9' Tomas Huk
32'
32' Piotr Parzyszek
72'
72' Dominik Steczyk za Piotr Parzyszek
80'
80' Tomasz Mokwa za Jakub Holubek
84'
84' Gerard Badia za Tomas Huk
46'

46' Grzegorz Kuświk za Oscar Zawada
62'

62' Jakub Rzeźniczak
72'

72' Suad Sahiti za Ricardinho
80'

80' Mateusz Szwoch
85'

85' Olaf Nowak za Damian Michalski

Relacja z meczu Piast Gliwice - Wisła Płock

90

Koniec! Piast wygrywa 1:0 z Wisłą Płock po golu Parzyszka. Nie było to najlepsze spotkanie w Gliwicach. Gospodarze po tym zwycięskie wskakują na 5. miejsce w lidze.

90

Sędzia doliczył aż 5 minut

90

Strzał Furmana jak gra Wisły Płock dzisiaj - z daleka, nieprzemyślany, w gąszcz nóg kolegów i rywali. Piast spokojnie przejął piłkę i czeka na koniec meczu

87

Piast dłużej teraz przy piłce, ale nic z tego nie wyszło, bo Badia wyszedł z piłką poza boisko

85

Długa akcja Wisły i strzał Urugi zupełnie nieudany. Wisła próbuje wyrównać, ale brakuje jej skuteczności

79

Dobry strzał Szwocha, broni Plach!

76

Steczyk dostał podanie od Felixa i strzelił w boczną siatkę. Groźnie pod bramką Wisły

75

Merebashvili oddał strzał, dobił go Kuświk, ale ten pierwszy był na spalonym. Nie ma gola i wyrównania w Gliwicach!

74

Gol dla Wisły Płock, ale chyba był spalony!

68

Piast cofnął się, oddał piłkę Wiśle.Ta nie wie co z nią zrobić, bo brakuje aktywniejszego Furmana i Szwocha

65

Od paru minut niewiele dzieje się w Gliwicach. Piast ma wynik, a Wisła nie potrafi stworzyć groźniejszych sytuacji

54

Fatalny strzał Szwocha z dalszej odległości..

53

Piast bardzo aktywny od początku 2. połowy. Urozmaicone akcje środkiem, prawym i lewym skrzydłem

45  + 1'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Piast Gliwice po pierwszych 45 minutach prowadzi z Wisłą Płock 1:0.

45  + 1'

Ależ blisko był teraz Piast! Parzyszek strącił piłkę zagrywaną z rzutu rożnego, pierwszy dopadł do niej Korun, który od razu zdecydował się na strzał. Obrońca mistrzów Polski uderzył jednak niecelnie.

45

Rymania próbował kolejnego dośrodkowania z prawej strony. Tym razem jego podanie zablokował jeden z obrońców gości.

38

Rzeźniczak próbował przerzutu na drugą stronę boiska, ale wyszło mu to bardzo słabo. Piłka poleciała w aut. Grę rozpocznie Piast.

32

GOOOOL! Wreszcie coś się dzieje. Piast Gliwice obejmuje prowadzenie po golu Parzyszka. Napastnik wykorzystał dobre dogranie Rymaniaka, precyzyjnym strzałem pokonując bramkarza rywali.

26

Tempo meczu na razie nie powala. Goście nie kwapią się do ataku, bo czekają na możliwość kontry. Problem w tym, że na razie tej możliwości nie mają, bo do ataku nie kwapi się też Piast. Moglibyśmy żartobliwie napisać, że to piłkarskie szachy, ale byłaby to dla nich delikatna obraza.

19

Kolejny rzut wolny dla Wisły Płock. Furman posłał dośrodkowanie, po którym niecelnie uderzał Michalski.

13

Kolejna niewykorzystana sytuacja Parzyszka. Napastnik Piasta dobrze przyjął piłkę w polu karnym i szybko oddał strzał z powietrza. Uderzenie zostało jednak zablokowane przez jednego z obrońców gości.

9

Bardzo odważna próba Furmana. Kapitan Wisły Płock oddał strzał z rzutu wolnego, wykonywanego z ponad 30 metrów. Zrobił to jednak fatalnie, a piłka zamiast w światło bramki, poleciała w trybuny.

6

Groźnie pod bramka Wisły Płock. Parzyszek próbował strzelać z woleja, ale został zablokowany. Gospodarze będą wykonywać rzut rożny.

1

Zaczynamy!

14:59

Dzień dobry! Zapraszamy na relację na żywo z meczu Piast Gliwice - Wisła Płock. W poprzedniej kolejce mistrzowie Polski wygrali swoje pierwsze spotkanie w tym sezonie ekstraklasy (1:0 z ŁKS-em), jednak zajmują dopiero 10. miejsce w tabeli z 5 punktami. Wisła Płock znajduje się w jeszcze gorszej sytuacji, bo ma zaledwie jeden punkt po trzech meczach (to piąta kolejka, starcie z Legią zostało przełożone).