64' Nene
74'
74' Jose Naranjo
83'
83' Dusan Stojinovic za Dominik Marczuk
83'
83' Jakub Lewicki za Jesus Imaz
90'
90' Afimico Pululu
46'

46' Ante Crnac za Marcin Cebula
46'

46' Łukasz Zwoliński za Fabian Piasecki
52'

52' Gustav Berggren
69'

69' John Yeboah za Bartosz Nowak
69'

69' Adnan Kovacević za Władysław Koczergin
69'

69' Srdjan Plavsic za Jean Carlos
86'

86' Łukasz Zwoliński

Relacja z meczu Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa

19:29

Dziękujemy za dziś, dobranoc!

19:29

W ostatniej kolejce w tym roku Jagiellonia zagra na wyjeździe z Puszczą Niepołomice, a Raków podejmie Koronę Kielce.

19:29

Dzięki zwycięstwu Jagiellonia zbliżyła się na punkt do lidera - Śląska Wrocław. Drużyna Adriana Siemieńca jest na drugim miejscu w tabeli, Raków jest czwarty. Zespół Dawida Szwargi ma 29 pkt i traci do Jagiellonii osiem punktów i ma jeden mecz rozegrany mniej.

19:29

Jagiellonia rozbiła Raków 4:2 w hicie tej kolejki ekstraklasy.

90  + 4'

KONIEC MECZU!

90

Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

86

Świetnie zachował się Zwoliński, który wkleił się w obronę Jagiellonii, oszukał rywali i wbił piłkę do bramki. 4:2!

85

GOL DLA RAKOWA!

83

Dwie zmiany w Jagiellonii. Zeszli Imaz i Marczuk. W ich miejsce Stojinović i Lewicki.

74

Kartka dla Naranjo.

69

Trzy zmiany w Rakowie. Zeszli Koczerhin, Jean Carlos i Nowak. Weszli Kovacević, Plavsić i Yeboah.

64

Akcję prawą stroną przeprowadził Marczuk, po jego zagraniu piłki dotknął Racovitan, a ta spadła na nogę Nene. Hiszpan nie dał najmniejszych szans Kovaceviciowi! 4:1!

63

NENE! NOKAUT! 4:1!

60

Raków w przerwie dokonał dwóch zmian. Na boisko weszli Zwoliński i Crnac, ale na razie kompletnie nie widać różnicy w grze gości. Jeśli już, jest ona gorsza.

56

Kartka dla Romanczuka.

55

Pululu zagrał piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a z bliska do bramki nie wcisnął jej Imaz. Dominacja Jagiellonii.

51

Kartka dla Berggrena.

49

Ależ pudło Marczuka! Genialna kontra Jagiellonii, Pululu wyłożył piłkę Marczukowi, a ten, mając przed sobą tylko bramkarza, uderzył obok bramki!

47

Ależ akcja gospodarzy! Naranjo do Pululu, ten ośmieszył Svarnasa i zagrał piętą do Nene. Hiszpan spokojnie wbił piłkę do pustej bramki. Genialna akcja Jagiellonii, 3:1!

46

NENE! 3:1 DLA JAGIELLONII!

46

Początek drugiej połowy.

45  + 3'

Przerwa. Na razie świetny mecz, w którym Jagiellonia prowadzi 2:1 po dwóch golach Naranjo.

45  + 2'

Świetna interwencja Alomerovicia po strzale Piaseckiego!

45

Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

40

Kapitalna interwencja Alomerovicia po uderzeniu Berggrena!

39

Niecelne uderzenie Marczuka.

37

Faul gospodarzy, rzut wolny dla gości. Dośrodkowanie w pole karne i przewinienie w ofensywie. Mocno nieregularny jest dzisiaj Raków.

34

Znakomite dośrodkowanie w pole karne i z lewej strony wbiegł Naranjo, który zaskoczył piłkarzy Rakowa. Gol był tylko formalnością! Jagiellonia znów na prowadzeniu!

33

NARANJO! 2:1 DLA JAGIELLONII!

27

Sprawą zajął się VAR, ale asystenci uznali, że Svarnas nie faulował Pululu.

26

Pululu padł w polu karnym Rakowa i gospodarze domagają się rzutu karnego...

25

Świetny początek Jagiellonii, ale po bramce dla Rakowa z gospodarzy wyraźnie zeszło powietrze.

23

Sorescu dośrodkował z prawej strony. W polu karnym pojedynek główkowy wygrał Svarnas, ale jego uderzenie odbił Alomerović. Svarnas dopadł jednak do dobitki i doprowadził do remisu! Co za mecz w Białymstoku!

22

GOL DLA RAKOWA! 1:1!

20

Rozpędza się Raków. Druga z rzędu dobra akcja Jeana Carlosa. Tym razem piłka przeniesiona z lewej na prawą stronę, a uderzenie Sorescu zostało zablokowane.

15

Pierwszy kwadrans zdecydowanie dla Jagiellonii. Raków na razie nie istnieje.

14

Długie podanie do Sorescu, dobrze poza polem karnym interweniował Alomerović.

13

Złe zagranie Racovitana, który kopnął piłkę pod nogi Naranjo. Ten przyjął, popatrzył, przymierzył i strzałem sprzed pola karnego pokonał Kovacevicia! 1:0!

12

NARANJO! 1:0 JAGIELLONIA!

9

Piorunujący początek tego spotkania. Jagiellonia na razie przeważa, gra szybciej i efektowniej od mistrzów Polski.

17:40

A jednak wciąż 0:0! Gol nie został uznany! Po zagraniu Imaza Naranjo wbił piłkę do bramki, ale zrobił to ręką. Wciąż remis w Białymstoku.

4

GOL DLA JAGIELLONII!

1

17:27

Obie drużyny wychodzą na murawę.

17:13

Skład Rakowa: Kovacević - Tudor, Racovitan, Svarnas - Sorescu, Berggren, Koczerhin, Silva - Nowak, Cebula - Piasecki.

17:13

Skład Jagiellonii: Alomerović - Sacek, Skrzypczak, Dieguez, Wdowik - Naranjo, Romanczuk - Marczuk, Imaz, Nene - Pululu.

17:11

W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie Raków wygrał z Jagiellonią 3:0. Był to jednak mecz w Częstochowie. U siebie Jagiellonia wygrywa niemal każde spotkanie.

17:10

Jagiellonia ma 34 punkty i do lidera - Śląska Wrocław - traci cztery punkty. Raków ma o pięć punktów mniej od Jagiellonii, ale rozegrał też o jeden mecz mniej.

17:09

Witamy i zapraszamy na hit 18. kolejki ekstraklasy. W Białymstoku Jagiellonia zagra z Rakowem Częstochowa. To spotkanie wicelidera ligi z mistrzem Polski. Początek o 17:30.