• Robert Lewandowski (9' 75')
VfL Bochum
Bayern Monachium
14'
14' Christopher Antwi-Adjej
38'
38' Jurgen Locadia
40'
40' Cristian Gamboa
44'
44' Gerrit Holtmann
9'

9' Robert Lewandowski
58'
58' Cristian Gamboa
72'
72' Konstantinos Stafylidis za Cristian Gamboa
74'
74' Elvis Rexhbecaj
80'
80' Sebastian Polter za Jurgen Locadia
80'
80' Takuma Asano za Christopher Antwi-Adjej
80'
80' Milos Pantovic za Gerrit Holtmann
90'
90' Erhan Masovic za Elvis Rexhbecaj
46'

46' Corentin Tolisso za Dayot Upamecano
64'

64' Eric Choupo-Moting za Thomas Mueller
75'

75' Robert Lewandowski
75'

75' Marcel Sabitzer za Kingsley Coman
90'

90' Benjamin Pavard

Relacja z meczu VfL Bochum - Bayern Monachium

90  + 3'

To było niesamowite spotkanie w Bochum. Beniaminek rozgrywek, VfL Bochum w pełni zasłużenie i wysoko pokonał mistrza Niemiec. Poza dubletem Roberta Lewandowskiego, który strzelił 600. i 601. gola w karierze, Bayern nie zrobił nic, żeby zdobyć na Ruhrstadion choćby punkt. Wielki triumf Bochum i solidny dzwonek ostrzegawczy dla Bayernu, który lada moment rozpocznie grę w fazie pucharowej Ligi Mistrzów!

90  + 3'

Koniec meczu! VfL Bochum pokonuje Bayern Monachium 4:2!

90  + 2'

Jeszcze rzut rożny dla Bochum.

90

Żółta kartka dla Pavarda, a sędzia dolicza do tego meczu trzy minuty.

90

Masović zmienia u gospodarzy Rexhbecaja.

87

Kolejny stały fragment gry dla Bayernu. Esser pomylił się na przedpolu, ale na jego szczęście bez konsekwencji!

85

Rzut wolny dla Bayernu z około 25 metrów. Lewandowski podchodzi do piłki, uderza i trafia w poprzeczkę! Był bardzo bliski hattricka!

82

Rzut rożny dla Bochum kończy się dobrym piąstkowaniem Ulreicha.

80

Zmiany w Bochum. Antwi-Adjei, Holtmann i Locadia zeszli z boiska, a weszli Pantović, Asano i Polter.

79

Sane dwukrotnie zablokowany przed polem karnym. Tymczasem jakieś problemy zdrowotne ma Osterhage.

77

Sabitzer zmienił Comana.

76

Polski napastnik w zamieszaniu w polu karnym popisał się efektownym strzałem z powietrza i po raz drugi dzisiaj pokonał Essera! Na kwadrans przed końcem Bayern zmniejsza straty!

75

GOOOOOOOOOOOOOL!!! Robert Lewandowski po raz drugi!

72

Stafylidis zmienia Gamboę w Bochum. Po chwili żółta kartka dla Rexhbecaja.

69

Nic nie dzieje się pod polem karnym Bochum. Bayern jest zupełnie bezzębny.

66

Mijają minuty, a Bayern wciąż nie jest w stanie zdobyć bramki na 2:4. Beniaminek coraz bliżej sensacyjnego zwycięstwa!

63

Lewandowski! Polak dopadł do bezpańskiej piłki w polu karnym, ale przegrał pojedynek z Esserem! Choupo-Moting zmienia Muellera.

62

Gospodarze dobrze i agresywnie atakują swojego przeciwnika, nawet na jego połowie. To sprawia, że Bayern nie ma żadnej swobody w rozegraniu piłki.

59

Sane uderza z rzutu wolnego nad poprzeczką!

58

Szarżujący Lewandowski faulowany tuż przed polem karnym przez Gamboę. Żółta kartka dla piłkarza Bochum.

55

Strzał Thomasa Muellera z 16 metrów zablokowany przez defensywę Bochum.

53

Techniczny strzał Suele poszybował nad poprzeczką.

52

Lewandowski! Polak wyszedł sam na sam z bramkarzem, minął go, ale wypuścił sobie za daleko piłkę i z bardzo ostrego kąta nie zdołał skierować jej do siatki!

51

Bayern dzisiaj w Bochum nie istnieje i to właśnie, a nie sam wynik, jest tu największą sensacją.

49

Po podaniu Holtmanna do bramki Bayernu trafia Antwi-Adjei, ale znów był spalony! Niesamowity mecz w Bochum!

47

I już blisko kolejnego wielkiego błędu Bayern! Holtmann nie zdołał tym razem wygrać pojedynku z Ulreichem, a trafienie jednego z gospodarzy po rzucie rożnym nie zostało uznane z powodu spalonego!

46

Zmiana w Bayernie - Tolisso za Upamecano.

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

45

Od początku meczu Bayern był niemrawy, ale to on za sprawą 600. bramki Roberta Lewandowskiego w karierze jako pierwszy wyszedł na prowadzenie. Gospodarze jednak szybko odpowiedzieli, a w końcówce pierwszej połowy wychodziło im absolutnie wszystko! Wykorzystany rzut karny oraz cudowne bramki Holtmanna i Gamboy sprawiają, że beniaminek prowadzi z mistrzem Niemiec różnicą trzech bramek!

45

Koniec pierwszej połowy! Bochum prowadzi z Bayernem 4:1 i to wcale nie jest pomyłka!

45

Mueller próbował ni to zagrania w pole karne do Lewandowskiego, ni to strzału, piłka wyleciała poza boisko.

45

Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy. Dziesięć minut temu było 1:1, a teraz Bochum prowadzi z Bayernem 4:1. Niewiarygodny mecz!

45

Przepiękne, wspaniałe techniczne uderzenie zza pola karnego Holtmanna! Ulreich znów był bezradny! Bochum gromi Bayern! To się dzieje naprawdę!

44

GOOOOOOOOOOOOOL!!! Gerrit Holtmann! Kolejna cudowna bramka i już 4:1 dla Bochum!!!

41

Fenomenalna akcja prawego obrońcy Bochum! Założył siatkę Comanowi, rozegrał piłkę z kolegą i wspaniałym uderzeniem w okienko pokonał Ulreicha! Beniaminek prowadzi z Bayernem 3:1!

40

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Christian Gamboa! Ależ bramka! 3:1 dla Bochum, co tu się dzieje?!

37

GOOOOOOOOOOL!!! Jurgen Locadia mocnym płaskim strzałem wykorzystuje jedenastkę! 2:1 dla Bochum!

36

Rzut karny dla Bochum! Upamecano ręką zablokował w polu karnym dośrodkowanie rywala!

33
33

Teraz z kolei próbował Holtmann, broni Ulreich.

32

Lewandowski! Po centrze Gnabry'ego Polak uderzył z kilku metrów nożycami, ale ten efektowny strzał zablokował Gamboa!

30

Rzut wolny dla Bochum i centra w pole karne gości nie przyniosły zagrożenia pod bramką Ulreicha.

28

Bayern długo utrzymuje się przy piłce. Teraz na strzał z dystansu zdecydował się Kimmich, ale piłka poszybowała metr nad poprzeczką.

26

Indywidualna akcja Comana zakończona nieudanym strzałem z dystansu.

24

Strata Bayernu i kontra Bochum. Osterhage dośrodkował jednak zupełnie do nikogo.

23

Dobre wyjście Ulreicha, który wyszedł poza pole karne i zatrzymał rywala, który jeszcze był na spalonym.

23

Wielbłąd obrony Bochum przed własnym polem karnym. Losilla zdołał jednak uprzedzić Sane przed przechwytem.

22

Rzut rożny dla Bochum kończy się faulem w ofensywie jednego z zawodników gospodarzy.

21

Teraz z kolei korner wywalczyli gospodarze. Oni nie odpuszczają po bramce wyrównującej. Chcą więcej!

19

Kolejne rzuty rożne dla Bayernu Monachium. Zamieszanie w polu karnym Bochum, ale gospodarze zdołali wybić piłkę.

16

Bayern już chce odpowiedzieć. Zablokowany w polu karnym został Lewandowski.

14

Świetna kontra Bochum, piłka dośrodkowana z lewego skrzydła i przejął ją Antwi-Adjei, który technicznym strzałem z kilkunastu metrów nie dał Ulreichowi żadnych szans! 1:1!

13

GOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Christopher Antwi-Adjei! REMIS!

11

Jak odpowiedzą gospodarze? Dobrze zaczęli, ale szybko dostali cios od Bayernu.

10

Piękna akcja Bayernu! Podanie w pole karne do Comana, ten zgrywa głową przed bramkę do Lewandowskiego, a ten obrócił się z piłką i z bliska pokonał bramkarza! 1:0 dla Bayernu, 600. gol Lewandowskiego w karierze!

9

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! ROBERT LEWANDOWSKI Z 600. GOLEM W KARIERZE!

8

Bayern na razie nie jest w stanie się odnaleźć na stadionie w Bochum.

6

Dobrze zaczęli gospodarze. Antwi-Adjei zagrywa niebezpiecznie w pole bramkowe Bayernu, ale piłka przeszyła tylko szesnastkę gości. Po chwili z dystansu niecelnie uderza Locadia!

4

Błąd we własnym polu karnym Upamecano! Holtmann przejął piłkę i uderzył z ostrego kąta, ale za lekko by zaskoczyć Ulreicha!

3

Gnabry szukał zagrania w pole karne do Lewandowskiego, ale piłka trafia w ręce Essera.

2

Robert Lewandowski złapany na spalonym.

1

Zaczynamy mecz!

15:30

Jakiś problem techniczny na stadionie w Bochum. Chyba brakuje tam po prostu prądu. Piłkarze jednak już wychodzą na murawę.

15:24

Sędzią spotkania będzie Robert Schroeder.

15:22

Rezerwowi gospodarzy: Ernst, Asano, Bonga, Lampropoulos, Masović, Pantović, Polter, Stafylidis, Tesche. W zespole Bochum nie ma dzisiaj Riemanna, Bluma, Grave i Zollera.

15:22

Skład VfL Bochum: Esser, Gamboa, Soares, Leitsch, Bella-Kotchap, Osterhage, Losilla, Rexhbecaj, Holtmann, Antwi-Adjej, Locadia.

15:20

Rezerwowi Bayernu: Fruchtl, Choupo-Moting, Nianzou, Richards, Roca, Sabitzer, Tillman, Tolisso, Wanner. W zespole Juliana Nagelsmanna brakuje dziś kontuzjowanych Neuera, Goretzki, Stanisica, chorego Musiali i zmagającego się z zapaleniem mięśnia sercowego Daviesa.

15:19

Skład Bayernu Monachium: Ulreich, Upamecano, Süle, Hernandez, Pavard, Kimmich, Müller, Sane, Coman, Gnabry, Lewandowski

15:17

Robert Lewandowski, który jest oczywiście w wyjściowym składzie Bayernu, walczy dziś o 600. gola w karierze! Polski napastnik do dzisiaj zdobył w meczach oficjalnych 599. trafień, z których ponad połowa (301) padła w Bundeslidze. Czy dzisiaj Lewy będzie miał swój wspaniały jubileusz?

15:13

W sobotnie popołudnie w Bochum dojdzie do spotkania Dawida z Goliatem. Prowadzący w tabeli Bundesligi Bayern Monachium (52 punkty, 9 przewagi nad druga Borussią Dortmund) powalczy o kolejne ligowe zwycięstwo z beniaminkiem, jakim jest VfL Bochum. Zespół Thomasa Reisa z 25 punktami zajmuje zaskakująco wysokie jedenaste miejsce, ale trzeba zauważyć, że gospodarze dzisiejszego meczu mają tylko trzy punkty przewagi nad szesnastym, barażowym miejscem w lidze niemieckiej. To oznacza, że dla Bochum każdy punkt jest na wagę złota.

15:09

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 22. kolejki Bundesligi, w którym VfL Bochum zmierzy się z Bayernem Monachium! Początek spotkania o godzinie 15:30!