60' Yuri Ribeiro
64'
64' Paweł Wszołek
66'
66' Steve Kapuadi za Marc Gual
74'
74' Josue
83'
83' Jurgen Celhaka za Josue
90'
90' Maciej Rosołek za Tomas Pekhart
90'
90' Artur Jędrzejczyk za Ryoya Morishita
46'

46' Tomas Huk za Miguel Munoz
67'

67' Damian Kądzior za Tomasz Mokwa
67'

67' Miłosz Szczepański za Michał Chrapek
74'

74' Arkadiusz Pyrka
88'

88' Walerian Gwilia za Ariel Mosór

Relacja z meczu Legia Warszawa - Piast Gliwice

90  + 5'

Koniec meczu. Legia wygrała z Piastem 3:1 (2:1). Dwa gole dla gospodarzy zdobył Gual, a jedną - piękną z wolnego Josue. Dla gości trafił Piasecki. Od 65. minuty Legia grała w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę dostał Paweł Wszołek.

90  + 3'

Fatalne dośrodkowanie Szczepańskiego po rzucie rożnym.

90

Sędzia doliczył pięć minut!

89

Dwie zmiany w Legii. Schodzą Morishita i Pekhart, a wchodzą Jędrzejczyk i Rosołek.

19:21

Zmiana w Piaście. Schodzi Mosór, a wchodzi Gvilia.

87

Poprzeczka ratuje Legię! Felix trafił w nią strzałem głową.

84

Po rzucie wolnym Ariel Mosór strzelał głową z ośmiu metrów, ale tuż obok słupka.

83

Zmiana w Legii. Schodzi Josue, a wchodzi Celhaka.

82

A tak na 3:1 trafił Gual.

82

Tak Wszołek dostał czerwoną kartkę.

80

Poprzeczka ratuje Legię! Kostadinov strzelał z sześciu metrów, mocno, ale w poprzeczkę!

79

Czerwiński uprzedził w środku pola Morishitę, który biegł do kontry.

77

Tomasiewicz strzelał z dystansu, ale wysoko nad poprzeczką. Hładun pewnie odprowadził piłkę wzrokiem.

76

Piast w liczebnej przewadze atakuje, Legia broni się na własne połowie całym zespołem.

74

Starcie Josuego i Pyrki. Obaj ukarani żółtymi kartkami.

73

Niezłe dośrodkowanie, ale zawodnikowi Piasta w polu karnym zabrakło ataku na piłkę.

70

Kapustka przejął piłkę, wyszedł z kontrą, ale stracił piłkę w środku pola.

67

Dwie zmiany w Piaście. Wchodzą Kądzior i Szczepański, a schodzą Chrapek i Mokwa.

66

Zmiana w Legii. Kapuadi zmienia Guala. Hiszpan wygląda na zdziwionego, że schodzi z boiska.

64

Wszołek wylatuje z boiska. Czerwona kartka dla skrzydłowego Legii!

63

Sędzia ogląda powtórkę faulu Wszołka. Może być czerwona kartka.

62

Szykują się kolejne zmiany w ekipie z Gliwic.

61

Legia po trzecim golu nieco spuściła z tonu. To goście częściej są przy piłce i atakują.

57

Po rzucie rożnym Piasecki strzelał głową, ale tuż nad poprzeczką.

57

Kolejny strzał gości - tym razem Augustyniak zablokował Czerwińskiego na 25 metrze i rzut rożny.

56

Tomasiewicz strzelał z 20 metrów, ale zablokował go Josue.

53

Ależ szansa Piaseckiego! Fatalne pudło z czterech metrów! Strzelił bardzo mocno, na wiwat i piłka poleciała nad poprzeczką.

51

Dla Guala to piąty gol w tym sezonie w ekstraklasie.

50

To pierwszy dublet Guala w barwach Legii.

48

Jak padła bramka? Czerwiński stracił piłkę na 50 metrze, piłkę przejął Gual, ruszył w pole karne, na trzecim metrze minął Pyrkę, strzelił z kąta mocno lewą nogą i piłka wpadła do siatki.

48

GOOOOOOL DLA LEGII - 3:1!!!!!!!!!!!!! ZNÓW GUAL!!!!

48

Jeszcze jesteśmy winni gola dla Legii na 2:1. Cudowny strzał Guala.

47

Jedna zmiana w Piaście w przerwie. Schodzi Miguelito, a wchodzi Huk.

46

Początek drugiej połowy. Zaczyna Legia.

45  + 2'

Tomasz Musiał kończy pierwszą połowę. Legia prowadzi z Piastem 2:1. Gole dla Legii zdobyli Josue i Gual, a dla gości - Piasecki.

45

Sędzia doliczył dwie minuty.

43

Tak goście wyrównali w stolicy.

42

Przepiękny gol Guala. Napastnik gospodarzy minął dwóch rywali, strzelił z 20 metrów i trafił w okienko bramki.

41

GOOOOOOOOOL DLA LEGII - 2:1!!!!!!!

39

Legia próbuje odpowiedzieć, znów wyjść na prowadzenie, ale gra chaotycznie. Teraz strata Josuego w polu karnym.

35

Tak padł gol dla Legii.

33

Jak padła bramka? Dalekie podanie z własnej połowy, Piasecki uprzedził Augustyniaka i Pankova i z 20 metrów przelobował Hładuna, który wyszedł z bramki.

32

GOOOOOOOOOOOL DLA PIASTA - 1:1!!!!!!!!!

31

Morishita starł się z Chrapkiem w polu karnym Legii, ale nie ma mowy o rzucie karnym.

29

Kapustka dośrodkował mocno z lewej strony z rzutu wolnego, Plach miał problemy, odbił piłkę przed siebie, ale obrońcy wyjaśnili sytuację.

27

Teraz to goście dłużej są przy piłce, atakują. Nie potrafią jednak zagrozić obronie Legii.

25

Elitim z żółtą kartką za faul na Tomasiewiczu.

23

Piast próbuje odpowiedzieć, ale gra niedokładnie w ataku pozycyjnym.

20

Dla Josuego to siódmy gol w tym sezonie w ekstraklasie.

18

Josue strzelił z ok. 30 metrów, pięknie przymierzył, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki.

18

GOOOOOOOOOOOOOOL DLA LEGII!!!! PIĘKNY STRZAŁ JOSUEGO Z RZUTU WOLNEGO!

16

Munoz z żółtą kartką za faul na Augustyniaku, który strzelał z 30 metrów.

15

Fatalny kiks Pankova w środku pola. Próbował podać do Josuego, ale kopnął w aut.

13

Josue i Czerwiński wracają na szczęście do gry.

12

Josue i Czerwiński zderzyli się głowami. Potrzebna jest pomoc medyczna.

10

Kibice Legii z przekazem do trenera Legii.

9

Strzał Augustyniaka z ponad 25 metrów zablokowany.

8

Od początku Legia atakuje, prowadzi grę, jest dłużej przy piłce. Piast się broni, nastawiony na kontry.

5

Świetna szansa Legii. Wszołek podał z prawej strony, poślizgnął się Kostadinov, Gual strzelił z 13 metrów, ale wprost w obrońcę!

3

Gual strzelał z 15 metrów, ale obok bramki.

3

Niezła akcja gości, ale Pankov uprzedza szarżującego rywala na 11 metrze i wybił piłkę na aut.

2

Prosty kiks Ribeiro na swojej połowie przy linii bocznej. Nie opanował prostej piłki.

1

Początek meczu. Zaczyna Piast!

17:28

- Jedna rzecz jest pewna, a w obliczu dotychczasowych rezultatów nie ma miejsca na błędy, musimy wygrać wszystkie dziesięć meczów. Tak naprawdę nie ma co dyskutować o celach nadrzędnych, na koniec sezonu, trzeba skupić się na najbliższym meczu i dopisywać trzy punkty co kolejkę. Teraz najważniejsze są punkty z Piastem. Jeśli dopiszemy sobie przed przerwą na mecze reprezentacji trzy punkty, to jeszcze wszystko będzie możliwe - mówił przed meczem Kosta Runjaić, trener Legii.

17:27

Mecz obejrzy ok. 27 tys. widzów.

17:26

Sen o Warszawie - już śpiewają kibice Legii.

17:19

W niedzielę na razie były dwa remisy: Korona - Pogoń (2:2) i ŁKS - Raków (1:1).

17:19

A tak wygląda zestawienie Piasta.

17:18

Tak wygląda podstawowy skład Legii.

17:18

Jesienią Piast zremisował u siebie z Legią 1:1.

17:17

Piast ma 28 punktów i jest na 13. pozycji.

17:17

Legia w razie zwycięstwa ma szansę awansować z siódmej na szóstą pozycję w tabeli i zmniejszyć stratę do prowadzącej Jagiellonii do siedmiu punktów.

17:16

Piast przełamał się w ostatniej kolejce, wygrywając zaległy mecz z Puszczą 1:0.

17:16

Piast wiosną przegrał u siebie z Górnikiem Zabrze 0:2, potem na wyjeździe z Rakowem 1:3, zremisował bezbramkowo z Cracovią, przegrał na wyjeździe z Ruchem 0:3 i u siebie z Radomiakiem 2:3.

17:14

Legia chce się przełamać w lidze. Nie wygrała od czterech meczów z rzędu. Zremisowała 1:1 z Puszczą, 3:3 z Koroną, 1:1 z Pogonią i przegrała w Łodzi z Widzewem 0:1.