0
Lech Poznań
Śląsk Wrocław
75'
75' Dino Hotić za Nika Kvekveskiri
75'
75' Adriel Ba Loua za Ali Gholizadeh
48'

48' Peter Pokorny
75'

75' Patryk Klimala za Erik Exposito
82'

82' Simeon Petrov za Yegor Matsenko
86'

86' Petr Schwarz
90'

90' Patryk Szwedzik za Piotr Samiec-Talar
90'

90' Patryk Szwedzik

Relacja z meczu Lech Poznań - Śląsk Wrocław

90  + 3'

Podział punktów sprawił, że Śląsk Wrocław zostaje na drugiej pozycji z dorobkiem 42 punktów. Tyle samo "oczek" ma pierwsza Jagiellonia Białystok. Lech Poznań plasuje się na trzeciej pozycji i traci dwa punkty do obu drużyn.

90  + 3'

Podział punktów w Poznaniu z pewnością ucieszył Jagiellonię Białystok, która dzisiejszego popołudnia sensacyjnie zremisowała z Ruchem Chorzów.

90  + 3'

Koniec meczu. Bezbramkowy remis w Poznaniu.

90  + 3'

Słaby strzał Joela Pereiry z rzutu wolnego. Leszczyński bez problemów wyłapał piłkę.

90  + 3'

Żółta kartka dla Patryka Szwedzika za przewinienie na Velde.

90

Sędzia doliczył trzy minuty.

90

Patryk Klimala stanął przed obiecującą szansą na zdobycie gola, ale Bartosz Mrozek wyciągnął się jak struna i popisał się skuteczną interwencją. To mógł był gol...

86

Schwarz nieprzepisowo zatrzymuje Hoticia w środkowej części boiska. Żółta kartka. Schwarz będzie pauzować w kolejnym meczu

82

Zmiana w Śląsku Wrocław. Schodzi z boiska Yegor Matsenko. W jego miejsce wchodzi Aleks Petkov

81

Yegor Matsenko upadł w polu karnym i na murawie pojawił się sztab medyczny.

80

10. minut do końca regulaminowego czasu gry.

74

Zmiany w obu drużynach. Na murawie w barwach Lecha pojawili się Hotić i Ba Loua za Gholizadeha i Kvekveskiriego. W ekipie Śląska Patryk Klimala wchodzi za Erika Exposito.

74

Erik Exposito próbował wyjść z kontrą, ale szybko został osaczony przez trzech zawodników Lecha.

73

Rafał Leszczyński zmuszony do piąstkowania we własnym polu karnym!

71

Dobra próba Filipa Szymczaka. 21-latek nieznacznie pomylił się.

70

Za mocna próba dośrodkowania przez Śląsk z prawej strony boiska w pole karne. Piłka w rękach Bartosza Mrozka.

69

Piłkarze Lecha coraz częściej goszczą w polu karnym Śląska, ale podopieczni Jacka Magiery wykazują się czujnością i we właściwym czasie przerywają ich akcje.

67

Spalony Marchwińskiego.

65

Druga próba Śląska w tej odsłonie. Piotr Samiec-Talar uderzył bardzo niecelnie.

64

Czekamy na sytuacje bramkowe z obu stron.

63

Próba przedarcia się przez środek przez Exposito zakończyła się fiaskiem. Lech przechwycił futbolówkę.

62

Napór na bramkę Śląska trwa. Podopieczni Jacka Magiery bronią całym zespołem.

60

Lech znowu buduje akcje w ataku pozycyjnym.

59

Ali Gholizadeh chciał wejściem w pole karne uruchomić Szymczaka, ale zagrał bardzo niepewnie. Piłka dla Śląska.

57

Salamon niecelnie uderzył z dystansu.

56

Exposito w mur z rzutu rożnego. To pierwszy strzał Śląska w drugiej odsłonie.

56

Śląsk Wrocław ma problemy z rozmontowaniem defensywy rywali.

53

Faul Filipa Szymczaka i Śląsk wznawia grę z okolic własnej "szesnastki".

52

Początek pierwszej połowy na korzyść Lecha.

51

Kolejny rzut rożny dla Lecha, ale podobnie jak w pierwszej połowie, gospodarze nie potrafili go wykorzystać.

50

Po zamieszaniu w polu karnym Śląska, Salamon stanął przed dobrą sytuacją na zdobycie bramki, ale jego próba została zablokowana przez obrońców gości.

50

Rzut wolny dla Lecha Poznań.

48

Peter Pokorny ukarany żółtą kartką. To dla niego ósma żółta kartka i w następnym meczu będzie pauzować.

47

Ale okazja Filipa Marchwińskiego!

47

Lech Poznań próbował przedostać się lewą stroną w pole karne Śląska Wrocław, ale goście skutecznie odepchnęli atak.

46

Rozpoczęła się druga połowa w Poznaniu. Bez zmian po obu stronach.

45

W pierwszej połowie kibice zebrani na stadionie przy ulicy Bułgarskiej nie zobaczyli ani jednej bramki. Wracamy do Państwa za kwadrans!

45

Sędzia Piotr Lasyk nie doliczył ani jednej minuty w pierwszej połowie.

45

Peter Pokorny wygrał pojedynek z Szymczakiem i wybił na rzut rożny, ale ponownie słabe wykonanie stałego fragmentu gry w wykonaniu Lecha.

44

Bartosz Mrozek wznawia piłkę od bramki.

43

Śląsk bez problemów poradził sobie z rzutem rożnym Lecha.

42

Lech Poznań przechwycił piłkę i ruszył z kontrą, która zakończyła się dośrodkowaniem Karlstroma. Śląsk wybija na rzut rożny.

40

Śląsk przejął inicjatywę i atakuje dalej.

18:10

A jednak nie ma bramki. Spalony Szymczaka.

18:08

Gooool! Filip Szymczak!

18:06

Ależ szansa przed Bartoszem Salamonem! Obrońca Lecha oddał strzał z woleja i mamy rzut rożny.

18:05

Velde faulowany.

31

Gurgul źle zagrał głową do bramkarza. Będzie rzut rożny dla Śląska.

29

Szymczak złapany na spalonym.

27

Śląsk szuka swoich szans. Szybsze rozegranie, ale piłkarze Lecha przejmują piłkę.

25

Velde faulowany na lewym skrzydle.

23

Kolejna akcja Lecha. Marchwiński był już powietrzu, ale bramkarz Śląska wyłapał podanie z prawego skrzydła.

22

Szymczak powstrzymany przez Pokornego.

20

Lech przerywa szybką kontrę rywali. Salamon z pełnym poświęceniem.

18

Będzie rzut rożny dla Lecha. Velde został zablokowany.

15

Piłkarze Lecha grają nieco chaotycznie. Kolejna strata piłki.

14

Samiec-Talar nie przyjął piłki zagranej przez Schwarza.

12

Zakotłowało się pod bramką Lecha. Strzał jednego z piłkarzy został jednak zablokowany.

11

Macenko faulowany przez Velde. Sędzia używa gwizdka.

9

Velde uderzył po dośrodkowaniu. Bramkarz rywali jednak złapał piłkę.

8

Śląsk w ataku pozycyjnym, ale niewiele z tego wynika.

6

Exposito traci piłkę przed polem karnym Lecha.

5

Schwarz wywalczył rzut rożny.

4

Piłka w rękach bramkarza Śląska. Wcześniej Gholizadeh ograł dwóch rywali i dośrodkował.

3

Dośrodkowanie w wykonaniu Gholizadeha. Piłka jednak przeszła przez pole karne.

1

Gospodarze w ataku pozycyjnym. Już szukają okazji, by zaskoczyć rywali.

1

GRAMY! Od środka grają piłkarze Lecha

17:18

Lech przegrał dwa ostatnie mecze u siebie ze Śląskiem - najpierw w sierpniu 2022 roku 0:1 w lidze, a potem 19 października tego samego roku 1:3 w Pucharze Polski.

17:17

Jesienią Śląsk wygrał u siebie z Lechem 3:1.

17:16

Śląsk wiosną przegrał niespodziewanie dwa mecze i nie zdobył nawet gola. Uległ po 0:1 Pogonii i Stali Mielec.

17:16

Lech na wiosnę odniósł dwie wygrane - u siebie z Zagłębiem 2:0 i na wyjeździe z Jagiellonią 2:1.

17:15

Jagiellonia ma 42 punkty, Śląsk 41, a Lech - 39.

17:15

Oba zespoły mogą po tym spotkaniu dogonić lub też wyprzedzić lidera - Jagiellonię, która sensacyjnie zremisowała u siebie z Ruchem Chorzów 1:1.

17:14

A tak wygląda wyjściowe zestawienie Śląska.

17:13

Tak wygląda skład Lecha.

17:12

To mecz 4. drużyny tabeli - Lecha Poznań z wiceliderem - Śląskiem Wrocław! Zapowiadają się wielkie emocje.