0
Lech Poznań
Pogoń Szczecin
3'

3' Wahan Biczachczjan
63'
63' Nika Kvekveskiri za Afonso Sousa
75'
75' Joel Pereira za Alan Czerwiński
75'
75' Filip Szymczak za Kristoffer Velde
77'
77' Mikael Ishak
89'
89' Maksymilian Dziuba za Adriel Ba Loua
70'

70' Joao Gamboa za Alexander Gorgon
79'

79' Adrian Przyborek za Wahan Biczachczjan
85'

85' Benedikt Zech za Linus Wahlqvist Egnell
85'

85' Luka Zahović za Rafał Kurzawa
90'

90' Adrian Przyborek

Relacja z meczu Lech Poznań - Pogoń Szczecin

17:08

Poniżej podsumowanie meczu Lecha Poznań z Pogonią Szczecin (1:0). Dziękujemy za śledzenie relacji tekstowej i zapraszamy od 17:30 na relację ze spotkania między Legią Warszawa a Jagiellonią Białystok. Obecnie trwa też relacja z finału turnieju ATP 250 w Estoril z udziałem Huberta Hurkacza.

17:01

Koniec hitu w Poznaniu! Lech wygrywa 1:0 z Pogonią Szczecin, a jedynego gola strzelił Mikael Ishak! Tym samym Lech wraca na podium Ekstraklasy!

90  + 3'

Niedokładne podanie Kvekveskiriego do Ishaka. Wcześniej jednak spalony Szweda. Potem Douglas blokuje kolejne dośrodkowanie Grosickiego.

90  + 2'

Dośrodkowanie Grosickiego zablokowane przez Douglasa.

90  + 1'

Pięć minut doliczonych do drugiej połowy.

89

Adrian Przyborek z żółtą kartką za faul na Pereirze.

89

Adriel Ba Loua opuszcza boisko. Za niego wchodzi Maksymilian Dziuba.

85

Benedikt Zech i Luka Zahović wchodzą za Rafała Kurzawę i Linusa Wahlqvista.

83

Cóż za dośrodkowanie Pereiry w pole karne Pogoni! Piłka jednak minęła i Ishaka, i Szymczaka!

82

Celny strzał Gamboi niedaleko pola karnego Lecha, Mrozek sparował piłkę do boku!

81

Lech wybija piłkę po dośrodkowaniu Koutrisa. Gospodarze starają się utrzymać przy piłce.

79

Zmiana w Pogoni. Adrian Przyborek wchodzi za Wahana Biczachczjana.

77

1:0 dla Lecha! Wcisnęli to! Mikael Ishak! Po rzucie rożnym Pereira zgrał piłkę do Salamona, który później postawił Szweda w bardzo prostej sytuacji. Pogoń grała, ale to Lech strzelił!

76

Próba Kvekveskiriego blisko pola karnego Pogoni, rykoszet i rzut rożny dla Lecha.

75

Pereira z pierwszym dograniem w głąb pola karnego, wybija Borges.

75

Joel Pereira i Filip Szymczak zmieniają Alana Czerwińskiego oraz Kristoffera Velde.

73

Biczachczjan oddaje strzał sprzed pola karnego prawą nogą. Piłka nad poprzeczką.

72

Czerwiński zablokował strzał Biczachczjana w polu karnym Lecha!

72

Kvekveskiri chciał zagrać prostopadle do Velde, Norweg jednak był na spalonym. Ciężko ogląda się te ofensywne próby Lecha.

70

Jest też zmiana w Pogoni. Joao Gamboa zmienia Alexandra Gorgona.

69

Gorgon oddał strzał z woleja po dośrodkowaniu Grosickiego. Strzał jednak wysoko nad poprzeczką!

67

Kvekveskiri szukał zagrania górą do Ishaka w polu karnym, Cojocaru wychodzi z bramki i łapie piłkę.

64

Ba Loua niewiele się pomylił! Lech był blisko!

63

Wahlqvist ze strzałem po rzucie rożnym, Mrozek łapie piłkę bez problemu. Kilkadziesiąt sekund wcześniej mieliśmy kiks Ulvestada w polu karnym Lecha.

63

Pierwsza zmiana. Nika Kvekveskiri wchodzi za Afonso Sousę.

60

Koulouris złożył się do strzału po podaniu od Biczachczjana, skutecznie blokuje Salamon!

58

Velde wyprowadzał kolejny kontratak Lecha. Norweg szukał zagrania "zewniakiem" do Ishaka, piłka jednak przecięta przez Koutrisa.

55

I kolejny groźny strzał! Borges znów mógł sprawić zagrożenie z rzutu rożnego, jego próba uderzenia piłki głową niecelna. Chwilę wcześniej Murawski starł się z Ulvestadem.

54

Ależ było blisko gola dla Pogoni! Biczachczjan oddał strzał z półwoleja, a Salamon wybija piłkę z linii bramkowej!

52

Biczachczjan starał się oszukać Douglasa dryblingiem, Szkot poradził sobie z tą próbą.

50

Chwila przerwy po tym, jak Radosław Murawski upadł po kontakcie z Alexandrem Gorgonem.

49

I Pogoń była blisko! Borges oddał strzał głową po rzucie rożnym, próba minimalnie niecelna!

48

Salamon ratuje Lecha! Grosicki zagrał płasko do Koulourisa, ale defensor Lecha stał w dobrym miejscu.

47

Ishak uderza na bramkę Pogoni, broni Cojocaru! Wcześniej świetna piłka prostopadła od Ba Louy.

46

Długa piłka od Salamona do Czerwińskiego. Defensor Lecha nie utrzymał jej jednak w boisku.

46

Zaczęła się druga połowa.

15:53

Koniec pierwszej połowy w Poznaniu. Lech remisuje bezbramkowo z Pogonią Szczecin. Stopniowo ten mecz zaczął się rozkręcać, czekamy na bramki.

45  + 1'

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

45

Koulouris z niecelnym strzałem na bramkę Lecha. Sporo ponad poprzeczką.

44

Sousa próbował uderzenia z dystansu, trafił jednak w Velde.

43

Mrozek razy dwa! Bramkarz Lecha świetnie interweniował po strzałach Grosickiego i Biczachczjana!

42

Przeciągnięte dośrodkowanie Sousy z lewej strony.

41

Nieczysty strzał Ishaka w polu karnym Pogoni, jest stały fragment dla Lecha.

40

Ba Loua wszedł w drybling, minął dwóch rywali, ale jego strzał w polu karnym blokuje Malec!

39

Ba Loua rozpoczął kontratak Lecha po rzucie rożnym Pogoni. Iworyjczyk próbował zagrania zewnętrzną częścią stopy do Sousy. Zrobił to jednak niecelnie i piłkę łapie od razu Cojocaru.

38

Kurzawa pokusił się o strzał z dystansu! Broni jednak Salamon!

36

Czy było zagranie ręką? Lech domaga się karnego, bo piłka miała się odbić od ręki Ulvestada. Na razie Lasyk zarządził rzut rożny. Piłka przy ciele, więc nie ma karnego.

34

Murawski uderza z dystansu! Piłka odbiła się jeszcze od murawy, ale skutecznie broni Cojocaru.

32

I znów Pogoń była blisko! Świetne zagranie górą od Kurzawy w stronę Wahlqvista. Szwed jednak uderza w boczną siatkę!

30

Faul Wahlqvista w ataku na Douglasie. Chwilę wcześniej Blazić dobrze interweniował po dośrodkowaniu Biczachczjana.

29

Czerwiński ze strzałem w polu karnym, broni jednak Cojocaru!

28

Borges wybił w aut piłkę, którą Douglas grał w kierunku Ishaka.

27

Kolejna próba płaskiego zagrania przez Grosickiego w pole karne. Wcześniej trójkowa akcja z Kurzawą i Koutrisem. Salamon wybił piłkę za pole karne.

15:32

Michał Probierz jest obecny na meczu Lecha Poznań z Pogonią Szczecin.

25

Karlstroem wybija piłkę dośrodkowaną z prawej strony przez Ulvestada.

23

Dośrodkowanie na bliższy słupek, gdzie znajdował się Salamon. Obrońca Lecha jednak uderzył niecelnie.

22

Rzut rożny dla Lecha. Teraz fragment, w którym to poznaniacy są na połowie rywala. Wciąż jednak brakuje konkretów.

21

Murawski zatrzymuje nieprzepisowo Wahlqvista, nie ma kartki dla zawodnika Lecha.

19

Ba Loua próbował zagrać prostopadle do Douglasa, Szkot jednak zatrzymany przez jednego z rywali. Wcześniej niecelne dośrodkowanie od Velde.

18

Pogoń cały czas pozostaje na połowie Lecha, goście zbierają drugie piłki. Velde jest zirytowany postawą kolegów.

16

Na razie Lech nie stworzył sobie żadnej konkretnej sytuacji. Pogoń jest dużo pewniejsza, niedawno był strzał Biczachczjana.

15

Velde ruszył z kontratakiem Lecha, piłkę przecina jednak Gorgon.

14

Ależ było groźnie! Grosicki dośrodkował piłkę w pole karne Lecha. Biczachczjan uderzył piłkę głową, ale niecelnie!

13

Próba zagrania za linię obrony Pogoni przez Sousę, piłka została wybita. Potem Kurzawa niecelnie zagrał do Grosickiego.

11

Lech rozgrywał piłkę od linii defensywnej. Później Salamon zagrał długą piłkę na połowę rywala. Strzał Ishaka został wybity przez Borgesa.

9

Wahlqvist uderza sprzed pola karnego! Mrozek nie dotyka piłki, więc nie ma rożnego dla Pogoni.

9

Ciekawe zagranie od Velde do Czerwińskiego. Strzał obrońcy Lecha w polu karnym broni jednak Cojocaru.

8

Płaskie zagranie od Grosickiego w pole karne, Blazić wybija piłkę na aut. Pogoń stara się grać coraz odważniej.

5

Niecelne zagranie od Karlstroema do wbiegającego Czerwińskiego. Piłka dla Pogoni.

4

Dwójkowa akcja Koutrisa z Grosickim. Podanie Greka jednak za mocne.

3

Biczachczjan sfaulował Ba Louę, dostaje żółtą kartkę.

2

Gorgon próbował zagrania do jednego z kolegów w polu karnym, rzut rożny dla Pogoni. Ciekawy początek.

1

Zaczynamy hit w Poznaniu!

15:01

Nad murawą jest spory dym po racach odpalonych przez kibiców Lecha. Może być zatem małe opóźnienie w rozpoczęciu spotkania.

14:58

Oba zespoły są już na murawie stadionu przy ul. Bułgarskiej.

14:56

Parę dni wcześniej Pogoń Szczecin awansowała do finału Pucharu Polski. Szerzej o tym sezonie i o tym sukcesie Jakub Seweryn, dziennikarz Sport.pl rozmawiał z Jarosławem Mroczkiem, prezesem klubu ze Szczecina.

14:55

Jak już wspomnieliśmy w relacji, Ali Gholizadeh nie zagra w tym spotkaniu. Do tej pory Irańczyk, mówiąc delikatnie, nie podbił Ekstraklasy.

14:54

Na przedmeczowej konferencji prasowej Mariusz Rumak w ostrych słowach odniósł się do informacji medialnych nt. konfliktu w szatni Lecha Poznań.

14:53

Na kilkadziesiąt godzin przed meczem władze Pogoni przekazały świetną wiadomość. Valentin Cojocaru został wykupiony z OH Leuven.

14:52

Pierwszy mecz tych drużyn jesienią zakończył się wygraną 5:0 Pogoni w Szczecinie. Zespół Jensa Gustafssona wyeliminował też Lecha z Pucharu Polski, wygrywając 1:0 po dogrywce.

14:51

Poza kadrą Lecha jest Ali Gholizadeh (uraz) oraz Filip Marchwiński (choroba).

14:50

Sędzią tego spotkania jest Piotr Lasyk.

14:49

W takim zestawieniu z kolei wychodzi Pogoń: Cojocaru - Wahlqvist, Borges, Malec, Koutris - Biczachczjan, Kurzawa, Ulvestad, Gorgon, Grosicki - Koulouris

14:47

Oto skład Lecha na hit: Mrozek - Czerwiński, Salamon, Blazić, Douglas - Murawski, Karlstroem - Ba Loua, Sousa, Velde - Ishak

14:45

- Nikt na naszym miejscu nie byłby w stanie normalnie funkcjonować - mówił Mariusz Rumak na konferencji prasowej, mówiąc o sytuacji kadrowej Lecha. Czy będzie w stanie wygrać hitowe starcie z Pogonią Szczecin na Bułgarskiej? Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na żywo w Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. Rozpoczęcie spotkania o godz. 15:00.