Legia Warszawa - Śląsk Wrocław

Śląsk Wrocław
55'
55' Maciej Rosołek za Tomas Pekhart
75'
75' Ryoya Morishita za Patryk Kun
75'
75' Wojciech Urbanski za Bartosz Kapustka
89'
89' Yuri Ribeiro za Steve Kapuadi
68'

68' Peter Pokorny
78'

78' Yegor Matsenko za Patryk Janasik
80'

80' Petr Schwarz
80'

80' Mateusz Żukowski za Patryk Klimala
82'

82' Piotr Samiec-Talar
87'

87' Michał Rzuchowski za Piotr Samiec-Talar

Relacja z meczu Legia Warszawa - Śląsk Wrocław

19:35

No, nie był to wielki mecz. Po prostu. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na pozostałe relacje!

90  + 6'

Koniec meczu!

90  + 5'

Żukowski! Uderzenie z dystansu, broni Hładun!

90  + 4'

Oblężenie bramki Śląska, ale nie ma na razie zagrożenia.

90  + 1'

Wrzutka na Rosołka od Josue i trącił piłkę Polak, ale ta wychodzi poza pole gry.

90  + 1'

Pięć minut doliczone.

89

Zmiana w Legii. Yuri Ribeiro za Kapuadiego.

87

Samiec-Talar schodzi. W jego miejsce Rzuchowski.

86

Wrzutka Morishity na Rosołka. Za wysoko.

82

Samiec-Talar z żółtą kartką za taktyczny faul na Elitimie.

81

Zmiana w Śląsku. Żukowski za Klimalę

80

Żółta kartka dla Schwartza.

75

Najlepsza szansa dla Śląska! Exposito po rzucie wolnym dostał piłkę na skraju pola karnego i potężnie uderzył z półwoleja. Piłkę odbił jednak Hładun!

I jeszcze zmiany w Legii. Wchodzą Urbański i Morishita za Kuna i Kapustkę.

72

Rzut rożny dla Śląska, ale nie ma zagrożenia.

68

Żółta kartka dla Pokornego ze Śląska.

67

Szansa Legii! Gual w ostatnim momencie zablokowany w polu karnym, a chwilę później strzał Kapustki broni Leszczyński. Legia coraz bliżej gola.

65

Bardzo mocna, ostra centra na Rosołka. Nie zdążył legionista oddać celnego strzału, a szansa była całkiem niezła.

62

Śląsk w końcu na połowie Legii z piłką. Wrzutka w pole karne wybita. Ale wrocławianie dalej przy piłce.

58

Wrzutka Kuna z lewej strony. Wyłapana przez Leszczyńskiego.

55

Wymuszona zmiana w Legii! Rosołek zmienia kontuzjowanego Pekharta.

52

Celny strzał Śląska, ale do statystyk. Uderzenie z dystansu wyłapane przez Hładuna.

51

Wrzutka Kapustki w pole karne na Pekharta. Strzał niecelny

49

Rzut rożny dla Legii i celny strzał Pekharta. Broni Leszczyński.

48

Najlepsza szansa dla Legii! Świetna akcja Elitima, który w polu karnym dograł do Guala, a ten przyjął piłkę na klatkę i uderzył z woleja, ale piłka trafiła w poprzeczkę!

46

Gramy! Zaczął Śląsk.

18:38

Obie drużyny wracają na boisko. Bez zmian

18:23

Niestety, ten mecz to ciężkostrawne danie. W pierwszej połowie oglądaliśmy siedem strzałów - sześć Legii i jeden Śląska. Jedno uderzenie gospodarzy było celne. Mają więcej z gry, ale nie przekłada się to na sytuacje. Oby drugie 45 minut było lepsze.

45

Ani minuty nie doliczył Szymon Marciniak do pierwszej połowy. Piłkarze schodzą do szatni

41

Szansa dla Legii! Zgranie głową do Guala w polu karnym, Hiszpan z około 10 metrów strzela z woleja, ale niecelnie.

35

Wrzutka w pole karne Śląska. Potem wyłożenie piłki przed pole karne i strzelał Elitim. Niecelnie

30

Rzut rożny dla Legii, ale znowu nie ma strzału.

27

Celny strzał Legii! Gual zrobił sobie miejsce na skraju pola karnego i uderzył. Ale prosto w Leszczyńskiego

25

Zamieszanie w polu karnym Śląska, ale ostatecznie bez zagrożenia. Wybijają goście.

22

Exposito oko w oko z Hładunem. Bramkarz Legii pierwszy przy piłce, ale był jeszcze spalony.

21

Kontra Śląska. Ale Exposito nie miał pomysłu jak ją rozwiązać, więc uderzył z dystansu. Został zablokowany.

20

Wrzutka na Pekharta, interweniuje obrońca Śląska

19

Śląsk przy piłce, ale rozgrywa na swojej połowie.

16

Z rzutu rożnego nic nie wyszło. Legia została pod polem karnym Śląska.

14

Strzał Augustyniaka z około 25 metrów. Rykoszet i rzut rożny

13

Rzut wolny dla Legii. Dośrodkowanie słabe, radzą sobie goście.

11

Zagranie ręką Elitima w środkowej strefie. Piłka dla Śląska.

9

Wpadł w pole karne Kapustka, ale jego dogranie było zablokowane.

9

Na razie spokojny początek meczu. Bez sytuacji z jednej i drugiej strony

5

Pierwszy raz w tym meczu Legia w ataku pozycyjnym.

3

Pierwsza akcja Śląska. Piłkę dośrodkowaną w pole karne przejął Exposito, ale sytuacja została wyjaśniona przez defensorów Legii.

1

17:36

No, dym trochę przeszedł. Za chwilę zacznie Legia Warszawa!

17:31

No, jeszcze sobie poczekamy! Kibice Legii zadymili boisko...

17:29

Legia na biało, Śląsk na czerwono. Sędzią Szymon Marciniak. Za chwilę zaczynamy!

17:27

Obie drużyny wychodzą na boisko!

16:44

Znamy składy, oto one!

Legia Warszawa: Hładun - Pankov, Augustyniak, Kapuadi - Wszołek, Josue, Elitim, Kapustka, Kun - Gual, Pekhart

Śląsk Wrocław: Leszczyński - Bejger, Petrov, Petkov - Konczkowski, Samiec-Talar, Pokorny, Schwarz, Janasik - Klimala, Exposito

16:33

Z kolei Legia była przed tą kolejką na miejscu 6. ze stratą zaledwie dwóch punktów do podium. Gospodarze pod wodzą nowego trenera, Goncalo Feio, też muszą wygrać, żeby liczyć się w walce o europejskie puchary.

16:31

Śląsk Wrocław przed tą kolejką był wiceliderem ze stratą dwóch punktów do liderującej Jagiellonii. Jaga wygrała jednak z Zagłębiem Lubin 2:1 i odskoczyła na pięć punktów. Śląsk musi wygrać, jeśli chce gonić białostoczan!

16:29

Dzień dobry! Zapraszamy na trzeci niedzielny mecz Ekstraklasy. I jest to hit kolejki! Legia Warszawa podejmuje Śląska Wrocław. Początek o 17:30!