Raków Częstochowa
16'
16' Bartosz Slisz
19'
19' Artur Jędrzejczyk
25'
25' Maik Nawrocki
33'
33' Mahir Emreli
29'

29' Ivi Lopez
35'

35' Vladislavs Gutkovskis
56'
56' Andre Martins
58'
58' Ernest Muci za Kacper Skibicki
58'
58' Igor Kharatin za Andre Martins
64'
64' Tomas Pekhart za Bartosz Slisz
70'
70' Igor Kharatin
72'
72' Rafael Lopes za Lirim Kastrati
90'
90' Igor Kharatin
48'

48' Giannis Papanikolaou
53'

53' Fran Tudor
57'

57' Ivi Lopez
59'

59' Igor Sapała za Marko Poletanović
73'

73' Fabio Sturgeon za Vladislavs Gutkovskis
78'

78' Daniel Szelągowski za Ivi Lopez
78'

78' Zarko Udovicić za Fran Tudor
78'

78' Alexandre Guedes za Sebastian Musiolik

Relacja z meczu Legia Warszawa - Raków Częstochowa

90  + 5'

Bardzo dobry mecz przy Łazienkowskiej, godny hitu między mistrzem a wicemistrzem Polski! Zwycięsko z tej batalii wychodzi jednak Raków i to on zbliżył się do prowadzącego Lecha Poznań na odległość czterech punktów! Legia pozostaje w środku tabeli z dziewięciopunktową stratą do lidera. Tymczasem z naszej strony to już wszystko, zapraszamy na kolejne relacje na Sport.pl!

90  + 5'

Koniec meczu! Raków Częstochowa pokonuje na wyjeździe Legię Warszawa 3:2!

90  + 5'

Gwilia uderza z dystansu, broni Miszta!

90  + 5'

Żółta kartka dla Charatina.

90  + 4'

Wieteska uderza z kilkunastu metrów niecelnie!

90  + 3'

Trelowski broni uderzenie głową Emrelego! Znakomita interwencja!

90  + 3'

Po rzucie wolnym i dośrodkowaniu Gwilii przed bramką Legii z piłką minął się Petrasek! Było blisko czwartego gola!

90  + 2'

Świetnie utrzymują się przy piłce piłkarze Rakowa, kradnąc przy tym cenne sekundy.

90

Pięć minut doliczonych do tego spotkania.

89

Niesamowite!!! Po fatalnym błędzie Szelągowskiego w polu karnym piłkę na czwartym metrze przed bramką rywala miał Emreli, ale uderzył głową centymetry obok słupka!!! To powinien być remis!

87

Faul w ofensywie Emrelego na Papanikolaou. Coraz mniej czasu do konca.

85

Miszta łapie wrzutkę Udovicicia.

84

Wdowiak zdobył rzut rożny dla Rakowa.

82

Co zrobił Rafa Lopes?! Portugalczyk dostał idealną piłkę na trzeci metr przed bramką Trelowskiego, ale koszmarnie skiksował!

81

Niecelnie z bardzo dalekiego dystansu uderza Szelągowski.

80

Naciskany Miszta musiał wybijać piłkę na aut. Dziesięć minut do końca.

78

Potrójna zmiana w Rakowie. Szelągowski, Udovicić i Guedes zastępują Tudora, Lopeza i Musiolika.

76

Kwadrans do końca spotkania. Czy gospodarzy stać jeszcze na wyrównanie?

74

Kolejne dośrodkowania Josue, Pekhart uderza głową nad bramką!

73

Gospodarze wywalczyli rzut rożny.

71

Rafael Lopes zmienia Lirima Kastratiego. W Rakowie Sturgeon zastąpił Gutkovskisa.

71

Legia łapie kontakt! Josue z prawej strony pola karnego wykłada piłkę na 16. metr, skąd bardzo ładny techniczny strzał oddał Charatin! Trelowski nie dał rady!

70

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! IGOR CHARATIN!

69

Muci w swoim stylu uderza z dystansu! Broni Trelowski.

68

Kolejny stały fragment gry dla Rakowa, ale tym razem Niewulis uderza głową niecelnie.

66

Błąd Wieteski i Raków wywalczył rzut rożny.

65

W kontrze bardzo niecelnie z dystansu strzela Gwilia.

65

Charatin spróbował szczęścia z dystansu, ale zagrał zbyt lekko, by zaskoczyć Trelowskiego.

64

Pekhart zmienia Slisza.

63

Josue uderza z dystansu, blokuje go Petrasek! Rzut rożny!

61

Po godzinie gry Legia przegrywa z Rakowem 1:3. Wygląda na to, że mistrzowie Polski nie wykorzystają wczorajszej wpadki Lecha. Coraz bliżej Kolejorza będzie za to Raków, który będzie tracił cztery punkty, ale ma przecież dwa mecze rozegrane mniej.

59

Tudor dośrodkowuje w pole karne, gdzie Nawrocki uprzedził Musiolika. Rzut rożny.

58

Dwie zmiany w Legii. Charatin i Muci za Martinsa i Skibickiego.

58

Fenomenalne, przepiękne uderzenie Hiszpana z rzutu wolnego! Miszta nie miał żadnych szans! 3:1 dla Rakowa!

57

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! IVI LOPEZ!!!

56

Efektowny rajd Lopeza zatrzymany faulem przez Martinsa 25 metrów przed bramką Miszty. Żółta kartka.

55

Sapała zmienia Poletanovicia.

54

No i nie był potrzebny rzut karny, aby Raków wrócił na prowadzenie! Świetnie rozegrany korner, po dośrodkowaniu Gutkovskis zgrywa piłkę głową, a akcję zamyka skutecznie z kilku metrów Tudor! 2:1 dla Rakowa!

53

ALE I TAK JEST GOOOOOOOOOOOL!!! FRAN TUDOR!

53

Konsultacja z VAR zakończona. Nie ma rzutu karnego!

52

Ładna kombinacja zawodników Rakowa! Musiolik zgrał piłkę klatką do Lopeza, ten został zablokowany przy próbie oddania strzału przez Nawrockiego! Zawodnik gospodarzy został trafiony w rękę, ale sędzia Przybył na razie nie gwiżdże.

51

Miszta łapie dośrodkowanie Tudora.

49

Kastrati na skrzydle poradził sobie z Wdowiakiem, ale swojego kolegę skutecznie zaasekurował Papanikolaou.

48

Papanikolaou ukarany kartką za faul na Emrelim.

48

Poletanović zagrał miękką piłkę w pole karne w kierunku swoich napastników, ale świetnie zachował się na przedpolu Miszta.

47

Piłka za linię obrony w pole karne do Gwilii, ale Gruzin jej nie sięgnął.

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

45

Tak wyglądała fenomenalna bramka wyrównująca Mahira Emrelego.

45

Zaczęło się niemrawo, ale potem obie drużyny weszły na naprawdę dobry poziom! Na trafienie z rzutu karnego Iviego Lopeza odpowiedział po kilku minutach fenomenalną bramką Mahir Emreli i po pierwszych 45 minutach mamy przy Łazienkowskiej zasłużony remis. Kto okaże się lepszy po przerwie?

45

Koniec pierwszej połowy! Legia Warszawa remisuje z Rakowem Częstochowa 1:1!

45

Dośrodkowanie z rzutu wolnego, zgrywał piłkę spod linii końcowej jeden z zawodników Rakowa, ale zablokował go Skibicki. Rzut rożny. Minuta doliczona do pierwszej połowy.

44

Problemy ze zdrowiem Mladenovicia, potrzebna interwencja medyczna lekarzy Legii.

42

Kolejne dośrodkowania w pole karne Rakowa, ale bez strzału na bramkę Trelowskiego. Coraz bliżej końca pierwszej połowy przy Łazienkowskiej.

40

Dośrodkowanie z rzutu rożnego i nie trafia dobrze głową w piłkę Petrasek! Mogło być groźnie.

39

Groźna akcja Rakowa! Prostopadłe podanie do rozpędzonego Musiolika, ten szukał przed pustą bramką Gutkovskisa, ale jego zagranie kapitalnie przerwał Nawrocki!

37

Początek meczu był niemrawy z obu stron, ale teraz oglądamy naprawdę świetny mecz, godny starcia mistrza z wicemistrzem Polski! Oby tak dalej, czekamy na więcej.

35

Żółta kartka dla Gutkovskisa.

34

WOW, co za bramka Mahira Emrelego! Mladenović zagrywa w pole karne do Emrelego, ten przyjął piłkę pod naciskiem obrońcy, a mimo to fenomenalnym strzałem pod poprzeczkę z bardzo ostrego kąta zaskoczył Trelowskiego! Fenomenalny gol i remis przy Łazienkowskiej!

33

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! MAHIR EMRELI!!! ALEŻ TRAFIENIE!

32

Ciekawe, jak zareaguje Legia. Prosty błąd indywidualny jej bramkarza sprawia, że mistrzowie Polski muszą gonić wynik.

29

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! IVI LOPEZ! Hiszpan płaskim i precyzyjnym strzałem z rzutu karnego trafia do siatki! Raków na prowadzeniu!

28

Rzut karny dla Rakowa! Bezsensowne wyjście z bramki Miszty i bramkarz Legii przewraca z boku pola karnego Musiolika!

27

Kolejny szybki atak Rakowa. Płaska wrzutka Gutkovskisa wybita przez obronę Legii.

27

Kastrati nie sięgnął piłki przy linii końcowej po dośrodkowaniu Mladenovicia.

26

Huknął z rzutu wolnego z 30 metrów Lopez, jednak nieznacznie nad poprzeczką bramki Miszty!

25

Po rzucie rożnym kontra Rakowa, zatrzymana faulem przez Nawrockiego. Żółta kartka.

24

Teraz Legia! Znowu przeszła piłka na prawe skrzydło do rozpędzonego Kastratiego, ten zagrywa wzdłuż bramki, gdzie mija się z piłką Emreli! Wybijają obrońcy Rakowa.

23

Świetnie rozegrany rzut rożny przez Raków! Z pięciu metrów kiksuje niepilnowany Gwilia!

22

Kontra Rakowa! Tudor świetnie poradził sobie na prawym skrzydle ze Skibickim, jednak jego dośrodkowanie w ostatniej chwili blokuje Nawrocki.

21

Legii nie gra się łatwo wobec dobrej defensywy Rakowa, ale goście to na razie są w ogóle bez jakiejkolwiek szansy na strzelenie gola. Rozczarowuje zespół Papszuna.

19

Żółta kartka dla Jędrzejczyka za faul taktyczny.

18

Zagranie ze skrzydła w pole karne, w poszukiwaniu Emrelego, ale ten zgrywa niedokładnie.

16

Żółta kartka dla Slisza.

15

Poprzeczka!!! Po akcji prawym skrzydłem Kastratiego z około 10 metrów w poprzeczkę trafia Andre Martins! Pierwsza znakomita szansa Legii w tym meczu!

12

Długa piłka w kierunku Kastratiego, ten próbował dogrywać ze skrzydła z pierwszej piłki, jednak zagrał prosto w ręce bramkarza.

11

Legia buduje atak pozycyjny, ale na razie nie jest w stanie przedrzeć się przez defensywę rywala.

9

Faul taktyczny Jędrzejczyka na Wdowiaku. Upomnienie od sędziego.

8

Legia z kolei rozpoczęła w systemie 4-3-3 ze Skibickim na lewym skrzydle i Martinsem w roli typowej "szóstki".

6

Dzisiejsze ustawienie Rakowa wygląda następująco: Trelowski - Niewulis, Petrasek, Papanikolaou - Tudor, Gwilia, Poletanović, Lopez, Wdowiak - Musiolik, Gutkovskis.

5

Mladenović poradził sobie na lewej stronie z Tudorem, ale jego ostre dośrodkowanie pada łupem Trelowskiego.

5

Drobne spięcie Niewulisa ze Skibickim, interweniuje sędzia Przybył.

4

Tudor dostał piłkę na prawej stronie pola karnego rywali, minął Skibickiego, ale jego podanie nie dotarło do Gwilii.

3

Obie drużyny rozpoczęły od gry bardzo agresywnym pressinigiem.

1

I już pierwsza akcja Rakowa, ale po dośrodkowaniu z lewego skrzydła dobrze piąstkuje Miszta.

1

Rozpoczynamy mecz!

19:57

Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry.

19:49

Sędzią spotkania będzie Jarosław Przybył z Kluczborka.

19:46

Ławka Rakowa: Kovacević, Szelągowski, Udovicić, Sapała, Długosz, Kaczmarski, Guedes, Sturgeon. W zespole z Częstochowy brakuje Rundicia, Arsenicia, Cebuli i Ledermana.

19:45

Skład Rakowa na ten mecz: Trelowski; Niewulis, Petrasek, Tudor, Papanikolaou, Poletanović, Gwilia, Ivi, Wdowiak, Gutkovskis, Musiolik.

19:43

Rezerwowi Legii: Tobiasz, Rose, Abu Hanna, Ribeiro, Celhaka, Charatin, Muci, Lopes, Pekhart. W zespole z Warszawy nie wystąpią dziś kontuzjowani Artur Boruc, Mattias Johansson, Luquinhas oraz oczywiście Bartosz Kapustka.

19:43

Skład Legii na ten mecz: Miszta - Jędrzejczyk, Wieteska, Nawrocki, Mladenović - Slisz, Martins - Kastrati, Josue, Skibicki - Emreli.

19:41

Legia Warszawa do dzisiaj rozegrała tylko 6 meczów ligowych, w których zdobyła 9 punktów. Mistrzowie Polski, którzy mają jeszcze mecze zaległe z Zagłębiem Lubin i Bruk-Betem Termalicą Nieciecza, tracą do Lecha dziewięć punktów. Raków w takiej samej liczbie spotkań zdobył o dwa punkty więcej. Ma ich na koncie 11, do tego musi odrobić zaległości z Górnikiem Zabrze i Radomiakiem Radom.

19:39

Obie drużyny w 2021 roku podzieliły między sobą trofea polskiej piłki klubowej. Legia Warszawa została mistrzem Polski, a Raków Częstochowa wicemistrzem, a do tego częstochowianie dołożyli także Puchar Polski i krajowy Superpuchar. Teraz obie drużyny muszą gonić ścisłą ligową czołówkę, ale mają jeszcze po dwa mecze zaległe do rozegrania. Kto dzisiaj zbliży się do prowadzącego Lecha Poznań, który wczoraj poniósł w Białymstoku pierwszą porażkę w sezonie?

19:39

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo ze szlagierowego meczu 9. kolejki ekstraklasy, w którym Legia Warszawa zmierzy się z Rakowem Częstochowa! Początek spotkania o godzinie 20:00!