0
Lech Poznań
Wisła Kraków
23'
23' Filip Bednarek za Mickey van der Hart
29'
29' Joao Amaral
43'
43' Jesper Karlstroem
45'
45' Adriel Ba Loua
8'

8' Michal Frydrych
35'

35' Michal Skvarka
42'

42' Aschraf El Mahdioui
52'
52' Pedro Rebocho
60'
60' Mikael Ishak
64'
64' Radosław Murawski za Jesper Karlstroem
64'
64' Michał Skóraś za Jakub Kamiński
73'
73' Antoni Kozubal za Nika Kvekveskiri
73'
73' Dani Ramirez za Joao Amaral
77'
77' Mikael Ishak
85'
85' Dani Ramirez
50'

50' Konrad Gruszkowski
58'

58' Mateusz Młyński za Jan Kliment
58'

58' Dor Hugy za Yaw Yeboah
58'

58' Gieorgij Żukow za Patryk Plewka
68'

68' Stefan Savić za Michal Skvarka
76'

76' Serafin Szota
79'

79' Felicio Brown Forbes
85'

85' Hubert Sobol za Felicio Brown Forbes

Relacja z meczu Lech Poznań - Wisła Kraków

90
90

To najwyższa wygrana Lecha z Wisłą w historii. Zespół Skorży umocnił się na prowadzeniu w tabeli.

90

Koniec meczu! Wielki mecz Lecha, który rozbił Wisłę Kraków 5:0!

90

Męczarnie Wisły potrwają jeszcze trzy minuty.

89
87

Poprzeczka uratowała Lecha po uderzeniu Dora Hugiego.

85

Hubert Sobol w miejsce Browna Forbesa.

84

Kartka dla Rebocho.

80

10 minut do końca. Wiślacy na pewno marzą o tym, by to spotkanie się już skończyło.

77

Sprytna podcinka, 5:0 dla Lecha!

74

Szota zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym.

74

RZUT KARNY DLA WISŁY!

73

Podwójna zmiana w Lechu. Zeszli Kvekveskiri i Amaral, weszli Kozubal i Ramirez.

67

Savić w miejsce Skvarki.

64

Zmiany w Lechu. Schodzą Kamiński i Karlstrom, w ich miejsce Skóraś i Murawski.

61

Wspaniała akcja Lecha. Długie podanie z własnego pola karnego, Ba Loua zgrał piłkę do Amarala, a ten wyłożył ją Ishakowi niemal na pustą bramkę. Znakomita akcja, znakomita gra poznaniaków.

60

MIKAEL ISHAK! 4:0 DLA LECHA!

58

Potrójna zmiana w Wiśle. Zeszli Kliment, Yeboah i Plewka. W ich miejsce Hugi, Żukow i Młyński.

56

Kolejne uderzenie Kamińskiego, ale tym razem słabsze i spokojnie interweniiował Kieszek.

55

Zablokowane uderzenie Kamińskiego. Wisła musi się w końcu obudzić, bo w przeciwnym razie dostanie tęgie lanie.

52

Ależ tu się zadziało! Najpierw doskonałą sytuację miał Ishak, jednak na drodze piłki stanął Frydrych, który niemal nie wbił jej do własnej bramki. Gości uratował słupek, jednak Lech ponowił atak. Z prawej strony zagrał Amaral, a po przeciwnej stronie akcję na linii bramkowej zamknął Rebocho.

46

Początek 2. połowy. Obie drużyny bez zmian w składach.

21:25
45  + 6'

Przerwa. Na razie 2:0 po golach Amarala i Ba Louy. Zdecydowana przewaga gospodarzy, wiślacy na razie bezradni.

45  + 2'

Zagranie Rebocho z lewej strony i Ba Loua wbija piłkę do pustej bramki!

45  + 1'

GOL DLA LECHA! ADRIEL BA LOUA!

45

Pięć minut doliczonych do 1. połowy.

43

Zaostrzył się mecz. Kartka dla Karlstroma za faul na Plewce.

42

El Mahdioui sfaulował Ba Louę. Kolejna kartka dla wiślaka.

40

Ładnie przed opuszczeniem boiska uratował piłkę Kliment. Wysiłek zawodnika Wisły złym dośrodkowaniem zmarnował jednak Gruszkowski.

37

Znakomita interwencja Kieszka po uderzeniu Kamińskiego.

35

Kartka dla Skvarki za faul na Ba Loui.

33
31

Salamon zablokował strzał Browna Forbesa.

30

Portugalczyk otrzymał podanie od Ishaka na linii pola karnego. Amaral szukał możliwości, w końcu skorzystał z biernej postawy krakowskich obrońców i płaskim uderzeniem pokonał Kieszka. Wydaje się, że bramkarz Wisły też nie pomógł w tej sytuacji.

29

JOAO AMARAL! 1:0 DLA LECHA!

26

Szybka akcja Lecha. Gospodarze przejęli piłkę na własnej połowie, prostopadłe podanie do Ba Louy, jednak skrzydłowy Lecha uderzył obok bramki.

24

Ładna akcja Pereiry zakończona celnym strzałem. Uderzenie Portugalczyk do boku odbił Kieszek. Chociaż do dobitki dopadł Ishak, to nie był w stanie umieścić piłki w siatce.

23

Bednarek już na boisku. Mickey van der Hart doznał kontuzji uda przy wybieganiu do piłki.

21

Szykuje się zmiana w bramce Lecha Poznań. Mickey van der Hart doznał urazu mięśniowego. Do bramki wejdzie Filip Bednarek.

18

Moment przestoju w grze gospodarzy, ale na razie to oni zdecydowanie przeważają.

15

14

Dobra interwencja Kieszka po uderzeniu Kamińskiego.

12

Lech przeważa. Kolejna szansa dla gospodarzy, tym razem przestrzelił Ishak. Powtórka pokazała jednak, że gdyby był gol, to sędzia nie mógłby go uznać, bo zawodnik Lecha był na spalonym.

9

Niecelne uderzenie Kvekveskiriego z rzutu wolnego.

8

Kartka dla Frydrycha za faul na Amaralu.

6

Kolejna przerwa w grze spowodowana zadymieniem z pirotechniki.

6

Ładna akcja Ba Louy, dośrodkowanie z lewej strony, jednak w dogodnej okazji przestrzelił Kamiński.

5

Gra wznowiona.

3

Szybka przerwa w grze. Kibice zaprezentowali oprawę, nie zabrakło pirotechniki, jest mnóstwo dymu.

1

20:29

Obie drużyny na boisku, za kilka chwil gramy. W Poznaniu zakończony protest kibiców, jest tłoczno i głośno. Będzie hiciorek!

20:12

W poprzedniej kolejce i Lech, i Wisła odrobiły spore straty. Lech wywiózł punkt z Częstochowy, mimo że przegrywał 0:2. Wisła też uratowała wynik 2:2, choć przegrywała u siebie z Lechią 0:2.

20:10

Skład Wisły: Kieszek - Gruszkowski, Szota, Frydrych, Hanousek - Skvarka, El Mahdioui, Plewka - Yeboah, Brown Forbes, Kliment.

20:09

Skład Lecha: van der Hart - Pereira, Salamon, Satka, Rebocho - Karlstrom, Kvekveskiri - Ba Loua, Amaral, Kamiński - Ishak.

20:08

W siedmiu meczach Lech zdobył 15 punktów i jest liderem ekstraklasy. Wisła ma o cztery punkty mniej i jest na 5. miejscu w tabeli.

20:07

Dobry wieczór, państwu! Zapraszamy na hit 8. kolejki ekstraklasy. W Poznaniu Lech zagra z Wisłą Kraków. Początek meczu o 20:30.