Legia Warszawa Legia Warszawa
  • Paweł Wszołek (57') , Mateusz Cholewiak (90')
Lechia Gdańsk
58'
58' Tomasz Makowski za Jarosław Kubicki
63'
63' Kenneth Saief za Rafał Pietrzak
76'
76' Ze Gomes za Karol Fila
90'
90' Omran Haydary
90'
90' Filip Mladenović
57'

57' Paweł Wszołek
71'

71' Bartosz Slisz za Arvydas Novikovas
74'

74' Paweł Wszołek
75'

75' Radosław Cierzniak
80'

80' Tomas Pekhart za Jose Kante
83'

83' Artur Jędrzejczyk
89'

89' Mateusz Cholewiak za Luquinhas
90'

90' Marko Vesović
90'

90' Mateusz Cholewiak

Relacja z meczu Lechia Gdańsk - Legia Warszawa

90  + 4'

I koniec meczu! Legia Warszawa wygrywa w Gdańsku 2:0 i ma już 9 punktów przewagi nad Cracovią.

90  + 4'

Legia powiększa prowadzenie! Cholewiak wykorzystał zmieszanie w polu karnym i dobił strzał Pekharta.

90

Sędzia doliczył cztery minuty do drugiej połowy.

88

Haydary szarżował w polu karnym Legii, ale ostatecznie stracił piłkę.

86

Zespół Piotra Stokowca przyspieszył, Legia dała się zepchnąć do obrony. Będą jeszcze emocje.

81

Brzydki faul Jędrzejczyka na Ze Gomesie. Żółta kartka dla obrońcy Legii.

80

Jose Kante schodzi z boiska. W jego miejsce Tomas Pekhart.

79

Omran Haydary wstrzelił piłkę w pole karne Legii, wybił ją Mateusz Wieteska.

77

Tempo meczu spadło. Legia nie atakuje już tak zawzięcie, Lechii brakuje argumentów.

72

Debiut w Legii Warszawa. Bartosz Slisz zmienił Novikovasa.

69

Potężny strzał Mladenovicia z dystansu i teraz to Legia miała szczęście! Poprzeczka ratuje Majeckiego.

65

Kolejna ładna akcja Legii, Vesović wyłożył piłkę Kante, a ten trafił w słupek!

61

Zespół Aleksandara Vukovicia cały czas dominuje i kontroluje mecz. Lechia musi się obudzić, jeżeli chce powalczyć o jakieś punkty.

57

Idealne podanie Luquinhasa do Pawła Wszołka, skrzydłowy Legii stanął oko w oko z Kuciakiem i pewnym strzałem pokonał bramkarza Lechii. Legia prowadzi w Gdańsku.

56

Obraz gry nie zmienił się w drugiej połowie: Legia dominuje, Lechia przyjmuje kolejne ataki.

52

I kolejny strzał Legii, tym razem Novikovasa. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

50

Fantastyczna interwencja Dusana Kuciaka po strzale Jose Kante! Jako on to obronił?! Niebywały refleks.

48

Piłka odbiła się od ręki Karola Fili, ale nie będzie rzutu karnego dla Legii.

46

GRAMY!

45  + 2'

Piłkarze wracają na murawę, zaraz startujemy z drugą połową.

45  + 2'

Koniec pierwszej połowy! Legia ma miażdżącą przewagę, mogła prowadzić, ale Lechia miała dużo szczęścia w pierwszej połowie.

45  + 1'

Potężny strzał Jose Kante i słupek ratuje Lechię przed utratą gola!

45

Sędzia przedłużył pierwszą połowę o dwie minuty.

44

Piłka o centymetry minęła bramkę Lechii! Strzelał Wszołek, a Kuciak nie miałby szans na skuteczną interwencję. Duże szczęścia po stronie Lechii.

42

Kante wpadł w pole karne, ale strzału nie oddał. Dusan Kuciak wznowi grę od bramki.

40

Lechia Gdańsk wciąż bez ani jednego strzału na bramkę Radosława Majeckiego.

34

Lechia na razie bez sytuacji na gola, Legia atakuje, ale brakuje konkretów.

30

Jose Kante wpadł w pole karne Lechii, nie miał jednak wsparcia kolegów i stracił piłkę.

26

Luquinhas upadł na murawę, potrzebował pomocy lekarza, ale może kontynuować grę.

22

Legia ma miażdżącą przewagę, Lechia w głębokiej defensywie.

18

Mocny strzał Gwilii z rzutu wolnego, Dusan Kuciak bardzo pewnie łapie piłkę.

15

Ofensywna akcja Michała Karbownika i kompletnie nieudane zagranie lewego obrońcy Legii. Od bramki Lechia.

12

Łatwa strata Lechii na własnej połowie, strzelał Luquinhas, ale wprost w Kuciaka.

8

Goście dłużej utrzymują się przy piłce, budują akcje w ataku pozycyjnym.

5

Legia miała pierwszy rzut rożny, ale zagrożenia nie było. Od bramki Kuciak.

3

Legia atakuje Lechię wysokim pressingiem. Odważny początek zespołu Vukovicia.

1

GRAMY!

20:22

Początek spotkania na stadionie w Gdańsku o godz. 20:30.

20:21

A tak Lechii Gdańsk:

20:21

Tak prezentuje się skład Legii Warszawa:

20:16

Legia stoi dziś przed wielką szansą na odskoczenie reszcie ligi, jeżeli wygra w Gdańsku, to będzie miała 9 punktów przewagi nad drugą Cracovią.

20:14

Dobry wieczór! Witamy i zapraszamy na relację z meczu Lechii Gdańsk z Legią Warszawa.