:
0
Zagłębie Lubin
13'
13' Bartlomiej Ciepiela
25'
25' Rafael Lopes
28'
28' Tomas Pekhart
38'
38' Rafael Lopes
19'

19' Daniel Dudziński za Łukasz Poręba
48'
48' Andre Martins za Bartlomiej Ciepiela
54'
54' Tomas Pekhart
54'
54' Lirim Kastrati za Mattias Johansson
54'
54' Szymon Włodarczyk za Rafael Lopes
58'
58' Mateusz Hołownia
67'
67' Jurgen Celhaka za Josue
67'
67' Ernest Muci za Tomas Pekhart
64'

64' Ilya Zhigulev za Lorenco Simić
64'

64' Jakub Wójcicki za Kacper Chodyna
64'

64' Karol Podliński za Łukasz Łakomy
83'

83' Kacper Lepczyński za Jakub Żubrowski

Relacja z meczu Legia Warszawa - Zagłębie Lubin

90

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na Sport.pl.

90

Dzięki temu zwycięstwu Legia Warszawa wydostała się ze strefy spadkowej, awansując na 15. miejsce z 15 punktami na koncie. Tymczasem posada trenera Zagłębia Dariusza Żurawia, wydaje się być bardzo zagrożona. W ostatniej jesiennej kolejce Legia w niedzielę zagra u siebie z Radomiakiem, a Zagłębie zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Łęczna.

90

Koniec meczu! Legia Warszawa gromi Zagłębie Lubin 4:0! "Efekt nowej miotły" w Warszawie zadziałał! Pod wodzą Aleksandara Vukovicia Legia zaskakująco łatwo rozbiła Zagłębie, strzelając cztery gole już w 53 minut!

90

Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

87

Faulowany Dudziński, ale Zagłębie szybko i niedokładnie rozegrało rzut wolny z 30. metra.

85

Problem ze zdrowiem ma Ratajczyk. A Zagłębie nie ma już zmian.

83

Muci po akcji indywidualnej uderzył płasko z kilkunastu metrów! Broni Hładun.

81

Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Żiguliew zmienia Żubrowskiego.

80

Zaskakująca próba z kilkunastu metrów Włodarczyka! Piłka musnęła boczną siatkę, jest jeszcze jeden rzut rożny.

78

Kastrati świetnie poradził sobie z Ratajczykiem na prawym skrzydle, ale zablokował go Pantić. Rzut rożny.

75

Slisz trafia prosto w mur.

74

Kolejna dobra akcja Ribeiro. Rzut wolny dla Legii z około 25 metrów od bramki Hładuna.

71

Muci i Celhaka zmieniają Josue i Pekharta.

69

Martins szukał przed bramką Pekharta, ale ten nie zdołał oddać strzału.

67

Potrójna zmiana w Zagłębiu. Zeszli Simić, Chodyna i Łakomy, a weszli Wójcicki, Lepczyński oraz Podliński.

65

Problemy ze zdrowiem Lorenzo Simicia. Może być potrzebna zmiana.

63

Tak wyglądała bramka na 4:0 Mateusza Hołowni.

62

Po kolejnym rzucie wolnym do strzału głową doszedł Włodarczyk, jednak uderzył nad poprzeczką.

61

Celnie głową uderza Nawrocki, ale łapie piłkę Hładun!

60

Nieprzyjemne dośrodkowanie Ribeiro, ale piłkę wybijają na rzut rożny obrońcy Zagłębia.

58

Coś nieprawdopodobnego! Ależ sytuację miało Zagłębie! Po błędzie Wieteski Szysz znów przegrał pojedynek z Borucem, dobijający Żivec uderzył tak, że piłka odbiła się od obu słupków bramki Legii, a po chwili w słupek trafił także Chodyna!

57

Kastrati zmienia Johanssona w Legii, a także Włodarczyk za Lopesa.

56

Szysz wyszedł sam na sam z Borucem, ale to bramkarz Legii wygrał ten pojedynek!

54

Kolejny stały fragment i kolejny gol dla Legii! Mateusz Hołownia urwał się obrońcy Zagłębia i po centrze Josue trafia do siatki efektownym szczupakiem! 4:0!

53

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Mateusz Hołownia!

52

Zmiana w Legii. Schodzi Ciepiela, wchodzi Martins.

51

Josue faulowany na lewym skrzydle przez Chodyne. Kolejny rzut wolny dla Legii.

50

Pierwsze dośrodkowanie Josue zostało wybite, ale druga centra Portugalczyka trafia na nogę wbiegającego przed bramkę Pekharta i ten podwyższa wynik spotkania! 3:0!

49

GOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Tomas Pekhart!

48

Piłkarze Legii wywalczyli rzut rożny. W tym czasie z trybun słychać wulgarne okrzyki kibiców Legii w kierunku Dariusza Mioduskiego oraz Radosława Kucharskiego, aby odeszli oni z klubu.

47

Żivec próbował wbiec z piłką w pole karne i przewrócił się w starciu z Wieteską! Był ciągnięty za koszulkę, ale nie ma rzutu karnego.

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania! Bez zmian w obu drużynach.

46

Piłkarze obu drużyn wracają na boisko.

45

Koniec pierwszej połowy. Legia Warszawa prowadzi z Zagłębiem Lubin 2:0! Pierwsza połowa była w miarę wyrównana, ale to Legia zadała celne ciosy i za sprawą dwóch goli Rafaela Lopesa schodzi na przerwę z prowadzeniem.

45

Dudziński zagrał płasko z prawego skrzydła w pole karne do Chodyny, ale ten został zablokowany. Rzut rożny.

45

Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

45

Raz jeszcze dobrze przedarł się lewym skrzydłem Ribeiro, ale tym razem dośrodkował niedokładnie.

44

Nieudane prostopadłe podanie w kierunku Żivca. Piłkę przejmują gospodarze.

42

Rzut wolny dla Zagłębia, ale gościom nie udało się zagrozić bramce Boruca.

40

Świetne dośrodkowanie z lewej strony Ribeiro i jeszcze piękniejsze uderzenie głową Rafaela Lopesa! Piłka eleganckim łukiem wpada w wewnętrzną część bocznej siatki bramki Hładuna! Po akcji Portugalczyków Legia prowadzi z Zagłębiem już 2:0!

39

GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Rafa Lopes po raz drugi!

38

Tak padła pierwsza i jedyna dotąd bramka w tym spotkaniu.

37

Indywidualna akcja Johanssona, Szwed ściął z piłką do środka i uderzył płasko z dystansu! Pewnie łapie Hładun.

34

Wygląda na to, że Poręba opuścił boisko jeszcze przez to zderzenie głowami z Ribeiro na początku spotkania.

33

Kolejny atak Zagłębia, ale Poręba został złapany na spalonym. Po chwili właśnie Poręba opuszcza boisko, a zmienia go Dudziński.

32

Szysz! Napastnik Zagłębia oddał zaskakujący płaski strzał z kilkunastu metrów, ale Boruc popisał się dobrym refleksem i odbił piłkę!

31

Bardzo niecelnie z dystansu uderzył Łakomy.

30

Żółta kartka dla Pekharta, który nie zagra przez to z Radomiakiem w niedzielę.

29

Odpowiada Zagłębie! Po błędzie Hołowni goście stworzyli groźną okazję pod bramką Boruca, ale strzelający z kilku metrów Chodyna został zablokowany!

27

Kapitalna piłka Bartosza Slisza za linię obrony, w pole karne Legii, do której z trudem doszedł Rafael Lopes, ale na wślizgu zdołał ją trącić i z kilku metrów pokonał Hładuna! 1:0 dla Legii!

26

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Rafael Lopes!

25

Słabe spotkanie przy Łazienkowskiej, obie drużyny na razie bez naprawdę groźnej sytuacji pod bramką rywala, choć w ostatnich minutach dużą przewagę ma Legia.

23

Groźnie! Strzał głową Pekharta został zablokowany przez Slisza, a piłka trafiła w boczną siatkę bramki Zagłębia.

22

Kolejna dobra akcja Legii, po dobrym zachowaniu Lopesa uderzył z kilkunastu metrów Slisz, a odbita piłka wyszła na rzut rożny,.

21

Uderzał z dystansu Slisz, ale Hładun nie miał problemów ze złapaniem piłki.

19

Ciepiela dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie jednak najlepiej ustawiony był stoper Zagłębia - Simić. Ribeiro po chwili zdołał wywalczyć na lewym skrzydle rzut wolny.

17

Ładnie przedarł się lewym skrzydłem w szesnastkę Ribeiro, ale po jego podaniu na 16. metr pogubił się Ciepiela. Na szczęście dla gospodarzy kontra gości była nieudana.

16

Rafa Lopes został zablokowany przy próbie uderzenia z dystansu.

14

Akcja Pekharta, jednak Czech został zatrzymany w polu karnym. Po chwili Ciepiela ostro potraktował Kruka i obejrzał żółtą kartkę.

13

Poręba uderza z dystansu bardzo niecelnie.

12

Lopes wrócił do gry.

11

Kolejne groźne starcie. Pod polem karnym Zagłębia Rafa Lopes zderzył się z Panticiem i potrzebuje pomocy medycznej.

10

Korner kończy się faulem na Borucu. Przynajmniej tak uznał sędzia. Rzut wolny dla Legii.

9

Szysz zdecydował się na strzał z granicy pola karnego, ale zablokował go Nawrocki. Rzut rożny.

8

Gra została wznowiona, Ribeiro i Poręba wrócili na boisko.

7

Obaj piłkarze ucierpieli, gdyż zderzyli się głowami. Przerwa w grze.

6

Korner dla gości kończy się faulem w ofensywie Poręby na Ribeiro.

5

Kontra Zagłębia, przedarł się prawym skrzydłem Łakomy, ale po jego centrze Johansson świetni uprzedził Zivca. Rzut rożny dla Zagłębia.

5

Dośrodkowanie w pole karne z wolnego, wybijają piłkę goście na rzut rożny.

4

Pekhart próbował dośrodkować piłkę spod linii końcowej, ale wybijają piłkę lubinianie. Jeszcze jest rzut wolny z około 30 metrów po faulu na Josue.

3

Dzisiejszy mecz odbywa się póki co bez dopingu i przy bardzo marnej frekwencji. Dominują ironiczne okrzyki oraz wulgarne hasło "Legia grać, k...a mać".

1

Rozpoczynamy mecz.

20:26

Obie drużyny już na murawie stadionu przy Łazienkowskiej.

20:23

Dzisiejszy mecz będzie ponownym debiutem nowego-starego trenera Legii Warszawa - Aleksandara Vukovicia. - Jeżeli w Legii jest pożar, to pali się także mój dom. Dlatego teraz tutaj jestem, choć mógłbym unieść się honorem i mogłoby mnie tu nie być - powiedział Serb na wczorajszej konferencji prasowej.

20:22

Sędzią spotkania będzie Łukasz Kuźma z Białegostoku.

20:20

Rezerwowi Zagłębia: Weirauch, Wójcicki, Lepczyński, Kłudka, Żiguliew, Dudziński, Daniel, Podliński, Zajić. W zespole gości brakuje Starzyńskiego, Solera, Balicia, Bartolewskiego i Baszkirowa.

20:18

Skład Zagłębia Lubin: Hładun - Chodyna, Kruk, Simić, Pantić - Żubrowski, Poręba, Łakomy - Ratajczyk, Szysz, Żivec.

20:16

Rezerwowi Legii: Tobiasz, Kastrati, Martins, Charatin, Celhaka, Muci, Skibicki, Włodarczyk, Nawotka. W zespole gospodarzy brakuje Mladenovicia, Rose'a, Jędrzejczyka, Abu Hanny, Kapustki, Luquinhasa, Emrelego.

20:15

Skład Legii Warszawa na dzisiejszy mecz: Boruc - Johansson, Nawrocki, Wieteska, Hołownia - Slisz, Ciepiela - Lopes, Josue, Ribeiro - Pekhart.

20:12

Po ostatnim, dość kontrowersyjnym zwycięstwie nad Wisłą Kraków (2:1) Zagłębie Lubin ma na swoim koncie 20 punktów i zajmuje 13. miejsce w tabeli. Postawa "Miedziowych" jest daleka od oczekiwanej, dlatego wiele wskazuje na to, że zimą pracę może stracić trener Dariusz Żuraw. Dobry wynik przy Łazienkowskiej mógłby uratować byłego szkoleniowca Lecha Poznań. Przed nami starcie dwóch drużyn, które nie prezentują ostatnio dobrej formy, ale wierzymy, że dzisiejsze spotkanie przyniesie wiele emocji.

20:08

Legia Warszawa z 16 rozegranych dotąd meczów przegrała aż 12, przez co mistrzowie Polski z 12 punktami zajmują ostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy. Aby to się zmieniło, Legia musi dzisiaj pokonać w meczu zaległym Zagłębie Lubin. To spotkanie miało pierwotnie zostać rozegrane na początku sierpnia, ale zostało przełożone ze względu na rywalizację Legii z Dinamem Zagrzeb w eliminacjach Ligi Mistrzów.

20:07

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu zaległego 3. kolejki ekstraklasy, w którym Legia Warszawa zmierzy się z Zagłębiem Lubin! Początek spotkania o godzinie 20:30.