Lech Poznań
6'
6' Jorge Felix
68'
68' Daniel Aquino za Piotr Parzyszek
73'
73' Martin Konczkowski za Joel Valencia
74'
74' Jorge Felix
77'
77' Tomas Huk
79'
79' Damian Byrtek za Gerard Badia
90'
90' Patryk Dziczek
64'

64' Maciej Makuszewski za Tymoteusz Puchacz
68'

68' Karlo Muhar
72'

72' Timur Żamaletdinow za Joao Amaral
80'

80' Paweł Tomczyk za Karlo Muhar
82'

82' Paweł Tomczyk

Relacja z meczu Piast Gliwice - Lech Poznań

90  + 6'

Koniec meczu.

90  + 3'

Kartka dla Dziczka.

90  + 1'

Aquino upadł na boisko. Piast skończy ten mecz w dziewiątkę.

90

Pięć minut doliczonych.

89

Potężne uderzenie Makuszewskiego i bardzo dobra interwencja Placha.

86

Urazu doznał Aquino. Zawodnik Piasta prosi o zmianę, ale gospodarze zmian już nie mają. Napastnik został na boisku, ale można napisać, że Piast gra w dziewiątkę.

83

Doskonałe podanie do polskiego napastnika, który z ostrego kąta pokonał Placha. Piłkarz, który w poprzednim sezonie grał dla Piasta, doprowadza do wyrównania.

78

Strzał Jevticia z rzutu wolnego prosto w mur.

77

Czerwona kartka dla Huka, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Jóźwiaka. Obrońca piasta był ostatnim zawodnikiem gospodarzy w tej sytuacji.

62

Świetny kontratak Lecha, jednak uderzenie Puchacza odbił Plach.

59

Niecelne uderzenie Amarala.

56

Jak Parzyszek tego nie strzelił?! Sokołowski niesamowicie ograł czterech rywali, jego uderzenie spadło pod nogi napastnika Piasta, a ten z kilku metrów nie trafił do bramki!

54

I jest szansa dla Lecha, jednak Plach znakomicie odbił strzał z bliska Jóźwiaka!

51

Lech przejął piłkę, jednak na razie nie potrafi przełożyć przewagi na okazje bramkowe.

47

Rzut wolny dla Lecha z boku pola karnego. Nieźle dośrodkował Jevtić, jednak w szesnastce nie znalazł się nikt, kto mógłby przeciąć tę piłkę.

46

Początek drugiej połowy.

45

Przerwa. Na razie 1:0 dla Piasta po golu Felixa.

44

Kolejna szansa Parzyszka! Z lewej strony płasko podał Kierkeskov, a strzał Parzyszka znakomicie odbił van der Hart!

40

Po obiecującym początku tempo spotkania wyraźnie spadło.

35

I kolejna szansa dla Piasta! Znakomicie dośrodkował Dziczek, a Parzyszek, podobnie jak Kierkeskov, przestrzelił głową w idealnej sytuacji!

31

Ależ szansa dla Piasta! Z rzutu rożnego dośrodkował Badia, a w idealnej sytuacji przestrzelił Kirkeskov!

26

Bardzo niecelne uderzenie Amarala.

24

Faul Jóźwiaka na Mokwie przerwał akcję ofensywną Lecha.

21

Znów szansa dla Lecha, ale potężnie i niecelnie strzelał Puchacz.

19

Sokołowski wybił piłkę z linii po strzale Jóźwiaka!

19

Sprytny strzał Jevticia, ale spokojnie interweniował Plach.

17

Faul Sokołowskiego na Muharze. Rzut wolny dla Lecha.

13

Słupek ratuje Piasta! Po dośrodkowaniu Jevticia z rzutu rożnego głową uderzał Crnomarković, jednak tym razem trafił w słupek. Jeszcze okazję miał Muhar, ale nie trafił z bliska.

11

Nerwowa gra lechitów po stracie gola.

9

Piłka znów w bramce Lecha! Tym razem Korun, jednak był on na spalonym w momencie, gdy chwilę wcześniej głową uderzał Kirkeskov.

7

Doskonałe dośrodkowanie Badii, a Felix znakomitym strzałem głową daje prowadzenie mistrzom Polski!

6

Felix, 1:0 dla Piasta!

5

W polu karnym Piasta padł Gumny, ale nie ma mowy o jedenastce.

2

Pierwszy rzut rożny dla Lecha. Dośrodkowanie Jevticia, a głową niecelnie uderzał Crnomarković.

1

Grają!

19:57

Drużyny już na boisku. Za chwilę początek meczu.

19:51

Skład Lecha Poznań: van der Hart - Gumny, Rogne, Crnomarković, Kostevych - Jóźwiak, Muhar, Tiba, Puchacz - Jevtić - Amaral

19:51

Skład Piasta Gliwice: Plach - Mokwa, Korun, Huk, Kirkeskov - Dziczek, Sokołowski - Badia, Valencia, Felix - Parzyszek

19:45

Obie drużyny, również w Gliwicach, zagrały ze sobą w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu. Wtedy lepszy był Piast, który zapewnił sobie mistrzowski tytuł.

19:44

Dzień dobry państwu! Zapraszamy na najciekawszy mecz pierwszej kolejki PKO Ekstraklasy. Mistrz Polski - Piast Gliwice - zagra z Lechem Poznań.