• Adnan Kovacević (49')
Raków Częstochowa
Korona Kielce
14'
14' Dawid Szymonowicz
46'
46' Bryan Nouvier za Maciej Domański
72'
72' Andrija Luković za Ruslan Babenko
86'
86' Szymon Lewicki za Igor Sapała
49'

49' Adnan Kovacević
64'

64' Adnan Kovacević
70'

70' Rodrigo Zalazar za Erik Pacinda
74'

74' Łukasz Kosakiewicz za Michael Gardawski
83'

83' Matej Pucko za Marcin Cebula

Relacja z meczu Raków Częstochowa - Korona Kielce

90  + 4'

Koniec meczu! Raków Częstochowa rozpoczyna sezon od porażki 0:1 z Koroną Kielce.

90  + 2'

Dośrodkowanie w pole karne Korony, ale obrońcy wybijają piłkę.

90

Sędzia doliczył cztery minuty do drugiej połowy.

90

Pućko uderzył sprzed pola karnego, piłka poszybowała jednak minimalnie nad poprzeczką.

87

Pućko wbiegł z piłką w pole karne, próbował lobować Gliwę, który wyszedł z bramki, piłka wylądowała jednak na górnej siatce.

85

Ostatnia zmiana także w Rakowie. Schodzi Sapała, w jego miejsce wchodzi Lewicki.

83

Ostatnia zmiana w Koronie. Cebula opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Pućko.

81

Salazar oddał strzał z ostrego kąta, ale był bardzo niecelny.

78

Rzut rożny, obrońcy Korony wybili piłkę przed pole karne, skąd uderzył Szczepański. Piłka minimalnie minęła bramkę.

77

Natychmiast próbował odpowiedzieć Raków, jednak Sokół odbija strzał Nouviera.

77

Świetna okazja Korony! Cebula otrzymał podanie w polu karnym, ale jego strzał z kilku metrów obronił Gliwa.

75

Dośrodkowanie w pole karne Korony, strzał głową Petraska, ale Sokół bez trudu złapał piłkę.

74

Druga zmiana w Koronie. Kosakiewicz wchodzi na boisko w miejsce Gardawskiego.

72

Zmiana także w Rakowie. Babenko zmieniony przez Lukovicia.

71

Akcja Korony. Dobrze interweniował w obronie Petrasek, potem Gliwa broni niegroźny strzał sprzed pola karnego.

70

Zmiana w Koronie. Zalazar zamienił Pacindę.

69

Mnóstwo walki w środku pola.

66

Pacinda strzela na bramkę Rakowa, Gliwa jednak pewnie broni.

65

Babenko trafia jednak w mur, Korona przejmuje piłkę.

64

Żółta kartka dla Kovacevicia za faul tuż przed polem karnym Korony.

64

Sokół pewnie lapie piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

61

Dośrodkowanie w pole karne, jednak Igor Sapała nie trafił czysto w piłkę. Od bramki zacznie Sokół.

60

Nouvier otrzymał podanie w polu karnym, jednak obrońcy Korony zdołali wybić piłkę na rzut rożny.

59

Dośrodkowanie w pole karne Rakowa, jednak Pacinda nie zdołał dojść do piłki.

56

Upadł w polu karnym Nouvier, sędzia jednak nie widział podstaw do podyktowania rzutu karnego.

53

Dośrodkowanie w pole karne Rakowa, ale Gardawski kopnął piłkę wysoko ponad bramką.

49

Korona prowadzi! Gliwa dotknął piłkę, ale nie był w stanie obronić strzału Kovacevicia.

47

Rzut karny dla Korony! Petrasek nie trafił w piłkę, Gliwa wyszedł z bramki i sfaulował piłkarza Korony.

46

46

Zmiana w Rakowie. Nouvier wszedł na boisko w miejsce Domańskiego.

45  + 2'

Koniec pierwszej połowy! Korona miała lepsze sytuacje, ale ich nie wykorzystała. Bardzo dobry mecz rozgrywa Michał Gliwa, bramkarz Rakowa.

45

Sędzia doliczył dwie minuty do pierwszej połowy.

40

Piłka krąży w środku pola. Brakuje sytuacji pod obiema bramkami.

35

Musiolik świetnie przechwycił piłkę na połowie Korony, ale później stracił ją w dziecinny sposób.

30

Wyrównany mecz w Bełchatowie, ale grę prowadzi Raków.

23

Kontratak Korony, celny strzał Pacindy i kolejna skuteczna interwencja Michała Gliwy.

22

Po początkowych problemach Raków przejął inicjatywę i dłużej utrzymuje się przy piłce.

18

Raków ruszył do ataku. Sapała dośrodkował piłkę w pole karne, a tam wybił ją Paweł Sokół.

14

Żółta kartka dla Dawida Szymonowicza. Piłkarz Rakowa sfaulował Papadopulosa.

10

I znów Gliwa ratuje Raków! Drużyna Marka Papszuna popełnia proste błędy w defensywie, ale Korona nie potrafi ich wykorzystać.

7

Jeszcze jednak skuteczna interwencja Michała Gliwy. Bramkarz Rakowa ma dużo pracy w pierwszych minutach spotkania.

4

Jest odpowiedź Korony! Świetny strzał Djuranovicia, piękny wolej i dobrze broni Gliwa.

2

Pierwsza groźna akcja drużyny Marka Papszuna. Malinowski ruszył prawym skrzydłem, dośrodkował piłkę w pole karne, ale obrońca Korony wybił piłkę na rzut rożny.

1

GRAMY!

14:59

Piłkarze są już na murawie. Zaraz zaczynamy.

14:52

Warto też dodać, że dzisiejszy mecz odbędzie się w Bełchatowie. Tam Raków będzie rozgrywał swoje domowe mecze w sezonie 2019/2020.

14:51

Przypomnijmy, że Raków wraca do ekstraklasy po 21 latach przerwy.

14:50

A tak Korony Kielce:

14:49

Tak prezentuje się skład Rakowa:

14:46

Dzień dobry! Witamy i zapraszamy na pierwszy mecz Rakowa Częstochowa po powrocie do ekstraklasy. Jak zagra zespół Marka Papszuna w spotkaniu z Koroną Kielce? Bądźcie z nami.