0
Lech Poznań
Piast Gliwice
46'
46' Adriel Ba Loua za Dani Ramirez
55'
55' Joao Amaral
77'
77' Pedro Tiba za Radosław Murawski
85'
85' Nika Kvekveskiri za Joao Amaral
90'
90' Michał Skóraś za Jakub Kamiński
90'
90' Lubomir Satka za Joel Pereira
72'

72' Kristopher Vida za Tom Hateley
81'

81' Michael Ameyaw za Ariel Mosór
81'

81' Nikola Stojiljković za Alberto Toril
81'

81' Dominik Steczyk za Damian Kądzior

Relacja z meczu Lech Poznań - Piast Gliwice

90  + 4'

Koniec meczu! Lech Poznań po męczarniach, ale pokonuje Piasta Gliwice 1:0 i jest liderem ekstraklasy.

90  + 4'

Znowu kontra Lecha, ale znowu źle rozwiązana.

90  + 3'

Kontra Lecha, ale ponownie nieudana. Jeszcze będzie jedna piłka "na chaos" w kierunku bramki Lecha.

90  + 2'

Jeszcze dwie zmiany w Lechu. Skóraś i Satka za Pereirę i Kamińskiego.

90  + 1'

Kamiński wpadł z piłką w pole karne Lecha, ale Piłka ugrzęzła między zawodnikami. Wybijają gliwiczanie.

90  + 1'

Trzy minuty doliczone.

89

Kontra Lecha zakończona wrzutką i wybiciem piłki przez Katranisa.

87

Szansa dla Piasta, ale Salamon do końca szedł za Stojiljkoviciem i powstrzymał go przed oddaniem dobrego strzału.

85

Zmiana w zespole Lecha. Kvekveskiri wchodzi za Amarala.

85

Wyłapuje piłkę Plach.

84

Rzut rożny dla Lecha.

82

Potrójna zmiana w Piaście Gliwice. Mosór schodzi, w jego miejsce Ameyaw, Stojiljković za Torila i Steczyk za Kądziora

81

Rzut wolny dla Lecha, bardzo daleko od bramki Piasta. Dośrodkowanie wybite przez piłkarzy gości, jeszcze po drodze był faul.

77

Bez zagrożenia po rożnym. Zmiana w Lechu - Radosław Murawski schodzi, w jego miejsce Pedro Tiba.

76

Strzał Kamińskiego z 17 metrów, rzut rożny dla Lecha.

74

Szarża Amarala i robił wszystko Portugalczyk, aby się utrzymać przy piłce, a potem w parterze próbował jeszcze dograć do boku. Piłkę przejmują goście.

72

Zmiana w Piaście Gliwice. Vida zastępuje Hateleya.

69

Toril fauluje Murawskiego. Stefański uspokaja piłkarza Piasta, który ze złości wykopał piłkę w trybuny.

68

Faul w ataku Ariela Mosóra.

67

Aut dla Piasta na wysokości pola karnego Lecha.

65

Karlstrom strzela z pierwszej piłki sprzed pola karnego, prosto w nogi obrońców Piasta.

64

Rzut rożny dla Lecha Poznań.

64

Napór Lecha trochę ustał. Piast z kolei próbuje odpowiedzieć, ale na razie goście bez celnego strzału na bramkę.

61

Amaral spróbował szczęścia z dystansu. Plach ma szczęście, że uderzenie było niecelne, bo strzał był naprawdę dobry.

60

Rzut wolny dla Piasta kilkadziesiąt metrów od bramki. Katranis dośrodkowuje, ale wychodzi z tego kontra Lecha. Ta jest jednak za wolna.

58

Dośrodkowanie Kądziora, radzi sobie Salamon.

58

Tomas Huk minął jednego rywala, drugi go sfaulował.

55

Świetna akcja Lecha. Kończy się ona wejściem Pereiry w pole karne i dograniu do środka. Amaral został sam 11 metrów od bramki i Portugalczyk wykańcza akcję. Siódmy gol Amarala w tym sezonie.

55

I GOOOOOOOOOOOOOOL! Lech prowadzi 1:0, Joao Amaral!

54

Strzał z dystansu Pereiry, ale niecelny.

52

Kontra Lecha, ale Czerwiński dobrze zatrzymał Kamińskiego.

52

Akcja Piasta i dośrodkowanie. Piąstkuje Bednarek.

51

Dalekie podanie w pole karne Lecha, łatwo łapie Bednarek.

50

Ba Loua strzela z woleja z 16 metrów, ale niecelnie.

50

Świetne podanie w pole karne do Ishaka, ale ten nie dał rady ani dobrze strzelić, ani celnie dograć do środka. Zaraz będzie rzut rożny dla gospodarzy.

48

I to powinno być już 1:0 dla Lecha! Strzał Salamona z daleko, rykoszet powoduje, że piłka trafia do Ba Louy, a ten z woleja uderza na bramkę, ale instynktownie obronił Plach!

48

Strzał Kamińskiego, ale wyblokowane przez Sokołowskiego.

47

Bardzo ładna akcja Lecha zakończona strzałem Rebocho z "fałsza". Łapie jednak piłkę Plach.

46

Akcja Piasta w polu karnym Lecha, ale Salamonowi udało się zatrzymać napastnika i odeskortować piłkę za linię końcową.

46

Piast zaczął drugą połowę

21:04

Zmiana w Lechu Poznań. Ba Loua zmienia Daniego Ramireza.

20:48

Koniec pierwszej połowy w Poznaniu. Na razie bardzo kiepski, senny mecz i bezbramkowy remis.

45  + 1'

Sokołowski nie był na spalonym, ale Huk na spalonym był i absorbował bramkarza. Sędzia podtrzymuje decyzję.

45  + 1'

Piłka w siatce Lecha...ale był spalony po podaniu Katranisa z głębi pola i golu Sokołowskiego.

45  + 1'

Minuta doliczona do pierwszej połowy. Będzie jeszcze rzut rożny dla Piasta.

44

Akcja lewą stroną i ostre podanie Amarala do Karlstroma, ale lechita nie zdołał oddać dobrego strzału

42

Kiks Ishaka, z którego wyszedł strzał. Plach łapie piłkę.

40

Szansa dla Lecha. Długie podanie, po którym piłka trafia do Ihsaka, który strzela i reklamuje zagranie ręką. Według napastnika Lecha obrońca Piasta rękę musiał mieć na udzie, bo tam trafiła go piłka. Potem poprawiać próbował jeszcze Kamiński, ale strzelił w boczną siatkę.

36

Kolejne dośrodkowanie w pole karne Piasta wybite przez Czerwińskiego.

34

Faul w kole środkowym na zawodniku Piasta.

34

Gramy dalej.

33

Ariel Mosór leży na murawie. Chwila przerwy.

32

Akcja Piasta. Katranis dośrodkowuje w pole karne, ale nie myli się Bednarek, który łapie piłkę.

31

Strzał Amarala "Panu Bogu w okno"

29

Indywidualna akcja Kamińskiego i rzut wolny dla Lecha przed polem karnym Piasta.

27

Niezłe dogranie w pole karne w wykonaniu Murawskiego, ale pod kontrolą wszystko mieli obrońcy Piasta.

27

Faul na Amaralu. Rzut wolny dla Lecha na połowie Piasta. Do bramki bardzo daleko.

25

Akcja Lecha i wycofanie Ishaka przed pole karne. Było to czytelne i źle wykonane. Zagrożenie oddalone przez Piasta.

24

Teraz trochę lepszy strzał Amarala głową, ale nie miało to prawa zaskoczyć Placha. Bramkarz gości pewnie łapie piłkę.

23

Szybka akcja Lecha, ale Mosór wraca i wybija na aut.

22

Strzał do statystyk, choć raczej było to podanie głową do Placha. Zagrywał Ishak.

21

Kądzior fauluje rywala, rzut wolny dla Lecha na własnej połowie

20

Kamiński próbował zmylić obrońców balansem ciała i uderzyć.Zupełnie mu się to nie udało, fatalne uderzenie.

19

Kolejna wrzutka. Próbował Amaral, ale do nikogo.

18

Ostra piłka w pole karne Piasta, radzi sobie stoper gości. Lech zostaje pod polem karnym Piasta.

17

Szybki atak Piasta. Toril strzela z przewrotki po dośrodkowaniu, a gliwiczanie mogą żałować, że tak to się skończyło, bo za jego plecami nabiegał na piłkę Sokołowski, który mógł być w lepszej sytuacji niż Toril. Koniec końców strzał niecelny, zaczyna Bednarek.

16

Zupełnie nieudane podanie Rebocho w pole karne. Piast przejmuje piłkę.

15

Chwila przerwy w grze. Tom Hateley cierpiał po zderzeniu głowami z jednym z rywali.

14

Kolejna wrzutka Kądziora, tym razem z gry, znowu radzą sobie obrońcy. Piast utrzymuje się przy piłce jeszcze przez moment, a potem aut dla Lecha.

13

Znowu kiepskie zagranie Kądziora. Ponownie wybijają lechici.

13

Będzie jeszcze jeden rzut wolny i szansa dla Piasta. Podobne miejsce

12

Bardzo kiepska wrzuta, na wysokości kolana. Wybijają lechici.

12

Rzut wolny na prawym skrzydle dla Piasta. Będzie dośrodkowanie w pole karne

11

Szansa dla Piasta. Patryk Lispki strzela z 17 metrów, ale trafia w obrońcę.

10

Spalony Ishaka.

9

Z rożnego nic nie wyszło. Lech nadal przy piłce.

8

Bardzo dobra akcja Lecha zakończona strzałem Amarala z obrębu pola karnego. Plach dotknął piłki i jest rożny.

7

Toril na spalonym.

6

Lech przy piłce. Piast całą drużyną cofnięty na własną połowię.

4

Aut dla Piasta przy narożniku boiska, na połowie Lecha.

3

Faul na Karlstromie. Wrzutka z głębi pola, ale Kamiński nie opanował piłki i aut bramkowy.

2

Pierwsza szansa dla Lecha. Strzał Murawskiego z pola karnego, ale piłka przechodzi nad poprzeczką.

1

Zaczyna Lech Poznań. Gramy!

19:59

Mecz sędziuje Daniel Stefański, za VAR odpowiada Bartosz Frankowski

19:57

Jakub Kamiński odbiera nagrodę dla najlepszego młodzieżowca miesiąca.

19:49

Obie drużyny wychodzą na murawę.

19:43

Za nami już trzy spotkania w tej kolejce. Wisła Płock wygrała na wyjeździe z Wartą 2:1, Jagiellonia pokonała u siebie Wisłę Kraków 3:1, a Stal zremisowała z Lechią 3:3 po szalonym meczu. Potknięcie lechistów będzie starał się wykorzystać Lech

19:42

Piast z kolei gra w kratkę. Przed przerwą na reprezentację zremisował w dramatycznych okolicznościach z Jagiellonią, a także niespodziewanie przegrał z Wartą Poznań. Faworytem spotkania pozostaje więc Lech.

19:40

Lech Poznań znakomicie sobie radzi od początku sezonu. Notował serię czterech kolejnych zwycięstw i awansował w Pucharze Polski. Niespodziewanie poznańska lokomotywa zahamowała, notujący tylko dwa remisy w dwóch poprzednich meczach ze Stalą Mielec i Górnikiem Łęczna.

19:40

A to skład Piasta Gliwice:

19:39

Znamy już składy obu drużyn. Oto zestawienie Lecha:

19:38

Dobry wieczór! Zapraszamy na ostatni, sobotni mecz 15. kolejki ekstraklasy. Lech Poznań zagra u siebie z Piastem Gliwice. Początek meczu o godzinie 20.