Śląsk Wrocław
13'

13' Michał Chrapek
46'
46' Rafał Siemaszko za Santi Samanes
57'
57' Michał Kopczyński
62'
62' Davit Skhirtladze za Oscar Zawada
71'
71' Rafał Siemaszko
78'
78' Maciej Jankowski za Michał Kopczyński
83'
83' Adam Danch
90'
90' Marko Vejinović
90'
71'

71' Jakub Labojko za Krzysztof Mączyński
76'

76' Kamil Dankowski za Guillermo Cotugno
80'

80' Sebastian Bergier za Erik Exposito
90'

90' Michał Chrapek
90'

90' Diego Zivulic

Relacja z meczu Arka Gdynia - Śląsk Wrocław

100

Zapraszamy na sport.pl, tam podsumowanie całego meczu i zapowiedź spotkania Wisła - Legia

100

CO ZA EMOCJE! ARKA POKONAŁA ŚLĄSK 2:1!

100

KONIEC MECZU!

90  + 8'

Pierwsze uderzenie Vejinovicia odbił Putnocky, ale przy dobitce był bez szans! Arka wygra ten mecz!

90  + 7'

VEJINOVIĆ NA RATY! ARKA PROWADZI!

90  + 6'

Israel Puerto zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym i po analizie VAR jest jedenastka!

88

Kolejna szansa dla Arki po rzucie rożnym, ale tym razem sporo szczęścia mieli goście!

85

Kapitalny strzał Łabojki przewrotką, ale świetnie interweniował Steinbors!

82

Świetne dośrodkowanie Nalepy z rzutu rożnego, a pozostawiony bez krycia Danch doprowadza do wyrównania!

82

ADAM DANCH! 1:1!

80

Bergier za Exposito.

78

Jankowski za Kopczyńskiego. Ofensywna zmiana w Arce, która musi szukać punktów.

77

Ależ szansa dla Arki! Z rzutu wolnego ładnie dośrodkował Nalepa, głową uderzył Zbozień, ale kapitalnie interweniował Putnocky!

76

Dankowski w miejsce kontuzjowanego Cotugno.

72

Kartka dla Siemaszki za faul na Exposito.

71

Pierwsza zmiana w Śląsku. Łabojko w miejsce Mączyńskiego.

67

Niewiele ponad 20 minut do końca meczu. Arka dobrze zaczęła drugą połowę, ale od kilku minut nie jest w stanie zepchnąć gości do defensywy.

62

Schirtladze w miejsce Zawady, czyli druga zmiana w Arce.

59

Niezła akcja Arki zakończona strzałem Vejinovicia i na dwa razy interweniował Putnocky.

58

Kartka dla Kopczyńskiego za taktyczny faul na Płachecie.

55

Arka gra odważniej, Śląsk w oczekiwaniu na kontry, ale na razie i jedni, i drudzy nie stworzyli po przerwie dogodnej okazji do strzelenia gola.

51

Ładna akcja Młyńskiego, jednak jego dośrodkowanie zostało wybite.

49

Od razu w oczy rzuca się bardziej agresywna gra Arki. Gospodarze, tak samo jak tydzień temu przeciwko Lechii, grają wyższym pressingiem, zdecydowanie atakując przeciwnika.

46

Początek drugiej połowy.

46

Jedna zmiana w przerwie w Arce. Na boisku jest Rafał Siemaszko, zszedł z niego Santi Samanes.

16:00
15:47
45  + 1'

Przerwa. Na razie 1:0 dla Śląska po golu Chrapka z wątpliwego rzutu karnego. Goście są jednak sporo lepszym zespołem na boisku.

43

Kolejna ładna kontra Śląska wyprowadzona przez Płachetę. Skrzydłowy podał do Mączyńskiego, ale uderzenie pomocnika zostało zablokowane.

40

Pięć minut do końca pierwszej połowy.

35

Świetny odbiór i strzał Płachety, jednak piłka odbiła się od słupka! Dużo szczęścia gospodarzy!

33

Ładne podanie Marciniaka do Zawady, ale tym razem napastnik Arki rozczarował i nie trafił w bramkę.

31

Gospodarze na razie bezradni. Śląsk spokojnie kontroluje spotkanie, które zaczęło się dla niego w wymarzony sposób.

27

Długie podanie w kierunku Zawady, jednak piłkę spokojnie złapał Putnocky, który zdecydowanie wyszedł z bramki.

22

Bardzo dużo niedokładności ze strony piłkarzy Arki. Gospodarze wyraźnie stremowani i speszeni szybko straconym golem z wątpliwego rzutu karnego.

18

I jeszcze garstka wątpliwości.

16

Dwie próby odpowiedzi w wykonaniu Zawady. Pierwsze uderzenie - głową - zostało zablokowane przez rywala, drugie - nogą - odbił Putnocky.

14

Warto dodać, że powtórki wykazały, iż jedenastka dla Śląska była bardzo "miękka".

13

Chrapek uderzył w lewy róg Steinborsa i chociaż Łotysz wyczuł intencje strzelca, to nie miał szans na skuteczną interwencję. Goście na prowadzeniu.

12

MICHAŁ CHRAPEK! 1:0 DLA ŚLĄSKA!

11

Młyński powalił w polu karnym Picha i jedenastka dla gości.

10

Rzut karny dla Śląska Wrocław!

8

Spokojny początek z obu stron. Na razie lepsze wrażenie sprawia jednak Śląsk.

4

Pierwsza szansa dla Arki, która... przerodziła się w szansę dla Śląska. Gospodarze źle wykonali rzut rożny, przez co Przemysław Płacheta już na własnej połowie rozpoczął rajd na bramkę Pavelsa Steinborsa. Polak nie miał jednak wsparcia od kolegów i został powstrzymany pod bramką Arki.

1

14:56
14:55
14:55
14:43

Przed tygodniem Śląsk zremisował u siebie 1:1 z Rakowem, ratując punkt strzałem z rzutu karnego w 90. minucie meczu. Nieporównywalnie gorzej poprzednią kolejkę wspomina Arka, która choć jeszcze w 87. minucie prowadziła na wyjeździe z Lechią 3:2, to przegrała derby 3:4.

14:42

Arka jest przedostatnia w tabeli. Drużyna Ireneusza Mamrota ma cztery punkty mniej od Korony Kielce, która w piątek przegrała 1:2 z Piastem Gliwice. Gdynianie tracą sześć "oczek" do znajdującej się na bezpiecznej pozycji Wisły Kraków. "Biała Gwiazda" w niedzielę o godz. 17:30 zagra z Legią.

14:41

Dla obu drużyn to mecz niebywale ważny. Śląsk, jeśli zdobędzie punkt, awansuje na trzecie miejsce w tabeli. Obecnie wrocławianie są na czwartej pozycji z punktem straty do trzeciej Pogoni i sześcioma "oczkami" mniej od drugiego Piasta Gliwice.

14:39

Dzień dobry! Zapraszamy na kolejny mecz 28. kolejki LOTTO Ekstraklasy. W Gdyni Arka podejmie Śląsk. Początek meczu o godz. 15:00.