Miedź Legnica
20'
20' Paweł Wszołek
38'
38' Filip Mladenović
41'
41' Josue
44'
44' Filip Mladenović
2'

2' Angelo Henriquez
14'

14' Luciano Narsingh
41'

41' Maxime Dominguez
43'

43' Angelo Henriquez
46'
46' Lindsay Rose za Mattias Johansson
46'
46' Ernest Muci za Bartosz Kapustka
56'
56' Filip Mladenović
74'
74' Blaz Kramer za Maciej Rosołek
88'
88' Igor Kharatin za Carlitos
90'
90' Yuri Ribeiro za Filip Mladenović
61'

61' Levent Guelen
64'

64' Maciej Śliwa za Luciano Narsingh
74'

74' Kamil Zapolnik za Olaf Kobacki
78'

78' Angelo Henriquez
82'

82' Koldo Obieta za Maxime Dominguez

Relacja z meczu Legia Warszawa - Miedź Legnica

22:29

Dziękujemy za dziś, dobranoc!

22:29

Po przerwie na mecze reprezentacji Legia zagra w Poznaniu z Lechem (1.10., 17:30), a Miedź podejmie Stal Mielec (2.10., 12:30).

22:29

Miedź z pięcioma punktami jest przedostatnia w tabeli. Drużyna Łobodzińskiego tylko o punkt wyprzedza Lechią Gdańsk i ma pięć punktów straty do Zagłębia i Górnika Zabrze.

22:29

Dzięki wygranej Legia przynajmniej do soboty została liderem ekstraklasy. Drużyna Runjaicia ma 20 punktów i o trzy punkty wyprzedza Pogoń Szczecin, która w sobotę zagra z Cracovią oraz Wisłę Płock, która w niedzielę zagra z Zagłębiem Lubin.

22:28

Łatwo nie było, bo legioniści przegrywali 0:2. Gospodarze mieli jednak Mladenovicia, który strzelił dwa gole, miał asystę, a Legia ma trzy punkty.

90  + 7'

Koniec meczu. Legia pokonała Miedź 3:2.

90  + 6'

Brzydki faul na Kramerze. Legia nie forsuje tempa, spokojnie stara się doprowadzić do końca meczu.

90  + 3'

Ribeiro w miejsce bohatera meczu - Mladenovicia.

90  + 1'

Aż siedem minut doliczonych do drugiej połowy.

90

Długie zagranie Lenarcika w pole karne Legii, ale spokojnie piłkę złapał Tobiasz.

90

Lenarcik na raty obronił uderzenie Josue z dystansu.

82

Obieta w miejsce kontuzjowanego Domingueza. Z Zapolnikiem wszystko ok.

78

Co za głupie zachowanie Henriqueza. Zawodnik Miedzi na oczach sędziego rzucił ze wściekłością bidonem, za co zobaczył drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska.

77

Nieprzyjemne zderzenie Augustyniaka z Zapolnikiem. Przerwa w grze.

76

Celny strzał Nawrockiego głową, ale spokojnie interweniował Lenarcik.

75

Zmiana też w Miedzi. Zapolnik w miejsce Kobackiego.

74

I już Lenarcik wyłapał dośrodkowanie Kramera, który odważnie wprowadził piłkę w pole karne.

73

Kramer w miejsce Rosołka. Oficjalny debiut przy Łazienkowskiej.

71

Nie ma gola! Podający Kobacki był na spalonym!

70

Chuca wpakował piłkę z bliska do bramki, ale nie wiadomo, czy gol będzie uznany. VAR pracuje.

70

GOL DLA MIEDZI! 3:3!

66

Celny, ale zdecydowanie za słaby strzał Chuki.

64

Śliwa w miejsce Narsingha.

62

Josue uderzył w mur.

61

Kartka dla Gulena za faul na Rosołku tuż przed polem karnym. Rzut wolny dla Legii i szansa na bezpośrednie uderzenie na bramkę Lenarcika.

58

Kartka dla Carlitosa.

57

Dośrodkowanie Wszołka z prawej strony, Mladenović znów zdecydował się na strzał wolejem i Legia prowadzi 3:2!

56

MLADENOVIĆ SHOW! 3:2 DLA LEGII!

53

Kapitalna interwencja Lenarcika w sytuacji sam na sam z Carlitosem!

51

Niecelne uderzenie Matyni.

48

Celne uderzenie Rosołka i spokojna interwencja Lenarcika.

46

Początek drugiej połowy.

21:33

Będą dwie zmiany w Legii. Na boisko weszli Ernest Muci oraz Lindsay Rose. Zeszli z niego Johansson oraz Kapustka.

45  + 2'

Przerwa. Szalone 45 minut w Warszawie. Na razie remis 2:2.

45  + 2'

Dobra interwencja po celnym strzale Kobackiego.

45

Dwie minuty doliczone.

44

Kapitalna wrzutka Josue z rzutu rożnego i jeszcze lepszy wolej Mladenovicia z linii pola karnego! Remis!

44

FILIP MLADENOVIĆ! 2:2!

43

43

Kartka dla Henriqueza za faul na Augustyniaku. Szansa dla Legii na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego.

42

Kartka dla Josue, kartka dla Domingueza. Wszystko za przepychanki i pyskówkę. Josue nie zagra w Poznaniu przeciwko Lechowi.

40

Minimalnie niecelne uderzenie Domingueza z linii pola karnego!

39

Kartka dla Mladenovicia za uderzenie łokciem Domingueza. Uderzenie chyba przypadkowe. Innego zdania byli jednak zawodnicy Miedzi ruszyli w stronę Serba, a tego zaczęli bronić legioniści. Mała przepychanka na murawie.

38

Spokojna interwencja Lenarcika po złym dośrodkowaniu Josue.

35

Niecelne uderzenie Wszołka.

32

Niecelne uderzenie Chuki.

29

Henriquez otrzymał długie podanie. Poradził sobie z obrońcami i zagrał do Kobackiego, który pokonał Tobiasza Henriquez wcześniej był jednak na spalonym. Gol słusznie nie został uznany.

28

Nieuznana bramka dla Miedzi!

26

Niecelne uderzenie Kapustki sprzed pola karnego.

23

Szalone otwarcie meczu w Warszawie. Trzy gole w niespełna 25 minut.

21

Znakomite zagranie Mladenovicia z lewej strony i Wszołek z bliska głową zdobywa bramkę kontaktową!

20

WSZOŁEK! 1:2!

19

Dośrodkowanie Josue z rzutu wolnego, ale minimalnie przestrzelił Slisz, który uderzał głową.

17

To powinno, musiało być 0:3! Narsingh był sam na sam z Tobiaszem, ale postanowił się zabawić, chciał przelobować bramkarza, ale przegrał ten pojedynek!

16

W odpowiedzi niecelne uderzenie Mladenovicia.

14

Kolejna strata Legii. Kolejna kontra. Kapitalnie wyprowadzony atak, Henriquez do Narsingha, a ten znakomicie przyjął piłkę i momentalnym uderzeniem nie dał szans Tobiaszowi!

14

2:0 DLA MIEDZI! NARSINGH!

8

Legioniści w szoku po bardzo mocnym początku w wykonaniu gości.

6

I kolejny błąd legionistów! Tym razem piłkę odzyskał Narsingh, ale zagrał zdecydowanie za mocno w pole karne.

4

Co tu się dzieje!? Powinno być 2:0! Akcja była niemal identyczna jak ta przed chwilą! Piłkę stracił Kapustka, popędził z nią Dominguez, ale tym razem niedokładnie podał do Henriqueza, który nie zdążył do piłki!

3

Fatalny błąd Augustyniaka, który stracił piłkę niedaleko swojego pola karnego na rzecz Domingueza. Ten zagrał w pole karne, a w nim spokojnie skończył akcję Henrqiuez! Fenomenalny start Miedzi!

2

SENSACYJNY POCZĄTEK! GOL DLA MIEDZI!

1

20:27

Obie drużyny już na murawie, za kilka chwil początek meczu.

20:13

Początek meczu o 20:30.

20:12

Ostatni raz te zespoły zagrały ze sobą jednak w maju 2020 roku w 1/4 Pucharu Polski. Wtedy Legia pokonała na wyjeździe pierwszoligową Miedź 2:1. Gole dla Legii strzelili Gwilia i Cholewiak. Dla Miedzi trafił Zieliński.

20:11

W lidze te zespoły grały ze sobą tylko dwa razy. Było to w sezonie 2018/19. W Legnicy Legia wygrała 4:1, u siebie 2:0 po golach Carlitosa i Medeirosa.

20:10

Skład Miedzi: Lenarcik - Rivas, Mijusković, Gulen, Matynia - Cacciabue, Chuca - Narsingh, Dominguez, Kobacki - Henriquez.

20:10

Skład Legii: Tobiasz - Johansson, Augustyniak, Nawrocki, Mladenović - Slisz - Wszołek, Josue, Kapustka, Rosołek - Carlitos.

20:09

Miedź to beniaminek ligi. Gorzej od niej punktuje tylko Lechia Gdańsk.

20:08

Miedź w ośmiu meczach uciułała tylko pięć punktów. Zespół Wojciecha Łobodzińskiego przed tygodniem zremisował 2:2 z Koroną Kielce, mimo że dwukrotnie prowadził.

20:07

Gospodarze będą szukali rehabilitacji za to, co stało się w niedzielę, kiedy przegrali aż 0:4 z Rakowem Częstochowa.

20:07

Dobry wieczór, państwu! Zapraszamy na relację na żywo z meczu 10. kolejki ekstraklasy. Trzecia w tabeli Legia podejmie przedostatnią w lidze Miedź Legnica.