Warta Poznań
32'
32' Bartosz Slisz
21'

21' Dawid Szymonowicz
46'
46' Jurgen Celhaka za Bartosz Slisz
58'
58' Bartlomiej Ciepiela za Ernest Muci
62'
62' Lindsay Rose
70'
70' Mattias Johansson
73'
73' Artur Boruc
73'
73' Filip Mladenović
74'
74' Cezary Miszta za Rafael Lopes
78'
78' Bartlomiej Ciepiela
84'
84' Szymon Włodarczyk za Patryk Sokołowski
56'

56' Jakub Kiełb
58'

58' Jayson Papeau za Miłosz Szczepański
59'

59' Mateusz Kupczak za Miguel Luis
64'

64' Kajetan Szmyt za Daniel Szelągowski
65'

65' Jordan Courtney-Perkins za Jakub Kiełb
67'

67' Robert Ivanov
74'

74' Adam Zrelak
90'

90' Mateusz Kuzimski za Adam Zrelak

Relacja z meczu Legia Warszawa - Warta Poznań

96

Niesamowite - 14 porażka Legii Warszawa w tym sezonie stała się faktem! Legia spadła na przedostatnie miejsce w tabeli! Do bezpiecznej strefy traci dwa punkty.

94

Legia w tym momencie gra bez kapitana. Okazuje się, że Artur Boruc nie przekazał żadnemu z piłkarzy opaski kapitańskiej.

92

Ależ szansę miała Warta! Trałka strzelał głową z pięciu metrów, ale nad poprzeczką!

91

Kupczak strzelał z 18 metrów, ale obok słupka. Piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

90

Sędzia doliczył aż sześć minut.

88

Warta teraz stara się grać długo piłką. Poznaniacy nie panikują.

85

Lis pewnie łapie dośrodkowanie z rzutu rożnego Mladenovicia.

85

Lis dobrze broni strzał lewą nogą z 18 metrów Wszołka.

84

Zmiana w Legii. Za Sokołowskiego wszedł na boisko Włodarczyk.

83

Dobra akcja Legii. Dośrodkował Ciepiela do Pekharta, ale ten strzelił głową nad poprzeczką.

82

W momencie jak Artur Boruc otrzymał czerwoną kartkę, widać było, jak swoje miejsce na trybunach opuścił prezes Dariusz Mioduski.

81

Legia cały czas razi niedokładnością. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie potrafiła odrobić strat.

79

Żółta kartka dla Ciepieli za faul na Ivanovie.

77

W momencie jak Boruc protestował, zbyt dużo powiedział też Mladenović i dostał żółtą kartkę.

76

Kibice Legii teraz obrażają i wyzywają sędziego głównego Łukasza Kuzmę.

75

Zrelak z rzutu karnego nie trafił w bramkę!

74

Do bramki Legii wchodzi Cezary Miszta.

70

CZERWONA KARTKA DLA BORUCA I RZUT KARNY DLA LEGII! ABSURDALNA SYTUACJA. Bramkarz Legii odepchnął w polu karnym rywala. Zrobił to wtedy, gdy rywal zagrodził mu drogę przy wyprowadzaniu piłki.

69

Żółta kartka dla Johanssona za przerwanie kontry. Jego 3 taka kara w tym sezonie.

66

Mladenović strzelał z boku pola karnego, ale Lis pewnie obronił.

65

Żółta kartka dla Ivanova za faul na Johanssonie.

64

Zmiana w Warcie. Schodzą Szelągowski i Kiełb, a wchodzą Perkins i Szmyt

63

Zrelak zrobił ładną, indywidualną akcję, ale w ostatniej chwili uprzedził go Mladenović.

61

Rose otrzymał żółtą kartkę za ostry faul na Szelągowskim.

58

Dwie zmiany w Warcie. Schodzą Szczepański i Luis, a wchodzą Papeau i Kupczak.

58

Zmiana w Legii. Za Muciego wchodzi Bartłomiej Ciepiela.

57

Legia w tej części gra nieco lepiej, ale wciąż nie potrafi stworzyć świetnej okazji.

56

Żółta kartka dla Jakuba Kiełba za faul w środku pola.

52

Jeśli Legia przegra ten mecz, to spadnie na przedostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy!

51

Niezła okazja dla Warty po rzucie wolnym. Trałka strzelał z bliska, ale nad bramką.

49

Po rzucie wolnym, strzelał Nawrocki z pięciu metrów, ale zbyt lekko i wprost w bramkarza.

46

Początek drugiej połowy.

47

Koniec pierwszej połowy. Legia Warszawa po beznadziejnej grze przegrywa do przerwy z Wartą Poznań 0:1 po bramce Szymonowicza. Legia oddała jeden celny strzał w meczu i stworzyła tylko jedną okazję - dopiero w 45. minucie!

47

Slisz strzelał z ponad 30 metrów, ale wprost w bramkarza. Zbyt lekko.

45

Jest pierwszy celny strzał w meczu Legii. Od razu celny - Musi. Bramkarz z łatwością jednak złapał piłkę.

42

Mladenović z rzutu rożnego dośrodkował wprost w ręce bramkarza.

39

Ciekawe, czy kibice ze stolicy doczekają się w tej części dobrej sytuacji i strzału na bramkę. Bo wciąż nie mają nawet niecelnego!

38

Legia miała sytuację 3 na 3, ale Wszołek fatalnie dośrodkował, wprost w rywala.

37

Rose fatalnie podał do Boruca i bramkarz Legii musiał ratować się wybiciem w aut. Pierwsze gwizdy na Łazienkowskiej.

36

Niezły przechwyt Legii na 30 metrze, ale fatalne zagranie Muciego. Chwilę później fatalne podanie Lopesa.

35

Żółta kartka dla Bartosza Slisza za ostry faul w środku boiska.

33

Warta jest bardzo dobrze zorganizowana, nie pozwala dotychczas Legii w ofensywie praktycznie na nic.

31

Dwa kwadranse za nami i liczby Legii są fatalne - 0 celnych strzałów i 0 sytuacji podbramkowych!

29

Nieudany drybling Muciego.

27

Podstawowe pytanie - czy Legia będzie potrafiła się podnieść? Legia aż 13 razy w tym sezonie traciła jako pierwsza bramkę i nie zdobyła ani jednego punktu!

24

Kuriozalny gol dla Warty. Johansson źle wybijał piłkę w polu karnym, zablokował go Zrelak, pobiegł do piłki i podał na 5 metr do Szymonowicza, a ten nie miał żadnych problemów z pokonaniem Boruca.

23

GOOOOOOOOOL DLA WARTY POZNAŃ!

21

Warta umiejętnie wybija Legię z rytmu gry. Warszawianie na razie bez dobrej okazji oraz celnego strzału.

19

Natomiast w pierwszym meczu tych drużyn, rozegranym w Grodzisku Wielkopolskim, Warta przegrała 0:2.

18

W ostatnim meczu tych drużyn na Łazienkowskiej, Legia wygrała z Wartą 3:2. Wtedy dwa gole strzelił Mladenović i jedną Wszołek.

16

Bardzo dobrą akcję Legii i wychodzącego na świetną pozycję Lopesa, uprzedził Łukasz Trałka.

15

Wreszcie niezła akcja Legii, z pierwszej piłki. Z prawej strony dośrodkował Wszołek, ale Mladenovicia uprzedził obrońca i wybił piłkę na rzut rożny.

13

Lepiej od piłkarzy Legii prezentują się kibice, którzy cały czas głośno wspierają zespół.

10

Gra Legii na razie, delikatnie pisząc, nie klei się. Nie mają pomysłu na sforsowanie obrony Warty.

8

Pierwszy celny strzał w meczu. Jego autorem Zrelak po szybkiej kontrze Warty. Boruc nie miał jednak problemów ze złapaniem piłki.

8

Sporo niedokładności, prostych błędów z obu stron. Na razie poziom meczu nie zachwyca.

6

Było już kilka ostrych starć między zawodnikami.

4

Na razie spokojny początek meczu. Dłużej przy piłce są jednak zawodnicy Legii.

2

W składzie Warty były piłkarz Legii - Michał Kopczyński. Grał dla niej nawet w Lidze Mistrzów.

1

Początek meczu!

17:30

Minuta ciszy dla Wiktora Bołby.

17:26

Warta ma obecnie serię czterech meczów bez porażki.

17:23

Legia jest obecnie w strefie spadkowej, bo zajmuje obecnie 16. miejsce w tabeli. Natomiast Warta jest przedostatnia. Obie drużyny w tabeli dzieli zaledwie punkt.

17:19

W Legii nie zagrają Josue i Mateusz Wieteska. Obaj pauzują za żółte kartki.

17:19

A tak wygląda skład Warty Poznań

17:18

Tak wygląda skład Legii Warszawa

17:11

O takich meczach zwykło się mówić, że to spotkania "o sześć punktów". Obie drużyny znajdują się w strefie spadkowej, choć Legia ma jeszcze jeden zaległy mecz do rozegrania (z Bruk-Betem Termaliką). Tak wygląda sytuacja na dole tabeli ekstraklasy: 13. Wisła Kraków 21 meczów 21 pkt 14. Zagłębie Lubin 21 m 20 pkt 15. Górnik Łęczna 21 m 20 pkt 16. Legia Warszawa 19 m 18 pkt 17. Warta Poznań 20 m 17 pkt 18. Bruk-Bet Termalika 20 m 15 pkt