan mocno trafiony piłką przez Rocę. Przerwa w grze.

49

I odpowiedź Bayernu, jednak płaska centra Gnabry'ego została zablokowana.

48

Dobra akcja Kolonii, ale po dośrodkowaniu Schmitza świetnie w swoim polu karnym interweniował Pavard.

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

46

Piłkarze obu drużyn wrócili na murawę.

45

Bayern szybko objął prowadzenie i w pełni kontroluje to spotkanie. Gole Lewandowskiego i Tolisso sprawiają, że Bayern jest blisko pierwszego zwycięstwa w 2022 roku.

45

Koniec pierwszej połowy! FC Koeln - Bayern Monachium 0:2.

45

Po bardzo dobrym dośrodkowaniu Hectora świetnie interweniował na przedpolu Neuer! Piłkę jeszcze otrzymał przed bramką Duda, jednak fatalnie spudłował!

45

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

44

Po składnej akcji Kolonii w polu karnym skiksował Uth, a Modeste znalazł się na spalonym.

42

Musiala wywalczył rzut rożny dla Bayernu.

40

Lewandowski miał dużo czasu i miejsca, więc zdecydował się na płaski strzał z dystansu! Świetnie broni Schwabe!

39

Kilian i Schmitz próbowali zawiązać akcję na prawej stronie, jednak zakończyło się to niecelnym podaniem.

38

Próba prostopadłego podania Tolisso w pole karne do Musiali, ale Francuz zagrał niedokładnie.

35

Dwa kornery dla Bayernu nie przyniosły zagrożenia dla bramki Schwabe.

34

Kolejne ogromne zamieszanie w polu karnym Kolonii! Kolejne strzały piłkarzy Bayernu, m.in. Gnabry'ego, zablokowane. Kończy się na rzucie rożnym.

32

Uth zablokowany w polu karnym przez Suele. Rzut rożny dla gospodarzy.

31

Mark Uth po świetnej akcji wygrywa pojedynek z Manuelem Neuerem, ale analiza VAR wykazała, że napastnik Kolonii był na spalonym!

28

Coś niewiarygodnego! Bayern rozgrywał swobodnie piłkę w polu bramkowym Kolonii, ale w idealnej sytuacji Mueller nie zdołał pokonać Schwabe!

27

Niesamowita statystyka Thomasa Muellera, który dziś już zaliczył dwie asysty.

26

Kolejna kontra i cudowny gol Tolisso! Francuz na skraju szesnastki rozegrał piłkę z powietrza z Muellerem, a następnie fenomenalnym uderzeniem w okienko pokonał bramkarza gospodarzy!

25

GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Corentin Tolisso!

23

Strzał głową Modeste'a pewnie broni Neuer. Ponadto Francuz był na spalonym.

22

Teraz Lewandowski mógł zaliczyć asystę, ale w dobrej sytuacji niedokładnie zagrał w pole karne do Gnabry'ego, który mógł znaleźć się sam na sam z bramkarzem.

20

Bardzo niewiele dzieje się na murawie w ostatnich minutach.

17

Bayern na razie w pełni kontroluje to spotkanie. Kolonia nie jest w stanie przeprowadzić groźnej akcji.

14

Kolejny korner dla gości, po którym zablokowany strzał oddał Musiala.

12

Bayern miał rzut rożny, ale nie było z niego zagrożenia dla bramki gospodarzy.

11

Żółta kartka dla Kiliana za bardzo brzydki faul na Musiali.

10

Po znakomitej kontrze Bayernu Mueller zagrywa w pole karne do Lewandowskiego, a ten płaskim strzałem wykorzystuje sytuację sam na sam z bramkarzem! Sędziowie pierwotnie pokazali spalonego, ale wideoweryfikacja nie pozostawiła wątpliwości - GOL!

9

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Robert Lewandowski!

8

Na razie bardzo spokojny początek tego spotkania. Jeszcze nie było ani jednej groźnej sytuacji po obu stronach.

6

Bardzo nieudane dośrodkowanie Lewandowskiego z prawego skrzydła. Piłka poszybowała daleko w trybuny.

4

Po fatalnym błędzie Suele gospodarze przejęli piłkę na połowie Bayernu, ale na spalonym został złapany Modeste.

3

Dziś z konieczności na lewej obronie Bayernu gra Marcel Sabitzer. Przed chwilą ten zawodnik faulował Schmitza. Rzut wolny dla Kolonii.

1

Początek spotkania!

15:29

Piłkarze obu drużyn już na murawie. Za chwilę zaczynamy.

15:22

Sędzią spotkania będzie Tobias Welz.

15:20

Rezerwowi gospodarzy: Urbig, Thielmann, Schindler, Ostrak, Ljubicic, Lemperle, Horn, Ehizibue, Andersson.

15:20

Skład FC Koeln: Schwabe - Schmitz, Kilian, Hubers, Hector - Ozcan - Schaub, Duda, Kainz - Uth, Modeste.

15:19

Rezerwowi Bayernu: Ulreich, Copado, Nianzou, Richards, Sane, Tillman, Upamecano, Wanner.

15:18

Skład Bayernu na to spotkanie: Neuer - Kimmich, Pavard, Suele, Sabitzer - Roca, Tolisso - Gnabry, Mueller, Musiala - Lewandowski.

15:15

Na RheinEnergieStadion dojdzie do starca szóstej drużyny Bundesligi z liderem rozgrywek. Faworytem oczywiście jest Bayern, który będzie chciał się zrehabilitować za ostatnią porażkę z Borussią Moenchengladbach 1:2. Bawarczycy mają jednak spore problemy kadrowe, zagrają dzisiaj w osłabionym składzie - bez Comana, Daviesa, Goretzki czy Hernandeza. To jest z kolei szansą dla FC Koeln Steffena Baumgarta, które spisuje się w tym sezonie nadspodziewanie dobrze - po 18 kolejkach jest w tabeli Bundesligi szóste.

15:13

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 19. kolejki Bundesligi, w którym FC Koeln podejmie Bayern Monachium! Początek spotkania o godzinie 15:30.