Cracovia
9'
9' Sergiu Hanca
20'
20' Pelle van Amersfoort
36'
36' Sylwester Lusiusz
15'

15' Luquinhas
41'

41' Mateusz Wieteska
53'
53' Mathias Hebo Rasmussen za Sylwester Lusiusz
65'
65' Rivaldinho za Filip Piszczek
82'
82' Michal Rakoczy za Jakub Myszor
90'
90' Pelle van Amersfoort
46'

46' Rui Gomes za Kacper Skibicki
46'

46' Tomasz Nawotka za Mateusz Hołownia
58'

58' Szymon Włodarczyk za Mahir Emreli
68'

68' Tomas Pekhart za Filip Mladenović
84'

84' Bartlomiej Ciepiela za Luquinhas
90'

90' Josue

Relacja z meczu Cracovia - Legia Warszawa

90  + 4'

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacji na żywo na Sport.pl.

90  + 4'

Cracovia pokonała Legię Warszawa 1:0 i awansowała na 10. miejsce w tabeli ekstraklasy. Legia, po jedenastej porażce w tym sezonie, pozostaje szesnasta.

90  + 4'

Koniec spotkania! Cracovia pokonuje Legię Warszawa 1:0!

90  + 4'

Żółte kartki za Van Amersfoorta i Josue.

90  + 2'

Rzut wolny dla Cracovii z około 30 metrów po faulu Rui Gomesa.

90  + 1'

Mizerny strzał Rui Gomesa poszybował nad poprzeczką.

90

Cztery minuty doliczone do tego spotkania.

88

Naciska Legia, ale zupełnie bez efektu.

86

Na spalonym Włodarczyk.

84

I od razu z dystansu Ciepiela minimalnie się pomylił!

84

Zmiana. Za wyczerpanego Luquinhasa wchodzi Bartłomiej Ciepiela.

83

Kolejny rzut rożny dla Legii.

82

Schodzi z boiska Myszor, a zastępuje go Rakoczy.

80

Zupełnie nic nie wychodzi Legii w tej drugiej połowie. Tylko dziesięć minut do końca.

78

Pekhart zablokowany w polu karnym. Będzie korner.

77

Rzut wolny dla Legii. Josue fatalnie jednak dośrodkowuje, za boisko.

75

Kwadrans do końca, a Legia tak naprawdę nie miała w drugiej połowie żadnej okazji bramkowej.

72

Rivaldinho na spalonym.

71

Raz jeszcze aktywny Rui Gomes, jednak jego dośrodkowanie pada łupem Niemczyckiego.

69

Po rzucie rożnym dla Legii z dystansu uderzył Rui Gomes, ale został zablokowany przez Rasmussena. Zawodnik Cracovii jeszcze ucierpiał przy tej interwencji i jest przerwa w grze.

68

Jeszcze jedna zmiana w Legii. Pekhart za Mladenovicia.

67

Akcja Cracovii, Rivaldinho uderza z bardzo ostrego kąta, ale broni Boruc!

65

Zmiana w Cracovii. Schodzi Piszczek, wchodzi Rivaldinho.

64

Słupek! Po serii kornerów piłka spada przed pole karne na nogę Kakabadze, a ten uderza w obramowanie bramki Boruca! Mógł powtórzyć wyczyn z meczu z Rakowem Gruzin!

61

Teraz to Cracovia zdobywa rzut rożny.

59

Defensywa Cracovii zdołała się jednak wybronić przy trzech kornerach dla gości.

58

Seria rzutów rożnych dla Legii. Goście szukają wyrównania ze stałego fragmentu gry.

58

Trzecia zmiana w Legii: Włodarczyk za Emrelego.

57

Wściekł się teraz Luquinhas, że sędzia nie podyktował rzutu wolnego dla Legii za jego starcie z Siplakiem. A przecież Brazylijczyk też ma żółtą kartkę.

54

Próbował szczęścia Van Amersfoort, ale trafił tylko w swojego kolegę z drużyny.

53

Zmiana w Cracovii. Rasmussen za Lusiusza.

52

Szansa dla Cracovii po kontrataku! Świetne zagranie w pole karne do Myszora, ten uderza płasko, ale broni Boruc!

51

Po rzucie wolnym dla Legii i zagraniu Josue dobrze piąstkuje Niemczycki. Uderzenie z dystansu z kolei zablokowane.

50

Faulowany na lewej stronie Ribeiro przez Lusiusza. A piłkarz Cracovii ma już żółtą kartkę.

47

Dobre rozpoczęcie drugiej połowy z obu stron. Najpierw próbowali z dystansu piłkarze Cracovii, następnie odpowiedział Rui Gomes, ale oba uderzenia nie miał szans na zaskoczenie bramkarza rywali.

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania.

46

Zmiany w Legii w przerwie. Nawotka i Rui Gomes za Hołownię i Skibickiego.

45

Koniec pierwszej połowy. Cracovia prowadzi z Legią Warszawa 1:0! W pierwszej połowie przewagę miała Legia, ale to Cracovia była konkretniejsza i zdobyła jedyną dotąd bramkę po stałym fragmencie gry. To Pasy są po 45 minutach bliżej zwycięstwa.

45

Po centrze Ribeiro obrońcy Cracovii wybijają na kolejny rzut rożny, ale z niego Mladenović centruje poza boisko.

43

Końcówka pierwszej połowy. Czy coś zmieni się jeszcze przed przerwą?

41

Żółta kartka dla Wieteski za faul na Piszczku.

39

Zderzenie Van Amersfoorta z Hołownią w polu karnym Cracovii. Nie było tam jednak faulu.

37

Dobrze poradzili sobie obrońcy Cracovii po dośrodkowaniu w pole karne.

36

Emreli wywalczył rzut rożny.

35

Żółta kartka dla Lusiusza.

34

Bardzo złe rozegranie w wykonaniu mistrzów Polski. Do dośrodkowania nie zdołał dojść Wieteska i piłka wyleciała poza plac gry.

33

Rzut wolny dla Legii z około 35 metrów. Szansa dla gosci.

31

Nieudane dośrodkowanie w pole karne Cracovii. Piłka poza boiskiem.

29

Podanie za linię obrony do Myszora, ale tego wyprzedził obrońca Legii i został przez rywala sfaulowany.

27

Podanie w uliczkę do rozpędzonego Emrelego, ale ten sytuacyjnie uderza bardzo niecelnie.

25

Slisz uderza z dystansu, odbija Niemczycki, a z trudnej pozycji nie trafia w dobitce Skibicki.

23

Piąstkowanie Boruca i zderzenie bramkarza Legii z Van Amersfoortem. Rzut wolny dla gości.

21

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spada przed bramkę pod nogi Pelle van Amersfoorta i ten z bliska pokonuje Boruca! 1:0 dla Cracovii!

20

GOOOOOOOOOOOOL!!! Pelle van Amersfoort!

19

Zablokowany strzał z dystansu jednego z zawodników Cracovii. Rzut rożny.

17

Legia z ogromną przewagą w posiadaniu piłki. Ale na razie tylko jedna sytuacja pod bramką rywala.

14

Żółta kartka dla Luquinhasa.

13

Skibicki! Po podaniu Josue młodzieżowiec Legii był sam na sam z Niemczyckim, ale to bramkarz Cracovii wygrał ten pojedynek!

11

Centra w pole karne Cracovii, gdzie swojego rywala fauluje Emreli. Rzut wolny dla Pasów.

9

Pierwsza kartka w tym meczu, ale nie dla Van Amersfoorta, a jego kapitana - Sergiu Hanki.

8

Dośrodkowanie Pestki pada łupem obrońców Legii.

7

Długa piłka w pole karne do Emrelego, ale Siplak zdołał wygrać z nim pojedynek.

5

Kolejny faul Van Amersfoorta i spięcie z Josue. Sędzia Przybył musiał interweniować.

3

Technicznie uderza z narożnika pola karnego Luquinhas, ale łatwo łapie piłkę Niemczycki!

2

Faul van Amersfoorta na Wietesce. Upomnienie dla Holendra.

19:58

Zaczynamy mecz!

19:58

Obie drużyny już na murawie, sędzią spotkania będzie Jarosław Przybył z Kluczborka.

19:57

Rezerwowi Cracovii: Hrosso, Rivaldinho, Rasmussen, Rakoczy, Bracik, Rocha, Sadiković, Knap, Loshaj.

19:56

Skład Cracovii: Niemczycki - Rapa, Jugas, Siplak - Kakabadze, Lusiusz, van Amersfoort, Pestka - Hanca, Myszor - Piszczek.

19:52

Rezerwowi Legii: Miszta, Martins, Pekhart, Charatin, Celhaka, Włodarczyk, Gomes, Ciepiela, Nawotka. 100 mecz w Legii w Ekstraklasie zaliczy dziś Artur Boruc.

19:51

Skład Legii Warszawa na to spotkanie: Boruc - Nawrocki, Wieteska, Hołownia, Ribeiro - Josue, Slisz - Skibicki, Luquinhas, Mladenović - Emreli.

19:47

Cracovia i Legia Warszawa nie zaliczą rundy jesiennej do udanych. Obie drużyny zdążyły już w tym sezonie zmienić trenera. Cracovię prowadzi obecnie Jacek Zieliński (zastąpił Michała Probierza), a Legię Marek Gołębiewski (zastąpił Czesława Michniewicza). Cracovia z 20 punktami na koncie jest dwunasta, z kolei Legia wciąż pozostaje w strefie spadkowej. Mistrz Polski dopiero przed tygodniem przerwał serię siedmiu porażek z rzędu, pokonując Jagiellonię Białystok 1:0, a następnie awansował także do ćwierćfinału Pucharu Polski, wygrywając z Motorem Lublin 2:1. Legia ma 12 punktów i jest szesnasta, ale dziś już remis pozwoli jej wyprzedzić Bruk-Bet Termalicę Nieciecza.

19:46

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 17. kolejki ekstraklasy, w którym Cracovia zmierzy się z Legią Warszawa. Początek spotkania o 20:00.