45' Pedro Tiba
36'

36' Luquinhas
70'
70' Robert Gumny za Jakub Kamiński
72'
72' Filip Marchwiński za Dani Ramirez
83'
83' Filip Szymczak za Timur Żamaletdinow
52'

52' Luis Rocha za Paweł Stolarski
55'

55' Mateusz Cholewiak za Luquinhas
68'

68' Maciej Rosołek za Tomas Pekhart
71'

71' Igor Lewczuk

Relacja z meczu Lech Poznań - Legia Warszawa

90  + 4'

Koniec meczu! Lech pokonał Legię 2:1!

90  + 3'

Prostopadłe podanie do Rochy, jednak Portugalczyk wyleciał z piłką poza linię końcową.

90

Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

88

Wreszcie odpowiedź Lecha. Uderzał Szymczak, jednak w boczną siatkę.

87

Dośrodkowanie Gwilii z rzutu rożnego, głową uderzał Jędrzejczyk, jednak piłka w rękach Van der Harta.

85

Lech w głębokiej defensywie. Legia napiera, miała rzut rożny, ale nie oddaje strzałów na bramkę Van der Harta.

83

Szymczak za Żamaledtinowa.

80

Legia napiera. Po zagraniu Antolicia z rzutu wolnego głową zgrywał Jędrzejczyk i w ostatniej chwili zatrzymany został Gwilia.

78

Faul Jędrzejczyka na Gumnym. Bardzo aktywny jest legionista w ofensywie.

75

Kwadrans do końca. Legia przeważa, tu jeszcze będą emocje.

72

Marchwiński w miejsce Ramireza.

72

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, głową uderzał Jędrzejczyk, piłka odbiła się od słupka, a z bliska do bramki wbił ją Lewczuk! 1:2, gramy dalej!

71

GOL DLA LEGII!

70

Gumny w miejsce Kamińskiego.

69

I pierwsza szansa dla Rosołka. Ładnie wyłożył mu piłkę Gwilia, jednak uderzenie młodego Polaka dobrze odbił Van der Hart.

68

Ostatnia zmiana w Legii. Rosołek w miejsce Pekharta.

67

Wrzutka Rochy, piłka odbiła się od Crnomarkovicia, a potem od Cholewiaka i poleciała obok bramki. Legia troszkę przyspieszyła, ale wciąż wygląda to kiepsko.

63

Już nawet Jędrzejczyk wziął się za rozgrywanie piłki w Legii. Obrońca stołecznego klubu minął kilku rywali i podał do Cholewiaka, jednak do zagrania tego nie doszedł Pekhart.

60

Godzina gry za nami, a Legia wciąż bez celnego strzału.

57

Ładna akcja Legii, wreszcie jakaś odpowiedź. Martins świetnie, długim podaniem obsłużył Wszołka, ten wycofał piłkę do Gwilii, jednak Gruzin trafiłwprost w... Cholewiaka.

55

I Cholewiak w miejsce Luquinhasa. Vuković reaguje.

52

Rocha w miejsce Stolarskiego. Karbownik przechodzi na prawą obronę, Portugalczyk zostaje na lewej stronie.

49

Na boisku wciąż nerwowo. Sporo fauli, złośliwych zachowań, mało sportowej jakości. Szczególnie ze strony Legii, która wygląda bardzo, bardzo słabo.

45  + 3'

Kartki dla trenerów Vukovicia, Żurawia oraz Pedro Tiby.

45  + 1'

Niezłe dośrodkowanie Antolicia z rzutu wolnego, ale Pekhart uderzył niecelnie głową.

45

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

42

Dobra interwencja Lewczuka powstrzymała akcję Żamaledtinowa.

39

W ostatnich minutach więcej bitek niż jakości na boisku.

37

Żenujący teatr ze strony Ramireza i Luquinhasa. Najpierw ten drugi symulował faul, potem ten pierwszy udawał, że został mocno uderzony przez przeciwnika. Po kartce dla obu.

35

Mocne uderzenie Tiby z dystansu, dobrze jednak poradził sobie Muzyk.

32
30

Kapitalne, precyzyjne uderzenie Kamińskiego w dalszy róg bramki Muzyka! Piłka odbija się od słupka i Lech prowadzi już dwoma golami!

29

GOL DLA LECHA!

26

Potężne uderzenie Modera, z którym ledwo poradził sobie Muzyk!

25

Dośrodkowanie Modera z rzutu rożnego, a Jóźwiak niemal plecami pokonał Muzyka! 1:0 dla gospodarzy!

24

22

Świetne podanie Ramireza do Żamaledtinowa, ten zgrał piłkę do Jóźwiaka, którego uderzenie odbił Muzyk.

22

Teraz szansa dla Legii. Dośrodkowywał Karbownik, a głową niecelnie uderzył Gwilia. Dobra okazja dla Gruzina.

19

Ależ pudło Jóźwiaka. Świetne podanie Ramireza, Jóźwiak wszedł między Stolarskiego i Lewczuka, ale uderzył obok bramki Muzyka!

17

Mocny strzał Ramireza, piłka nad bramką Muzyka.

16

Dośrodkowywał Moder, piłkę głową wybił Antolić. Legia miała szansę na kontratak, który wyprowadzał Karbownik, jednak gospodarze wrócili, odbudowali ustawienie, a akcję zakończył błąd Pekharta, który zagrał piłkę ręką przy przyjęciu.

15

Faul Lewczuka na Jóźwiaku. Szansa na dośrodkowanie dla Lecha.

11
9

Na razie bez okazji bramkowych z obu stron, jest za to sporo niedokładności.

5

Faul Crnomarkovicia w środkowej strefie. Faul taktyczny na Martinsie, który przerwał rozpędzający się atak Legii.

3

Spokojne pierwsze minuty z obu stron. Sporo podań wszerz.

1

17:32
17:30

Kibice Lecha zadymili boisko racami, początek nieco opóźniony.

17:28

Piłkarze obu drużyn już na boisku. Za kilka chwil początek meczu.

17:20
17:20
17:17

Skład Legii: Muzyk - Stolarski, Jędrzejczyk, Lewczuk, Karbownik - Martins, Antolić - Wszołek, Gwilia, Luquinhas - Pekhart.

17:15

Skład Lecha: Van der Hart - Butko, Satka, Crnomarković, Puchacz - Moder, Tiba - Kamiński, Ramirez, Jóźwiak - Żamaledtinow.

17:14

Dzisiaj Lech bez Christiana Gytkjaera, który pauzuje za kartki. W bramce Legii zaś Wojciech Muzyk, który zastępuje Radosława Majeckiego, będącego już zawodnikiem AS Monaco.

17:13

To bardzo ważne spotkanie. Nie tylko dlatego, że Lech gra z Legią. Jeśli warszawiacy zdobędą jeden punkt, to już dziś zostaną mistrzami Polski.