34' Maciej Gajos
38'

38' Maik Nawrocki
54'
54' Jarosław Kubicki
65'
65' Maciej Gajos
68'
68' Łukasz Zwoliński
77'
77' Bassekou Diabate za Kacper Sezonienko
77'
77' Tomasz Makowski za Flavio Paixao
84'
84' Rafał Pietrzak za Ilkay Durmus
88'
88' Michał Nalepa
90'
90' Bartosz Kopacz za Łukasz Zwoliński
46'

46' Lirim Kastrati za Kacper Skibicki
46'

46' Andre Martins za Bartosz Slisz
46'

46' Mahir Emreli za Rafael Lopes
46'

46' Josue za Igor Kharatin
56'

56' Luquinhas za Ernest Muci
57'

57' Luquinhas
64'

64' Filip Mladenović
88'

88' Tomas Pekhart

Relacja z meczu Lechia Gdańsk - Legia Warszawa

90  + 2'

KONIEC MECZU. Legia przegrywa 1:3 z Lechią. To już piąta porażka mistrza Polski w tym sezonie.

90

Sędzia dolicza dwie minuty do drugiej połowy.

88

Pekhart w prawo, Kuciak w lewo. I jest gol dla Legii. Ale to chyba gol tylko na otarcie łez, bo mistrz Polski przegrywa 1:3.

87

Rzut karny dla Legii i żółta kartka dla Nalepy za faul na Pekharcie.

85

Nieudany przerzut Wieteski. Piłka poza boiskiem. Grę wznowi Kuciak.

83

Kolejna zmiana w Lechii: Pietrzak za Durmusa.

80

Diabate lewą nogą zza pola karnego. Miszta ma problemy, ale broni jego strzał.

77

Podwójna zmiana w Lechii: schodzą Sezonienko i Paixao, wchodzą Diabate i Makowski.

75

Kwadrans do końca, a Legia cały czas nie wygląda na drużynę, która ma pomysł i jest w stanie zdobyć choćby honorową bramkę.

73

Emreli głową, ale obok bramki. Wznowi Kuciak.

70

Rzut wolny dla Legii. Luquinhas sfaulowany przez Kubickiego.

68

Zwoliński wykorzystał prosty błąd Nawrockiego i z kilku metrów pokonał Misztę. Lechia - Legia 3:0.

67

Gooooooooooooooooooooooool! Lechia! Zwoliński!

66

Jędrzejczyk z dystansu, ale w sam środek - Kuciak broni bez problemów.

65

I jeszcze jedna żółta kartka. Tym razem dla Gajosa, za faul na Luquinhasie.

63

Żółta kartka dla Mladenovicia za faul na Sezonience.

61

Luquinhas strzela, ale zbyt lekko, by zaskoczyć Kuciaka.

59

Tym razem Durmus z rzutu wolnego, a nie Gajos. Celnie, ale Miszta - choć z problemami - broni jego strzał.

58

Rzut wolny dla Lechii po tym, jak Josue sfaulował Gajosa. Dobra okazja do strzału.

57

Luquinhas zaczyna ten mecz od faulu w środku pola na Paixao - żółta kartka.

56

Kolejna zmiana w Legii: Luquinhas za Muciego.

54

Kubicki uderzył bez przyjęcia, piłka jeszcze po drodze została trącona przez Nawrockiego i zaskoczyła Misztę. Lechia - Legia 2:0.

53

Gooooooooooooooooooooooooool! Lechia! Kubicki!

52

Wieteska dobrze zablokował strzał Zwolińskiego.

51

Mladenović strzela - niecelnie, ale piłka odbija się od gracza Lechii i Legia ma jeszcze rzut rożny.

50

Przerwa w grze: na boisku leży Kastrati po starciu z Malocą.

48

Kuciak bez większych problemów radzi sobie ze strzałem Martinsa.

18:25

- Pierwsza połowa pokazała, że król jest nagi. Że ten wysiłek energetyczny w meczu z Leicester był dla Legii olbrzymi - mówi w przerwie trener Bogusław Kaczmarek, który jest ekspertem w Canal+.

46

Zaczynamy drugą połowę. W Legii w przerwie cztery zmiany: zeszli Skibiki, Lopes, Slisz i Charatin, weszli Kastrati, Emreli, Martins i Josue.

45  + 2'

PRZERWA. Legia przegrywa z Lechią 0:1. I to przegrywa - powtórzymy się - w pełni zasłużenie.

45

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

43

Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Miszta z problemami, ale wyłapuje piłkę.

41

Legia na razie praktycznie bez zagrożenia pod bramką Dusana Kuciaka. Lechia prowadzi w pełni zasłużenie. Nawet może trochę żałować, że tylko 1:0.

39

Miszta broni strzał Zwolińskiego i ratuje Legię od straty drugiego gola.

37

Żółta kartka dla Nawrockiego za faul na Sezonience.

34

Gooooooooooooooooooooool! Gajos! Co za strzał! Bezpośrednio z rzutu wolnego!

33

Jędrzejczyk łapie się za głowę, bo nie może uwierzyć w to, że sędzia odgwizdał jego faul na Zwolińskim.

31

Żółta kartka dla Paixao za faul na Sliszu.

29

Conrado wbiegł w pole karne z lewej strony, ale źle wycofał piłkę - przechwyt Nawrockiego.

27

Jędrzejczyk odważnie ruszył z piłką. Efekt? Rzut wolny po faulu Kubickiego na połowie Lechii.

24

Przerwa w grze. Ucierpiał Zwoliński po starciu z Wieteską.

22

Lopes do Pekharta, który strzela głową, ale dobrze jego strzał blokuje Nalepa. Tylko rzut rożny dla Legii.

21

Rzut wolny dla Legii w środkowej strefie - Conrado faulował Skibickiego.

19

Prosta strata Skibickiego. Kolejna.

17

Zwoliński znowu z piłką w polu karnym Legii. I znowu strzela - obok słupka.

15

Kwadrans za nami. Przewaga Lechii na razie jest bezdyskusyjna. Ale to jest ekstraklasa, więc jasne, że zaraz wszystko może się zdarzyć...

13

Pierwsza odpowiedź Legii - Slisz z dystansu, obok słupka.

12

Wieteska ofiarnym wślizgiem blokuje strzał Zwolińskiego. Rzut rożny dla Lechii.

10

Conrado wrzuca, Durmus strzela. Ale bardzo niecelnie. Od bramki Miszta.

9

Rzut wolny dla Lechii. Slisz sfaulował Paixao z prawej strony pola karnego. Dobra okazja do wrzutki.

7

Siedem minut za nami, a Lechia już oddała cztery strzały. Legia na razie nie istnieje.

5

Napór Lechii trwa. Teraz strzelał Conrado - ze skraju pola karnego, obok słupka.

4

Miszta! Co za interwencja! Powinno być 1:0 dla Lechii, a jest tylko rzut rożny. Strzelał Zwoliński.

2

Rzut wolny dla Legii. Faulowany Pekhart. Ale daleko od pola karnego.

1

Zaczynamy! Od środka Legia.

17:26

Piłkarze obu drużyn już wychodzą na boisko.

17:20
17:18
17:16

Siedem zwycięstw w dziesięciu meczach w europejskich pucharach i jednocześnie cztery porażki na siedem spotkań w lidze. Wygrana ze Spartakiem i Leicester w fazie grupowej, a w ekstraklasie dopiero 15. miejsce, tuż nad strefą spadkową. Legia w tym sezonie ma dwie twarze. Ładniejszą w Europie i brzydszą w ekstraklasie, gdzie też w końcu musi zacząć wygrywać, bo choć ma do rozegrania dwa zaległe mecze (z Zagłębiem i Bruk-Betem), strata do czołówki jest duża. Początek meczu Lechia - Legia o godz. 17. 30. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo.