0
Jagiellonia Białystok
Lech Poznań
46'
46' Karol Struski za Krzysztof Toporkiewicz
67'
67' Michał Żyro za Fedor Chernykh
67'
67' Taras Romanczuk
71'
71' Jesus Imaz
90'
90' Kacper Tabis za Jesus Imaz
90'
90' Bartosz Bida za Tomas Prikryl
65'

65' Pedro Tiba za Nika Kvekveskiri
65'

65' Michał Skóraś za Jakub Kamiński
67'

67' Jesper Karlstroem
82'

82' Artur Sobiech za Adriel Ba Loua
82'

82' Dani Ramirez za Jesper Karlstroem
87'

87' Filip Marchwiński za Joao Amaral
90'

90' Dani Ramirez

Relacja z meczu Jagiellonia Białystok - Lech Poznań

90  + 4'

Koniec spotkania! Niespodzianka w Białymstoku! Jagiellonia zatrzymuje Lecha Poznań, który przegrał po raz pierwszy w sezonie 2021/22!

90  + 3'

Zmiana w Jagiellonii. Bartosz Bida za Tomas Prikryla i Tabis za Imaza.

90  + 3'

Puerto blokuje strzał Tiby.

90

Cztery minuty doliczone.

89

Co za szansa Marchwińskiego. Niecelny strzał głową z trzech metrów. To musiał być gol!

87

Piąta zmiana w Lechu. Filip Marchwiński za Joao Amarala.

86

Żyro chciał wstrzelić piłkę w pole bramkowe. Obrońcy Lecha skutecznie blokują. Będzie rzut rożny dla Jagiellonii.

85

Ponownie Jagiellonia atakuje. Salamon wybija na rzut rożny.

84

Jagiellonia miała kolejną szansę, ale Żyro nie trafił w piłkę.

82

Kolejne zmiany w Lechu. Sobiech za Ba Lou i Dani Ramirez za Karlstroema.

79

Lech dąży do wyrównania. Steinbors na raty łapie piłkę po dośrodkowaniu.

75

Celne uderzenie Ba Louy w sam środek bramki. Pewna interwencja Steinborsa.

73

Kolejna szansa Jagiellonii. Imaz trafia w słupek, ale gol i tak nie zostałby uznany, ponieważ był spalony.

71

Jak padł gol? Długie podanie za plecy obrońców, błąd Salomona, i przytomność Imaza, który przejął piłkę i pokonał Bednarka!

71

GOOOOOOL. Jesus Imaz!!

70

Do końca regulaminowego czasu gry zostało 20 minut. W drugiej połowie jeszcze żaden z zespołów nie oddał celnego strzału.

69

Piłka w rękach Steinborsa po dośrodkowaniu piłkarza Lecha.

67

Michał Żyro zmienia Fedora Cernycha w Jagiellonii.

67

Mamy przepychankę na boisku. Żółtymi kartkami zostają ukarani Taras Romanczuk i Kalstroem.

66

Jakub Kamiński opuszcza boisko. Za niego wchodzi Michał Skóraś. Pedro Tiba zmienia Kwekweskiriego.

64

Będzie zmiana w zespole Lecha i to podwójna.

64

Steinbors wygarnia piłkę spod nóg nabiegającego Ba Louy.

62

Nieudany rzut rożny Lecha. Z autu rozpocznie Jagiellonia.

61

Wrzutka Pereiry, Prikryl wybija na rzut rożny.

58

Imaz trącił piłkę, ale nie zdążył się dobrze złożyć do strzału i piłka wychodzi za linię końcową.

57

Rebocho powstrzymuje graczy Jagiellonii. Piłkę mają piłkarze Skorży, którzy budują kolejny atak pozycyjny.

54

W międzyczasie w Jagiellonii nastąpiła pierwsza zmiana. Struski zastąpił Toporkiewicza.

54

Kalstroem wchodził w pole karne rywali, ale nie zdołał dojść do piłki po dośrodkowaniu Pereiry.

48

Niecelny strzał Struskiego.

46

Dobry początek Jagiellonii. Gracze Mamrota długo są w posiadaniu piłki.

46

Zaczynamy drugą połowę!

45  + 1'

Hiszpan podnosi się z murawy. Koniec pierwszej połowy. Na razie bez goli w Białymstoku.

45  + 1'

Na murawie leży gracz Jagiellonii Puerto.

45  + 1'

Arbiter doliczył jedną minutę do pierwszej połowy.

45

Zostawiony bez opieki Ba Loua wystawił idealnie piłkę Kaelstromowi, który nie trafił w światło bramki.

44

Dobry fragment gry Jagiellonii. Zespół Mamrota dłużej utrzymuje się przy piłce.

43

Co tam się wydarzyło!? Imaz był sam na sam z Bednarkiem, ale przegrał ten pojedynek!

42

Salamon oddał strzał, ale kolejny raz wysoko nad poprzeczką.

42

Pazdan wybija piłkę po dośrodkowaniu Ba Louy.

42

Kolejny rożny dla Lecha.

41

Pazdan opanował piłkę we własnym polu karnym i wybił ją do boku.

40

Rzut wolny dla Lecha z bocznych sektorów boiska z lewej strony. Po wrzutce Rebocho piłka odbiła się od Kamińskiego i wyszła za linię końcową.

38

Kolejny strzał Amarala z około 17 m. Portugalczyk posłał piłkę minimalnie obok bramki Steinborsa.

37

Co za szansa Jagiellonii! To powinien być gol! Prikryl zagrał do Cernycha, a ten pięknym strzałem piętą minimalnie przestrzelił!

36

Steinbors rozpoczyna od bramki.

35

Z kolei Lech już siedem razy uderzał na bramkę Jagi, z czego dwa strzały były celne.

33

Za nami ponad 33 minuty, a Jagiellonia wciąż nie oddała żadnego strzału na bramkę Bednarka.

32

Nieudane podanie Romanczuka, który szukał Prikryla.

31

Po chwili strzał Amarala, ale zbyt słaby, aby zaskoczyć Steinborsa.

30

Romanczuk próbował zagrać do Cernycha, ale obrońcy Lecha dobrze ustawieni.

29

Jagiellonia notuje bardzo dużo strat. Za nami niemal pół godziny i wciąż nie mamy ani jednego gola w Białymstoku.

27

Piąstkowanie Steinborsa, po chwili nieprzygotowany strzał Kamińskiego i piłka poszybowała wysoko nad bramką.

27

26

Będzie rzut rożny dla Lecha. Pazdan wybija piłkę spod nóg Ba Louy.

25

Lech stara się często przenosić ciężar gry z prawej na lewą stronę i odwrotnie.

24

Fatalny kiks Amarala po podaniu Kamińskiego. Lech dalej utrzymuje się przy piłce.

22

Lech cały czas w posiadaniu piłki. Kwekweskiri zahacza Imaza. Jagiellonia rozpoczyna akcję w środku boiska.

20

Co za szansa dla Lecha!. Kapitalne podanie do Ba Loua, który nieczysto trafił w piłkę.

19

Lech cały czas w ataku pozycyjnym.

18

Chwila przerwy w grze. Kalstroem leżał na murawie.

16

Za nami nieco ponad kwadrans spotkania. Lech na razie zdecydowanie przeważa.

14

Piłka w siatce Jagi, ale Ishak był na spalonym w momencie oddania strzału przez Amarala.

13

Pereira powstrzymuje zagrożenie we własnym polu karnym, Podaje piłkę głową do Filipa Bednarka.

12

Jagiellonia na połowie Lecha. Rebocho powstrzymuje Toporkiewicza.

11

Romanczuk wraca na boisko. Gospodarze ponownie w komplecie.

9

Taras Romanczuk opatrywany przez lekarzy na środku boiska. Kapitan gospodarzy schodzi za linię boczną. Będzie chyba zmiana w ekipie Mamrota.

7

Jagiellonia po raz pierwszy była w polu karnym Lecha, ale obrońcy gości skutecznie powstrzymali atak gospodarzy.

6

Gracze Macieja Skorży łatwo odbierają piłkę i cały czas goszczą w polu karnym Jagiellonii, która momentami jest zamknięta przed własnym polem karnym.

5

Lech na początku spotkania przeważa, ale na razie brakuje dokładności.

2

Kamiński nie doszedł do podania Rebocho w polu karnym Jagi.

1

Pierwszy gwizdek!

20:28

Początek spotkania już o 20:30.

20:26

Jagiellonia z kolei notuje fatalną passę - pięciu meczów z rzędu bez wygranej. Ostatni raz wygrała 7 sierpnia, kiedy pokonała 1:0 Bruk-Bet Termalicę Niecieczę.

20:24

Lech jeszcze nie przegrał ani jednego meczu w obecnym sezonie ekstraklasy. Ma na koncie pięć wygranych meczów i trzy remisy.

20:24

A tak prezentuje się jedenastka Lecha.

20:20

Tak wygląda skład Jagi na mecz z Lechem:

20:18

Lech nie wygrał w Białymstoku od 2013 roku. Po ośmiu kolejkach zespół Macieja Skorży jest pierwszy w tabeli, mając na koncie 18 punktów. Natomiast Jagiellonia ostatnio spisuje się słabo. Drużyna Ireneusza Mamrota jest dopiero 13. z dziewięcioma punktami na koncie.