Jagiellonia Białystok
30'
30' Marc Gual
66'
66' Bartosz Kapustka za Tomas Pekhart
67'
67' Artur Jędrzejczyk za Radovan Pankov
81'
81' Maciej Rosołek za Marc Gual
81'
81' Qendrim Zyba za Jurgen Celhaka
87'
87' Gil Dias za Ryoya Morishita
54'

54' Jose Naranjo za Kristoffer Normann Hansen
80'

80' Kaan Caliskaner za Afimico Pululu
80'

80' Jarosław Kubicki za Michal Sacek
83'

83' Jesus Imaz
88'

88' Adrian Dieguez
90'

90' Tomasz Kupisz za Nene
90'

90' Dusan Stojinovic za Dominik Marczuk

Relacja z meczu Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok

19:39

Poniżej podsumowanie meczu między Legią Warszawa a Jagiellonią Białystok (1:1). Dziękujemy za śledzenie relacji tekstowej z tego spotkania.

19:28

A zatem koniec hitu! Legia Warszawa remisuje 1:1 z Jagiellonią Białystok. Gole strzelali Marc Gual i Jesus Imaz.

90  + 4'

Przeciągnięte dośrodkowanie Zyby w stronę Kuna.

90  + 2'

Strzał Josue zablokowany przez Naranjo. Potem Elitim starał się odnaleźć w polu karnym Jagiellonii, ale stracił piłkę.

90  + 1'

Zablokowane uderzenie Elitima na skraju pola karnego Jagiellonii.

90  + 1'

Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

90

Dwie zmiany w Jagiellonii. Tomasz Kupisz i Dusan Stojinović wchodzą za Nene oraz Dominika Marczuka.

88

Adrian Dieguez z kartką za opóźnianie gry.

87

Gil Dias zmienia Ryoyę Morishitę w Legii.

86

Imaz uderza niecelnie z woleja!

86

Uderzenie Zyby sprzed pola karnego zablokowane przez graczy Jagiellonii. Potem Morishita dośrodkowywał w stronę Rosołka, ale tam dobrze ustawił się Romanczuk.

83

I 1:1! Jesus Imaz! Wszystko zaczęło się od długiego zagrania Adriana Diegueza. Na skrzydle piłkę dostał Dominik Marczuk, który minął Steve'a Kapuadiego i podał piłkę w stronę dalszego słupka. Tam był Imaz, który bez problemu pokonał Dominika Hładuna!

80

Qendrim Zyba i Maciej Rosołek wchodzą w Legii za Marca Guala i Juergena Celhakę.

80

Kaan Caliskaner i Jarosław Kubicki wchodzą za Michala Sacka i Afimico Pululu.

79

Groźny strzał Augustyniaka po dośrodkowaniu Elitima, piłka jednak ląduje na górnej części bramki!

77

Widzimy więcej statycznej gry, więcej fauli. Jest na razie dużo spokojniej.

75

Naranjo z uderzeniem w polu karnym Legii, próba niecelna.

72

Gual znów był groźny! Hiszpan najpierw wybił z rytmu Diegueza i ruszył z atakiem. Po chwili minął Skrzypczaka i oddał strzał z lewej nogi. Ta próba została obroniona przez Alomerovicia.

68

Niebezpieczne zagranie Nene w pole karne Legii. Gracz Jagiellonii szukał jeszcze Marczuka, ale Kun wybił piłkę na rzut rożny.

66

Bartosz Kapustka i Artur Jędrzejczyk wchodzą za Radovana Pankova i Tomasa Pekharta.

65

Josue zamiast dośrodkowania szukał strzału na bramkę Jagiellonii, ta próba niecelna.

64

Gual z próbą zagrania w pole karne do Kuna, piłka jednak do niego wróciła. Potem Josue oddaje kąśliwy strzał, broni Alomerović!

62

Pululu z dobrym zagraniem do Imaza, Hiszpan jednak zablokowany przez Augustyniaka!

58

Pekhart wybija piłkę poza pole karne Legii, gdy jeden z graczy Jagiellonii zgrał piłkę po rzucie rożnym. Później Imaz oddał strzał po podaniu Nene, ale prosto w Hładuna.

56

Pekhart z faulem w ataku po rzucie rożnym. Czech próbował jeszcze zgrania piłki, ale przewinił w rywalizacji z Imazem.

55

Mogło być 2:0 dla Legii! Gual dostał piłkę na lewym skrzydle. Hiszpan wbiegł w pole karne, przełożył Sacka, ale jego strzał ląduje na plecach Skrzypczaka.

54

Jose Naranjo wchodzi za Kristoffera Hansena.

54

Niecelny strzał Wdowika na bramkę Legii.

51

Marczuk zneutralizowany przez duet Augustyniak-Kun. Potem Legia chciała ruszyć z kontratakiem, ale zbyt silne podanie Josue do Morishity. W późniejszej fazie Gual uderzył ponad bramką.

49

Wdowik przebiegł kilkadziesiąt metrów, wbiegł w pole karne i upadł po starciu z Jurgenem Celhaką. Szymon Marciniak jednak nie wskazuje na rzut karny. Potem niecelnie uderza Hansen.

48

Początek drugiej połowy dużo spokojniejszy od pierwszej.

46

Rozpoczęła się druga połowa w Warszawie.

18:21

Koniec pierwszej połowy w Warszawie. Legia Warszawa prowadzi 1:0 z Jagiellonią Białystok po golu Marka Guala.

45  + 4'

Kapuadi zablokował Pululu w polu karnym Legii.

45  + 2'

Wysokie dośrodkowanie Hansena w kierunku Pululu, łapie piłkę Hładun.

45  + 1'

Cztery minuty doliczone do pierwszej połowy w związku z przerwą, która była na początku spotkania.

43

Legia długimi fragmentami utrzymuje się przy piłce. Jagiellonia głównie biega za nią.

40

Gual chciał zagrać do Pekharta, ale piłka była za jego plecami. Potem strzał Hiszpana został zablokowany. Mimo to Legia utrzymuje się przy piłce.

37

Wdowik dośrodkował piłkę z rzutu rożnego. Uderzenia próbował Romanczuk, natomiast piłka nie leciała ani w światło bramki, ani w jej okolice.

36

Gual z kolejnym strzałem w polu karnym, broni Alomerović!

33

I Legia znów ruszyła z atakiem! Świetne podanie Josue do Morishity. Japończyk szukał podania do Pekharta, piłka jednak ląduje w rękawicach Alomerovicia.

30

I Legia prowadzi 1:0! Marc Gual! Ależ kapitalna piłka Josue! Gual oszukał Skrzypczaka balansem ciała i uderzeniem przy dalszym słupku pokonał Alomerovicia!

30

Legia z kolejną okazją! Zaczęło się od świetnego zagrania Josue do Kuna. Wahadłowy Legii szukał zagrania do Pekharta. Potem szansę na strzał miał Josue. Jeszcze swojej okazji szukał Gual, ale Alomerović się uratował.

28

Wdowik z dośrodkowaniem w kierunku Imaza. To zagranie jednak za głębokie, więc bez problemu łapie piłkę Hładun.

25

Marczuk oszukał Guala balansem ciała i dośrodkował piłkę w pole karne. To zagranie jednak dalekie od ideału.

23

Pekhart starł się z Dieguezem, Marciniak jednak nie przerwał gry.

21

I znów Legia blisko! Josue był niepilnowany na 16. metrze. Strzał Portugalczyka jednak niecelny!

20

Niedokładne zagranie od Wdowika w poszukiwaniu kogoś z ofensywy Jagiellonii. Chwila spokoju w tym meczu.

18

Augustyniak fauluje Pululu na połowie Legii.

17

Świetna dwójkowa akcja Wdowika z Pululu! Defensor Jagiellonii wbiegł w pole karne, ale do samego końca był pilnowany przez Pankova!

14

I teraz to Legia była blisko! Świetne podanie do Pekharta od Josue. Czech próbował lobować Alomerovicia, ale trafił w słupek. Potem jego dobitkę wybił Skrzypczak!

13

Wracamy do gry.

9

Marciniak przerywa grę ze względu na dym unoszący się nad murawą.

8

Ale Legia była blisko, choć jest spalony! Dobre zgranie Augustyniaka przed bramkę Jagiellonii, ale były gracz Widzewa był najdalej wysunięty.

7

Josue uderza z rzutu wolnego, piękna parada Alomerovicia!

6

Wdowik blokuje dośrodkowanie Morishity, Legia utrzymuje się przy piłce.

5

Bardzo dobre zagranie z głębi pola do Imaza. Hiszpan jednak nie oddał strzału. Ale Jagiellonia gra bardzo odważnie, zgodnie ze swoją filozofią.

3

Dośrodkowanie z rzutu rożnego od Wdowika, niecelnie uderza Dieguez.

2

To mogło być świetne rozpoczęcie Jagiellonii! Nene wbiegł w pole karne i zagrał do Marczuka. Dwa strzały skrzydłowego zostały zablokowane, potem jeszcze próbował Romanczuk!

1

Zaczynamy wielki hit w Warszawie!

17:27

Oba zespoły są już na murawie stadionu przy ul. Łazienkowskiej.

17:24

- Aby osiągnąć nasze cele, trzeba wygrać wszystkie mecze do końca sezonu. Niezależnie od sytuacji w tabeli mamy z Jagiellonią pewne rachunki do wyrównania - przekazał Kosta Runjaić na przedmeczowej konferencji prasowej. Jesienią Jagiellonia wygrała 2:0 u siebie z Legią po golach Jose Naranjo i Jesusa Imaza.

17:21

Arbitrem tego spotkania jest Szymon Marciniak.

17:19

Wciąż nie jest znana przyszłość Josue. Kontrakt Portugalczyka jest ważny tylko do końca sezonu. Jeden z ekspertów ostro skrytykował Josue.

17:19

A takie ustawienie wybrał Adrian Siemieniec w Jagiellonii: Alomerović - Sacek, Skrzypczak, Dieguez, Wdowik - Marczuk, Romanczuk, Nene, Hansen - Imaz, Pululu

17:17

Oto skład Legii na hit: Hładun - Pankov, Augustyniak, Kapuadi - Morishita, Elitim, Celhaka, Kun - Josue, Pekhart, Gual

17:15

- To ważne spotkanie dla Legii, która musi wygrać. My chcemy zwyciężyć, powalczyć o nasze marzenia - mówił Adrian Siemieniec przed hitowym starciem z Legią Warszawa. Czy Jagiellonia Białystok odskoczy Śląskowi Wrocław? Czy Legia pozostanie w walce o mistrzostwo Polski? Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na żywo z meczu Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok.