• Filip Marchwiński (18') , Filip Szymczak (30')
Jagiellonia Białystok
Lech Poznań
14'

14' Kristoffer Velde
18'

18' Filip Marchwiński
30'

30' Filip Szymczak
60'
60' Kristoffer Normann Hansen za Jose Naranjo
67'
67' Adrian Dieguez
73'
73' Jarosław Kubicki za Nene
73'
73' Kaan Caliskaner za Afimico Pululu
82'
82' Kristoffer Normann Hansen
89'
89' Jetmir Haliti za Mateusz Skrzypczak
59'

59' Ali Gholizadeh za Dino Hotić
64'

64' Radosław Murawski za Nika Kvekveskiri
86'

86' Alan Czerwiński za Filip Marchwiński
90'

90' Joel Pereira

Relacja z meczu Jagiellonia Białystok - Lech Poznań

19:38

Dziękujemy za uwagę, do zobaczenia!

19:36

Dzięki zwycięstwu Lech wrócił na trzecie miejsce w tabeli. Drużyna Mariusza Rumaka ma 39 punktów i traci już tylko dwa punkty do Śląska Wrocław i Jagiellonii, która pozostała liderem ekstraklasy. Za tydzień Jagiellonia podejmie Ruch Chorzów (sobota, 15:00), a Lech zagra u siebie ze Śląskiem (sobota, 17:30).

19:36

Lech prowadził 2:0 po golach Marchwińskiego i Szymczaka. Mimo że bramkę na 1:2 zdobył Hansen, to tym razem Lech nie dał sobie wydrzeć trzech punktów i wygrał z liderem na jego terenie!

19:32

KONIEC MECZU! LECH POKONAŁ JAGIELLONIĘ 2:1!

90  + 9'

Genialna interwencja Mrozka po uderzeniu Caliskanera z pola karnego!

90  + 6'

Szansa dla Jagiellonii, ale z pola karnego niecelnie strzelał Marczuk.

90  + 4'

Pięć minut do końca. Lech oddalił zagrożenie spod bramki.

90  + 1'

Caliskaner uderzał głową, dobrze bronił Mrozek.

90

Dziewięć minut doliczonych do drugiej połowy!

89

Halti za Skrzypczaka.

86

Czerwiński w miejsce Marchwińskiego.

83

Z prawej strony piłkę doskonale zgrał Caliskaner. Ta trafiła do Kubickiego, który w polu karnym zagrał krótko do Hansena. Zawodnik Jagiellonii z bliska pokonał Mrozka. Świetna akcja trzech zmienników Jagi!

82

HANSEN! 1:2!

80

Mnóstwo szczęścia miał Dieguez, który miał już żółtą kartkę, a właśnie powinien dostać drugą. Sędzia nie zauważył jednak wyraźnego przewinienia.

61

Chwila przerwy z uwagi na odpaloną pirotechnikę.

57

A jednak nie ma rzutu karnego! Analiza VAR wykazała, że w momencie podania Marczuk był na spalonym!

56

Wrzutka Wdowika do Marczuka. Gurgul nie zauważył tego drugiego i w walce o piłkę sfaulował rywala. Jest rzut karny!

55

RZUT KARNY DLA JAGIELLONII!

52

Sędzia już upomniał zawodników Lecha, by nie grali na czas. Szybko.

51

Niecelne uderzenie Nene z dystansu.

50

Zablokowane uderzenie Wdowika. Jagiellonia ruszyła na Lecha.

47

Nerwowo od początku drugiej połowy. W polu karnym Lecha padł Pululu, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego. Za chwilę przewrócił się Marczuk, ale znów nie ma jedenastki.

46

Początek drugiej połowy.

45  + 1'

Przerwa. Na razie 2:0 dla Lecha po golach Marchwińskiego i Szymczaka.

45

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

42

Kolejne protesty gospodarzy. Tym razem w polu karnym przewrócił się Imaz, ale kolejny raz nie było mowy o rzucie karnym.

18:12

Drugi gola dla Lecha wyglądał tak.

38

Dobra dośrodkowanie z lewej strony, piłka spadła pod nogi Marczuka, ale ten oddał bardzo niecelny strzał.

36

Długie podanie do Marczuka, ale ten był na spalonym.

34

Niepewna interwencja Mrozka po strzale sprzed pola karnego. Uderzał Wdowik, Mrozek sparował piłkę przed siebie, a wybił ją Milić.

31

Szymczak spokojnie uderzył w swój prawy róg, Alomerović poleciał w drugi i Lech prowadzi w Białymstoku już 2:0!

30

SZYMCZAK! 2:0 DLA LECHA!

30

Naranjo rozłożył ręce, protestując, że był faulowany. I w tę rękę trafiła piłka po zagraniu Gurgula!

29

RZUT KARNY DLA LECHA POZNAŃ!

18:01

A tak padł gol dla Lecha.

25

Doskonałe podanie na lewej stronie pola karnego dostał Naranjo. Zagrywał Nene, ale jego kolega z drużyny zepsuł to zagranie nieudaną próbą lobu. Dziwna decyzja, zwłaszcza że przed bramką czekali i Imaz, i Pululu.

22

Dobra interwencja Pereiry we własnym polu karnym. Zawodnik Lecha spokojnie zagrał głową do Mrozka.

21

Naranjo padł w polu karnym Lecha po ataku Hoticia, ale tak jak nie było karnego dla gości, tak nie ma też "jedenastki" dla gospodarzy.

19

Kolejna akcja Velde lewą stroną boiska. Norweg zagrał przed pole karne do Marchwińskiego, który precyzyjnym uderzeniem nie dał szans Alomeroviciowi! Lech na prowadzeniu!

18

GOL DLA LECHA POZNAŃ!

14

Niecelne uderzenie Romanczuka.

13

Wrzutka w pole karne Lecha, ale dobrze interweniował Salamon, który wybił piłkę na rzut rożny.

10

Velde padł w polu karnym Jagiellonii, ale nie ma mowy o rzucie karnym dla poznaniaków. Goście potrafią jednak zagrażać bramce gospodarzy.

9

Zaskakujący strzał Nene i dobra interwencja Mrozka!

6

Świetna okazja dla Lecha! Genialnym podaniem popisał się Velde, który zagrał do prawej strony do Karlstroma. Szwed nie zdecydował się na strzał, tylko zagrywał jeszcze do Marchwińskiego, ale zrobił to za mocno i bardzo niecelnie!

3

Sporo się dzieje od pierwszej minuty. Obie drużyny chcą piłkę, obie nie odpuszczają przeciwnikowi. Czeka nas bardzo ciekawe spotkanie.

1

17:29

Obie drużyny już na murawie. Za kilka chwil początek spotkania.

17:19

Początek spotkania o 17:30.

17:19

Skład Lecha: Mrozek - Pereira, Salamon, Milić, Gurgul - Hotić, Karlstrom, Kvekveskiri, Velde - Marchwiński - Szymczak.

17:18

Skład Jagiellonii: Alomerović - Sacek, Skrzypczak, Dieguez, Wdowik - Nene, Romanczuk - Marczuk, Imaz, Naranjo - Pululu.

17:17

Oba zespoły dobrze rozpoczęły 2024 r. Lech wygrał u siebie z Zagłębiem Lubin 2:0. Jagiellonia ograła zaś na wyjeździe Widzew Łódź 3:1.

17:17

Czekamy na mecz równie emocjonujący jak ten jesienią. 24 października Lech po 51 minutach prowadził z Jagiellonią już 3:0, by ostatecznie tylko zremisować 3:3. Bramki dla gości zdobywali wtedy Hansen, Skrzypczak i Wdowik, który wykorzystał rzut karny w doliczonym czasie gry.

17:15

Jagiellonia ma 41 punktów. Lech ma o pięć punktów mniej. Ewentualna wygrana pozwoliłaby poznaniakom przeskoczyć w tabeli Pogoń Szczecin i doskoczyć do ligowej czołówki. Pogoń, która w piątek rozbiła Radomiaka, ma tyle samo punktów co Lech.

17:14

Przed meczem Jagiellonia jest liderem i na pewno nim pozostanie niezależnie od wyniku meczu z Lechem. Wszystko przez to, że w piątek mecz przegrał wicelider - Śląsk Wrocław - który u siebie nie dał rady Stali Mielec (0:1).

17:13

Witamy i zapraszamy na hit 21. kolejki ekstraklasy. Lider tabeli - Jagiellonia Białystok - zagra u siebie z czwartym zespołem ligi - Lechem Poznań. Początek już o 17:30.