:
0
Lech Poznań
17'

17' Artur Jędrzejczyk
27'

27' Paweł Wszołek
36'

36' Filip Mladenović
51'
51' Mikael Ishak
53'
53' Afonso Sousa za Joao Amaral
65'
65' Giorgi Tsitaishvili za Kristoffer Velde
79'
79' Filip Szymczak za Nika Kvekveskiri
79'
79' Radosław Murawski za Jesper Karlstroem
46'

46' Maik Nawrocki
58'

58' Rafał Augustyniak
68'

68' Bartosz Kapustka za Ernest Muci
68'

68' Maciej Rosołek za Makana Baku
80'

80' Artur Jędrzejczyk
82'

82' Lindsay Rose za Carlitos
86'

86' Blaz Kramer za Paweł Wszołek

Relacja z meczu Lech Poznań - Legia Warszawa

19:40

Dziękujemy za uwagę, do zobaczenia!

19:40

Lech ma 15 punktów i jest na 8. miejscu. Mistrzowie Polski mają jednak do rozegrania jeden zaległy mecz. Za tydzień Legia podejmie Wartę Poznań, a Lech Radomiaka Radom. Wcześniej, bo w czwartek mistrzowie Polski zagrają z Hapoelem Beer Szewa w Lidze Konferencji Europy.

90  + 8'

Mimo straty punktów Legia utrzymała pozycję lidera. Drużyna Kosty Runjaicia ma 21 punktów po 11 meczach. Legioniści będą liderem co najmniej do niedzieli, kiedy mecz zagra Raków Częstochowa. Jeśli zespół Marka Papszuna ogra Widzew Łódź, zmieni Legię na prowadzeniu.

90  + 8'

KONIEC MECZU.

90

Aż osiem minut doliczonych do drugiej połowy.

89

To mogła być piłka meczowa dla Lecha! Po zgraniu Douglasa w idealnej sytuacji znalazł się Skóraś, ale minimalnie przestrzelił!

87

Mieliśmy krótką przerwę, bo na murawie wylądowały butelki i inne przedmioty.

85

Kramer w miejsce Wszołka.

82

Momentalnie zareagował Runjaić. Rose w miejsce Carlitosa.

80

To się musiało tak skończyć. Głupi, niepotrzebny atak Jędrzejczyka na Ishaka. Daleko od bramki, z kartką na koncie... Legia w dziesiątkę!

78

Podwójna zmiana w Lechu. Zeszli Karlstrom i Kwekweskiri. Weszli Szymczak i Murawski.

75

Pewne piąstkowanie Bednarka po dośrodkowaniu Mladenovicia z rzutu wolnego. Przy okazji bramkarz Lecha staranował Karlstroma. Szwed jednak cały i zdrowy.

72

Dobra interwencja Nawrockiego po kolejnym dośrodkowaniu Pereiry.

70

Dośrodkowanie Pereiry do Sousy. Ten zgrał do środka i już do strzelenia gola szykował się Douglas, ale został uprzedzony w ostatniej chwili.

69

Zablokowane uderzenie Carlitosa.

68

Podwójna zmiana w Legii. Zeszli Baku i Muci. W ich miejsce Kapustka oraz Rosołek.

67

Słabe dośrodkowanie Mladenovicia. Do piłki dopadł jednak Wszołek i... dośrodkował jeszcze gorzej.

66

Na zaskakujący strzał sprzed pola karnego zdecydował się Baku i minimalnie przestrzelił!

63

Citaiszwili w miejsce Velde.

60

Lech miał szansę po błędzie Legii, ale źle do Skórasia podawał Sousa. Wciąż bez goli.

58

Kartka dla Augustyniaka.

57

Legia, tak samo jak w pierwszej połowie, słabo zaczęła część gry.

55

Milić nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Douglasa.

53

Mięśniowa kontuzja Amarala. Na boisku w jego miejsce jest już Sousa.

51

Problemy zdrowotne Amarala. Wszystko wskazuje na to, że potrzebna będzie zmiana.

49

Mocne uderzenie Kwekweskiriego z rzutu wolnego i z problemami interweniował Tobiasz.

48

Gramy dalej. Ishak też, ale już w specjalnej opasce na głowie.

47

Dłuższa przerwa. Szwed mocno ucierpiał w tej akcji.

46

I kolejna kartka. Tym razem dla Nawrockiego za uderzenie Ishaka.

46

Początek drugiej połowy.

45  + 5'

Przerwa. Pierwsza połowa zakończyła się przepychankami zawodników obu drużyn. I tak to na razie wygląda. Więcej awantur niż sportu. Na razie 0:0.

45  + 3'

Niecelne uderzenie Kwekweskiriego sprzed pola karnego.

45  + 1'

Pięć minut doliczonych do pierwszej połowy.

45

Świetna interwencja Tobiasza po uderzeniu Karlstroma sprzed pola karnego.

42

Niecelne uderzenie Muciego po zamieszaniu w polu karnym Lecha.

40

Pięć minut do przerwy. Może i dobrze, bo od dłuższego czasu mecz nie porywa.

37

Niecelne uderzenie głową w wykonaniu Skórasia.

35

Kartka dla Mladenovicia za faul na Velde. Trzecia kartka dla piłkarza Legii w tym meczu.

34

O, w porę napisane! Błąd Johanssona, piłka spadła na nogę Ishaka, ale Szwed uderzył za lekko i dobrze interweniował Tobiasz.

32

Po mocnym początku Lech coraz wolniej. Legia coraz pewniejsza siebie.

29

Ależ zepsuł akcję Wszołek. Legionista mknął prawym skrzydłem, ale w prostej sytuacji zepsuł podanie.

27

Kartka dla Wszołka za przerwanie kontrataku.

26

Groźnie pod bramką Lecha po uderzeniu Muciego i rykoszecie. Piłka poleciała jednak obok bramki.

24

Zablokowane dośrodkowanie Wszołka.

22

Szansa dla Lecha, ale w polu karnym w piłkę nie trafił Amaral.

21

Niecelne uderzenie Mladenovicia z dystansu.

20

Szansa dla Legii. Z rzutu wolnego dośrodkował Mladenović, wybita piłka spadła na nogę Wszołka, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

17

Kartka dla Jędrzejczyka za chamski faul na Amaralu. Już 5. kartka dla legionisty w tym sezonie.

15

Pierwszy kwadrans za nami. Wciąż bez goli.

13

Rzut rożny dla Lecha bez zagrożenia dla bramki Legii.

12

Dośrodkowanie Pereiry, dobra interwencja Nawrockiego.

10

Na razie wyraźna przewaga Lecha. Legioniści mają problem z utrzymaniem się przy piłce.

8

Wysoko, agresywnie atakuje Lech. Gospodarze mocno rozpoczęli to spotkanie.

7

Fenomenalna interwencja uratowała Legię! Błąd popełnił Nawrocki, w sytuacji sam na sam z Tobiaszem znalazł się Amaral, ale bramkarz Legii interweniował kapitalnie, perfekcyjnie!

4

I już gramy. Oby bez przerw :)

2

Chwila przerwy z uwagi na dym z odpalonej przez kibiców pirotechniki.

1

17:28

Obie drużyny już na murawie. Za chwilę zaczynamy.

17:14
17:13
17:12

W Lechu nie zagra dziś wciąż kontuzjowany Bartosz Salamon. W Legii zabraknie pauzującego za kartki Josue. Nieobecność lidera warszawiaków sprawiła, że Runjaić zmienił dziś ustawienie. Legioniści dzisiaj zagrają systemem 4-2-3-1, a nie jak wcześniej 4-1-4-1.

17:11

Skład Legii: Tobiasz - Johansson, Nawrocki, Jędrzejczyk, Mladenović - Augustyniak, Slisz - Wszołek, Muci, Baku - Carlitos.

17:10

Skład Lecha: Bednarek - Pereira, Dagerstal, Milić, Douglas - Kwekweskiri, Karlstrom - Velde, Amaral, Skóraś - Ishak.

17:08

Jak wyglądały ostatnie mecze Lecha z Legią? W kwietniu w Poznaniu był remis 1:1. Przed rokiem lechici wygrali w Warszawie 1:0, a w kwietniu 2021 był bezbramkowy remis. Ostatnia wygrana Legii z Lechem to listopad 2020 roku, kiedy warszawiacy triumfowali 2:1.

17:07

Lech zaś jest rozpędzony i odrabia straty po kiepskim początku sezonu. Poznaniacy ostatni mecz w lidze przegrali 14 sierpnia! Ostatnio wygrali z Wartą Poznań (1:0), a chwilę wcześniej nieszczęśliwie zremisowali z Pogonią Szczecin (2:2) i ograli Widzew (2:0).

17:06

Legia, mimo że jest wysoko w tabeli, w lidze ostatnio nie zachwyca. Zespół Runjaicia 2 września wymęczył zwycięstwo z Radomiakiem (1:0), potem przegrał aż 0:4 z Rakowem Częstochowa, a przed przerwą na kadrę ledwo pokonał Miedź Legnica (3:2).

17:05

Lech ma 14 punktów i jest na 8. miejscu w tabeli. Poznaniacy mają jednak jeden zaległy mecz do rozegrania.

17:04

Przed meczem Legia jest na 2. miejscu z 20 punktami. Zespół Kosty Runjaicia ma tyle samo punktów co Wisła Płock, która wczoraj pokonała Piasta Gliwice 1:0.

17:04

Czym są rywalizacje Lecha z Legią, nie trzeba nikomu przypominać. To, szczególnie w ostatnich latach, jeden z najważniejszych pojedynków w lidze. Jeszcze do niedawna często decydowały o losach mistrzostwa Polski.

17:03

Dzień dobry, państwu! Zapraszamy na hit 11. kolejki ekstraklasy i jedną z najważniejszych rywalizacji naszej ligi. W Poznaniu Lech podejmie Legię. Początek meczu o 17:30.