45' Igor Kharatin
51'
51' Robert Dadok
60'
60' Piotr Krawczyk za Bartosz Nowak
67'
67' Krzysztof Kubica za Dariusz Stalmach
68'
68' Alasana Manneh
86'
86' Mateusz Cholewiak za Lukas Podolski
86'
86' Filip Bainovic za Alasana Manneh
90'
90' Krzysztof Kubica
46'

46' Mahir Emreli za Tomas Pekhart
46'

46' Bartosz Slisz za Igor Kharatin
46'

46' Kacper Skibicki za Yuri Ribeiro
52'

52' Mateusz Wieteska
54'

54' Ernest Muci
75'

75' Bartosz Slisz
76'

76' Rafael Lopes za Ernest Muci
90'

90' Artur Jędrzejczyk
90'

90' Szymon Włodarczyk za Luquinhas
90'

90' Josue

Relacja z meczu Górnik Zabrze - Legia Warszawa

90  + 6'

Koniec meczu! Górnik Zabrze pokonuje Legię Warszawa 3:2! Co za mecz w Zabrzu!

90  + 6'

Tym razem już nic nie uratowało Legii! Po centrze Janży Kubica popisał się pięknym strzałem głową i w ten sposób prawdopodobnie dał zwycięstwo Górnikowi! 3:2!

90  + 6'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Krzysztof Kubica!!!

90  + 2'

Włodarczyk zmienia w Legii Luquinhasa.

90

Sześć minut doliczonych. Żółte kartki dla Jędrzejczyka i Josue.

90

GOL DLA GÓRNIKA, ALE NIEUZNANY! Bramkę głową zdobył Kubica, ale analiza VAR wykazała, że wcześniej był spalony Jimeneza.

89

Skibicki wślizgiem znakomicie zatrzymał rozpędzonego Janżę.

87

Dwie zmiany w Górniku. Schodzą Podolski i Manneh, wchodzą Bainović i Cholewiak.

86

Tak wyglądała bramka wyrównująca Ernesta Muciego.

85

Johansson wywalczył korner dla Legii.

84

Podolski w walce z Wieteską chciał wymusić rzut wolny z około 20 metrów, ale arbiter każe grać dalej.

82

Indywidualna akcja Podolskiego zakończona zablokowanym uderzeniem z pola karnego!

80

Luquinhas ucierpiał w polu karnym, ale znów o karnym nie było mowy.

78

Jimenez zagrał w pole karne do rozpędzonego Janży, ale tego uprzedził Miszta.

76

Lopes zmienia Muciego w Legii.

74

Żółta kartka dla Slisza za faul taktyczny.

72

Jeszcze raz Jimenez! Tym razem jego słabe uderzenie lewą nogą pewnie złapał Miszta.

71

Dobra kontra Górnika, ale po podaniu Podolskiego Jimenez został zablokowany.

68

Żółta kartka dla Manneha za faul na Josue.

67

Kubica zmienia Stalmacha w Górniku.

64

Znowu po dośrodkowaniu Janży główkuje Krawczyk. Strzał szczupakiem napastnika Górnika broni Miszta!

62

Slisz! Strzał z dystansu pomocnika Legii był minimalnie niecelny!

61

Po rzucie wolnym i dośrodkowaniu Janży niecelnie główkuje Krawczyk!

60

Krawczyk zmienia w Górniku Nowaka.

59

Aż trzy-cztery minuty trwała weryfikacja VAR, która potwierdziła spalonego.

55

Już mogło być 2:3! Po dośrodkowaniu Luquinhasa do siatki trafił głową Emreli! Luquinhas był jednak na spalonym!

54

Ależ początek drugiej połowy dla Legii! Już mamy remis! Po ładnej akcji gości w polu karnym skiksował Skibicki, ale do piłki dopadł jeszcze Muci! Strzał Albańczyka w środek bramki powinien obronić Sandomierski, ale piłka wypadła mu z rąk i między nogami wpadła do siatki! Koszmarny błąd bramkarza Górnika i 2:2!

53

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Ernest Muci!

53

Kapitalne dośrodkowanie Josue z rzutu wolnego i nabiegający z pełną prędkością Wieteska głową z bliska pokonuje Sandomierskiego! Legia łapie kontakt!

52

GOOOOOOOOOOOOL!!! Mateusz Wieteska!

51

Taktyczny faul Dadoka na Mucim blisko narożnika pola karnego. Żółta kartka dla zawodnika Górnika.

49

Legia wywalczyła rzut rożny. Mistrzowie Polski dobrze wchodzą w drugą połowę

47

I jest pierwszy strzał Legii w tym meczu! Mladenović huknął z kilkunastu metrów nad poprzeczką!

46

Trzy zmiany w Legii w przerwie. Skibicki, Emreli i Slisz za Pekharta, Ribeiro i Charatina.

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

45
45
45

Pełna dominacja Górnika w Zabrzu! Legia nie oddała ani jednego strzału - celnego czy niecelnego! Górnik ma ich dziesięć, z czego siedem celnych i dwa, które trafiły do bramki mistrzów Polski! Czy po przerwie coś się odmieni i Legia nawiąże walkę o punkty?

45

Koniec pierwszej połowy! Górnik Zabrze prowadzi z Legią Warszawa 2:0!

45

Żółta kartka dla Charatina.

45

Dadok sam na sam z Misztą! Broni bramkarz Legii!

45

Cztery minuty doliczone do pierwszej połowy.

43
42

Przewrócił się w polu karnym Luquinhas. Zdaniem sędziego - bez faulu. Tymczasem Brazylijczyk potrzebuje pomocy medycznej.

40

2:0 dla Górnika! Po dośrodkowaniu Nowaka strzał głową Jimeneza odbił jeszcze Miszta, ale to uderzenie dobił z najbliższej odległości Podolski! Wreszcie się przełamał Poldi!

39

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Lukas Podolski! Pierwszy gol w ekstraklasie!

37

Zasłużona bramka dla Górnika staje się faktem! Wspaniała kontra zabrzan! Jimenez z prawego skrzydła dośrodkował w pole karne, a Janża zamknął akcję uderzeniem z powietrza! Piłka między nogami Miszty ląduje w siatce! 1:0!

36

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Erik Janża!

34

Znów Górnik się wybronił. Faulowany Janża przez jednego z rywali.

33

Luquinhas faulowany na lewym skrzydle przez Wiśniewskiego. Rzut wolny dla Legii.

32

Defensywa Górnika jest na razie praktycznie bezbłędna. Dwa rzuty rożne nie przyniosły zagrożenia dla bramki Sandomierskiego.

31

Luquinhas wywalczył korner.

30

Pół godziny gry za nami. Legia wciąż bez jakiegokolwiek strzału w kierunku bramki gospodarzy.

28

Rzut wolny dla Górnika. Po centrze Nowaka główkuje Wiśniewski, jednak prosto w ręce Miszty!

26

Przerwa w grze, bo ucierpiał Charatin.

25

Ponownie Podolski. Mistrz świata z 2014 roku zakręcił na lewej stronie Ribeiro, ale jego centra została zablokowana.

24

Poprzeczka! Potężne uderzenie z powietrza Podolskiego obija obramowanie bramki gości!

22

Koszmarny błąd Miszty! Ale ratuje Wieteska! Po centrze Janży wychodzący Miszta minął się z piłką i Gryszkiewicz celnie główkował na bramkę Legii! Na linii bramkowej jednak świetnie interweniował Wieteska!

21

Gospodarze zdobywają rzut rożny.

19

Podolski najpierw brzydko faulował Ribeiro, a sekundę później mocno potraktował go Johansson. Zagotowało się na boisku, ale już sytuacja wyjaśniona.

17

Ribeiro nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Mladenovicia. Gospodarze wybijają na róg.

16

Centra Josue wybita przez obronę Górnika. Legia wciąż bez strzału.

15

Legia wywalczyła rzut rożny. Kolejna przerwa w grze, bo na murawie pojawiły się kolejne serpentyny. To właśnie one też opóźniły rozpoczęcie spotkania o kilka minut.

13

Zdecydowanie lepiej weszli w to spotkanie piłkarze Górnika. Legia od pierwszego gwizdka bardzo niemrawa.

11

Groźnie! Jimenez dośrodkowuje piłkę na nogę Nowaka, ten uderza z powietrza z kilkunastu metrów, ale obok bramki! W dodatku był spalony.

10

Dobry odbiór Stalmacha, ale goście zatrzymali groźną kontrę Górnika.

8

Krótkie rozegranie, po czym fatalnie dośrodkowuje Janża. Piłka poza boiskiem.

7

Teraz z kolei rzut wolny będzie miał Górnik. Po faulu Pekharta na Mannehu około 30 metrów od bramki Legii.

6

Dośrodkowanie Mladenovicia wybite przez defensywę Górnika. Sytuacja wyjaśniona przez gospodarzy.

5

Ribeiro na prawym skrzydle zwiódł Janżę i ten ratował się faulem. Groźny rzut wolny dla Legii.

3

Niezłe akcja Górnika. Nowak zakręcił rywalami w polu karnym, ale Jimenez nie sięgnął piłki po jego dośrodkowaniu.

1

Rozpoczynamy mecz w Zabrzu!

17:29

Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry.

17:25

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Damian Sylwestrzak z Wrocławia.

17:24

Rezerwowi Górnika: Bielica, Kubica, Cholewiak, Pawłowski, Toshevski, Sanogo, Krawczyk, Bainović, Szymański.

17:23

W zespole gospodarzy debiutuje dziś od pierwszej minuty Dariusz Stalmach, który na początku grudnia skończy... 16 lat!

17:23

Skład Górnika Zabrze: Sandomierski - Wiśniewski, Janicki, Gryszkiewicz - Dadok, Stalmach, Manneh, Janża - Nowak - Jimenez, Podolski.

17:20

Rezerwowi Legii: Tobiasz, Rose, Hołownia, Slisz, Skibicki, Martins, Lopes, Włodarczyk, Emreli. W drużynie gości brakuje dziś kontuzjowanych Boruca, Abu Hanny, Nawrockiego i Kapustki.

17:18

Skład Legii Warszawa: Miszta - Ribeiro, Johansson, Jędrzejczyk, Wieteska, Mladenović - Charatin, Josue - Muci, Luquinhas - Pekhart.

17:17

Górnik Zabrze to zespół, który musi w tym sezonie celować przede wszystkim w bezpieczne utrzymanie. Drużyna Jana Urbana aktualnie zajmuje 14. miejsce w tabeli z dorobkiem 15 punktów, co oznacza czteropunktową przewagę nad strefą spadkową. Mecze Górnika Zabrze z Legią Warszawa to ligowy klasyk, więc mamy nadzieję, że dziś obie drużyny stworzą przy ponad 20 tysiącach kibiców świetne widowisko.

17:14

Sześć porażek z rzędu - to bilans ostatnich spotkań ligowych Legii Warszawa. Mistrzowie Polski znajdują się w strefie spadkowej, na 17. miejscu, mając zaledwie 9 punktów na swoim koncie. O przełamanie piłkarze Marka Gołębiewskiego powalczą w Zabrzu, ale nawet zwycięstwo nie da im wyjścia ze strefy spadkowej, gdyż Bruk-Bet Termalica Nieciecza ma wyraźnie lepszy od Legii bilans bramek.

17:10

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 15. kolejki ekstraklasy, w którym Górnik Zabrze zmierzy się z Legią Warszawa! Początek spotkania o 17:30!