Górnik Łęczna Górnik Łęczna
  • Bartosz Śpiączka (45')
Górnik Łęczna
11'
11' Paweł Baranowski (sam.)
27'
27' Ernest Muci
45'

45' Bartosz Śpiączka
45'

45' Damian Gąska
46'
46' Mahir Emreli za Tomas Pekhart
46'
46' Kacper Skibicki za Lirim Kastrati
46'
46' Igor Kharatin za Josue
61'
61' Rafael Lopes za Luquinhas
73'
73' Jurgen Celhaka za Bartosz Slisz
79'
79' Mahir Emreli
65'

65' Michał Mak za Serhij Krykun
73'

73' Kryspin Szcześniak za Maciej Orłowski
73'

73' Jason Eyenga-Lokilo za Marcel Wędrychowski
80'

80' Paweł Wojciechowski za Bartosz Śpiączka
80'

80' Alex Serrano za Damian Gąska

Relacja z meczu Legia Warszawa - Górnik Łęczna

90

Legia ma dziewięć punktów, czyli o dziewięć mniej niż Lech Poznań, lider ekstraklasy. Mistrzowie Polski mają jednak zaległe dwa spotkania

78

GOOOOOOOOOOOOL! Baranowski traci piłkę jako ostatni zawodnik! Emreli zabrał mu piłkę i posłał ją między nogami bramkarza! Legia trzy! Górnik jeden!

58

Janusz Gol strzelił w boczną siatkę! Warto dodać, że dobre dośrodkowanie zanotował Leandro

55

Główka Charatina! Ale obrońca blokuje! Chwilę później powtórka reprezentanta Ukrainy i skuteczna interwencja Gostomskiego

54

Świetny techniczny strzał Muciego z rzutu wolnego! Będzie korner! Jednak rzut rożny nie przyniósł większego zagrożenia

50

Ależ bomba! Co za uderzenie Skibickiego z dystansu! Jednak świetną interwencją popisał się Gostomski!

46

Zmiany, zmiany, zmiany. Zeszli Pekhatr, Kastrati i Josue, a na placu gry zameldowali się Skibicki, Charatin oraz Emreli

46

Ruszyła druga połowa

18:23
45  + 1'

Śpiączka strzela gola, a potem biegnie pod Żyletę i ucisza kibiców Legii! Sędzia kończy pierwszą połowę

18:18

Dobrze, że Górnik strzelił gola kontaktowego, bo mecz się ożywi. Gdyby Legia prowadziła dwoma golami, to trudno byłoby uwierzyć w niespodziankę, a tak Górnik wciąż może wierzyć w trzy punkty

44

Rzut karny dla Górnika! Wieteska sfaulował Wędrychowskiego

40

Tak padł gol:

37

Dośrodkowanie za dośrodkowaniem! Stoperzy Górnika jednak wygrywają powietrzne pojedynki

34

Dośrodkowanie w pole karne! Przytomne wyjście z bramki Gostomskiego, który łapie piłkę

31

Boruc wścieka się na obrońców, którzy pozwalają rywalom na zbyt wiele

29

Strzał Pekharta broni Gostomski! Mogło być już 3:0

26

Muci! 2:0! Piękna zespołowa akcja Legii zakończona indywidualnym popisem Muciego, który zabawił się z trzema obrońcami i z bliskiej odległości strzelił tuż przy słupku! Piękny gol!

23

Legia dominuje, ale i tak nie można jej pochwalić za celność podań. Dużo niedokładności

11

Wrzutka Mladenovicia! Co tu się stało! Co za fatalna interwencja Baranowskiego, który tak niefortunnie wybił piłkę, że wpadła ona do bramki Górnika! Samobój!

17:29

Legia jest zdecydowanym faworytem, ale być może warszawiacy będą cierpieli, bo często tak bywa, gdy kilka dni wcześniej gra się w wymagającej Lidze Europy.

17:29

Drużyny są już na murawie, zaraz zaczynamy

17:28
17:20

Sytuacja Legii Warszawa w lidze jest zła. Mistrzowie Polski, którzy mają dwa zaległe mecze, w pięciu spotkaniach zdobyli zaledwie 6 punktów i znajdują się w strefie spadkowej. Do lidera, którym jest aktualnie Lech Poznań, traci aż 9 punktów. Warszawiakom humory jednak dopisują, a to zasługa niespodziewanej wygranej w Lidze Europy 1:0 ze Spartakiem w Moskwie. Teraz rywalem Legii jest Górnik Łęczna, który ma zaledwie pięć punktów po siedmiu meczach.

17:23

Przypomnijmy: tydzień temu Legia Warszawa przegrała ze Śląskiem Wrocław 0:1 w meczu 7. kolejki ekstraklasy. Ten mecz to był festiwal błędów sędziowskich Bartosza Frankowskiego i jego asystentów. Do największej kontrowersji doszło w 84. minucie, gdy arbiter liniowy Marcin Boniek chciał zasygnalizować spalonego, ale błyskawicznie zmienił decyzję, czym zmylił piłkarzy Legii, którzy tylko się przyglądali temu, jak Victor Garcia pokonuje Artura Boruca. Ale gorąco zrobiło się już w pierwszej połowie, gdy Frankowski nie podyktował rzutu karnego, choć Wojciech Golla staranował w polu karnym Tomasa Pekharta. W przerwie meczu Czesław Michniewicz wdał się w gorącą dyskusje z sędziami, za co został odesłany na trybuny. I został ukarany zawieszeniem na mecz.