• Serge Gnabry (40' 53' 74') , Robert Lewandowski (69' 72')
VfB Stuttgart
Bayern Monachium
27'

27' Leroy Sane za Kingsley Coman
40'

40' Serge Gnabry
63'
63' Chris Fuehrich za Philipp Foerster
63'
63' Silas Katompa Mvumpa za Tanguy Coulibaly
64'
64' Atakan Karazor
75'
75' Wahid Faghir za Orel Mangala
84'
84' Alexis Tibidi za Omar Marmoush
53'

53' Serge Gnabry
55'

55' Alphonso Davies
69'

69' Robert Lewandowski
72'

72' Robert Lewandowski
74'

74' Serge Gnabry
75'

75' Malik Tillman za Serge Gnabry
75'

75' Tanguy Nianzou za Marc Roca
78'

78' Michael Cuisance za Thomas Mueller
78'

78' Omar Richards za Alphonso Davies

Relacja z meczu VfB Stuttgart - Bayern Monachium

90

Koniec meczu! Sędzia postanowił skrócić męki gospodarzy i nie doliczył nic do drugiej połowy.

89

Strzał z dystansu Lewandowskiego, ale niecelny.

84

Zmiana w Stuttgarcie. Alexis Tibidi w miejsce Marmousha

83

Lewandowski w słupek!

79

I jeszcze Musiala zza pola karnego, ale niecelnie.

78

Sane sam na sam z bramkarzem, ale tym razem górą Mueller!

78

Jeszcze dwie zmiany w Bayernie. Cuisance i Richards w miejsce Daviesa i Muellera

75

Tillman i Nianzou wchodzą na boisko, schodzą Gnabry i Roca

74

Ależ posypał się Stuttgart. Całkowity demontaż. Kolejna akcja Bayernu, a jej finał to dośrodkowanie Muellera spod linii końcowej, piłkę trącą bramkarz Stuttgartu, ale piłka spada prosto pod nogi Gnabry'ego, który ponownie dobija rywali.

74

5:0! Gnabry z hat-trickiem!

72

Długie podanie do Gnabry'ego, Niemiec wykłada Lewandowskiemu, który wyprzedził obrońcę i wbił piłkę do bramki z piątego metra.

72

LEWANDOWSKI RAZY DWA!

70

Sane strzela z pola karnego po podaniu Roberta, ale zostaje zablokowany!

70

Lewandowski przejął piłkę po podaniu Sane, wbiega przed obrońcę i piękną podcinką pokonuje bramkarza! 17. gol w tym sezonie, 67. w tym roku!

69

GOOOOOOOOOOOOL ROBERTA LEWANDOWSKIEGO! GOL NUMER 1000 POLAKA W HISTORII BUNDESLIGI!

67

Niecelny strzał Sane.

64

Karazor dostaje żółtą kartkę.

63

Zmiany w Stuttgarcie. Forster i Coulibaly schodzą, w ich miejsce pojawiają się Fuehrich i Silas

58

Błąd monachijczyków w wyprowadzeniu piłki, ale defensorzy zdołali zatrzymać w swoim polu karnym piłkarzy Stuttgartu.

58

Marmoush strzela obok bramki.

57

Strzał Lewandowskiego ze skraju pola karnego, ale znowu prosto w bramkarza.

56

Dodajmy, że wolny podyktowany za zagranie ręką Daviesa. Kanadyjczyk ogląda żółtą kartkę.

56

Rzut wolny dla Stuttgartu kilkanaście metrów od bramki. Forster trafia w mur.

55

Niestety, Stuttgart boleśnie przekonuje się o tym, że w meczu z takim rywalem liczy się skuteczność. Gospodarze mieli kilka dobrych sytuacji do tej pory, ale nie wykorzystali żadnej. Bayern natomiast skarcił ich kiedy tylko nadarzyło się okazja

54

GOOOOOOOL! Gnabry po raz drugi, 2:0!

47

Forster strzela z pola karnego! Broni Neuer. Imponujący początek gospodarzy, ale niestety dla nich bez efektu bramkowego.

47

Strzał Marmousha z dystansu, niecelny.

47

Kolejna dobra akcja Stuttgartu! Ito próbował dograć z lewej strony pola karnego przed bramkę, ale zainterweniowali obrońcy Bayernu!

46

Błąd Bayernu w wyprowadzeniu piłki. Zawodnik Stuttgartu strzela z dystansu, ale uderzenie zablokowane.

46

45  + 3'

Piłkarze obu drużyn wracają na boisko!

45  + 3'

Koniec pierwszej połowy. Bayern prowadzi 1:0 po golu Serge'a Gnabry'ego

45  + 2'

Fantastyczna okazja dla Stuttgartu! Forster miał piłkę na 15. metrze i tylko bramkarza przed sobą, ale zdecydował się jeszcze raz przełożyć obrońcę i jego strzał został zablokowany!

45  + 1'

Dwie minuty doliczone.

42

Faulowany Lewandowski. Trudny mecz dla Polaka. Jest niewidoczny i wygląda na podirytowanego.

41

Fatalne ustawienie Stuttgartu w środku pola wykorzystał Sane, który popędził środkiem, dograł do lewej strony, a Gnabry pięknym, technicznym strzałem pokonał Muellera!

40

GOOOOOOOOOOOOOOOL! Bayern prowadzi po golu Gnabry'ego!

39

Szarża Marmousha zatrzymana przez defensorów Bayernu. Aut na wysokości pola karnego dla gospodarzy

37

Strzał Sane z ostrego kąta. Broni Mueller.

35

Akcja Stuttgartu. Strzał Coulibaly'ego ląduje jednak na aucie.

30

Kolejna akcja Bayernu. Strzał Pavarda zablokowany i jest rzut rożny. Z niego jednak niewiele wynikło.

29

Pierwsza akcja Sane. Zakończona strzałem ze skraju pola karnego, ale to uderzenie nie mogło zaskoczyć bramkarza gospodarzy.

28

Lewandowski z dystansu, ale strzał zablokowany. Kontra Stuttgartu, po której napastnik gospodarzy przewraca się w polu karnym, ale nie było faulu.

27

Zmiana w Bayernie. Leroy Sane zmienia Kinglseya Comana, który doznał kontuzji.

26

Błąd Bayernu! W pole karne wpada Marmoush, ale jego strzał w kierunku dalszego słupka był niecelny! To była wyborna okazja dla Stuttgartu!

21

Rożny dla Bayernu, ale bez zagrożenia.

20

Ależ szansa dla Gnabry'ego! Długa piłka do Niemca i wyszedł on sam na sam z bramkarzem! Próował go przelobować, ale golkiper nie dał się zaskoczyć i odbił piłkę. Gnabry próbował jeszcze dobijać, ale bardzo niecelnie.

16

Gramy dalej. Obie drużyny w komplecie.

15

Przerwa w grze. Karazor musi na chwilę opuścić boisko, bo ma zakrwawione palce.

14

Gnabry ściął do środka z prawej strony i uderzył zza pola karnego - ponownie niecelnie.

12

Dobra akcja Bayernu! Thomas Mueller wykłada piłkę Lewandowskiemu na 16. metrze, Polak strzela, ale prosto w bramkarza.

10

Coulibaly na spalonym.

10

Gnabry wpadł w pole karne i oddał strzał w kierunku dalszego słupka, ale niecelnie.

8

Coulibaly zrobił rywalom bardzo dużo problemów na prawej stronie, ale kiedy znalazł się w polu karnym z piłką, to zabrakło mu pomysłu jak wykończyć akcję.

7

Próba zagrania do Coulibaly'ego na wolne pole, ale zdecydowanie za mocne. Chaotyczny początek meczu.

3

Jest i strzał Lewandowskiego zza pola karnego, ale bardzo niecelny. Polak wymownie spojrzał na kępkę trawy. Murawa w Stuttgarcie bowiem jest fatalna.

3

Pierwszy strzał Gnabry'ego i rzut rożny dla gości.

2

Bayern dobrze utrzymuje się przy piłce, gospodarze na razie tylko biegają za piłką.

1

18:29

Stuttgart w białych koszulkach i czarnych spodenkach, Bayern cały na czerwono. Za chwilę rozpoczną goście!

18:29

Trwa losowanie stron i przywitanie kapitanów i sędziów.

18:28

Oba zespoły wychodzą na murawę!

18:24

Mecz odbędzie się niestety przy pustych trybunach. Ma to związek z kolejną falą koronawirusa w Niemczech.

17:57

A to jedenastka Bayernu Monachium:

17:55

Oto skład ekipy gospodarzy:

17:52

Piłkarze Stuttgartu notują ostatnio niezłą serię - w trzech ostatnich meczach odnieśli dwa zwycięstwa i zanotowali jeden remis. Jednak teraz na ich drodze staje Bayern, który bije ekipę ze Stuttgartu raz za razem. Od października 2009 roku Bawarczycy wygrali wszystkie mecze. 12 lat temu padł remis 0:0.

17:50

W tabeli natomiast obie drużyny znajdują się na dwóch różnych biegunach. Bayern jest oczywiście liderem z sześcioma punktami przewagi nad drugą Borussią. Natomiast Stuttgart zajmuje 15. miejsce, czyli ostatnie niezagrożone spadkiem lub barażami. Ma jeden punkt przewagi nad 16. Augsburgiem.

17:49

Dodajmy, że Lewandowski lubi grać przeciwko Stuttgartowi. W ciągu ostatnich trzech lat w czterech meczach Polak strzelił sześć goli. To będzie dla niego szansa na podwyższenie swojego dorobku bramkowego i ucieczka przed goniącym go w klasyfikacji strzelcem Patrikiem Schickiem. Napastnik Bayernu ma dwa gole przewagi nad Czechem.

17:48

Kolejny mecz Bayernu to oczywiście kolejna okazja dla Roberta Lewandowskiego do pobicia rekordu. W 2013 roku Cristiano Ronaldo strzelił 69 goli - to był jego najlepszy rok w karierze. Bayern rozegra do końca rozgrywek dwa mecze (Stuttgart, Wolfsburg w Bundeslidze) i wydaje się, że przebicie wyczynu Ronaldo jest realne do osiągnięcia. Obecnie Polak ma na swoim koncie 66 trafień.

17:46

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację na żywo z pierwszego meczu 16. kolejki Bundesligi, w którym VfB Stuttgart zagra u siebie z Bayernem Monachium. Początek spotkania o 18:30. Dla Bayernu to przedostatni mecz w tym roku