39' Mateusz Szwoch
43'

43' Piotr Tomasik
53'
53' Radosław Murawski
66'
66' Joao Amaral za Dani Ramirez
66'
66' Nika Kvekveskiri za Pedro Tiba
78'
78' Jakub Kamiński
79'
79' Michał Skóraś za Adriel Ba Loua
79'
79' Jesper Karlstroem za Radosław Murawski
81'
81' Artur Sobiech za Mikael Ishak
88'
88' Michał Skóraś
89'
89' Joao Amaral
68'

68' Fryderyk Gerbowski za Dawid Kocyła
68'

68' Łukasz Sekulski za Patryk Tuszyński
81'

81' Jorginho za Damian Rasak
81'

81' Marko Kolar za Damian Warchoł

Relacja z meczu Lech Poznań - Wisła Płock

90  + 2'

Po tym zwycięstwie Lech Poznań ma już 27 punktów zdobytych w 12 meczach! Kolejorz ma pięć punktów przewagi nad drugą Lechią Gdańsk (jeden mecz mniej), sześć nad Rakowem Częstochowa (dwa mecze mniej) i aż osiemnaście nad Legią Warszawa (trzy mecze mniej)! Wisła Płock na wyjazdach oddaje hołd Jamesowi Bondowi - jej bilans na boiskach rywali to 0-0-7.

90  + 2'

Koniec meczu! Lech Poznań pokonał Wisłę Płock 4:1 i umocnił się na prowadzeniu w tabeli ekstraklasy!

90  + 1'

Skóraś fatalnie przestrzelił w dobrej sytuacji na piątą bramkę.

90

Dwie minuty doliczone do tego spotkania.

89

Fatalne zachowanie Szwocha, który jako ostatni obrońca nabił Amarala! Portugalczyk popędził sam na sam z Kamińskim i mocnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza Wisły!

88

GOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Joao Amaral!

85

Ładna akcja Wisły kończy się minimalnie niecelnym strzałem Sekulskiego!

84

Wisła Płock przez cały czas z jednym celnym strzałem (i trzema w ogóle). Statystyka Lecha - 22 strzały i 12 celnych. Chyba nie ma wątpliwości, że to zwycięstwo Kolejorza będzie zasłużone.

81

Rasak i Warchoł opuszczają boisko, a w ich miejsce wchodzą Jorginho i Kolar. W Lechu Sobiech za Ishaka.

80

Kamiński broni strzał z pierwszej piłki Karlstroema!

79

Karlstroem i Skoraś zmieniają Ba Louę i Murawskiego. Podwójna zmiana w Lechu.

78

Lech pieczętuje zwycięstwo! Amaral zagrał na lewe skrzydło do Kamińskiego, ten poradził sobie ze Zbozieniem i eleganckim strzałem w długi róg pokonał bramkarza Wisły! 3:1!

77

GOOOOOOOOOOOOL! Jakub Kamiński!

74

Jeszcze jedna dobra interwencja Kamińskiego, który utrzymuje swoją drużynę w tym spotkaniu.

72

Strzela płasko po indywidualnej akcji Kamiński, łapie piłkę Kamiński! :)

71

Po kombinacji gości do siatki trafił Sekulski, ale był na wyraźnym spalonym.

70

Próby ataku w wykonaniu Wisły Płock. Kolejne dośrodkowania nie kończą się strzałem.

68

Zmiany w Wiśle Płock. Gerbowski za Kocyłę, a Sekulski za Tuszyńskiego.

67

I już strzał z 17 metrów Kwekweskiriego, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

66

Amaral i Kwekweskiri zmieniają Ramireza i Tibę.

64

Douglas! Zdecydowanie najlepsze uderzenie spośród tych z ostatnich minut, jednak i tym razem odbija piłkę Kamiński!

63

Raz jeszcze Ba Loua, tym razem celnie, ale pewnie broni Kamiński!

62

Ba Loua huknął zza pola karnego wysoko nad poprzeczką.

60

Celny strzał z dystansu Milicia, ale Kamiński nie miał problemów ze złapaniem piłki!

58

Świetnie dryblingiem przedzierał się w pole karne Kamiński, jednak skrzydłowy Lecha został ostatecznie zatrzymany przez defensywę płocczan.

56

Tym razem Wisła Płock już na pewno nie wyrówna po dwóch minutach, ale czy goście są w stanie jeszcze powalczyć w Poznaniu jeszcze o jakieś punkty, czy może to maszyna Macieja Skorży włączy wyższy bieg?

54

Zamieszanie w polu karnym Wisły, z ostrego kąta uderza Ishak, Lagator odbija piłkę przed bramkę i dopada do niej Murawski, który pewnym strzałem zapewnia Lechowi prowadzenie!

53

GOOOOOOOOOOOOL!!! Radosław Murawski!

50

Dobre dośrodkowanie w kierunku Tuszyńskiego, ale ten z kilku metrów uderza bardzo niedokładnie!

48

Rzut rożny dla Lecha kończy się zablokowanym uderzeniem Ramireza z 16 metrów.

46

Obie drużyny bez zmian.

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

45

Lech ma przewagę, ale z tej przewagi niewiele wynika. Mimo że gospodarze zdołali wyjść na prowadzenie za sprawą Bartosza Salamona, to jednak już dwie minuty później do remisu doprowadził Dusan Lagator. Kto okaże się lepszy w drugiej połowie?

45

Koniec pierwszej połowy. Lech Poznań - Wisła Płock 1:1.

45

Szwoch fauluje rywala blisko linii końcowej. Z rzutu wolnego Douglas zagrywa w pole karne do Ramireza, ale ten został zablokowany.

39

Żółta kartka dla Szwocha.

44

Kamiński wyłożył piłkę na 15. metr do Salamona, ale ten fatalnie skiksował!

42

Żółta kartka dla Tomasika za trafienie ręką w twarz Kamińskiego. Dla obrońcy to również jest czwarta kartka, więc nie zagra w kolejnym spotkaniu. Rzut wolny dla Lecha blisko narożnika pola karnego.

40

Kamiński łapie piłkę po płaskim uderzeniu Tiby.

39

Ależ szansa dla Lecha! Kamiński w polu karnym założył rywalowi siatkę i uderzył celnie z kilkunastu metrów! Obronił to Kamiński, a dobitka Ba Louy trafiła w słupek!

36

Ishak przewrócił się w polu karnym w starciu z Michalskim. Nie ma rzutu karnego dla Lecha.

35

Kamiński łapie piłkę po wrzutce Ramireza.

34

Niezłe dośrodkowanie Ba Louy, tym razem to Lagator wybija poza linię końcową.

33

Centra Douglasa z lewego skrzydła, Tomasik wybija na rzut rożny.

31

Dobre minuty piłkarzy Wisły Płock, to oni teraz mają przewagę na boisku.

29

Jeszcze jeden rzut wolny dla gości, ale znowu nie udało im się oddać dobrego strzału głową.

28

Teraz rzut wolny dla Wisły zakończył się nieudanym uderzeniem głową jednego z gości.

26

Po dośrodkowaniu Pereiry celnie główkuje Pedro Tiba, ale łapie piłkę Kamiński!

24

Rzut wolny dla Lecha. Dośrodkowuje Ramirez, a Ba Loua oddaje bardzo niedokładny strzał głową.

22

Żółta kartka dla Douglasa za faul na Kocyle. Czwarta kartka, więc Szkota zabraknie w kolejnym ligowym meczu Lecha.

20

Próbował wywalczyć rzut rożny Tuszyński, ale przegrał pojedynek z Miliciem.

19

Gol dla Lecha, następnie szybka odpowiedź Wisły. Czekamy na więcej, ale zrobił nam się naprawdę ciekawy mecz w Poznaniu!

17

Kolejny rzut z autu dla Wisły! W zamieszaniu Michalski zgrywa piłkę przed bramkę, gdzie sam znalazł się Lagator i z bliska pokonał Bednarka!

16

GOOOOOOOOOOOOL! Dusan Lagator! Remis!

15

Bardzo dobre dośrodkowanie Ramireza z rzutu rożnego, a Salamon na 5. metrze nawet nie musiał skakać, a i tak wygrał pojedynek ze Zbozieniem i głową pokonał Kamińskiego!

14

GOOOOOOOOOOL!!! Bartosz Salamon!

13

Niepewnie w defensywie piłkarze Wisły Płock, ale udało im się wybić piłkę sprzed bramki. Strzał Murawskiego z dystansu odbity wychodzi na rzut rożny.

12

Tiba faulowany niedaleko pola karnego Wisły Płock. Szansa dla Lecha z rzutu wolnego.

11

Aut dla Wisły. Zbozień wrzucił piłkę bezpośrednio w pole karne, ale tam dobrze interweniowała defensywa Lecha.

10

Nie jest to na razie wybitne widowisko.

8

Kamiński łapie piłkę po dośrodkowaniu Pereiry.

6

Bardzo agresywne wejście Ba Louy na nogi Zbozienia. Nie ma jeszcze żółtej kartki dla skrzydłowego Lecha.

4

Lech od początku stara się dominować na boisku.

2

Oj, już duży błąd Kamińskiego! Poślizgnął się we własnym polu karnym, ale zdołał uprzedzić Ishaka!

1

Rozpoczynamy mecz!

20:29

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę.

20:18

Informacja z ostatniej chwili: Pomocnik Wisły Płock Dominik Furman doznał urazu na rozgrzewce i dzisiaj nie wystąpi. W jego miejsce do jedenastki wskoczył Filip Lesniak. Przypomnijmy, że kontuzjowany jest także Rafał Wolski, który nie przyjechał do Poznania.

20:15

Maciej Skorża dokonał czterech zmian względem meczu z Legią Warszawa. Jak sam stwierdził, "chce dać drużynie nowy impuls". Dzisiaj od pierwszej minuty zagrają przez to Douglas, Pereira, Murawski i Ramirez, a na ławce zasiądą Rebocho, Satka, Karlstroem i Amaral. W Wiśle Płock z kolei aż dziesięciu Polaków w wyjściowej jedenastce. Byłoby pewnie jedenastu, gdyby Jakub Rzeźniczak nie pauzował za kartki. W jego miejsce zagra Dusan Lagator.

20:15
20:14

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Damian Sylwestrzak z Wrocławia.

20:14

Ławka rezerwowych Wisły: Gradecki, Krywociuk, Cielemęcki, Jorginho, Vallo, Sekulski, Lesniak, Kolar, Gerbowski.

20:12

Skład Wisły Płock na dzisiejszy mecz: Kamiński - Zbozień, Lagator, Michalski, Tomasik - Furman, Rasak - Szwoch, Warchoł, Kocyła - Tuszyński.

20:12

Ławka rezerwowych Lecha: Mrozek - Rebocho, Karlström, Skóraś, Amaral, Kvekveskiri, Šatka, Czerwiński, Sobiech.

20:09

Skład Lecha Poznań na dzisiejszy mecz: Bednarek - Pereira, Salamon, Milić, Douglas - Murawski, Tiba - Ba Loua, Ramirez, Kamiński - Ishak.

20:06

Po zwycięstwie przy Łazienkowskiej z Legią Warszawa, lider ekstraklasy Lech Poznań ma dziś w teorii zdecydowanie łatwiejsze zadanie. Piłkarze Macieja Skorży w 11 kolejkach zdobyli 24 punkty, strzelając w nich 23 gole, a dzisiaj podejmą na własnym stadionie Wisłę Płock, która wprawdzie w tabeli ekstraklasy obecnie trzynasta (13 punktów), to na wyjazdach spisuje się fatalnie. Zawodnicy Macieja Bartoszka w sześciu meczach na obcych stadionach nie zdobyła ani jednego punktu. Każdy inny wynik niż pewne zwycięstwo Lecha będzie dziś sporą niespodzianką.

20:04

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 12. kolejki ekstraklasy, w którym Lech Poznań zmierzy się z Wisłą Płock. Początek spotkania o godzinie 20:30!