Górnik Zabrze
42'

42' Tomas Pekhart
46'
46' Szymon Czyż za Daniel Pacheco
46'
46' Piotr Krawczyk za Soichiro Kozuki
61'
61' Lawrence Ennali
72'
72' Paweł Olkowski za Lukas Podolski
77'
77' Lawrence Ennali
81'
81' Kamil Lukoszek za Lawrence Ennali
86'
86' Sebastian Musiolik za Adrian Kapralik
53'

53' Rafał Augustyniak
60'

60' Radovan Pankov
67'

67' Bartosz Kapustka za Tomas Pekhart
68'

68' Bartosz Kapustka
75'

75' Josue
84'

84' Qendrim Zyba za Jurgen Celhaka
84'

84' Maciej Rosołek za Marc Gual
90'

90' Patryk Kun za Ryoya Morishita
90'

90' Artur Jędrzejczyk za Radovan Pankov
90'

90' Steve Kapuadi

Relacja z meczu Górnik Zabrze - Legia Warszawa

22:04
22:03
22:03
90  + 5'

Koniec meczu! Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:3!

W drugiej połowie Górnik zasłużenie doprowadził do wyrównania, ale później Legia zadała dwa ciosy, dzięki którym wygrywa ten mecz. Zespół Kosty Runjaicia wciąż jest w grze o mistrzostwo Polski.

90  + 3'

Żółta kartka dla Kapuadiego za niesportowe zachowanie.

90  + 2'

Dwie zmiany w Legii. Kun i Jędrzejczyk za Pankova oraz Morishitę.

90

Pięć minut doliczonych do tego spotkania.

87

Olkowski z lewej strony boiska dośrodkował daleko poza boisko.

84

Rosołek zmienia Guala w zespole gości. Zyba z kolei wchodzi w miejsce Celhaki. Po chwili w Górniku Musiolik zmienił Kapralika.

83

Ładna akcja Górnika, ale przed bramką Legii skiksował Olkowski.

81

Lukoszek zmienia w Górniku Ennalego.

80

Dobre podanie na wolne pole do Guala, ale Hiszpan został tym razem świetnie zatrzymany przez Szcześniaka.

78

Dośrodkowanie Josue z rzutu wolnego, Janicki wybija na rzut rożny.

77

Brzydki faul Ennalego na Morishicie. Żółta kartka.

76

Ależ akcja Marca Guala! Hiszpan w polu karnym położył na murawie Kryspina Szcześniaka i Rafała Janickiego, po czym wyłożył piłkę na pustą bramkę do Josue, a ten tylko dopełnił formalności! 3:1 dla Legii!

75

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Josue!

73

Podolski załamany na ławce rezerwowych, ma opatrywaną lewą łydkę. Zobaczymy pewnie we wtorek, jak poważna jest to kontuzja.

72

Zmiana w Górniku. Podolski schodzi z boiska z urazem, a w jego miejsce wchodzi Olkowski.

69

Mocny strzał z dystansu Josue odbija Bielica, ale w polu karnym Kapustka zaskoczył Janżę i w pierwszym kontakcie z piłką przywrócił Legii prowadzenie!

68

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Bartosz Kapustka w pierwszym kontakcie z piłką!

67

Kapustka zmienia Pekharta w Legii.

66

Pokazał swoją szybkość Ennali, ale został przez Kapuadiego zablokowany w szesnastce. Po rzucie rożnym nieznacznie z dystansu pomylił się Kapralik.

64

Kapralik chciał strzelać przewrotką, ale piłkę z nogi zdjął mu Hładun, wyłapując piłkę.

63

Idzie za ciosem Górnik. Rasak uderza z dystansu nad poprzeczką!

61

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Lawrence Ennali w świetnym stylu wykorzystuje jedenastkę! Remis w Zabrzu!

61

Żółta kartka dla Pankova za protesty.

60

Rzut karny dla Górnika! Sędzia Przybył szybko przy monitorze pozbawił się wszelkich wątpliwości!

59

Sędzia Przybył idzie do monitora.

58

Protestują piłkarze Górnika, że tam była ręka jednego z piłkarzy Legii w polu karnym. Powtórki pookazują, że PankoV zablokował strzał głową Krawczyka.

57

Hładun! Świetnie rozegrana akcja przez Górnika! Rasak w pole karne do Janży, ten wykłada ją Czyżowi, którego strzał z kilku metrów doskonale obronił bramkarz Legii!

55

Strata Pankova na własnej połowie, ale Rasak uderzył z dystansu bardzo niecelnie.

53

Żółta kartka dla Augustyniaka za faul na Szcześniaku w środku pola.

52

Świetne zagranie za linię obrony Podolskiego, Janża poszedł na całość i z boku pola karnego uderzył z powietrza, jednak nie trafił w bramkę.

51

Miał mnóstwo czasu na dośrodkowanie Ribeiro, ale i tak zacentrował niedokładnie. Po chwili piłka trafia w pole karne do Morishity, którego blokuje Janicki. Do tego Japończyk był na spalonym.

49

Zbyt długie dośrodkowanie Josue. Piłki nie opanował w polu karnym Ribeiro. Strata.

48

Ależ wjechał prawą stroną w pole karne Augustyniak! Jego uderzenie z bardzo ostrego kąta trafia w Bielicę. Rzut rożny.

47

Górnik od początku stara się narzuć własne warunki. Po rzucie wolnym zagraną piłkę w pole karne wybijają obrońcy gości.

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

46

Będą dwie zmiany w Górniku. Czyż i Krawczyk za Pacheco i Kozukiego.

21:06

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę.

20:53
45

Koniec pierwszej połowy. Górnik Zabrze - Legia Warszawa 0:1!

Na razie gospodarze jakby na ten mecz nie dojechali. Legia Warszawa gra z kolei solidnie, stworzyła sobie trzy świetne sytuacje do strzelenia gola i trzecią z nich wykorzystała, dzięki czemu do przerwy prowadzi w Zabrzu.

44

Dla Tomasa Pekharta jest to pierwszy ligowy gol od 27 września.

43

Legia na prowadzeniu! Po odbiorze Ribeiro, lewym skrzydłem popędził w pole karne Elitim i po jego zagraniu przed bramkę Pekhart wybiegł zza pleców Janickiego i trafił do siatki! 0:1!

42

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Tomas Pekhart!

41

Josue zagrywa dłuższą piłkę w szesnastkę w kierunku Pekharta, ale robi to niecelnie. Od bramki Bielica.

40

Dobra akcja Legii, Gual wjechał z piłką lewym skrzydłem w szesnastkę, ale jego zagranie przed bramkę przeciął wracający Kozuki.

38

Szcześniak czujnie przerwał akcję dwójkową Guala z Josue.

36

Są w tym meczu niezłe momenty. Ale tylko momenty. Czekamy na zdecydowanie więcej.

33

Starcie Podolskiego z Pekhartem. Czech faulował Niemca, ale ten go bez piłki odepchnął, a potem niczym dwa koguciki obaj doskoczyli do siebie. Sędzia Przybył rozstrzygnął to bez kartek.

31

Rzut rożny kończy się strzałem Augustyniaka na wiwat z ostrego kąta.

30

Morishita dośrodkował w pole karne, gdzie Janicki uprzedził Pekharta. Korner dla Legii.

28

Bielica ratuje Górnika! Po kapitalnym podaniu Josue sam na sam z bramkarzem wyszedł Yuri Ribeiro, ale Portugalczyk przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy.

26

Gual zakręcił rywalami przed polem karnym, po czym zagrał w szesnastkę zupełnie do nikogo.

25

Długa piłka Elitima w pole karne Górnika, Augustyniak zgrywa ją głową prosto w ręce Bielicy.

24

Rzut wolny dla Legii na prawym skrzydle. Do bramki Górnika około 40 metrów.

22

Ribeiro ucierpiał w pojedynku powietrznym z Szalą. Potrzebuje chwili na dojście do siebie.

20

Rasak w walce z Morishitą wywalczył aut na wysokości pola karnego Legii.

18

Obie drużyny dość szybko przenoszą grę z jednej strefy obronnej do drugiej, ale na razie trudno mówić o przewadze którejkolwiek z nich.

15

Morishita przedzierał się prawym skrzydłem w pole karne Górnika, jednak po jego zagraniu przed bramkę piłkę na róg wybił Szcześniak.

12

Zagranie Pacheco (strzał? dośrodkowanie?) z okolic narożnika pola karnego mija zawodników w polu karnym, a także bramkę Legii.

11

Po rzucie rożnym bez zagrożenia dla Legii, ale już po ponowieniu zablokowany został Szala. Kolejny korner.

10

Prawym skrzydłem w pole karne przedarł się Kapralik, ale po jego zagraniu przed bramkę dobrze interweniował Kapuadi.

9

Długo przy piłce utrzymują się Górnicy, ale na razie nie mają sposobu na sforsowanie defensywy rywala.

7

Dośrodkowanie Josue wybite przez obrońców Górnika.

6

Juergen Elitim efektownie wjechał z piłką środkiem w pole karne, aż zatrzymał go Janża. Rzut rożny.

5

Dobrze zaczęło się to spotkanie. Obie drużyny już po jednej sytuacji na zdobycie gola.

4

Morishita! Pierwsza setka dla Legii. Po podaniu Elitima Japończyk był sam na sam z Bielicą, podciął piłkę nad bramkarzem, ale też obok bramki Górnika!

2

Z rzutu rożnego gospodarze nawet nie posłali piłki w pole karne.

1

45. sekunda i pierwszy atak Górnika. Zagranie prostopadłe w pole karne do Kozukiego, ten uderza bez zastanowienia, ale skutecznie blokuje go Augustyniak. Rzut rożny.

1

Rozpoczynamy mecz w Zabrzu!

20:01

Piłkarze obu zespołów wychodzą na boisko.

19:57

To spotkanie poprowadzi sędzia Jarosław Przybył.

19:57

Tak z kolei zagra dziś Górnik Zabrze.

19:56

Oto skład Legii Warszawa. Brakuje zawieszonego za czerwoną kartkę Pawła Wszołka, a także m.in. kontuzjowanego Blaża Kramera.

19:55

Dzisiejszy klasyk, który odbędzie się przy pełnych trybunach w Zabrzu, będzie też bezpośrednim pojedynkiem o szóste miejsce w tabeli. Oba zespoły dzieli bowiem obecnie różnica jedynie dwóch punktów na korzyść Legii.

19:54

Ale Górnik Jana Urbana to najlepszy zespół ostatnich 15 kolejek w lidze, który w dodatku świetnie się spisuje na własnym stadionie. Górnicy w ostatnich siedmiu meczach u siebie zdobyli 19 punktów na 21 możliwych. Pokonywali przy tym Raków Częstochowa czy Jagiellonię Białystok, a zremisowali jedynie ostatnio z Lechem Poznań.

19:54

Na koniec Poniedziałku Wielkanocnego z polską ekstraklasą czas na prawdziwy ligowy klasyk, jakim są starcie Górnika Zabrze z Legią Warszawa. Dla Legii Kosty Runjaicia najbliższe mecze będą spotkaniami ostatniej szansy na włączenie się do walki o mistrzostwo Polski, a przynajmniej o europejskie puchary. Przed tym spotkaniem Legia traci do prowadzącej Jagiellonii Białystok aż dziesięć punktów i każde potknięcie w Zabrzu praktycznie eliminuje ją z gry o najwyższe cele.

19:48

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 26. kolejki ekstraklasy, w którym Górnik Zabrze zagra z Legią Warszawa. Początek spotkania o godzinie 20:00.