Pogoń Szczecin Pogoń Szczecin
  • Efthimios Koulouris (60')
Pogoń Szczecin
12'

12' Leo Borges za Danijel Loncar
49'
49' Paweł Wszołek
73'
73' Ryoya Morishita za Patryk Kun
74'
74' Josue
87'
87' Tomas Pekhart za Blaz Kramer
87'
87' Gil Dias za Josue
90'
90' Tomas Pekhart
59'

59' Linus Wahlqvist Egnell
60'

60' Alexander Gorgon za Wahan Biczachczjan
60'

60' Efthimios Koulouris
90'

90' Marcel Wędrychowski za Kamil Grosicki
90'

90' Leonardo Koutris

Relacja z meczu Legia Warszawa - Pogoń Szczecin

22:03

Legia remisuje w hicie kolejki z Pogonią 1:1. Gospodarze prowadzili 1:0 po golu Wszołka w 49. minucie, ale w 61. minucie wyrównał Koulouris. Legia atakowała, ale nie potrafiła zdobyć zwycięskiej bramki.

90  + 4'

Koniec meczu!

22:00

Żółta kartka dla Pekharta. Nie będzie mógł zagrać w Łodzi z Widzewem.

90  + 2'

Koutris faulował Wszołka i dostał żółtą kartkę.

90

Zmiana w Pogoni. Schodzi Grosicki, a wchodzi Wędrychowski.

86

Dwie zmiany w Legii. Schodzą Kramer i Josue, a wchodzą Gil Dias i Pekhart.

85

Po składnej akcji gospodarzy Gual strzelał z piętnastu metrów, ale został zablokowany.

83

Morishita w kontrze wbiegł w pole karne, ale fatalnie strzelił - wysoko nad bramką.

81

Gual fatalnie strzelił z 20 metrów. Wysoko nad bramką.

78

Czy ktoś w końcówce zada decydujący cios?

76

A tak Pogoń odpowiedziała na 1:1.

75

Tak Legia objęła prowadzenie 1:0.

74

Josue z żółtą kartką za przerwanie kontry. Już 9 w tym sezonie.

73

Zmiana w Legii. Schodzi Kun, a wchodzi Morishita.

72

Kun ucierpiał przy tym strzale. Jest przy nim sztab medyczny.

71

Dobra akcja Legii, dośrodkowanie z samej linii końcowej Wszołka do Kuna, ten strzelił z dziewięciu metrów, ale nie trafił w bramkę.

66

Zakotłowało się w polu karnym Pogoni po rzucie rożnym, ale bez strzału na bramkę.

63

Kolejna kontra Pogoni, ale tym razem Grosicki zatrzymany.

61

Jak padła bramka? Fatalna strata w środku pola Burcha, goście przeprowadzili kontrę, Grosicki w polu karnym zwodem na zamach minął rywala i podał na trzeci metr, a tam Koulouris wepchnął piłkę do siatki.

61

GOOOOOOOOOOOL DLA POGONI - 1:1!!!!!!!!!!

59

Zmiana w Pogoni. Schodzi Vahan Bichakhchyan, a wchodzi Gorgon.

59

Wahlqvist otrzymał żółtą kartkę za odkopanie piłki po gwizdku.

58

Rozgrzewa się kilku zawodników rezerwowych gości - m.in. Alexander Gorgon, bohater ostatniego, wygranego 4:2 meczu z ŁKS-em. Wtedy Austriak zdobył dwa gole.

57

Josue świetnie podał w pole karne do Burcha, ten podawał z linii bramkowej, ale dobrze piłkę złapał Cojocaru.

56

W tym momencie w tabeli na żywo Legia wyprzedziła Pogoń. Ma 40 punktów, a szczecinianie - 39.

54

Niezła akcja Pogoni - dośrodkowanie z prawego skrzydła, ale Augustyniak uprzedził składającego się do strzału Koulourisa.

54

Niecelne podanie Josuego do Wszołka na prawe skrzydło.

53

Jak odpowie Pogoń? Czy będzie mieć argumenty w ataku, bo dotychczas jej ofensywa spisuje się słabo.

51

Legia chce więcej - atakuje, chce podwyższyć prowadzenie.

50

Cojocaru minął się z dośrodkowaniem, Josue zgrał natychmiast piłkę z woleja do Wszołka, a ten z trzech metrów strzelił do pustej bramki!

45  + 8'

Koniec pierwszej połowy. Na razie w stolicy w hicie kolejki: Legia - Pogoń na razie bezbramkowy remis. Najbliżej gola był Ribeiro, który po rzucie rożnym strzelił z bliska w słupek.

45  + 7'

Posiadanie piłki - 62-38 na korzyść Legii.

45  + 6'

Pogoń odpowiada! Vahan Bichakhchyan strzelił z ponad 25 metrów, ale Hładun zdążył do piłki i ją odbił. Po chwili ten sam zawodnik znów strzelił z ok. 30 metrów, ale bardzo lekko i obok bramki.

45  + 5'

7-0 w rzutach rożnych dla Legii.

45  + 4'

Grosicki dośrodkował z lewej strony, ale na trzeci metr, a tam pewnie piłkę złapał Hładun.

45  + 3'

Kapustka trochę zdenerwował się na Josuego, który miał do niego pretensje za to, że nie odczytał jego intencji i nie ruszył do podania.

45  + 2'

Indywidualna akcja Kapustki i strzał z 20 metrów, ale zbyt lekki i Cojocaru pewnie złapał piłkę.

45  + 1'

Kapustka znów bardzo dobrze przed własnym polem karnym. To już jego bodaj trzeci odbiór.

45

Sędzia do pierwszej połowy doliczył aż osiem minut. To efekt kontuzji Loncara.

44

Chwila przerwy, bo ucierpiał Ribeiro po starciu z Ulvestadem.

42

Grosicki zatrzymany w kontrze przy próbie dryblingu na lewym skrzydle.

41

- Od efektownego pokazu świateł rozpoczęło się sobotnie spotkanie Legii Warszawa z Pogonią Szczecin. To nie pierwsze tego typu widowisko na stadionie przy Łazienkowskiej, bo podobne zobaczyliśmy jesienią podczas meczu z Lechem Poznań - pisze Bartłomiej Kubiak, dziennikarz Sport.pl.

39

Burch strzelał głową z trzech metrów, ale źle trafił w piłkę, strzelił lekko i pewnie piłkę złapał Cojocaru.

39

Kun zauważył w polu karnym Guala, ten obrócił się z piłką, strzelił z kąta mocno lewą nogą, ale dobrze zachował się bramkarz Pogoni i wybił piłkę na rzut rożny.

37

Długa akcja Legii, sporo podań, ale w końcu Josue ją psuje niedokładnym dośrodkowaniem. Kontra Pogoni, Koulouris strzelał z czterech metrów, ale wzdłuż bramki i piłka wyszła na aut.

35

Teraz próbowali goście, ale znów niedokładne podanie na 40 metrze.

34

Świetne zagranie Kapustki do Wszołka, ten dośrodkował z prawej strony, ale obrońca ubiegł Kramera na piątym metrze. I tak jednak chyba był spalony.

32

Legia na razie groźniejsza po akcjach prawą stroną, gdzie jest Wszołek. Kun na lewej stronie niewidoczny. Natomiast Pogoń częściej gra lewą stroną, gdzie występuje Grosicki.

30

Teraz to Pogoń potrafi dłużej utrzymać się przy piłce. Można powiedzieć - wreszcie.

27

Już szósty rzut rożny dla Legii. Tym razem bez strzału na bramkę gości.

25

Dobre pierwsze 25 minut meczu. Fajne widowisko w stolicy ze wskazaniem na gospodarzy.

24

Teraz ucierpiał Gamboa, ale będzie mógł grać dalej.

23

Josue strzelał z ok. 20 metrów, ale został zablokowany.

18

Loncar będzie miał tomograf głowy. Na szczęście jest przytomny. Jedzie do szpitala - informuje komentator Canal+Sport.

17

Słupek ratuje Pogoń. Po rzucie rożnym strzelał z bliska Ribeiro, ale trafił w słupek!

15

Było zamieszanie przed polem karnym Legii, gospodarze nie mogli przejąć piłki, goście rozgrywali, próbowali prostopadłych podań, ale ostatecznie Legia wyszła z opresji.

13

Centymetrów zabrakło Kapustce po strzale z 15 metrów. Strzał tuż obok słupka. Bardzo dobry początek Legii.

11

Zmiana w Pogoni. Schodzi Loncar, który pojedzie do szpitala z powodu urazu głowy, a wszedł za niego Borges.

10

Niezbędne będą nosze.

8

Niestety będzie konieczna zmiana w Pogoni. Nie Cojocaru, ale Loncar, który też ucierpiał w starciu.

6

Aj źle to wyglądało - zderzenie Kramera i Cojocaru. Interweniują medycy.

5

Josue dośrodkował z rzutu rożnego, ale obrona Pogoni wybija piłkę na kolejny rzut rożny.

5

Już druga sytuacja Legii. Wszołek z prawej strony dośrodkował do Kramera, ten strzelał, ale nad poprzeczką.

2

Dobra akcja gospodarzy. Kapustka świetnie wycofał na 11 metr w pole karne do Guala, ten strzelił ale wysoko nad poprzeczką!

1

Początek meczu!

19:44

Do składu Legii wraca Josue, który nie grał w Kielcach z powodu żółtych kartek.

19:43

Legia zagra bez pauzujących za kartki Jędrzejczyka i Pankova.

19:43

Mecz poprowadzi Piotr Lasyk.

19:38

Obie drużyny mają szansę zmniejszyć stratę do prowadzącego Śląska, który w sobotę pokonał Widzew Łódź 2:1. Pogoń ma sześć punktów mniej, a Legia aż osiem.

19:36

A tak wygląda wyjściowe zestawienie Pogoni Szczecin.

19:36

Tak wygląda wyjściowa "11" Legii Warszawa.

19:34

To mecz 4. drużyny tabeli - Pogoni Szczecin z piątą - Legią Warszawa.

19:33

Wszyscy pamiętamy wydarzenia z pierwszego meczu tych drużyn. Wtedy w Szczecinie Legia od 45. minuty przy stanie 1:1 grała w "10" po czerwonej kartce dla Jędrzejczyka. W liczebnym osłabieniu przegrywała 1:2 i 2:3, a mimo to wygrała 4:3!!!