Cracovia
43'

43' Otar Kakabadze
60'
60' Kristoffer Velde za Nika Kvekveskiri
75'
75' Barry Douglas za Elias Andersson
75'
75' Joel Pereira za Alan Czerwiński
75'
75' Adriel Ba Loua za Afonso Sousa
90'
90' Mikael Ishak
64'

64' Karol Knap za Michal Rakoczy
64'

64' Mikkel Maigaard za Jani Atanasov
87'

87' Lukas Hrosso

Relacja z meczu Lech Poznań - Cracovia

19:29

Poniżej podsumowanie tego spotkania. Dziękujemy za śledzenie relacji tekstowej na żywo, życzymy dobrego wieczoru.

19:26

I koniec meczu w Poznaniu! Bezbramkowy remis między Lechem a Cracovią!

90  + 7'

Cracovia wyratowała się po dośrodkowaniu Pereiry!

90  + 7'

Murawski z niecelnym uderzeniem na bramkę Cracovii. Piłka wysoko ponad poprzeczką.

90  + 9'

Defensorzy Cracovii blokują strzał Velde! Potem Milić z nieudanym dośrodkowaniem w stronę Ba Louy.

90  + 5'

Ba Loua z faulem w ataku na Olafssonie.

90  + 4'

Ishak z żółtą kartką za odepchnięcie Hrosso po tym, jak bramkarz Cracovii nie spieszył się z rozgrywaniem piłki.

90  + 3'

Tym razem Velde z kompletnie nieudanym zagraniem. Hrosso łapie piłkę. Znów salwa gwizdów z trybun.

90  + 2'

Fatalne dośrodkowanie Douglasa w pole karne, Velde nie zdołał skontrować piłki.

90  + 1'

Siedem minut doliczonych do drugiej połowy.

90

Ba Loua zmarnował tę okazję do dośrodkowania piłki w pole karne. Ishak czy Velde wściekli.

89

Sokołowski zauważył, że Mrozek jest daleko od własnej bramki i spróbował uderzenia z dystansu. Piłka jednak została złapana przez bramkarza Lecha.

87

Żółta kartka dla Lukasa Hrosso za opóźnianie gry.

85

Sokołowski ma problemy fizyczne, chwila przerwy, pojawił się sztab medyczny Cracovii.

84

Douglas z kolejnym dośrodkowaniem w pole karne Cracovii. Milić szukał jeszcze uderzenia piłki głową, ale ubiegł go Hrosso.

82

Ależ Ba Loua to zmarnował! Świetna piłka do Iworyjczyka, który przebiegł kilkanaście metrów. Ba Loua szukał podania do Velde, ale zagrał źle!

80

Ba Loua zdołał wygrać walkę z Olafssonem po prawej stronie i dośrodkował piłkę. Jeszcze Velde próbował zejścia na lewą nogę i uderzenia, ale piłkę zablokował ciałem Ghita. Po chwili Glik mógł trafić do własnej bramki po dośrodkowaniu Douglasa!

78

Dośrodkowanie Pereiry z prawej strony boiska. Wydawało się, że Ghita dotknął piłkę i Lech powinien mieć rzut rożny, ale sędzia pokazał, że Cracovia rozpocznie od własnej bramki.

75

Trzy zmiany w Lechu. Joel Pereira, Barry Douglas i Adriel Ba Loua wchodzą za Eliasa Anderssona, Alana Czerwińskiego oraz Afonso Sousę.

72

Teraz jakieś problemy ma Andersson. Chwila przerwy.

70

Niecelne zagranie od Murawskiego do Czerwińskiego. Defensor Lecha zatrzymany przez Olafssona.

66

Sokołowski szukał jeszcze długiego zagrania do Glika w okolice pola karnego Lecha. Piłka została jednak zagrana niecelnie.

65

Spore zamieszanie w polu karnym Lecha po dośrodkowaniu Knapa z rzutu rożnego. Piłka odbiła się od Makucha.

65

Karol Knap i Mikkel Maigaard wchodzą za Janiego Atanasova i Michała Rakoczego.

64

Makuch ruszył w sprint. Udało mu się wyprzedzić Murawskiego, odbił piłkę od Milicia i wywalczył rzut rożny dla Cracovii.

62

Lech gra w ataku pozycyjnym, ale póki co niewiele się dzieje.

60

Kristoffer Velde wchodzi za Nikę Kvekveskiriego.

58

Murawski leży na boisku, chwila przerwy.

58

Wielopodaniowa akcja Lecha na połowie Cracovii. Szymczak szukał dośrodkowania w pole karne, ale jeden z graczy Cracovii zablokował tę próbę. Potem Hrosso broni strzał Ishaka z dystansu.

55

Niecelne zagranie od Kvekveskiriego do Czerwińskiego. W ostatnich akcjach więcej niedokładności po stronie Lecha.

54

Kakabadze szukał zagrania do Rakoczego w polu karnym Lecha, zagrywa jednak niecelnie. Wcześniej świetne podanie od Makucha.

52

Jeden z graczy Cracovii wybił piłkę po dośrodkowaniu z lewej strony od Anderssona.

50

Świetne zagranie piłki górą od Kvekveskiriego do Sousy. Portugalczyk oddał strzał z pierwszej piłki, ale piłka ląduje w rękawicach Hrosso!

46

Kvekveskiri mógł dać prowadzenie Lechowi! Strzał Gruzina jednak odbija się od Sokołowskiego i Lech ma rzut rożny.

46

Zaczynamy drugą połowę!

18:16

Koniec pierwszej połowy. Bezbramkowy remis w Poznaniu.

43

Otar Kakabadze z żółtą kartką za przytrzymanie Filipa Szymczaka za spodenki.

42

I znów świetnie interweniuje Hrosso! Dobra parada bramkarza Cracovii po strzale Sousy z dystansu!

39

Sousa próbował uderzenia nożycami! Hrosso jednak broni to uderzenie!

36

Cracovia mogła błyskawicznie na to odpowiedzieć! Kontratak gości i świetne podanie od Makucha do Kallmana. Fin jednak uderza obok słupka!

35

I mamy słupek! Kolejne dośrodkowanie Lecha w pole karne od Karlstroema, a tam Olafsson trafił w obramowanie bramki.

34

I znów kapitalna piłka do Ishaka, tym razem autorstwa Karlstroema. Napastnik Lecha był na spalonym.

33

Dobre zagranie od Ishaka do Sousy, ale Portugalczyk nie zdołał jej utrzymać.

31

Szybka akcja Lecha niedaleko pola karnego Cracovii. Kilka podań i próba strzału ze strony Kvekveskiriego. Gruzin uderzył jednak niecelnie.

28

Groźne dośrodkowanie Anderssona z lewej strony. Ishak próbował uderzać na bramkę Cracovii, ale piłka poleciała w zupełnie inną stronę.

25

Ależ Lech był blisko gola! Świetne podanie prostopadłe od Anderssona do Ishaka. Napastnik oddał lekki strzał, piłka była już blisko linii bramkowej, ale Hrosso zdążył z interwencją!

24

Piłka po strzale Kallmana została zablokowana przez defensorów Lecha. Potem strzał Atanasova niecelny.

23

Kvekveskiri zagrał piłkę w stronę Ishaka. Szwed nie zdołał jednak wyjść na pozycję, a piłka została mu pod nogą.

22

Rakoczy z próbą zagrania piłki górą do Kallmana. Lech rozpocznie grę od autu. Na razie mecz toczy się w powolnym tempie.

17

Ishak oddaje niecelny strzał sprzed pola karnego, ale Szwed był już na spalonym.

16

Glik wybija piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Anderssona.

14

Cracovia miała rzut rożny po wybiciu piłki przez Karlstroema. Uderzenie Makucha niecelne.

12

Szymczak popracował w defensywie, ale nie zdołał wywalczyć autu dla Lecha. Potem Rakoczy już nie zmieścił się z podaniem piłki w boisku.

9

Kolejne centry z prawej strony w wykonaniu Lecha. Próbował Czerwiński, próbował też Kvekveskiri. Strzał Karlstroema sprzed pola karnego okazał się niecelny.

7

Olafsson z faulem na Sousy w środkowej strefie. Póki co sędzia Przybył nie wyciąga kartek.

5

Sporo strat w środkowej strefie po obu stronach. Kvekveskiri z dośrodkowaniem w pole karne, które wybił Ghita. Potem Hrosso złapał piłkę po dośrodkowaniu Sousy.

2

Kallman z faulem w ataku na Miliciu. Chorwat oberwał dosyć mocno w plecy.

1

Kvekveskiri próbował prostopadłego podania do Szymczaka, gracze Lecha jednak się nie zrozumieli.

1

Zaczynamy granie w Poznaniu!

17:27

Oba zespoły są już na murawie stadionu przy Bułgarskiej.

17:26

Po stronie Cracovii brakuje Jakuba Jugasa, Takuto Oshimy, Hebo Rasmussena czy Davida Jablonsky'ego. W Lechu nie ma Bartosza Salamona, zawieszonego za żółte kartki. Filip Marchwiński wypadł z kadry przez drobny uraz.

17:25

Sędzią spotkania na Bułgarskiej będzie Jarosław Przybył.

17:23

Jesienią w Krakowie był remis 1:1. Wówczas na gola Kristoffera Velde odpowiedział Virgil Ghita.

17:21

Obecnie Cracovia ma 32 punkty po 29 meczach i znajduje się na dwa punkty nad strefą spadkową. Ewentualna wygrana z Lechem może sprawić, że sytuacja w Krakowie będzie dużo spokojniejsza.

17:19

A taki skład ma Cracovia: Hrosso; Ghita, Glik, Skovgaard; Kakabadze, Sokołowski, Atanasov, Rakoczy, Olafsson; Makuch, Kallman

17:17

Oto skład Lecha na to spotkanie: Mrozek; Czerwiński, Blazić, Milić, Andersson; Karlstrom, Murawski, Kvekveskiri; Szymczak, Ishak, Sousa

17:15

Lech Poznań może awansować na drugie miejsce w Ekstraklasie i zbliżyć się na dwa punkty do prowadzącej Jagiellonii Białystok. Aby tak się stało, zespół Mariusza Rumaka musi pokonać u siebie Cracovię. Jakim wynikiem zakończy się to spotkanie? Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na żywo, rozpoczęcie meczu o godz. 17:30.