24' Leonardo Rocha
37'

37' Leonardo Rocha
46'
46' Sebastian Milewski za Bartosz Baranowicz
64'
64' Adam Zrelak za Sebastian Bergier
65'
65' Oskar Repka
71'
71' Mateusz Marzec za Adrian Błąd
72'
72' Alan Czerwiński za Oskar Repka
83'
83' Mateusz Marzec
84'
84' Jakub Arak za Borja Galan
53'

53' Vagner
54'

54' Jan Grzesik
74'

74' Leandro za Vagner
77'

77' Luizao za Rafał Wolski
82'

82' Bruno Jordao
89'

89' Peglow
90'

90' Radosław Cielemęcki za Peglow
90'

90' Rahil Mammadov za Jan Grzesik
90'

90' Leonardo Rocha

Relacja z meczu GKS Katowice - Radomiak

16:43

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje!

16:42

W następnej kolejce obie drużyny również zagrają w sobotę. GKS na wyjeździe ze Stalą Mielec (14:45), a Radomiak u siebie z Jagiellonią Białystok (17:30).

16:41

Dwa gole Rochy dały Radomiakowi pierwsze zwycięstwo w sezonie. GKS nic nie dała piękna bramka Marca. Nieudany powrót beniaminka do ekstraklasy po 19 latach przerwy.

90  + 6'

KONIEC MECZU! GKS PRZEGRAŁ Z RADOMIAKIEM 1:2!

90  + 4'

Jeszcze niedokładne, niecelne uderzenie głową w wykonaniu Komora.

90  + 2'

Dwie zmiany w Radomiaku. Zeszli Grzesik i Peglow. W ich miejsce Cielemęcki i Mammadov.

90

Pięć minut doliczonych do drugiej połowy.

87

Arak w miejsce Galana.

86

Gol uznany! GKS 1:2 Radomiak!

83

Genialne uderzenie Marca sprzed pola karnego wylądowała w okienku bramki Kikolskiego. Ale będziemy mieli VAR. Musimy sprawdzić, czy przy poprzedzającym sytuację rzucie wolnym nie było albo spalonego, albo faulu na Kikolskim.

83

GOL DLA GKS!

80

Dośrodkowanie w pole karne Radomiaka, ale pewnie piłkę chwycił Kikolski. 10 minut do końca.

77

Zamieszanie w polu karnym Radomiaka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Niecelny strzał głową oddał jednak Komor.

77

Luizao w miejsce Wolskiego.

75

Kwadrans do końca podstawowego czasu gry.

75

Leandro w miejsce Vagnera.

71

Dwie zmiany w GKS. Zeszli Błąd i Repka. W ich miejsce Czerwiński oraz Marzec.

65

Kartka dla Repki.

64

Debiut w GKS. Zrelak w miejsce Bergiera.

60

GKS lepszy po przerwie, ale na razie bez efektów bramkowych.

58

Galan padł w polu karnym Radomiaka, ale nie ma mowy o rzucie karnym, co nie podoba się gospodarzom.

54

Kartka dla Grzesika.

49

Niecelne uderzenie Klemenza głową.

46

Milewski za Baranowicza - to jedyna zmiana w przerwie w GKS.

46

Początek drugiej połowy.

45  + 1'

Przerwa. Na razie 2:0 dla Radomiaka po dwóch golach Rochy. Zimny prysznic dla powracającego do ekstraklasy GKS.

45

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

44

Tak padł drugi gol dla gości.

43

Chwila do przerwy. Na razie imponująca postawa Radomiaka.

38

Grzesik zgrał piłkę głową, a ta spadła pod nogi Rochy. Napastnik Radomiaka oddał strzał między nogami Komora i goście prowadzą już dwoma golami!

37

ROCHA! 2:0 DLA RADOMIAKA!

34

Dobry przechwyt Bergiera w polu karnym Radomiaka. Zawodnik GKS oddał natychmiastowy strzał, ale dobrze interweniował Kikolski.

30

A tak padła bramka.

27

Dobra akcja Galana zakończona celnym strzałem Wasielewskiego, ale dobrze interweniował Kikolski.

25

GKS nie oddalił zagrożenia spod własnej bramki. Goście przejęli piłkę, która trafiła na prawą stronę do Peglowa. Ten dośrodkował w pole karne, a w nim tym razem skutecznie głową uderzył Rocha! Zasłużone prowadzenie Radomiaka!

24

GOL DLA RADOMIAKA!

24

Zamieszanie w polu karnym GKS. Tym razem jednak bez strzału na bramkę Kudły.

21

Wyraźna przewaga Radomiaka w pierwszych minutach. Sam Wolski powinien mieć już gola i asystę.

18

I kolejna szansa dla Radomiaka! Po zagraniu Wolskiego idealną okazję miał Rocha, jednak jego uderzenie głową było minimalnie niecelne!

15

Poprzeczka uratowała GKS po uderzeniu Wolskiego! Pomocnik Radomiaka wpadł w pole karne i oddał mocny strzał, ale zabrakło mu szczęścia!

10

Dobre uderzenie Galana z rzutu wolnego, ale dobrze odbił piłkę Kikolski.

6

Bergier padł w polu karnym Radomiaka, ale nie ma mowy o rzucie karnym.

2

Mocny początek Radomiaka, który przycisnął GKS. Gospodarzom jednak udało się wyjść z własnego pola karnego.

1

14:46

Obie drużyny już na boisku. Za chwilę zaczynamy!

14:39

Początek spotkania o 14:45.

14:38

Skład Radomiaka: Kikolski - Ouattara, Rossi, Cichocki, Grzesik - Jordao, Alves - Peglow, Wolski, Vagner - Rocha.

14:38

Skład GKS Katowice: Kudła - Klemenz, Jędrych, Komor - Wasielewski, Baranowicz, Repka, Rogala - Błąd, Galan, Bergier.

14:37

Poprzedni sezon był rozczarowujący dla Radomiaka, który zakończył go dopiero na 15. miejscu. Radomiak miał raptem punkt przewagi nad strefą spadkową i Wartą, która zleciała do I ligi.

14:36

Ostatni raz GKS Katowice grał w ekstraklasie w sezonie 2004/05. Klub wtedy spadł i nie dostał licencji na grę w ówczesnej II lidze. GKS zleciał do IV ligi i w trzy lata zrobił trzy awanse. Na zapleczu ekstraklasy spędził jednak wiele lat, nieudanie walcząc o ekstraklasę. W sezonie 2018/19 GKS zleciał nawet do II ligi, jednak udało mu się odbudować. W poprzednim sezonie katowiczanie rzutem na taśmę wywalczyli bezpośredni awans.

14:34

Witamy i zapraszamy na trzeci mecz nowego sezonu ekstraklasy. Od 14:45 beniaminek ligi, który wraca do niej po 19 latach, czyli GKS Katowice, zagra z Radomiakiem Radom.