Raków Częstochowa
30'
30' Ivi Lopez
38'

38' Mattias Johansson
47'
47' Fran Tudor
52'
52' Stratos Svarnas
62'
62' Fabian Piasecki za Vladislavs Gutkovskis
65'
65' Vladyslav Kochergin za Szymon Czyż
77'
77' Sebastian Musiolik za Ivi Lopez
77'
77' Bartosz Nowak za Mateusz Wdowiak
79'
79' Bartosz Nowak
90'
90' Fabian Piasecki
90'
90' Bartosz Nowak
46'

46' Patryk Sokołowski za Makana Baku
61'

61' Maciej Rosołek za Paweł Wszołek
68'

68' Bartosz Slisz
79'

79' Robert Pich za Carlitos
84'

84' Blaz Kramer za Ernest Muci
84'

84' Bartosz Kapustka za Bartosz Slisz

Relacja z meczu Raków Częstochowa - Legia Warszawa

19:33

Dziękujemy za uwagę, do zobaczenia!

19:32

Legia pozostała na trzecim miejscu w tabeli z 17 punktami. Raków jest tuż za nią i ma tylko punkt mniej. Raków zagrał jednak o jeden mecz mniej.

19:32

Kapitalny mecz i skuteczność Rakowa w końcówce zdecydowały o zdemolowaniu Legii. Zespół Runjaicia przegrał pierwszy raz od końcówki lipca i nie wykorzystał okazji do awansu na pozycję lidera ligi.

90  + 6'

KONIEC MECZU. LEGIA ZDEMOLOWANA PRZEZ RAKÓW.

90  + 2'

Nokaut! Piasecki do Nowaka i ten spokojnie strzela kolejnego gola!

90  + 2'

NOWAK! 4:0!

90

Piasecki przepchnął, ograł Augustyniaka i mocnym strzałem dobił Legię!

90

FABIAN PIASECKI! 3:0!

84

Podwójna zmiana w Legii. Zeszli Slisz i Muci. Weszli Kramer i Kapustka.

83

Zablokowane uderzenie Johanssona.

80

Prostopadłe podane Svarnasa do Nowaka... Piłkę mógł, a nawet musiał przeciąć Sokołowski, ale postanowił ją zostawić. Wykorzystał to Nowak, który w sytuacji sam na sam nie dał szans Tobiaszowi.

79

BARTOSZ NOWAK! 2:0!

79

Pich w miejsce Carlitosa.

76

Podwójna zmiana w Rakowie. Zeszli Ivi i Wdowiak. Weszli Nowak i Musiolik.

74

Błąd Tobiasza. Raków wyszedł w sytuacji trzy na jeden, ale ją zmarnował.

63

Czyż ucierpiał w starciu ze Sliszem. Pomocnik Rakowa doznał poważnego urazu. Zawodnik zostanie zniesiony na noszach.

56

Gutkovskis padł w polu karnym po interwencji Nawrockiego, ale nie ma mowy o rzucie karnym.

53

Indywidualna akcja Iviego zakończona strzałem, ale też interwencją Tobiasza.

52

Kartka dla Svarnasa za faul na Mucim.

50

Dobra okazja dla Rakowa, ale z powietrza niecelnie uderzył Arsenić.

48

Dośrodkowanie Wszołka, pewne wyjście i interwencja Kovacevicia.

18:36

Zmiana w Legii. Sokołowski w miejsce Baku.

45  + 2'

Przerwa. 1:0 dla Rakowa po golu Iviego z rzutu karnego.

45  + 1'

Co teraz zrobił Gutkovskis?! Łotysz był sam metr przed pustą bramką, ale w niąnie trafił!

45

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

42

Świetne podanie Carlitosa do Wszołka. Skrzydłowy Legii ściął do lewej nogi, ale oddał beznadziejny strzał.

40

Problemy zdrowotne Kuna. Zawodnik Rakowa przed chwilą zderzył się z Johanssonem. Mimo że początkowo wstał, to wciąż odczuwa skutki tego starcia.

38

Kartka dla Johanssona za faul na Papanikolaou.

36

Ależ szansę miała Legia! Carlitos sprytnie lobował Kovacevicia, a piłkę z linii bramkowej wybił Rundić!

34

Gytkovskis był sam na sam z Tobiaszem, ale bramkarz Legii znakomicie odbił uderzenie!

31

Pewne uderzenie w środek bramki i Raków prowadzi 1:0.

30

IVI LOPEZ! 1:0 DLA RAKOWA!

29

Powtórki wykazały, że faul Johanssona miał miejsce na granicy pola karnego.

29

ZMIANA DECYZJI. RZUT KARNY DLA RAKOWA.

28

Faul Johanssona na Ivim. Szansa dla Rakowa na stworzenie zagrożenia po dośrodkowaniu.

25

Dobra interwencja Slisza po dośrodkowaniu Iviego.

23

Spokojniejszy fragment meczu.

20

Duże zamieszanie w polu karnym Rakowa. Ostatecznie zatrzymany Carlitos popełnił faul w ataku.

18

Beznadziejne dośrodkowanie Muciego.

16

Wdowiak padł w polu karnym. Szymon Marciniak puścił grę. Była analiza VAR, ale Marciniak bez oglądania akcji puścił grę.

13

Pierwsza szansa dla Rakowa. Dośrodkowanie Iviego i celne uderzenie głową Arsenicia. Dobrze interweniował jednak Tobiasz.

11

Chaotyczny początek meczu w wykonaniu Rakowa.

8

Bardzo mocne, ale minimalnie niecelne uderzenie Muciego z dystansu.

5

Dośrodkowanie Wszołka i dobra interwencja stoperów Rakowa.

3

Długie, zdecydowanie za mocne podanie w stronę Baku.

1

Nie minęło 10 sekund i już doszło do niebezpiecznego zderzenia Carlitosa z Papanikolaou. Zawodnik Rakowa ucierpiał, ale już wstał i gramy dalej.

1

17:29

Obie drużyny już na boisku. Za chwilę początek meczu.

17:18

W Legii zabraknie Artura Jędrzejczyka, który w poprzedniej kolejce został ukarany czwartą już w tym sezonie żółtą kartką.

17:18

W Rakowie nie zagrają dziś kontuzjowani: Cebula, Lederman, Niewulis oraz Petrasek.

17:17

Skład Rakowa: Kovacević - Svarnas, Arsenić, Rundić - Tudor, Papanikolaou, Czyż, Kun - Wdowiak, Ivi - Gutkovskis.

17:16

Skład Legii: Tobiasz - Johansson, Augustyniak, Nawrocki, Mladenović - Slisz - Wszołek, Muci, Josue, Baku - Carlitos.

17:15

W tym roku oba zespoły grały już ze sobą dwa razy w Częstochowie. W marcu padł remis 1:1 w lidze, a miesiąc później Raków wygrał 1:0 w Pucharze Polski.

17:13

Raków ma dobrą serię w meczach z Legią. W ostatnich czterech pojedynkach dwa razy górą byli częstochowianie, a dwa razy wygrała Legia.

17:11

Raków zaś będzie się chciał zrehabilitować za zeszłotygodniową porażkę z Cracovią 0:3.

17:11

Legia ma za sobą świetny czas. Drużyna Runjaicia nie przegrała pięciu kolejnych meczów w lidze (cztery zwycięstwa plus remis) oraz awansowała w Pucharze Polski.

17:10

Raków jest na siódmym miejscu z 13 punktami. Zespół Marka Papszuna ma jednak jeden zaległy mecz do rozegrania.

17:09

Jeśli Legia zdobędzie chociaż punkt, awansuje na pierwsze miejsce w tabeli. Zespół Kosty Runjaicia jest na razie trzeci z 17 punktami na koncie. Tyle samo mają Wisła Płock i Pogoń Szczecin, ale one swoje mecze w tej kolejce już zagrały.

17:08

Dzień dobry państwu! Zapraszamy na relację na żywo z jednego z najciekawszych, o ile nie najciekawszego meczu dziewiątej kolejki ekstraklasy. Wicemistrz Polski - Raków Częstochowa - podejmie Legię Warszawa. Początek meczu o 17:30.