Lechia Gdańsk
44'

44' Bartosz Slisz
56'
56' Jakub Kałuziński
66'
66' Jaroslav Mihalik za Łukasz Zwoliński
66'
66' Omran Haydary za Kacper Urbański
81'
81' Ze Gomes za Jakub Kałuziński
56'

56' Luis Rocha
58'

58' Szymon Włodarczyk za Piotr Pyrdoł
76'

76' William Remy za Maciej Rosołek
83'

83' Ariel Mosór za Radosław Cielemęcki

Relacja z meczu Lechia Gdańsk - Legia Warszawa

90  + 3'

KONIEC MECZU. Remis, bezbramkowy. Druga połowa nieco lepsza od pierwszej. Z akcentem na nieco. Punkt na pewno może cieszyć Lechię, która jest piąta w tabeli i może przeskoczyć w tabeli Śląsk, z którym gra w ostatniej kolejce - niedziela, godz. 17.30.

90  + 2'

Cholewiak z ostrego kąta. Tylko boczna siatka.

90

Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

89

Astiz uderza z woleja po dośrodkowaniu Slisza - nad bramką

88

Kuciak! Fantastyczna interwencja! Bramkarz Lechii końcami palców broni strzał Slisza.

86

Slisz z dystansu, ale obok słupka.

83

I ostatnia zmiana w Legii, i kolejny debiut: Mosór za Cielemęckiego.

81

Trzecia zmiana w Lechii: murawę opuszcza Kałuziński, a zastępuje go Ze Gomes.

79

Cholewiak leży na murawie po starciu z Kałuzińskim.

77

Wszołek do Włodarczyka, ale ten nie trafia dobrze - piłka leci wysoko nad bramką.

76

Zmiana w Legii: Remy za Rosołka.

75

Cielemęcki z dystansu, piłka odbija się od głowy jednego z gracza Lechii i niewiele brakowało, a zaskoczyłaby Kuciaka.

72

Mihalik strzela. Nie trafia. Ale nawet gdyby trafił, gola by nie było. Spalony.

71

Fantastyczna interwencja Cierzniaka, który broni strzał Paixao.

68

Rzut wolny dla Lechii - Wszołek faulował Malocę.

65

Podwójna zmiana w Lechii: schodzą Zwoliński i Urbański, wchodzą Mihalik i Haydary.

63

Gajos z rzutu wolnego w stronę bramki. Tam stoi jeszcze Fila, ale Cierzniak jest sprytniejszy i szybszy.

62

Rzut wolny dla Lechii z lewej strony pola karnego Legii, gdzie Włodarczyk faulował Pietrzaka.

60

Slisz z rzutu wolnego. Celnie, pod poprzeczkę, ale też sam w środek - Kuciak wybija.

59

I od razu Włodarczyk wywalczył faul dla Legii na skraju pola karnego Lechii.

58

Zmiana w Legii i debiut: Szymon Włodarczyk, a więc syn Piotra Włodarczyka, byłego gracza Legii, zmienia Pyrdoła.

57

Cierzniak nie łapie piłki, ale nie przechwytuje jej też Zwoliński - Astiz wybija na aut.

56

Żółta kartka, a nawet dwie, bo zobaczyli je Rocha i Kałuziński, którzy w straciu o piłkę wzajemnie się faulowali.

54

Wszołek zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i przejął ją Maloca. Nie ma nawet rzutu rożnego, bo obrońca Lechii nabił legionistę.

51

Dośrodkowanie Fili, ale bez żadnej korzyści - Wieteska oddala zagrożenie.

50

Kolejny faul. Tym razem Lechii - Gajosa na Wszołku.

48

Rzut wolny dla Lechii - Astiz sfaulował Zwolińskiego.

46

Zaczynamy drugą połowę. Legia od środka.

45  + 1'

PRZERWA. Na razie 0:0. Takie zasłużone, choć nie będziemy Wam kłamać, bo to nie jest mecz, na który patrzy się z przyjemnością.

45

Fila przyblokował strzał Rochy. Legia ma rzut rożny.

43

Żółta kartka: Slisz za faul na Zwolińskim.

41

I znowu Pietrzak. I znowu z rzutu wolnego. I znowu górą obrońcy Legii.

38

Pietrzak zacentrował z rzutu wolnego, ale legioniści wybili piłkę z własnego pola karnego.

37

Rzut wolny dla Lechii, tuż przed polem karnym Legii. Wieteska faulował Paixao.

35

Slisz przechwycił piłkę w środku pola, ale po chwili stracił ją Stolarski.

32

Rzut wolny dla Legii - Rosołek sfaulowany przez Kobrynia.

30

I kolejna przerwa w grze. Tym razem na boisku leży Slisz, który dostał w twarz od Zwolińskiego.

29

Za mocne podanie w kierunku Paixao - piłkę łapie Cierzniak.

27

Przerwa w grze - na boisku, a konkretnie w polu karnym Lechii leży Wieteska i trzyma się za kostkę.

26

Rzut wolny dla Legii - Rosołek faulowany przez Urbańskiego.

25

Legia spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie. Wokół piłkarzy Lechii, którzy bardziej pozorują pressing, niż z niego faktycznie korzystają.

23

Gajos bezpośrednio z rzutu wolnego. Celnie, ale w sam środek. Cierzniak bez problemu złapał piłkę.

22

Rzut wolny dla Lechii po tym, jak Wszołek faulował Pietrzaka.

19

Fila zagrywa piłkę w pole karne. Skuteczna interwencja Wieteski.

17

Za mocne prostopadłe podanie w wykonaniu Kałuzińskiego. Piłkę łapie Cierzniak.

16

Kuciak szybszy od Rochy, który zgłasza jeszcze, że wcześniej był faulowany. Ale nie ma o tym mowy.

7

Paixao wychodzi na czystą pozycję po długim podaniu Gajosa, ale gra przerwana - spalony.

14

Stolarski dośrodkowuje w pole karne. Celnie. Cholewiak wycofuje jednak do Slisza, który uderza nad poprzeczką.

11

Astiz dobrze powstrzymał Paixao. Od bramki grę wznowi Cierzniak.

9

Rzut wolny dla Legii po tym, jak Kałuziński nieprzepisowo powstrzymał Rochę.

5

Kolejny strzał Lechii. Tym razem Pietrzak. I tym razem zablokowany daleko od pola karnego. Przez Rochę.

3

Pierwszy strzał w tym meczu. A próbował Gajos z Lechii i pomylił się niewiele. Wznowi Cierzniak.

2

Wszołek ruszył prawą stroną, ale przed polem karnym Lechii stracił piłkę.

20:24
20:22
20:20
20:18

Legia Warszawa, która w poprzedniej kolejce - po wygraniu 2:0 z Cracovią - zdobyła mistrzostwo Polski, w środę do Gdańska przyjechała w mocno rezerwowym składzie. Nawet niekompletnym, bo nie dość, że w wyjściowej jedenastce kilka zapomnianych twarzy (Astiz, Pyrdoł), a także nowych (Radosław Cielemęcki z rocznika 2003), to na ławce tylko sześciu zawodników. W tym wielu młodych (Mosór, Niski, Włodarczyk, Warchoł). Aleksandar Vuković zapowiadał zmiany. I zmiany zrobił. Duże. Początek meczu Lechia - Legia o 20.30.