12' Ivi Lopez
38'
38' Fran Tudor
36'

36' Conrado Buchanelli
46'
46' Vladislavs Gutkovskis za Sebastian Musiolik
63'
63' Wiktor Długosz za Zoran Arsenić
67'
67' Vladislavs Gutkovskis
80'
80' Luka Gagnidze za Mateusz Wdowiak
80'
80' Walerian Gwilia za Ben Lederman
85'
85' Igor Sapała za Giannis Papanikolaou
46'

46' Kacper Sezonienko za Ilkay Durmus
46'

46' Jan Biegański za Egzon Kryeziu
61'

61' Jan Biegański
61'

61' Christian Clemens za Marco Terrazzino
61'

61' Flavio Paixao za Łukasz Zwoliński
72'

72' Filip Koperski za Jakub Kałuziński
84'

84' Filip Koperski
89'

89' Mario Maloca

Relacja z meczu Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk

90
90

Miejsca 15-18.: 15. Śląsk Wrocław 35, 16. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 32, 17. Wisła Kraków 31, 18. Górnik Łęczna 28.

90

Miejsca 10-14.: 10. Legia Warszawa 43, 11. Warta Poznań 42, 12. Jagiellonia Białystok 40, 13. Zagłębie Lubin 38, 14. Stal Mielec 37.

90

Miejsca 5-8: 5. Piast Gliwice 54, 6. Wisła Płock 48, 7. Radomiak Radom 48, 8. Górnik Zabrze 47, 9. Cracovia 46.

90

TOP4: 1. Lech Poznań 74, 2. Raków Częstochowa 69, 3. Pogoń Szczecin 65, 4. Lechia Gdańsk 57.

90
90

Królem strzelców sezonu 2021/22 zostaje Ivi Lopez z Rakowa Częstochowa! Hiszpan zdobył 20 bramek!

90

Lech Poznań - Zagłębie Lubin 2:1 (koniec). Jako ostatni kończy ten sezon zespół mistrza Polski. I to zwycięstwem. Lech lepszy od Zagłębia, teraz czas na świętowanie!

90

Wisła Kraków - Warta Poznań 0:1 (koniec). Smutny koniec spadkowego sezonu Wisły Kraków. Przy Reymonta wygrywa Warta Poznań.

90

Górnik Łęczna - Jagiellonia Białystok 0:1 (koniec). Jagiellonia wygrywa po raz trzeci w tej rundzie i wskakuje na 12. miejsce w tabeli.

90

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 3:4 (koniec). W szalonym meczu we Wrocławiu zwycięża Górnik Zabrze!

90

Pogoń Szczecin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:2 (koniec). Niespodzianka w Szczecinie! Remis Pogoni z Bruk-Betem na zakończenie pracy Kosty Runjaicia w zespole "Portowców".

90

Piast Gliwice - Radomiak Radom 1:1 (koniec). Wyrównanie w ostatniej akcji meczu! Tomas Huk głową ratuje Piastowi punkt! Koniec meczu!

90

Legia Warszawa - Cracovia 3:0 (koniec). Legia wygrywa na zakończenie sezonu i kończy go na 10. miejscu. Gole Rosołka, Pekharta i Lopesa.

90

Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk 3:0 (koniec)! Świetny mecz Rakowa, zwycięstwo po dwóch golach Lopeza i jednym Gutkovskisa. Raków ponownie wicemistrzem Polski!

90

Wisła Płock - Stal Mielec 3:0 (koniec)! Koniec meczu w Płocku, Wisła wygrywa po golach Pawlaka, Lesniaka i Kolara.

90

Wkraczamy w czas doliczony we wszystkich spotkaniach!

86

Wisła Płock - Stal Mielec 3:0 (86'). Wisła Płock efektownie kończy ten sezon! Marko Kolar podwyższa prowadzenie "Nafciarzy"!

86

Górnik Łęczna - Jagiellonia Białystok 0:1 (85'). Jest wreszcie gol w Łęcznej! Zamieszanie pod bramką Górnika i błąd Alexa Serrano wykorzystał Jesus Imaz!

84

Legia Warszawa - Cracovia 3:0 (84'). Gol na 3:0 dla Legii! Po dośrodkowaniu Josue z rzutu rożnego efektownym strzałem głową popisał się Rafael Lopes.

80

Kolejne zmiany w Częstochowie. Gagnidze i Gwilia w Rakowie za Ledermana i Wdowiaka. Kilka minut temu w Lechii Koperski zmienił Kałuzińskiego.

78

Pogoń Szczecin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:2 (78'). Niespodzianka w Szczecinie, Bruk-Bet wyrównuje! Po rzucie rożnym w zamieszaniu drugiego gola zdobył Mesanović!

75

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 3:4 (75'). Ciekawa zmiana również we Wrocławiu, ale tu z kolei dotyczy ona debiutu! Karol Borys pierwszym zawodnikiem z rocznika 2006, który melduje się w ekstraklasie!

74
74

Legia Warszawa - Cracovia 2:0 (74'). Pożegnanie Tomasa Pekharta! Czech, dla którego był to ostatni mecz w Legii, właśnie został zmieniony przez Bartosza Kapustkę.

73

Wisła Płock - Stal Mielec 2:0 (73'). Filip Lesniak na 2:0 dla Wisły! Po strzale głową Warchoła piłka trafiła w słupek, ale Lesniak skutecznie dobił to uderzenie.

71

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 3:4 (71'). To jest wariactwo! Higinio Marin huknął z dystansu i po błędzie Putnocky'ego Górnik prowadzi 4:3!

68

Po akcji indywidualnej Gutkovskis uderza płasko z dystansu, a piłka po rykoszecie zaskakuje Buchalika! 3:0 dla Rakowa, częstochowianie już na 99,9% pewni wicemistrzostwa Polski!

67

GOOOOOOOOOOOOOL!!!! Vladislavs Gutkovskis!

66

Legia Warszawa - Cracovia 2:0 (66'). I już 2:0 dla Legii! Po centrze Josue do siatki głową trafia Tomas Pekhart!

65

Lech Poznań - Zagłębie Lubin 2:1 (65')! Gol kontaktowy dla Zagłębia! Rzut karny na gola zamienia Kacper Chodyna!

63

Zmiany w obu zespołach. W Lechii Paixao za Zwolińskiego i Clemens za Terrazzino. Z kolei w Rakowie Długosz za Arsenicia.

62

Żółta kartka dla Biegańskiego (Lechia).

62

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 3:3 (62'). Szalony mecz we Wrocławiu trwa w najlepsze! Po strzale z dystansu Nowaka piłkę wypuścił z rąk Putnocky i do siatki trafił Higinio Marin! 3:3!

60

W Częstochowie z kolei przewagę ma Raków, ale to Lechia była bliska gola kontaktowego, gdy po centrze Sezonienki centymetrów zabrakło Zwolińskiemu.

59

Tak wyglądał gol dla Legii Warszawa.

57

Pogoń Szczecin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 (57'). Teraz rzut karny dla Bruk-Betu i także jest bramka! Muris Mesanović z golem honorowym dla gości!

56

Lech Poznań - Zagłębie Lubin 2:0 (56')! Mickey van der Hart i Jakub Kamiński właśnie pożegnali się z Lechem Poznań! Obaj zostali zmienieni przez Macieja Skorżę i dostali podziękowania od kolegów i kibiców.

54

Legia Warszawa - Cracovia 1:0 (54'). Teraz gol dla Legii już uznany! Po podaniu Pekharta z kilku metrów uderza Maciej Rosołek, a piłka po rękach Hrosso wpada do siatki!

53

Pogoń Szczecin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0 (53'). Pogoń podwyższa prowadzenie! Biedrzycki fauluje w polu karnym Zahovicia, a jedenastkę wykorzystuje Kamil Drygas!

50

Legia Warszawa - Cracovia 0:0 (51'). Tomas Pekhart trafia efektownie pod poprzeczkę bramki "Pasów", jednak był na minimalnym spalonym. Gol nieuznany.

46

Rozpoczynamy drugie połowy w dzisiejszych spotkaniach!

46

Seria zmian w Częstochowie w przerwie: w Rakowie Gutkovskis za Musiolika, w Lechii Biegański i Sezonienko za Durmusa i Kryeziu.

45
45

W klasyfikacji strzelców prowadzi obecnie Ivi Lopez (Raków) z 20 golami. Po 18 trafień mają Mikael Ishak (Lech) i Karol Angielski (Radomiak).

45

Raków Częstochowa jest blisko wicemistrzostwa Polski, prowadząc z Lechią 2:0. Drużynie Marka Papszuna wystarczy jeden punkt, by zakończyć sezon ze srebrnym medalem.

45

Wyniki do przerwy: Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk 2:0 (Lopez 10', 12'), Lech Poznań - Zagłębie Lubin 2:0 (Kędziora 10', Czerwiński 38'), Pogoń Szczecin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (Zahović 45'), Piast Gliwice - Radomiak Radom 0:1 (Angielski 45'), Wisła Płock - Stal Mielec 1:0 (Pawlak 37'), Legia Warszawa - Cracovia 0:0, Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 3:2 (Janasik 25', Schwarz 41', Jastrzembski 45' - Janicki 14', Manneh 43'), Wisła Kraków - Warta Poznań 0:1 (Szczepański 29'), Górnik Łęczna - Jagiellonia Białystok 0:0.

45

Koniec pierwszej połowy we wszystkich meczach 34. kolejki ekstraklasy!

45

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 3:2 (45'). Co tu się dzieje we Wrocławiu?! Dennis Jastrzembski trafia do siatki i Śląsk ponownie prowadzi!

45

Piast Gliwice - Radomiak Radom 0:1 (45'). Radomiak prowadzi w Gliwicach! Prostopadłe podanie Nascimento i Karol Angielski bardzo mocnym strzałem lewą nogą zdobył 18. bramkę w sezonie!

45

Pogoń Szczecin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (45')! Bramka w Szczeicnie! Luka Zahović trafia do siatki głową po krótko rozegranym rzucie rożnym!

43

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 2:2 (43'). I szybkie wyrównanie Górnika! Precyzyjne uderzenie zza pola karnego Alasany Manneha zaskakuje Matusa Putnocky'ego!

41

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 2:1 (41'). Śląsk Wrocław pracował, pracował i wypracował prowadzenie! Po dośrodkowaniu Wojciecha Golli głową do siatki trafia Petr Schwarz!

38

Żółte kartki dla Conrado (Lechia) i Tudora (Raków).

38
38

Lech Poznań - Zagłębie Lubin 2:0 (38')! Mistrz Polski trafia po raz drugi! Po szybkim ataku "Kolejorza" Ramirez wycofał piłkę do Alana Czerwińskiego, a ten pokonał bramkarza swojego byłego klubu!

37

Wisła Płock - Stal Mielec 1:0 (37'). Wisła Płock prowadzi ze Stalą! Po dośrodkowaniu Jorginho głową do siatki trafia Aleksander Pawlak!

34

Uderzenie z dystansu Terrazzino odbija Kovacević! Chwilę wcześniej Musiolik nie zdołał pokonać Buchalika.

33

Piast Gliwice - Radomiak Radom 0:0 (33'). Gol nieuznany również w Gliwicach. Tutaj z wyraźnego spalonego do siatki trafił Alberto Toril.

31

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 1:1 (31'). Nieuznany gol dla Śląska. Po strzale Stigleca piłka trafia w stojącego na spalonym Gollę i wpada do siatki. Jednak nic z tego.

29

Wisła Kraków - Warta Poznań 0:1 (29')! Pierwsza szansa dla Warty w Krakowie i od razu bramka! Po prostopadłym podaniu Papeau Miłosz Szczepański uderza z kilkunastu metrów pod poprzeczkę i trafia do siatki!

25

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 1:1 (25'). Mamy wyrównanie we Wrocławiu! Patryk Janasik bardzo dobrze rozegrał piłkę z Fabianem Piaseckim i technicznym strzałem lewą nogą pokonał Daniela Bielicę!

23

Niecelnie z dystansu uderzył Ivi Lopez.

21

Poprzeczka! Po uderzeniu z rzutu wolnego Macieja Gajosa było blisko gola kontaktowego dla Lechii!

18

Lech Poznań - Zagłębie Lubin 1:0. Tak wyglądał gol Tomasza Kędziory.

17

Legia Warszawa - Cracovia 0:0.Zgodnie z zapowiedzią kibice Legii opuścili trybuny na 17 minut w ramach protestu.

15

Lechia próbowała odpowiedzieć, ale uderzenie Durmusa obronił Kovacević.

14

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 0:1 (14'). Górnik prowadzi we Wrocławiu! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Rafał Janicki głową pokonuje Putnocky'ego!

13

Gol za golem w Częstochowie! Wysoki pressing Rakowa i odbiór piłki pod polem karnym, Tudor zagrał piłkę z prawego skrzydła w pole karne do Lopeza, ten zwiódł Tobersa i mocnym strzałem trafił na 2:0! Drugi gol w tym meczu, 20. w tym sezonie i Raków Częstochowa o krok od wicemistrzostwa Polski!

12

GOOOOOOOOOOOOOL!!! Ivi Lopez po raz drugi!!!

12

Raków prowadzi z Lechią! Świetna kombinacja gospodarzy i po podaniu Mateusza Wdowiaka Ivi Lopez z kilku metrów pokonuje Buchalika! 19. gol w sezonie Hiszpana, który został liderem klasyfikacji strzelców!

11

GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Ivi Lopez!

10

Lech Poznań - Zagłębie Lubin 1:0 (10')! Mamy pierwszego gola i strzela go nowy mistrz Polski! Po rzucie wolnym dla Lecha uderzenie głową Czerwińskiego broni Burić, a skutecznie dobija Tomasz Kędziora!

7

Kolejny rzut rożny dla Rakowa, który zakończył się piąstkowaniem Buchalika i niebezpiecznym zderzeniem głowami Musiolika z Kryeziu. Przerwa w grze.

5

Legia Warszawa - Cracovia. Jak się okazuje, już w poniedziałek Legia Warszawa przedstawi nowego trenera - Kostę Runjaicia.

2

Raków miał już rzut rożny, ale nie stworzył z niego zagrożenia dla bramki Buchalika.

1

Rozpoczynamy mecze 34. kolejki ekstraklasy!

17:28

Wisła Kraków - Warta Poznań. Gorąco w Krakowie. Na murawie pojawił się też Jakub Błaszczykowski. - Czekałem tak długo, aby stanąć przed Wami, przeprosić. Nie boję się odpowiedzialności. Nie zasłużyliście na to przez co przechodzicie. Strasznie mi ciężko, ale zrobię wszystko, by Wisła wróciła tam, gdzie jej miejsce. Zdaję sobie sprawę, że zaje***em - powiedział (cytat od Mateusza Ligęzy z Polskiego Radia).

17:20

Sędzią tego meczu będzie Damian Sylwestrzak z Wrocławia.

17:20

Rezerwowi Lechii: Kuciak, Pietrzak, Castegren, Kubicki, Paixao, Biegański, Koperski, Clemens, Sezonienko. Trener: Tomasz Kaczmarek.

17:20

Skład Lechii Gdańsk: Buchalik - Ceesay, Tobers, Maloca, Conrado - Gajos, Kałuziński, Kryeziu - Terrazzino - Zwoliński, Durmus.

17:17

Rezerwowi Rakowa: Trelowski, Sapała, Krzyżak, Arak, Gutkovskis, Gagnidze, Czyż, Długosz, Gwilia. Trener: Marek Papszun.

17:16

Skład Rakowa Częstochowa: Kovacević - Rundić, Petrasek, Arsenić - Tudor, Lederman, Papanikolaou, Kun - Lopez, Wdowiak - Musiolik.

17:10

Swoje niezadowolenie dziś wyrażą też kibice Legii Warszawa, którzy z "okazji" 17 porażek w sezonie zamierzają opuścić trybuny na 17 minut w meczu z Cracovią.

17:07

W dzisiejszej relacji skupimy się na meczu Rakowa Częstochowa z Lechią Gdańsk, ale będziemy też informować o wydarzeniach na innych stadionach. Oto lista pozostałych spotkań: Lech Poznań - Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Wisła Kraków - Warta Poznań, Legia Warszawa - Cracovia, Górnik Łęczna - Jagiellonia Białystok, Piast Gliwice - Radomiak Radom, Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze, Wisła Płock - Stal Mielec.

17:05

Dzisiaj z ekstraklasą żegnają się trzy zespoły: Wisła Kraków, Bruk-Bet Termalica Nieciecza i Górnik Łęczna. Najgoręcej może być w Krakowie, gdzie w trakcie spotkania Wisły z Górnikiem Łęczna kibice mają się pojawić w czarnych koszulkach, a do tego wywiesili transparenty uderzając w zarząd klubu i piłkarzy.

16:59

Lech Poznań jest już pewny mistrzostwa Polski i dzisiaj jego mecz z Zagłębiem Lubin będzie pod znakiem świętowania tego tytułu. Za jego plecami jednak toczy się jeszcze walka o mistrzostwo Polski. Drugi Raków Częstochowa ma dwa punkty przewagi nad trzecią Pogonią Szczecin i wystarczy mu punkt w dzisiejszym spotkaniu z Lechią Gdańsk, by po raz drugi z rzędu być drugą najlepszą drużyną w kraju. Pogoń potrzebuje z kolei wygrać u siebie ze zdegradowanym Bruk-Betem Termalicą Nieciecza i czekać na porażkę zespołu Marka Papszuna.

16:57

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczów 34. kolejki ekstraklasy! Wszystkie spotkania rozpoczną się o godzinie 17:30!