Zagłębie Lubin
28'
28' Raphael Branco
20'

20' Filip Starzyński
22'

22' Kacper Chodyna
36'

36' Kacper Chodyna
46'
46' Abraham Marcus za Machado
46'
46' Karol Angielski za Maurides
46'
46' Dominik Sokół za Leandro
60'
60' Karol Angielski
63'
63' Mario Rondon za Filipe Nascimento
68'
68' Jakub Nowakowski za Thabo Cele
86'
86' Dominik Sokół
58'

58' Kacper Bieszczad
63'

63' Filip Starzyński
66'

66' Martin Dolezal za Patryk Szysz
74'

74' Sasa Balić
82'

82' Cheikhou Dieng za Erik Daniel
85'

85' Mateusz Bartolewski
89'

89' Tomasz Pieńko za Filip Starzyński
90'

90' Rafal Adamski za Kacper Chodyna
90'

90' Tomasz Pieńko

Relacja z meczu Radomiak - Zagłębie Lubin

90  + 2'

Dzięki tej wysokiej wygranej Zagłębie Lubin oddaliło się od strefy spadkowej na odległość pięciu punktów. To oznacza z kolei, że znajdujące się w strefie spadkowej Wisła Kraków i Bruk-Bet Termalica Nieciecza będą rozgrywały swoje mecze w tej kolejce pod ogromną presją.

90  + 2'

Koniec meczu! Radomiak Radom - Zagłębie Lubin 1:6.

90  + 2'

Kolejna kontra i kolejny gol dla Zagłębia! Po podaniu Łakomego sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Pieńko i dobił Radomiaka! 6:1 dla Zagłębia!

90  + 2'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Tomasz Pieńko!

90

Dwie minuty doliczone.

89

Pieńko i Adamski zmieniają w Zagłębiu Chodynę i Starzyńskiego.

87

Żółta kartka dla Sokoła za ostre wejście na nogi Ławniczaka.

86

Kontra Zagłębia, Doleżal mógł wyjść sam na sam, ale słabo prowadził piłkę, wobec czego odegrał piłkę do Bartolewskiego, a ten bez trudu zdobył piątą bramkę dla Zagłębia!

85

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Mateusz Bartolewski!

83

I już Dieng w akcji indywidualnej, ale z ostrego kąta zagrywa w ręce Majchrowicza.

82

Dieng zmienia w Zagłębiu Daniela.

80

Jeszcze raz Bieszczad! Tym razem po strzale Matosa!

78

Z daleka, z rzutu wolnego uderzył Łukasik, ale doskonale obronił to Bieszczad!

75

Bardzo niecelne uderzenie z dystansu Poręby.

74

Żółta kartka dla Balicia.

72

Erik Daniel mógł wyjść sam na sam z Abramowiczem, ale doskonale go powstrzymał wracający Nowakowski.

71

Kibice Radomiaka mają dość i na 20 minut przed końcem opuszczają stadion.

69

Angielski faulowany na prawej stronie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Łukasika wybite z pola karnego przez defensywę Zagłębia.

68

Po rzucie wolnym w polu karnym fatalnie kiksuje Abramowicz. Ostatnia zmiana w Radomiaku - Nowakowski za Cele.

66

Złe wieści dla Zagłębia. Patryk Szysz z kontuzją opuszcza boisko. Zmienia go Martin Doleżal.

64

Uderza z rzutu wolnego z 30 metrów Starzyński, piłka jeszcze odbija się od głowy będącego w murze Sokoła i zaskakuje Majchrowicza! 1:4!

63

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Filip Starzyński!

62

Zmiana w Radomiaku. Rondon za Nascimento.

60

GOOOOOOOOOOOOOL! Karol Angielski z 11 metrów zmniejsza straty! 1:3!

59

Rzut karny dla Radomiaka! Koszmarne zachowanie Bieszczada, który dwa razy nie dał rady złapać prostej piłki po dośrodkowaniu Angielskiego, a następnie "skasował" Thabo Cele!

57

Chodyna próbował dryblingiem przedrzeć się środkiem w pole karne, ale został zatrzymany.

56

Radomiak rozgrywa piłkę, ale nawet nie zbliża się do pola karnego Zagłębia.

54

Po raz kolejny w tym meczu poturbowany Szysz. I znowu przez Rossiego, który ma kartkę na koncie.

51

Przejęło piłkę Zagłębie i uderzył z dystansu Łakomy! Obok bramki.

48

Radomiak utrzymuje się przy piłce, ale tak jest od początku spotkania i absolutnie nic z tego nie wynika.

46

Trzy zmiany w Radomiaku. Sokół za Leandro, Marcus za Mauridesa i Angielski za Machado.

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania.

45

Fatalna, koszmarna gra Radomiaka, który jest bezlitośnie punktowany przez walczące o utrzymanie Zagłębie. 3:0 to wynik, którego lubinianie nie mogą już zmarnować w drugiej połowie. Nie przy tak grającym Radomiaku.

45

Koniec pierwszej połowy. Radomiak Radom - Zagłębie Lubin 0:3!

44

Zagranie w pole karne Radomiaka, gdzie dość niepewnie wychodził z bramki Majchrowicz, ale jednak przejął piłkę.

42
41

Przewrócił się w polu karnym rywala Maurides, ale do karnego dla Radomiaka nie było nawet blisko.

39

Kibice Radomiaka skandują imię i nazwisko byłego trenera - Dariusza Banasika.

38

Znakomita kontra Zagłębia! Wychodzący sam na sam z bramkarzem Szysz wykłada piłkę na pustą bramkę Chodynie, a ten tylko dopełnił formalności! 0:3!

37

GOOOOOOOOOOL!!! Ależ Zagłębie punktuje Radomiaka! Kacper Chodyna po raz drugi!

33

Przy takim wyniku Zagłębie Lubin ma aż pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. To fatalna wiadomość dla Wisły Kraków i Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, które swoje mecze w tej kolejce będą rozgrywały w sobotę i poniedziałek pod ogromną presją.

31

Rzut wolny dla Radomiaka. Maurides z ponad 30 metrów uderzył wysoko nad poprzeczką!

30

Daniel starł się w polu karnym z Nascimento i się przewrócił, ale o karnym nie było mowy.

28

Rossi tym razem ukarany żółtą kartką za protesty. Goście mają rzut rożny.

27

Rossi ostro potraktował Szysza i sędzia musiał go upomnieć słownie.

25

Gospodarze zasygnalizowali zagranie ręką w polu karnym Poręby, ale Krzysztof Jakubik puścił grę. Po chwili do uderzenia lewą nogą doszedł Abramowicz i nieznacznie się pomylił!

23

Kolejna akcja i kolejny gol dla Zagłębia! Piłka trafiła na prawą stronę pola karnego do Chodyny, a ten uderzeniem po rykoszecie od Cele podwyższył prowadzenie "Miedziowych"!

22

GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kacper Chodyna! Co tu się dzieje?!

21

Zagłębie na prowadzeniu! Po kontrze i dośrodkowaniu z lewej strony boiska efektownym uderzeniem z powietrza z 16 metrów popisał się Filip Starzyński i nie dał szans Majchrowiczowi!

21

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Filip Starzyński!

18

Ostry faul Balicia na Leandro w środku pola, ale bez kartki.

15

Zagranie za linię obrony Zagłębia do Machado, ale ten nie miał szans opanować piłki i przejął ją Bieszczad.

14

Długa piłka w kierunku Szysza niecelna. Od autu Radomiak.

12

Centra Machado pada łupem Bieszczada.

10

Nie jest to spotkanie toczone w zawrotnym tempie, ale trzeba pamiętać, że oba zespoły równie przeciętnie spisują się wiosną, a różnica w tabeli wynika tylko i wyłącznie z tego, co działo się jesienią.

8

Erik Daniel huknął z dystansu, ale w środek bramki i odbił piłkę Majchrowicz!

7

Dzisiaj Zagłębie gra bez swojego trenera Piotra Stokowca, który został zawieszony za czerwoną kartkę w ostatnim meczu z Lechią Gdańsk. Drużyną przy linii kieruje Łukasz Smolarow, wieloletni asystent Stokowca.

5

Dobre zachowanie defensywy Zagłębia przy rzucie rożnym. Akcja w drugą stronę - Daniel efektownie minął na skrzydle rywala, ale jego dośrodkowanie poszybowało prosto w ręce Majchrowicza.

4

Blisko bramki Leandro! Po jego uderzeniu z kilkunastu metrów świetnie interweniuje Bieszczad! Tylko korner.

3

Prosta strata Cele w środku pola, jednak gościom nie udało się z tego skorzystać.

2

Próba kontrataku Zagłębia, ale akcja Łakomego z Chodyną zatrzymana.

1

Zaczynamy mecz!

17:58

Piłkarze obu drużyn już na murawie stadionu w Radomiu. Sędzią spotkania jest Krzysztof Jakubik z Siedlec.

17:58

Rezerwowi Zagłębia: Hładun, Wójcicki, Chancellor, Kłudka, Pieńko, Dudziński, Dieng, Adamski, Dolezal.

17:57

Skład Zagłębia Lubin: Bieszczad - Kopacz, Ławniczak, Balić, Bartolewski - Poręba, Starzyński, Łakomy - Chodyna, Szysz, Daniel.

17:57
17:55

Rezerwowi Radomiaka: Kochalski, Silva, Nowakowski, Radecki, Santos, Marcus, Rondon, Sokół, Angielski.

17:55

Skład Radomiaka Radom: Majchrowicz - Matos, Rossi, Cichocki, Abramowicz - Cele, Łukasik, Nascimento - Leandro, Maurides, Machado.

17:52

Dzisiejsze spotkanie będzie bardzo uważnie oglądane w Małopolsce. Wisła Kraków będzie mogła w tej kolejce wyjść ze strefy spadkowej, jeśli Zagłębie w Radomiu nie wygra. Na potknięcie Zagłębia liczy też Bruk-Bet Termalica Nieciecza, ale drugi z beniaminków może także wyprzedzić w poniedziałek Śląsk Wrocław.

17:42

Radomiak Radom, siódmy zespół ekstraklasy, w tym sezonie walczy już tylko o jak najwyższe miejsce w górnej połowie tabeli. Pod wodzą nowego trenera Mariusza Lewandowskiego, wychowanka Zagłębia, beniaminek postara się o odniesienie pierwszego zwycięstwa od dziewięciu kolejek i 27 lutego, gdy Radomiak pokonał u siebie Lechię Gdańsk 2:0. Mimo to zespół z Radomia wciąż może zakończyć sezon na szóstym miejscu, co byłoby dla niego dużym sukcesem.

17:39

Walka o utrzymanie w ekstraklasie trwa w najlepsze. Pierwszą z trzech ostatnich kolejek sezonu 2021/22 rozpocznie mecz z udziałem Zagłębia Lubin, które jest tuż "nad kreską", z przewagą ledwie dwóch punktów nad znajdującymi się w strefie spadkowej Wisłą Kraków i Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Piłkarze Piotra Stokowca mierzą się na wyjeździe z siódmym w tabeli Radomiakiem Radom i muszą wygrać, bo w ostatnich kolejkach zagrają z dwoma faworytami do mistrzostwa - Rakowem Częstochowa i Zagłębiem Lubin.

17:35

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 32. kolejki ekstraklasy, w którym Radomiak Radom zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Początek spotkania o godzinie 18:00.