Śląsk Wrocław
36'
36' Piotr Parzyszek
75'
75' Patryk Sokołowski za Tomasz Jodłowiec
77'
77' Patryk Tuszyński za Piotr Parzyszek
85'
85' Dominik Steczyk za Sebastian Milewski
67'

67' Michał Chrapek
72'

72' Piotr Samiec-Talar za Przemysław Płacheta
76'

76' Damian Gąska za Michał Chrapek
85'

85' Sebastian Bergier za Filip Markovic

Relacja z meczu Piast Gliwice - Śląsk Wrocław

90  + 4'

KONIEC MECZU. Piast wygrywa ze Śląskiem 1:0. I na trzy kolejki przed końcem odskakuje mu w tabeli na cztery punkty. Zespół z Gliwic ma ich zdobytych 57. Tyle samo, ile Lech. I wszystko wskazuje, że to te drużyny będą bić się o wicemistrzostwo. Choć teoretycznie mają jeszcze szanse na mistrzostwo. Ale naprawdę teoretycznie, bo Legia musiałaby przegrać trzy kolejne mecze ( wystarczy jej jeden remis), a któraś z tych drużyny wszystkie wygrać, by tytuł nie trafił do Warszawy.

90  + 3'

Rzut wolny dla Piasta po tym, jak Exposito zagrał piłkę ręką.

90  + 1'

Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

90

Felix dobrze wypatrzył Vidę, ale ten zbyt długo zwlekał ze strzałem albo podaniem. Tylko rzut rożny dla Piasta.

88

Steczyk minimalnie nad poprzeczką.

86

Trzecia zmiana w Śląsku: Bergier za Markovicia.

85

No i nie ma bramki. Trochę nie rozumiemy decyzji sędziego, bo wydawało się, że tam wszystko było w porządku. A jednak - nadal 1:0.

84

Jeszcze chwilę się wstrzymajmy, bo mamy VAR.

83

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! PIAST!!! MILEWSKI!!!

82

Exposito faulowany przez Sokołowskiego. Goście mają rzut wolny.

80

Piast wyprowadził dobrą kontrę, ale wykończył ją beznadziejnie - Vida.

77

I kolejna zmiana, znowu druga, ale tym razem Piast: schodzi Parzyszek, wchodzi Tuszyński.

76

Druga zmiana też w Śląsku: Gąska za Chrapka.

75

Zmiana w Piaście: schodzi Jodłowiec, wchodzi Sokołowski.

74

Czerwiński w ostatniej chwili wygarnął piłkę rywalowi, ale mogło się to skończyć samobójczą bramką, bo trafił w słupek. Swój słupek oczywiście.

72

Zmiana w Śląsku: Samiec-Talar za Płachetę.

70

Najpierw Vida, po chwili Felix - Putnocky w ciągu kilkunastu sekund zalicza dwie bardzo dobre interwencje.

67

Żółta kartka dla Chrapka za faul na Felixie.

64

Parzyszek lekko, ale sprytnie zza pola karnego i efekt jest taki, że Piast ma rzut rożny.

62

Mogło być 1:1. I pewnie by było, gdyby nie Czerwiński, który przyblokował strzał Picha.

60

Konczkowski leży na boisku, kibice gwiżdżą, bo sędzia nie przerywa gry. Pozwala Śląskowi wyprowadzić kontrę.

58

Rzut wolny dla Piasta: Musonda faulował Milewskiego.

57

I od razu Kirkeskov zalicza ważny przechwyt - uprzedza Płachetę, który już na skraju pola karnego Piasta czekał na piłkę.

55

Na szczęście nie ucierpiał aż tak bardzo, by nie mógł grać dalej. Kirkeskov wraca na boisko.

53

Przerwa w grze: na boisku leży Kirkeskov, który zderzył się z Płachetą.

51

Tak to właśnie wygląda. Walka!

48

Znowu Putnocky. I znowu Parzyszek. I znowu głową. Ale tym razem Putnocky łapie piłkę.

47

Piast zaczyna od mocnego uderzenia. Dosłownie, bo bardzo mocny strzał oddaje Milewski, ale Putnocky sobie z nim radzi.

46

Zaczynamy drugą połowę.

45

PRZERWA. Śląsk grał w piłkę, a Piast strzelał. I prowadzi 1:0. Dobry mecz. Z niecierpliwością czekamy na drugą połowę.

43

Hateley faulował Picha w środkowej strefie boiska. Rzut wolny dla Śląska.

42

Chrapek ofiarnym wślizgiem zatrzymuje w polu karnym strzał Parzyszka. Mogło być 2:0.

40

Putnocky wznawia grę dalekim wykopem. Bardzo dalekim, ale też niecelnym, bo piłka na wysokości pola karnego Piasta wylatuje na aut.

37

Dośrodkowanie Konczkowskiego w pole karne Śląska. Parzyszek na 11. metrze świetnie wyskoczył do piłki i mocnym strzałem głową pokonał Putnocky'ego. Piast - Śląsk 1:0.

36

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! PIAST!!! PARZYSZEK!!!

33

Dośrodkowanie Stigleca i znowu zakotłowało się w polu karnym Piasta. Sytuację wyjaśnił Korun, który wybił piłkę.

31

Ależ zrobił nam się mecz. Kolejny strzał. Tym razem Śląska - Łabojki - który z trudem broni Plach. Rzut rożny.

29

Felix sprzed pola karnego oddaje strzał z pierwszej piłki. Piast ma rzut rożny.

26

Płacheta ze skraju pola karnego. Mocno, z pierwszej piłki, ale też niecelnie - nad poprzeczką.

24

Po bardzo niemrawych pierwszych minutach Piast w końcu zaczyna się budzić.

22

Szybka kontra Piasta. Nawet dobra. Zakończona strzałem, ale tylko w boczną siatkę. A uderzał Vida.

20

Ale oddajmy, że byłoby to też trochę niesprawiedliwe, gdyby trafił, bo Piast z przebiegu gry w ogóle nie zasługiwał na tę bramkę.

19

Milewski miał przed sobą praktycznie pustą bramkę, ale w nią nie trafił. Niemożliwe!

16

Znowu Płacheta. Celnie, ale w sam środek bramki - broni Plach.

15

Kwadrans za nami. Zdecydowanie dla Śląska, który praktycznie nie pozbywa się piłki, a nawet jak się pozbywa, to szybko ją odbiera. Piast na razie zagubiony.

12

Pich z dystansu, ale Plach nie dał się zaskoczyć.

10

Stiglec dośrodkowuje spod linii końcowej, ale wprost na głowę Czerwińskiego.

7

Tak, nie ma bramki - spalony.

6

Płacheta! Gol! Piłka wpada do siatki, ale jeszcze chwilę poczekajmy, bo sędzia chyba dopatrzył się spalonego!

3

Płacheta rozpędzony wpadł z piłką w pole karne, ale tam został zatrzymany przez Jodłowca.

1

Zaczynamy! Od środka Śląsk.

17:27
17:25
17:23

Jeśli w ekstraklasie jeszcze czekać na jakieś mecze, to właśnie na takie. I Piast, i Śląsk wciąż biją się o wicemistrzostwo. Z Lechem, który wczoraj wygrał z Legią i ma teraz cztery punkty przewagi nad Śląskiem i trzy nad Piastem. Ale zaraz może się to zmienić. Początek meczu Piast - Śląsk o 17.30.